Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 12:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Jestem Ci Przemku bardzo wdzieczny za ten link, ponieważ będę sie wzorował na zdjeciach tworząc zieleń na mojej dioramce. Obecnie jestem na etapie gromadzenia odpowiednich materiałów. Jedno jest pewne jako początkujacy nigdy nie uzyskam takiego efektu jak na makiecie pana Martela.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

DEL, ja wierzę że dasz radę uzyskać taki efekt ze swoją zielenią. To naprawdę nie jest trudne. Szkoda że mieszkając w łodzi nie nawiązałeś stosunków z ŁKMK, bo najlepiej takich metod uczyć się w praktyce. A teraz masz dość daleko. Chyba że nawiążesz kontakt z DKMK we Wrocławiu którego makieta też jest pokazana gdzieś powyżej. DKMK jest teraz w takiej sytuacji że został tam praktycznie jeden członek (ale ten najlepszy) bo reszta wyjechała za chlebem na zachód i nie ma kto robić makiety. Warto się wybrać w tym celu np na Warsztaty organizowane przez Toloko gdzie będzie można nauczyć się wielu technik modelarskich. Możesz pojechać do Bytomia na spotkania organizowane przez Marcina Turko. Ja też jeżdziłem i jeżdzę na spotkania PTMKŻ w Gdyni (150km w jedną stronę) gdzie pod okiem Pana Leszka Lewińskiego uczyłem się jak to robić, potem woziłem efekty na kontrole i poprawiałem do takiego stanu żeby było dobrze. To wymaga pewnych poświęceń, ale efekt jest tego wart!
Acha, gwoli scisłości dodam że makieta modułowa nie jest własnością Kolegi Martela z którym zresztą blisko współpracuje przy budowie nowej częsci makiety ,- on zrobił tylko jej fragment podobnie jak wielu innych modelarzy i klubów z całej Polski. A efekt jest taki że razem mamy już ponad 100metrów makiety :wink: .

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 13:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
Szkoda że mieszkając w łodzi nie nawiązałeś stosunków z ŁKMK, bo najlepiej takich metod uczyć się w praktyce.


Jutro sie do nich wybieram na spotkanie :D

P.S. Teraz jestem juz w Łodzi.


Tytuł:
Post Wysłano: 24 maja 2007, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 gru 2006, 16:12
Posty: 137
GG: 1605293
Lokalizacja: Głogów

Tytuł:
Post Wysłano: 25 maja 2007, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Fajne modele, niezły pomysł, wykonanie....takie sobie. Makieta na poziomie zajęć praktyczno-techniczynych w wiejskim domu kultury gdzieś we wschodnich landach niemiec :D Albo nawet gorzej, bo widziałem niektóre makiety robione przez niemieckich dzieciaków (w tym dziewczyny) na dużo wyższym poziomie. Podsumowując:kiepska zieleń niska i średnia oraz jej przejście w nawierzchnie ulic, ogólne wrażnie przytłocznia wszechobecnym sztucznym plastikiem... :wink:
Przy okazji:
Dla osób interesujących się skalą 1:87 chcących nauczyć się robić realistyczną zieleń, patynować pojazdy czy ogólnie poprawić swój obecne umiejętności modelarske, przypominam o
Warsztatach Modelarskich odbywających się pod patronatem TOLOLOKO w Bielskim Centrum Kultury
Termin: 15-17.06.2007 - Piątek - Sobota- Niedziela
Tam naprawdę warto pojechać!

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 26 maja 2007, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 12:23
Posty: 130
GG: 0
Lokalizacja: Gdynia

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 26 maja 2007, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Nikos 9 co tu dużo mówić ja pie**** ale gościu wypierdzielił dioramke :shock: no foto w gablocie ma ok 180 modeli :!: :shock: :]


Tytuł:
Post Wysłano: 26 maja 2007, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

szifo30 Twoja makieta jest bardzo fajna, przez moment patrząc na zdjęcie miałem wrażenie ze patrzę na prawdziwy plac budowy. Czekam na kolejne prezentacje dzieła.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 maja 2007, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Ja również jestem pod wrażeniem pracy kolegi z Gdyni. Podjął się niełatwej do zrobienia dioramy i konsekwentnie swój plan realizuje. Efekt jest co najmniej dobry, jak nie bardzo dobry. Każda prezentacja dioramy budzi u mnie spore emocje. Tylko pogratulować.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 19:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 12:23
Posty: 130
GG: 0
Lokalizacja: Gdynia

Obrazek

[ Dodano: Wto, 31.07.2007, 19:43 ]
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: Sro, 15.08.2007, 13:56 ]
Magazyn przeładunkowy
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

[ Dodano: Sro, 15.08.2007, 14:10 ]
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: