Autor
Wiadomość
Tytuł: Pytanko!!
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Cześć!!słyszałem dzisaj od kolegi że żeby posiadać prawo jazdy kat C+E nie trzeba miec C . Czy to prawda za odpwiedzi z góry dzięki

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 10:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To słyszałeś jakąś bzdure aby mieć kategorie E trzeba mieć najpierw np. B,C,D, D1,C1,. No chyba że chesz jeżdzić sama pzryczepą :D

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

ale wiesz słyszałem to od zawodowego truckera to myślałem że to prawda.

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Trzeba mieć B,C, jak robisz E to ono automatycznie potem odnosi się do pozostałych kategorii, nie musisz mieć D. Ja robiłem w tej kolejności:B,C,E,D.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 05 kwie 2007, 15:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2005, 0:54
Posty: 42
Lokalizacja: tuż obok stolicy

Cytuj:
ale wiesz słyszałem to od zawodowego truckera to myślałem że to prawda.
A co to, zawodowy trucker to jakaś wyrocznia? Niestety smutna prawda jest taka, że znaczna część kierowców nawet dobrze kodeksu nie zna, nie wspominając już o innych obowiązujących ich przepisach. Ale takie "kozactwo" odbija się na nich samych, bo już kilkukrotnie zdarzyło mi się rozmawiać właśnie z takimi "zawodowcami" co np. dali sobie wlepić mandat lub dali "w łapę" za coś, z czego spokojnie mogli się wybronić, jeśli tylko znaliby podstawowe przepisy.

Wracając do kategorii praw jazdy, to tak jak już powiedziano, kategorię E robisz do jednej z zasadniczych kategorii dotyczących konkretnych pojazdów. Przy czym jak masz C i zrobisz do tego C+E to literka E pojawi się również naturalnie jako B+E oraz D+E - oczywiście jeśli masz D lub będziesz je robił w okresie późniejszym.

Wszystko do wyczytania w kodeksie drogowym i młodych forumowiczów zachęcałbym, by w kwestii przepisów raczej tam szukali informacji, a nie opierali swojej wiedzy na mitach i legendach rodem z #19 czy parkingu - zwłaszcza jeśli chcą wyrosnąć na dobrych kierowców.

_________________
miroy.fotosik.pl - trochę dla oka
B, C+E


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 7:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 23:26
Posty: 24
Lokalizacja: Zgierz

A dodatkowe pytanie,

ja robiłem w takiej kolejności:

96 r B
05 r B + E
07 r C

czy jak teraz pojdę na C + E

to czy po zrobieniu np. D będę miał D + E czy to trzeba dodatkowo ???

tak sobie myślę czy działo by się tak automatycznie jak to jest w przypadku kiedy ma się B to można jeździć np. Traktorem rolniczym (bez przyczepy) a po zrobieniu B + E Traktorem z przyczepą czyli kat T .

Koledze kiedy zdał B + E automatycznie w prawku wstęplowali T, mi niestety nie ale teraz tego przypilnuję.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 8:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Mam brata który ma problem ze słuchem na jedno ucho i ma aparat dzięki któremu słyszy normalnie.Możliwe że będzie miał przyznawany stopień niepełnosprawności lekki ruchowo jest zdrowy tak samo z refleksem czy to prawda że przez tą lekką grupę nie będzie mógł robić prawka kat C.?? :?: :!:

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 8:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Cytuj:
A dodatkowe pytanie,

ja robiłem w takiej kolejności:

96 r B
05 r B + E
07 r C

czy jak teraz pojdę na C + E

to czy po zrobieniu np. D będę miał D + E czy to trzeba dodatkowo ???

tak sobie myślę czy działo by się tak automatycznie jak to jest w przypadku kiedy ma się B to można jeździć np. Traktorem rolniczym (bez przyczepy) a po zrobieniu B + E Traktorem z przyczepą czyli kat T .
To zależy w jakiej kolejności będziesz robił prawko. Aby automatycznie podbili Tobie D+E po zrobieniu C najpierw musisz zrobić kat. D. Po zdaniu na kat. D zapisujesz się na C+E. Po zdaniu egzaminu automatycznie podbijają D+E. Inaczej automatycznie nie podbiją ...
Cytuj:
Koledze kiedy zdał B + E automatycznie w prawku wstęplowali T, mi niestety nie ale teraz tego przypilnuję.
Jak masz C+E to na T również możesz jeździć, tylko nie wszystkim podbijają - nie wiem czemu.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 9:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Jak masz C+E to na T również możesz jeździć, tylko nie wszystkim podbijają - nie wiem czemu.
Jeśli masz C+E to i tak możesz wszystkimi pojazdami jeżdzić oprucz autobusów i motocykli

Cytuj:
ja robiłem w takiej kolejności:

96 r B
05 r B + E
07 r C

czy jak teraz pojdę na C + E

to czy po zrobieniu np. D będę miał D + E czy to trzeba dodatkowo ???
Idz do urzędu i to wyjańij być moze nie zaznaczyłeś na wniosku o wydanie prawo jazdy wszystkich kategori jeśli małeś B+E a zdałeś na C to automatycznie powinni ci dopisać E do C. Bo mi dopisałłi automatycznie E do B tylko ja miałem pozaznaczane kategorie na tym wniosku co trafia do urzędu z ośrodka egzaminacyjnego

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
jeśli małeś B+E a zdałeś na C to automatycznie powinni ci dopisać E do C. Bo mi dopisałłi automatycznie E do B
Tylko zwróćcie uwagę, że jazda samochodem osobowym z przyczepką diametralnie różni się od jazdy ciągnikiem z naczepą. O ile po zdaniu C+E, E może zostać dopisane do wszystkich kategorii, o tyle po zdaniu B+E, E do C dopisywane być raczej nie powinno, bo człowiek, który zdał B+E miałby być może nawet problem z podpięciem naczepy. Więc wszystkiego tego, należy go nauczyć na kursie, a następnie sprawdzić to na egzaminie. Nie mam żadnych podstaw prawnych, ale nawet tak na chłopski rozum, jeśli każdy kto ma B+E miałby możliwość poruszania się zestawami, byłoby to co najmniej zjawiskiem niebezpiecznym.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 10:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

[/quote]

Idz do urzędu i to wyjańij być moze nie zaznaczyłeś na wniosku o wydanie prawo jazdy wszystkich kategori jeśli małeś B+E a zdałeś na C to automatycznie powinni ci dopisać E do C. Bo mi dopisałłi automatycznie E do B tylko ja miałem pozaznaczane kategorie na tym wniosku co trafia do urzędu z ośrodka egzaminacyjnego[/quote]

To nie działa w tą strone, jedynie gdy masz prawko B,C zdasz C+E to Ci dopisza B+E (jesli w badaniu lekarskim tez bedzie zaznaczona ta kategoria) Natomiast gdy masz B, B+E , a zdasz teraz C to nie otrzymasz C+E . tylko działa to z wyzszej kat. na nizszą oraz gdy masz B,C,CE i zdasz D to otrzymasz rownierz D+E


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 10:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Cytuj:
To nie działa w tą strone, jedynie gdy masz prawko B,C zdasz C+E to Ci dopisza B+E (jesli w badaniu lekarskim tez bedzie zaznaczona ta kategoria)
U mnie na orzeczeniu było zaznaczone pole:
brak przeciwskazań do kierownia pojazdami do których wymagane jest prawo jazdy kat. C+E (albo jakoś podobnie) pozostałe pola (B, B+E, C nie były zakreślane i na kwicie mam podbite wszystko tzn. B+E też.
Cytuj:
Natomiast gdy masz B, B+E , a zdasz teraz C to nie otrzymasz C+E . tylko działa to z wyzszej kat. na nizszą oraz gdy masz B,C,CE i zdasz D to otrzymasz rownierz D+E
To nic nie da. Gdy mając C+E zdasz na D to nikt D+E Tobie nie podbije.

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli masz C:
1. Rób kat. D
2. Rób kat. C+E

Tylko tak (jeśli ww kolejności robisz prawko) mogą automatycznie Tobie podbić D+E - inaczej nie da rady.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli masz C:
1. Rób kat. D
2. Rób kat. C+E

Tylko tak (jeśli ww kolejności robisz prawko) mogą automatycznie Tobie podbić D+E - inaczej nie da rady.
[/quote]

jednak wydaje mi sie ze rozwniez gdy sie ma CE i sie zrobi D to wbijają DE. Kolejnosc robienia prawa jazdy (D i CE) nie ma znaczenia


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 11:05 przez jacek-astra, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 10:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Tak, jak się ma E do C to po zrobieniu D wbijają również E do D i do B oczywiście. Ale E do B nie odnosi się do C.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 11:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
To nic nie da. Gdy mając C+E zdasz na D to nikt D+E Tobie nie podbije.
To nie jest reguła. Może nie powinni, ale podbijają. Mojemu ojcu podbili D+E, choć D zdawał 10 lat później niż C+E.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 11:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Właśnie podbijają, ja tak mam i znam wielu innych. Zresztą nie znam ośrodka który robił by taki kurs. Do autobusu przyczepiać przyczepę? Podobno kiedyś tak robili,że autobus ciągnął jednoosiową przyczepę, ale tym się nie dało cofać, bo przyczepy nie było widać w lusterkach. Na autobus przegubowy nie trzeba podobno w myśl przepisów D+E, bo to nie jest zespół pojazdów, tylko pojedyńczy pojazd, chociaż wiele przedsiębiorstw komunikacji miejskiej wymaga na przeguby D+E nie wiem dlaczego.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

Cytuj:
Właśnie podbijają, ja tak mam i znam wielu innych. Zresztą nie znam ośrodka który robił by taki kurs. Do autobusu przyczepiać przyczepę? Podobno kiedyś tak robili,że autobus ciągnął jednoosiową przyczepę, ale tym się nie dało cofać, bo przyczepy nie było widać w lusterkach. Na autobus przegubowy nie trzeba podobno w myśl przepisów D+E, bo to nie jest zespół pojazdów, tylko pojedyńczy pojazd, chociaż wiele przedsiębiorstw komunikacji miejskiej wymaga na przeguby D+E nie wiem dlaczego.
Dokładnie. A tak wogole to w przyczepie nie mozna przewozic osob, to raczej logiczne ze nie potrzeba na autobusy przegubowe DE zgodnie z przepisami. A wracajac do egzaminu na DE to tez sie nie spotkałem z takim w osk.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Zresztą nie znam ośrodka który robił by taki kurs. Do autobusu przyczepiać przyczepę?
http://www.word.czest.pl/index.php?id=4 ... al=4&art=1 - kliknij na zdjęcie znajdujące się na samym dole, po lewej stronie.

Muszę przyznać, że zaciekawiło mnie bardzo to o czym piszecie nt. dopisywanie kat D+E. W pierwszy dzień świąt będę widział się z osobą pracującą w WORD. Postaram się czegoś dowiedzieć.
Cytuj:
A tak wogole to w przyczepie nie mozna przewozic osob
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 84_RB1.JPG

Jeszcze jakieś 5-10 lat temu tego typu wynalazki jeździły - w miejscowości niedaleko mnie dowoziły dzieci do szkoły.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 14:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2007, 19:38
Posty: 96
GG: 0
Lokalizacja: KWI

przypomnialem sobie ze tez mozna było przewozic tez dzieci na przystosowanej przyczepie ciągnikiem roliczym. a tym jelczem sie troche zdziwilem :shock: ze cos takiego było.. moze za młody jestem i nie pamietam :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 06 kwie 2007, 14:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Dla zainteresowanych tematem przyczep do autobusów polecam jeszcze krótką lekturę z motoryzacyjnej historii Polski:
http://www.infobus.com.pl/text.php?id=268

Oraz dwie, bardziej współczesne fotki:
http://img118.imageshack.us/my.php?imag ... 3195ta.jpg
http://img50.imageshack.us/my.php?image=p81823209hd.jpg

I na tym chyba możemy skończyć OT, bo jak jacek-astra napisał, wedle polskich przepisów przewożenie ludzi w przyczepie jest niedozwolone.

_________________
Czerwone i bure


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: