Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 maja 2007, 1:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Moja trasa zaczeła sie w Czechowicach na bazie Pekaesu, o godznie 22 wraz z tata wyjechalismy w kierunku Cieszyna droga do cieszyna była spokojna o godznie 23 bylismy na przejsciu wjechalismy z marszu do Czech po kilku kilometrach stanelismy na stacji benzynowej aby doładowac urzadzenie do poboru opłat po czym ruszylismy dalej o godznie 2:00 stanelismy aby zrobic pauze, w dalsza droge ruszylismy o godznie 5:00 po godznie jazdy bylismy na przejsciu w Hate
ObrazekObrazek
Na granicy była godzinna kolejka troszke fotek zrobiłem na strefie bezcłowej
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
po przejsciu granicy ruszylismy dalej na rozładunek kilka fotek
ObrazekObrazek
Rozładunek mielismy w miejscowosci Sankt Aegyd am Neuwalde gdzie zaczeły sie górki i góreczki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
O godznie 11:00 wjechalismy na firme aby rozładowac tylko jedna fotka bo nie była czasu
Obrazek
po rozładunku szunurowanie na srodku drogi bo parkingu nie było a na firmie nie ma miejsca
Obrazek
po rozładunku zaczelismy jechac w kierunku wiednia poszukujac kawałka parkingu a w miedzy czasie przyszła robota na satelite ze mamy jutro ładowac koło wiednia na to kierunek wieden przed wiedniem stanelismy na parkingu kilka fotek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
O godznie 13:30 bylismy na parkingu nie było ciekawych zestawów sami rumuni jedynie koparka i manik którym jzedziła kobieta
ObrazekObrazek
Załadunek mielismy miec dopiero o 14 ale z parkingu wyjechalismy o 9:30 w kierunku miejscowosci Schwechat kilka fotek z drogi
ObrazekObrazekObrazek
o godzinie 10:20 bylismy na miejscu załadunku kopara mi opadła jak zobaczyłem port lotniczy jak podniosłem szczeke z ziemi to zrobiłem kilka fotek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
po 30 minutach przyjechał kolega polak który ładował w to samo miejsce co my czyli do warszawy
ObrazekObrazek
załadowali nam tylko samochód i powiedzieli ze tylko tyle no to zesmy sie spieli i czekali na papiery celne kiedy przyjechał taki oto stralis
ObrazekObrazekObrazek z lotniska wyjechalismy o 18 i rura w kierunku Hate
ObrazekObrazek
Na granicy bylismy o 19:40 fotek brak bo juz sie szarzyło potem juz tylko nocna jazda co cieszyna i wysiadka w czechowicach a tata pojechał dalej rozładowac i to by było na tyle pozdro :D


Ostatnio zmieniony 20 lip 2007, 18:21 przez owen, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 8:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Świetnie opisana trasa, mało gadania, ale za to dużo świetnych zdjęć. Tak opisane trasy lubię najbardziej. Gratuluję uchwycenia nowego Stralisa, może i PEKAES niedługo wzbogaci się o takie. Ogółem zdjęcia są bardzo dobre, jak na początki z cyfrówką :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 9:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Trasa bardzo ładnie opisana i ciekawa.A w jaki dzień tygodnia wystartowaliście jeśli pamiętasz :?: Mam jeszcze jedno pytanie czy z Polakiem wracaliście do kraju razem czy uciekł Wam albo Wy jemu :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 10:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Trasa opisana jest krótko, ale za to treściwie, takie opisy mi się chyba najlepiej czyta. Zdjęcia przedstawiające austriackie krajobrazy są bardzo ładne. "Uchwyciłeś" też kilka ciekawych zestawów jak np. Volvo z Schick, czy też Actrosy z Waberer's, no i miałeś duże szczęście spotykając nowego Stralisa.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 11:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Hehe z początku nic ciekawego nie widziałem w tym Stralis'ie , ale dopiero później zobaczyłem że to jest ten nowy!! :roll:

owen gratulacje dla ciebie że uchwyciłeś ekipe z Waberer'sa!! :]

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
A w jaki dzień tygodnia wystartowaliście jeśli pamiętasz :?: Mam jeszcze jedno pytanie czy z Polakiem wracaliście do kraju razem czy uciekł Wam albo Wy jemu :?:
ruszylismy 1 Maja o godznie 22 a co do Polaka to my jechalismy na przejscie Hate a on na Berg ale w polsce znowu sie spotkalismy :D


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2007, 0:24
Posty: 38
Lokalizacja: Przemyśl

Witaj Owen,
bardzo fajna traska,super zdjęcia,czekam na nastepne :D

pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2006, 14:49
Posty: 84
Lokalizacja: Obrzycko k/Szamotuł

Hej :!:
Elegancko opisana trasa z pieknymi kamionami i alpejskimi widoczkami ;)
Najbardziej spodobało mi sie duńskie Volvo:
http://img525.imageshack.us/my.php?imag ... 229lh5.jpg

_________________
Foto-forum samochodów ciężarowych i autobusów....
http://www.transportmedia.pl

"WSZĘDZIE DOBRZE ALE W TRASIE NAJLEPIEJ"


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2007, 21:36
Posty: 28

Super opisana trasa, mało gadania, ale za to dużo świetnych zdjęć. To mi sie podoba owen! Te Volvo ktorym jechaliscie czesto widze w mojej miejscowosci pewnie w Pekaes jest ich kilka takich samych. Pozdrawiam i Zycze milego podrozowania:)

_________________
Zawsze i wszedzie Volvo FH 12 najlepsze bedzie:D


Tytuł:
Post Wysłano: 06 maja 2007, 13:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Te Volvo ktorym jechaliscie czesto widze w mojej miejscowosci pewnie w Pekaes jest ich kilka takich samych.
Raczej kilkadziesiat :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 07 maja 2007, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Trasa niezbyt dluga ale fajnie ja opisales i wzbogaciles ciekawymi fotami. Miales szczescie zlapac nowego Stralisa. Prezentuje sie owiele ladniej niz straszy brat. Zlapales kilka ciekawych pojadow tak jak Volvo o ktorym mowil romi_poz czy rowniez FH z firmy Schick. Popatrzylem takze troche po pieknych krajobrazach. Calkiem fajnie Ci to wyszlo.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Byłęm w tej strefie bezcłowej jak leciałem na włochy... kozackie to miasteczko ze smokami... trasa fajna :D

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2007, 15:46
Posty: 38
Lokalizacja: Dębica

kolego owen czy ten tandem nie jest uciazliwy przy zaladunku i rozladunku?? to ciagle odpinanie i zapinanie...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 22:20
Posty: 88
GG: 6134783
Lokalizacja: Kraków

Są takie tandemy przecież że nie trzeba odpinać przyczepy :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sty 2007, 15:48
Posty: 43
GG: 746830
Lokalizacja: Brzesko

Owen nie stałeś kiedyś na FPN Brzesko??


Tytuł:
Post Wysłano: 21 cze 2007, 13:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
kolego owen czy ten tandem nie jest uciazliwy przy zaladunku i rozladunku?? to ciagle odpinanie i zapinanie...
To jest raczej kwestia wprawy bo jesli sie juz taka posiada to rozpinanie trwa kilka sekund a jak cie rozładowuja nie pod rampa a tyłem to zawsze mozna sie złamac i bezproblemu sie rozładuje np tak jak to zrobilismy w Austrii a na FPN brzesko nie stałem :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kolejna trasa jak zawsze PEKAES :D tym razem Węgry, no to zaczynamy

Trasa zaczeła sie w Czechowicach na starej bazie pekaesu, po dojechaniu na nia prawie gosc konczył zakładanie cb-radia tacie(chyba z 5 lat jezdził bez). Kiedys tam tetniło zycie była baza Pekaesu, urzad celny, spedycje firm, bary, stołówki a teraz zostały tylko puste pomieszczenia do wynajecia jedyne co tam jest to bardzo dobry serwis i sklep z cb-radiami na bazie stał kolega z demotransu.
Kilka fotek
ObrazekObrazekObrazek
Po zamontowaniu cb i zrobieniu zakupów około godziny 11:00 ruszylismy w kierunku przejscia w cieszynie po drodze było kilka zwezen i robót drogowych ale juz za niedługo moze bedzie jechac do cieszyna piekna nowa droga
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Po 30 min. jazdy zjechalismy zeby zatankowac do pełna i jazda dalej i o godzinie 12 jestesmy na granicy zero kolejki kilka minut i jestesmy w Czechach
ObrazekObrazekObrazek
i teraz kierunek przejscie czechy-słowacja droga spokojna troche robót drogowych
ObrazekObrazekObrazek
Po godzinie jazdy jestesmy na przejsciu w mostach jak zwykle brak kolejki tylko kupilismy autostrade i jazda dalej
ObrazekObrazek
Po drodze 90% samochodów to byli Polacy wracajacy do kraju kilka fotek samochodów i widoków
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
W miejscowosci Martin wypadła nam pauza 45 min i zrobiłem kilka fotek naszego vozidla :D
ObrazekObrazekObrazek
Kilka kilometrów dalej zaczeły sie górki chyba wszyscy co chociaz raz jechali tamtedy dobrze znaja kremnice i jej serpentyny trzeba uwarzac na hamulce bo czesto tam je czuc ale hamulec górski i powolutu na dół :D
ObrazekObrazek
A dalej Zwolen i panorama
ObrazekObrazek
i kombajny były po drodze do sah
ObrazekObrazek
o godzinie 17 skonczylismy prace na parkingu przed Wegierska granica i zoczoł sie odpoczynek przy browarku i filmie 2 fotki z parkingu
ObrazekObrazek
Prace zaczelismy o 6 rano przechodzac zgrnice z Słowacko-Wegierska kilka rannych fotek Wegier
ObrazekObrazekObrazek
o godzinie 7:30 Budapeszt przywitał nas małym korkiem którego powodem była stłuczka osobówek
ObrazekObrazekObrazek
Po godzinie jazdy jestesmy w Budaorst gdzie mamy rozładunek lodówek które tata załadował w Łodzi i jak sie okazuje nie jestesmy sami Pekaes jest wszedzie 8)
ObrazekObrazek
Mielismy miec rozładunek o godzinie 10 a koledzy o 8 jak sie okazało koledzy podjechali pod rampe o 10 i rozładowywali ich chyba z 5 godzin
o godzinie 15 wzieli nas pod rampe i zaczeli slimaczy rozładunek który trwał do 19:30 cały dzien słonce waliło nam w kabine a w cieniu było 40 stopni
ObrazekObrazekObrazek
podczas załadunku dostalismy juz robote na powrót mielsimy ładowac w nowej fabryce samsunga telewizory do Warszawy.Ruszylismy w kierunku firmy wiedzielismy ze stralis który z nami rozładowywał tez tam ma załadunek fabryka znajdowała sie koło miejscowosci Hatvan dzieki laptopowi znalezlismy ta dziure i o 22 bylismy na parkingu koło firmy i wtedy zaczoł sie koszmar miliony much, chrabaszczy, cem, nigdy z tata nie widzielismy takiego czegos zaraz pozamykalismy okna ale juz było za pózno juz milsmy tego pełno w kabinie połozyłem sie spac i poczółem jak pot sie po mnie leje strumieniami tata miał to samo cała noc nie spałem tylko goniłem po kabinie za tymi robalami odradzam spanie tam, kilka fotek z drogi do firmy
ObrazekObrazekObrazek
O godzinie 8 tata poszedł z papierami i zaraz potem postawilismy sie pod tampa niestety mam tylko jedna fotek bo cały czas chodzi ochroniarze
prawie jak road train :D
Obrazek
skoczyli nas ładowac o 10:20 i trzeba było czekac na papiery az 2 godziny o godzinie 12:40 razem z kolega z stralisa ruszamy w kierunku polski kilka fotek z powrotu potem baterie klekły :D
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
o godzinie 20:00 bylismy juz na granicy w Cieszynie i o 20:30 skonczylismy jazde na bazie pekaesu w czechowicach
pozdro for driver
Obrazek
and
misiek który zawsze jezdzi z tata
Obrazek
jak by ktos znalał jakies błedy to prosze pisac pozdro :D

Wedle życzenia opis zmoderowany. eRKaZet


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 18:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Kolejna trasa przebyta przez Ciebie ciekawa.Do opisu i zdjęć nie mam zastrzeżeń.Spodobały mi się zdjęcia krajobrazów Słowacji.Oczywiście czekam na następny opis trasy.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lip 2007, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sie 2006, 14:24
Posty: 50
GG: 1
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Prosze modów o edycje mojego postu i usuniecie tego pierwszego postu a zostawienie tego dodanego poprostu przez przypadek dałem wyslij :(


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lip 2007, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Kolego traska opisana jak dla mnie bardzo dobrze. Przejrzyscie i zwiezle. Zdjecia tez porzadne wiec jest OK. Nie zazdroszcze nieprzespanej nocy w upale i z muchami. Zlapales kilka ladnych FH no i pieknych krajobrazow. Pozdo i szerokosci.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: