Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 sty 2008, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2006, 21:59
Posty: 47
Lokalizacja: Jarząbkowice

Witam
Mam takie pytanie jak sie drukuje kalkomanie, chodzi mi o własne wzory.
Czy da sie drukować zwykłą drukarka atramentową czy musi być jakaś inna.
I gdzie moge kupić taki papier i za ile?
Będę wdzieczny za wszelką pomoc

_________________
>>Kaper<<
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=797
Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę...


Post Wysłano: 24 sty 2008, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Cytuj:
Opisując w skrócie, to najważniejsze jest to, aby mieć dobre materiały wyjściowe. Bez różnicy czy robisz kalkomanie wzorów typu jakieś pasy czy tak, jak w moim przypadku malowideł, najlepiej jeśli znajdziesz ich zdjęcia robione pod kątem 90 stopni do samochodu, czyli na wprost elementów, których kalkomanie chcesz wykonać. Ewentualnie mogą być lekko ale nie za bardzo pod innym kątem-wtedy można je trochę wyciągnąć podczas obróbki. W dowolnym profesjonalnym programie do obróbki zdjęć wyrzucasz wszystko, co jest niepotrzebne na zdjęciu zostawiając tylko to, co ma stanowić element kalkomanii. Obrobione zdjęcie możesz wkleić do Worda i tam powiększając lub pomniejszając dopasowujesz wielkość do wielkości elementu, który ma być oklejony. Jeśli dopasujesz już wszystkie materiały, to możesz śmiało brać się za ich drukowanie na papierze do kalkomanii
Cytuj:
sekret tkwi w odpowiednich materiałach, na bazie których będzie się wykonywać kalkomanię i od odpowiedniego i umiejętnego obrobienia i przygotowania tychże materiałów. Jeśli chodzi o papier, to według moich informacji jest on dość trudno dostępny, cena waha się w granicach od około 20 do 25 zł/arkusz.
(c) Wypowiedź kolegi MARAS79 na forum modelarskim.

Wkleiłem to ponieważ padło tam takie stwierdzenie:
Cytuj:
Jasne, to nie jest żadną tajemnicą
Mam nadzieje że kolega MARAS79 sie nie obrazi ;)

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 25 sty 2008, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Należy pamiętać też o zastosowaniu odpowiednich płynów do nanoszenia kalek. W ofertach sklepów modelarskich jest kilka produktów lecz najlepszy ponoć jest zestaw składający się z dwóch preparatów MicroSol i MicroSet. Koszt nabycia preparatów to ok 30zł.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: