Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 maja 2009, 11:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

Witam.

w piątek siedząc w szkole czytając piątkowe metro, dorwałem artykuł w którym była zapowiedź zbliżającego się transportu lokomotywy i jej osprzętu przez miasto, ze stacji kolejowej Łobzów na teren Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.
po południu byłem jeszcze w pracy, skąd o 23 pojechałem na Łobzów. Moim oczom ukazał się piękny widok - scania r620 elegancko zaparkowana w krzakach ;) obok 2 x volvo fh podczepione pod faymonville. Jak przyjechałem, to akurat ładowano największy element - 120 tonową lokomotywe na nispokopodwoziówke scanii.

trwało to z godzine, potem musiałem wrócic na chwile do pracy, ale ok. godziny 1.00 zjawiłem się znów na miejscu, gdzie w zasadzie nic sie nie ruszyło, tyle tylko, ze musieli przerwac całą operacje i przestawic naczepe, bo sie okazało że tory ustawione na naczepie nie są równolegle do torów na bocznicy.

w ostatniej fazie drugiego wpychania lokomotywy (przez ładowarke jcb) silnik w ładowarce się zagotował, przez co znów ekipa straciła prawie pół godziny, poniewaz nie chciał odpalić. Następnie cała akcja zabezpieczania ładunku, później 40 minut stania, aż wkońcu o godzinie 3.30 przyjechało ZiM - pogotowie trakcyjne, gdyz trzeba było podnieśc trakcje tramwajową na ul. Królewskiej. o 3.45 transport ruszył. wszyscy przed nim i za nim. Pierwsze problemy były juz na ul. Wrocławskiej, gdyż standartowo niskie kable, przyłącza i gałęzie, o metr za nisko. Przed pierwszym volvem jechał ZiM i ucinał co grubsze gałęzie. skręt w prawo, w kijowską, multum przyłączy TP i zEK także pomalutku pomalutku, aż do Królewskiej, gdzie ZiM odłączył trakcje, i podniosl ją, następnie dawaj, w kierunku Lea aż do Czarnowiejskiej. Skrzyżowanie Kijowska - Czarnowiejska zmroziło krew w żyłach. Okazało się że sygnalizatory świetlne są o 30 cm za nisko, przez co wyższe elementy parowozu nie są w stanie przejść pod nim. Naszczescie jeden z pilotów (notabene kolega z forum:) ) wyskoczył na parowóz, na moc posępnego czerepa i podniósł delikatnie sygnalizator, przez co transport przeszedł. później oczywicie wjazd na teren AGH, gdzie transport stał do popołudnia czekajac na rozładunek.

teraz troche zdjęc, niektóre rozmazane, gdyz statywu było mi brak.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek



jak dorwe u kogoś te zdjecia bez mojej zgody to obiecuje że przy najbliżej okazji nogi z dupy powyrywam

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Ostatnio zmieniony 25 maja 2009, 21:53 przez scaniairizar, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 25 maja 2009, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

No iriz zajebisty transport Ci się trafił i to jeszcze u siebie na wiosce, a co do fotek to trzeba było dodać znak wodny :wink: aha i czy ta naczepa co ciągnął fh to nie taka pierwsza zakupiona w polsce czy coś :?: ciekawe po co im na agh ciuchcia, no chyba że to jakiś eksponat-pomnink :wink:


Post Wysłano: 25 maja 2009, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2005, 17:53
Posty: 80

Transport pierwsza klasa, zdjęcia fajne tylko mało ich :)
FH16 to ja tam nie widzę na zdjęciach ;)


Post Wysłano: 25 maja 2009, 21:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2007, 18:05
Posty: 62
GG: 980556
Lokalizacja: ..::Z-A-M-O-Ś-Ć::..

Oooo troche zdjęć z naszego transportu, oczywiście widzę ja w roli głównej przy sygnalizatorze:D:D:D Co do wiadomości lokomotywa miała masę 80 ton i tam było Volvo Fh 520 a nie Fh 16 tak dla sprostowania ;) Podczas załadunku spotkałem forumowego kolege ale nie miałem czasu za bardzo gadać ;) Pozdro

_________________
..::Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się beret na skroń. W stacyjce kluczyk raz i dwa, spalin kłąb silnik już gra!!::..


Post Wysłano: 25 maja 2009, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 18:40
Posty: 85
Lokalizacja: Oświęcim

Iriz nie martw się zanim doszedłem do końca to już było za późno i zdjęcie jedno na tapecie wylądowało u mnie ;]

_________________
Koniec z busiarstwem czas na TIRowanie ;]


Post Wysłano: 26 maja 2009, 7:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

kamil, na tapecie to co innego, sam wiesz ze w erze naszej klasy co jakiś czas mozna znalesc swoje zdjęcie z podpisem 'Z dZiSiEjShEgO PoLoWaNeCzQa' -.-

ciesze sie ze Ci sie podoba :)

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Post Wysłano: 26 maja 2009, 8:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 18:40
Posty: 85
Lokalizacja: Oświęcim

Wiem wiem było to raczej z małym żartem napisane :)
Podoba się, jak się ma nie podobać jak gabaryty to najładniejsze z transportów ;]

_________________
Koniec z busiarstwem czas na TIRowanie ;]


Post Wysłano: 26 maja 2009, 13:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Ja Ci powiem... był pałer :wink:
Pozazdrościć po prostu takich widoków - trochę większa wiocha i już coś ciekawego czasami pojedzie...
A jak Ci się kurczeż podobała Panas'owa R-akieta na żywo?

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 26 maja 2009, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Post Wysłano: 10 lip 2009, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

O widzę, że znów PANAS transport. Kilka razy był w firmie w mojej wiosce gdzie miałem praktę po MEGA Wózek Widłowy. Scania piękna ;]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: