Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sty 2007, 17:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam. Teraz przyszła kolej na firmę Noteboom. Chyba w zeszłym roku Herpa wypuściła pierwsze modele z produktem wzorowanym na naczepach firmy Noteboom (holenderska firma produkująca specjalistyczne naczepy, przyczepy, min do przewożenia nadgabarytów, konkurent Goldhofera).
Prezentowane naczepy to modele naczep rozsuwanych - do przewożenia długich ładunków. Oferta Herpy już jest bardzo szeroka - tu zaprezentuje tylko 5 modeli.

M-B Actros w barwach firmy "Breuer & Wasel" (naczepa 3-osiowa)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN TGA w barwach firmy "Colonia" (naczepa 3-osiowa)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MAN TGA w barwach firmowych "Noteboom'a" (naczepa 4-osiowa)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scania R w barwach firmy "Carsten Hansen" (naczepa 3-osiowa, model limitowany)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Scania T w barwach firmowych "Noteboom'a" (naczepa 3-osiowa)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec cała piatka na wspólnych fotkach
Obrazek
Obrazek

Wszystkie naczepy są rozsuwane (na kilku zdjeciach widać je rozsunięte), osie w naczepie są skrętne i z blizniaczymi kołami.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 17:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Badzo ładna podkolekcja w Twoich zbiorach. Dla mnie podoba się Scania w barwach Carsten Hansen. Szkoda że Herpa z uporem godnym lepszej sprawy łączy naczepy Noteboom przeważnie z Manem lub Mercedesem co skutecznie odstrasza mnie od ich zakupu. Gdyby ta Scania była w normmalnej ofercie napewno bym ją zakupił.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Faktycznie modele są wspaniałe. I tu też pochwalę rzadko spotykaną Scanie T z kabinką Topline. Podobnie jak petrzask wolałbym jakiegoś szweda przy takiej naczepie, bo faktycznie gabarytów z MB czy MAN-em jest sporo a z innymi markami niekoniecznie...


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Moim zdaniem ciągniki sprzęgnięte z Nooteboom'ami to najciekawsze modele gabarytów od Herpy. Podobnie jak przedmówcy ubolewam nad tym, że większość tych zestawów to Many i Mercedesy - przydałyby się również jakieś FH lub Scanie... Tym bardziej gratuluję posiadania w kolekcji bardzo ciekawej "czwórki" w barwach firmy Carsten Hansen.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 7:59
Posty: 10

Kurcze, ile długości ma ta naczepa po rozciągnięciu? Wygląda na strasznie długą!!


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Podobnie jak przedmówcy ubolewam nad tym, że większość tych zestawów to Many i Mercedesy - przydałyby się również jakieś FH lub Scanie... Tym bardziej gratuluję posiadania w kolekcji bardzo ciekawej "czwórki" w barwach firmy Carsten Hansen.
Co do polityki Herpy - zwazajac, ze to firma niemiecka nie ma sie co dziwic, ze w ich produkcji przewazaja trucki spod gwiazdy i psa (chyba to ma na znaczku Man ;-)). Tez bym ogladal z checia inne produkty - no coz - jest jak jest. Za to jedna z zalet Herpy jest to, ze mozna dostac ichnie zestawy jak czesci i zlozyc sobie trucka jakiego chcemy. W swojej ofercie maja rozne kabiny, podwozia - wiec jest w czym wybierac. I na szczescie pasuje to z czesciami prod Kibri - a tu wybor jest tez duzy. Niestety - jest male ale - dostepnosc tego rodzaju modeli w naszym pieknym kraju jest ograniczona. Zostaje priv import z Niemiec. Na szczescie koszty przesylki spadaja w dol, i-net coraz bardziej jest bogaty w taka oferte.
I na koniec - dla "znudzonych" ( dla mnie tez) M-B i Manami, zestaw, ktory juz sie kiedys pojawil na forum - zestaw nadgabarytow ze smiglami do elektrowni wiatrowej. Volvo, Daf no i M-B ;-). No coz - cena tylko jak na razie nie atrakcyjna - 99 Euro. Moze kiedys bedzie mnie na niego stac ....
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2007, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Cytuj:
psa (chyba to ma na znaczku Man
Nie jestem pewien, ale to mi bardziej na wilka pasuje. Chyba, że pies wilczór :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2007, 0:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Cytuj:
Nie jestem pewien, ale to mi bardziej na wilka pasuje. Chyba, że pies wilczór :)
Hmmmm - teraz sprawdzilem co to za zwierz .... Wyglada mi to na lwa, a wzial sie on ze znaczka firmowego firmy Bussing - firma przejeta w 1971 przez Mana. Man zostawil sobie tego zwierzaka jako logo ....


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sty 2007, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

No to już wiemy co za zwierzątko :D A co do foty z trzema gabarytami za 99 EURO to szkoda, że nie są sprzedawane oddzielnie, bo na FH bym się skusił :)


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 21:40
Posty: 13
Lokalizacja: Września

Bardzo spodobała mi się Scania R w barwach firmy "Carsten Hansen" (naczepa 3-osiowa, model limitowany) tylko zrobiłeś mały błąd w opisie bo to nie jest Scania z typu " R " tylko " L "


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lut 2007, 12:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2006, 23:05
Posty: 170
GG: 7828199
Lokalizacja: Szczecin

Mi osobiscie podoba sie Scania T, z noskiem jej do twarzy :D, a kolekcja cuz dordzo ladna, milo sie oglada. :)


Tytuł:
Post Wysłano: 17 lut 2007, 19:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Mi osobiście najbardziej podobają się modele Breuer & Wasel, Carsten Hansen i Colonia. Rozciągane naczepy Notebooma to najbardziej dopracowany produkt jaki opuścił fabrykę Herpy. Było bu miło gdyby Herpa przykładała się tak do kazdego typu naczepy bo niektóre konstrukcje są niedopracowane.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: