Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 sie 2014, 12:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2008, 23:33
Posty: 30
GG: 0

Proszę o informacje jaki olej (Marka, Specyfikacja) wlać do mojej skrzyni przy Scanii 164 480?
Skrzynia teraz manual (wcześniej wybierak Opticruse) z przewodami na górę na chyba chłodniczkę oleju.
Jeszcze jedno pytanko do specjalistów - co jest powodem strasznego hałasu skrzyni na piątym biegu - wyje - (zarówno pełny jak i połówka) przy wysokiej temperaturze i przy dużym obciążeniu np. pełne lato, tem. silnika ok. 95 i duża górka typu wyjaz z portu w Gdni przy ładunku 24t?
Z góry dziękuję za wskazówki. Latem leciał mi olej z podstawy filtra przy skrzyni i dolałem po dłuższym czasie Hipolu GL5.


Post Wysłano: 24 sie 2014, 9:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2011, 16:44
Posty: 45
GG: 0
Samochód: scania

Olej przekładniowy minralny 80W90 ewentualnie lepszy półsyntetyk 75w90. Ja stosuję oleje marki ENI dawniej AGIP. Odnośnie wycia na piątym biegu prawdopodobnie jeździłeś na za niskim poziomie oleju tj górny wałek, prawdopodobnie przytarte/ fioletowe łożyska i tryby. odnośnie temp sprawdź czy włącza Ci się visco, oraz umyj chłdnicę. Stawiam na chłodnicę, trzeba wyjąć intercooler i i dokł umyć myjką tylko ostrożnie z ciśnieniem.


Post Wysłano: 29 sie 2014, 8:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2008, 23:33
Posty: 30
GG: 0

Dzięki Tomek za odpowiedź. Z tą chłodnicą to dużo roboty, ale w wolnej chwili trzeba będzie to zrobić, bo Visko załącza się prawidłowo - słychać jak wyje podczas pracy. Wyminię jeszcze dla pewności olej w skrzyni na lepszy bo mam zwykły Hipol z Orlena puki co.


Post Wysłano: 29 sie 2014, 8:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 427
Samochód: 2xr420 r500 r580

Api gl-5 z normą SCANIA STO 1:0 np http://el-olej.pl/pl/p/Statoil-Gearway-S5-75W90-20L/376
około 15 litrów


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: