Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2015, 16:20
Posty: 2

Witam, jak wypełnić zaświadczenie o dniach wolnych kierowcy jeżeli mam pierwszą jazdę?
Chodzi mi o te punkty:
w okresie:
(12) od (godzina-dzień-miesiąc-rok): - - -
(13) do (godzina-dzień-miesiąc-rok): - - -

W punkcie 12 piszę pierwsza jazda, a w punkcie 13 od kiedy zacząłem pracę?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Pierwszy punkt to kiedy ostatnio zacząłeś kręcić długą pauzę, wyjąłeś kartę, a drugi punkt kiedy ruszasz i wsio.
Jak dopiero zaczynasz pracę w danej firmie to przecież nowy szef Ci nie może wystawić na miesiąc w tył zaświadczenia, bo na nim jest data kiedy zostałeś zatrudniony w przedsiębiorstwie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2015, 16:20
Posty: 2

@Kwiatula kolega mi mówił, że jak mam pierwszą jazdę to w punkcie 12. mam wpisać pierwsza jazda, a w punkcie 13 mam wpisać kiedy zaczynam jazdę. Tak wypełnione byłoby źle czy jak?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

kolego jeżeli dopiero zaczynasz to dlaczego chcesz wypisywać weekendówke.dopiero jak robisz pierwszą przerwę 45h bądź nawet w tygodniu jak jedziesz w poniedziałek wtorek a środa stoisz czwartek jedziesz to tarczki w środę nie wypełniasz tylko napisz weekendówkę na ten dzień.PAMIĘTAJ MUSI BYĆ CIĄGŁOŚĆ inna sprawa jak masz tacho na kartę to auto stoi z kartą przez tą środę i nie musisz wtedy wypełniać week.PAMIĘTAJ


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Witam, jak wypełnić zaświadczenie o dniach wolnych kierowcy jeżeli mam pierwszą jazdę?
Chodzi mi o te punkty:
w okresie:
(12) od (godzina-dzień-miesiąc-rok): - - -
(13) do (godzina-dzień-miesiąc-rok): - - -

W punkcie 12 piszę pierwsza jazda, a w punkcie 13 od kiedy zacząłem pracę?
przypominam, że karta urlopowa ma narzuconą formę, nie można niczego zmieniać.
proszę zauważyć, że jest tylko w języku polskim, a jest honorowana w całej Europie.
a to dlatego, że służby innych krajów posiadają szablony we własnym języku i mimo nieznajomości polskiego spokojnie mogą odszyfrować zawarte dane.
dlatego też, gdy się coś zmieni w formie w okienkach szablonu nie będą te dane jakie powinny.

i teraz wyobraź sobie, że jedziesz pierwszą jazdę w podwójnej obsadzie do Portugalii, gdzie zostajesz kontrolowany. policjant portugalski przykłada szablon do Twojej karty i zamiast cyfr w okienku szablonu pojawiają się literki tworząc niezrozumiałe dla niego wyrazy.
a ponieważ w tych okienkach ma się pojawić godzina w pięcioznakowym formacie np. 09:00, dzień dwucyfrowy, miesiąc dwucyfrowy i rok czterocyfrowy, a tych danych tam nie ma - zapewne zapłacisz mandat za nieprawidłowe wypełnienie karty urlopowej, a do tego być może za brak udokumentowanych dni pracy.

jeżeli wypisywałem kartę urlopową nowemu kierowcy, który nie miał udokumentowanych ostatnich 28 dni, pytałem czy w tym czasie nie jeździł, jeżeli tak - wystawiałem na ten okres kartę urlopową. jednak oświadczenie kierowcy miałem potwierdzone na piśmie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

W żadnej firmie, w której jeździłem nie chcieli mi potwierdzić np tygodnia, w którym nie jeździłem między zmianami firm. Zawsze natomiast radzili napisać oświadczenie ze wszelkimi danymi itp.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Dostałem kiedyś mandat od ItD, gdyż nie miałem udokumentowane czasu gdzie byłem bezrobotny. Co ciekawe inspektor powiedział, że pracodawca powinien wystawić mi urlopówkę na ten czas mimo, że u niego nie pracowałem. Dla mnie to jest dziwne i sprzeczne z logiką do dziś, ale pisze jak było. Mandat nie duży ale dokładnie już nie pamiętam kwoty.

_________________
PL - Skandynawia


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2010, 16:55
Posty: 276
GG: 0
Samochód: laguna

właśnie ostatnio też zastanawiałem się nad taką sytuacją jak przedstawia kolega ''autor tematu''
Nowy pracodawca niby z jakiej okazji zaświadczy że nie pracowaliśmy powiedzmy tydzień przed podjęciem pracy u niego?Można by na odczepnego tak jak pisze kolega ''cyryl'' ale to trochę dziwne bo my napiszemy oswiadczenie szefowi a szef nam że wtedy nie jeździliśmy.
Chyba trochę to jest nie dopracowane ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Dzwoniłem kiedyś w tej sprawie do itd i mi powiedzieli że mam zaświadczenie wystawić od daty przyjęcia. Nie wiem, może różne mają wytyczne.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
właśnie ostatnio też zastanawiałem się nad taką sytuacją jak przedstawia kolega ''autor tematu''
Nowy pracodawca niby z jakiej okazji zaświadczy że nie pracowaliśmy powiedzmy tydzień przed podjęciem pracy u niego?Można by na odczepnego tak jak pisze kolega ''cyryl'' ale to trochę dziwne bo my napiszemy oswiadczenie szefowi a szef nam że wtedy nie jeździliśmy.
Chyba trochę to jest nie dopracowane ?
może się zdarzyć, że kierowca nie miał pracy przez miesiąc, dwa, trzy, może się zdarzyć, że to jest jego pierwsza jazda i co wtedy?
jak ma udokumentować, że nie jeździł ostatnie 28 dni?
karty urlopowej nie może sobie przecież sam wystawić.
miałem taki przypadek, że kolega na co dzień spedytor mający uprawnienia kierowcy pojechał w zastępstwie chorego kierowcy na jeden kurs do Niemiec, tam podczas kontroli BAG wątpliwości wzbudziła karta urlopowa, gdzie kierowcą i wystawiającym była ta sam osoba, skończyło się na korespondencji wyjaśniającej z Munster.

tak więc jeżeli przychodzi nowy kierowca, który nie ma możliwości udokumentowania ostatnich 28 dni, ja wystawiałem mu kartę urlopową. jednak nie mając do końca pewności, czy nowy pracownik mówi prawdę, czy z roztargnienia, czy celowo, kazałem pisać oświadczenie.
bo jeżeli wyszłoby z dokumentacji elektronicznej do jakiej mają dostęp służby kontrolujące (ITD i BAG), że ten był kontrolowany dwa tygodnie temu, ja mógłbym być oskarżony o świadome wystawianie fałszywych dokumentów.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2014, 18:02
Posty: 62
Lokalizacja: Włodawa (LWL)

jeśli zaczynam jeździć, to jak już Cyryl napisałeś muszę mieć zaświadczenie od pracodawcy, a czy w tachografie muszę coś wpisać? bo pewnie jakbym coś namieszał, to nie będzie tłumaczenia, że nie wiedziałem, że to pierwsza jazda itp.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

nic nie piszesz.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Podczas swojej pierwszej trasy miałem kontrolę BAG. Urlopówka była od daty zawarcia umowy do dnia wyjazdu, i wszystko było w porządku.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

no tak, ale to pierwszy wyjazd mógł mieć miejsce na drugi dzień po zawarciu umowy, jak i rok po tym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Podbijam temat, bo chyba nikt nie podał jasnej odpowiedzi.

Jeżeli pracodawca wystawi mi zaświadczenie od dzisiaj tj. 22.11.2015, czyli od momentu w którym zatrudniam się w firmie, a ostatni raz jeździłem 25.10.2015, to jak mam udokumentować czas w którym nie pracowałem?

Czy jedynym wyjściem jest napisanie urlopówki od 25.10?

Na tachu cyfrowym raczej by nie było problemu, zrobiłbym wpis manualny na miesiąc wstecz i po sprawie, ale teraz mam jechać na analogowym i nie mam pojęcia jak udokumentować ten czas wolny...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2012, 19:45
Posty: 270
GG: 11788624
Lokalizacja: BSK/BI

Pracodawca powinien wystawic Ci urlopowke


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5950

Który pracodawca ma mu wystawić? Skąd może wiedzieć nowy pracodawca co robił przez ostatnie 28 skoro nie był jego pracownikiem?

Napisz sobie OŚWIADCZENIE, że nie prowadziłeś w ciągu 28 dni przed datą X. Możesz dopisać, że w tym czasie nie pracowałeś jako kierowca.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Który pracodawca ma mu wystawić? Skąd może wiedzieć nowy pracodawca co robił przez ostatnie 28 skoro nie był jego pracownikiem?

Napisz sobie OŚWIADCZENIE, że nie prowadziłeś w ciągu 28 dni przed datą X. Możesz dopisać, że w tym czasie nie pracowałeś jako kierowca.
kierowca to sobie może......, ale już obecny pracodawca na podstawie takiego oświadczenia złożonego przez kierowcę wraz z formułą o odpowiedzialności karnej za art....KK może mu wystawić takie zaświadczenie.
zresztą w przepisach jest, że kierowca ma obowiązek powiadomić swojego prcodawcę o wykonywaniu pracy kieorwcy dla innego pracodawcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5950

Wszystko sprowadza się do oświadczenia kierowcy, w Twoim przypadku pracodawca oświadcza, że kierowca oświadczył. Może i lepiej będzie wyglądało, ale i tak sprowadza się do tego samego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Wszystko sprowadza się do oświadczenia kierowcy, w Twoim przypadku pracodawca oświadcza, że kierowca oświadczył. Może i lepiej będzie wyglądało, ale i tak sprowadza się do tego samego.
zgadza się, ale to pracodawca i zarządzający transportem odpowiada za prawidłową dokumentację i to oświadczenie kierowcy stanowi podstawę tej dokumentacji bo przecież obecny pracodawca nie ma pojęcia co dotychczasz robił kierowca.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: