Autor
Wiadomość
Tytuł: AWM - modele
Post Wysłano: 14 mar 2006, 17:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Prześledziłem ofertę innej mniej znanej firmy AWM. Oferta jest niezwykle bogata i można w niej znaleźć modele w barwach firm które możemy spotkać na naszych drogach. Ciekaw jestem jak prezentują sie na żywo, jakiej jakości materiały używa firma do produkcji modeli. Czkam na opinie osób które miały do czynienia z produktami AWM.

Nojhof Wassink

Obrazek

Obrazek

Obrazek

więcej modeli na tej stronie http://www.automodelle.com


Ostatnio zmieniony 19 mar 2006, 23:25 przez Mariusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2006, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Całkiem ładne modele. Podobne do herpy, ale mi się wydaje że nawet ładniej zrobione. A tak przy okazji, zna ktoś jakiegoś producenta modeli w skali 1:43 albo coś koło tego???


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2006, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Cytuj:
A tak przy okazji, zna ktoś jakiegoś producenta modeli w skali 1:43 albo coś koło tego???
Polecam firmy Minichamps, Motorart, Eligor oraz NZG.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2006, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Ja mam w swoich zbiorach dwa czy trzy modele AWM. Jednym z nich jest Mercedes SK. Uważam że jest to bardzo dobrze zrobiony model, chyba nawet bardziej mi się podoba odwzorowanie szczegółów niż w Mercedesie SK produkcji Herpy.Bardzo mocną stroną AWM jest jakość nadruku-litery są bardzo cienkie i wyrażne. Pamiętajcie jednak że wsród modeli firmowanych i sprzedawanych w pudełkach AWM można znaleść modele które w rzeczywistości wyprodukowała Herpa lub Albedo, a przez AWM były zakupione jako surowe, i we własnym zakresie tylko pomalowane i uzbrojone w różne dodatki. Posiadane przeze mnie Volvo F 12 Pekaes jest w rzeczywistości produktem Albedo, a towarzysząca mu naczepa Herpy. Nie dziwi mnie to bo koszt przygotowania nowych form wtryskowych jest kolosalny, i w ten sposób można go ograniczyć czy zredukować. Niestety produktów AWM nikt oficjalnie nie sprowadza do kraju.

Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2006, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Szkoda ze AMW jest w Polsce niedostępne, mnie zainteresowały pojazdy w barwach Nijhof Wassink i Suttons. Cóż będe pytał o te modele w sklepach modelarskich, być może ktoś sprowadzi je na zamówienie.


Tytuł:
Post Wysłano: 14 mar 2006, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Mało prawdopodobne. Niestety żeby sprowadzić modele od producenta trzeba uzbierać sporą kwotę na tak zwane zamówienie minimalne, a także po to by koszt przesyłki się rozłozył. Poza tym z AWM trudno nawiązac kontakt, Piotrek Techno Hobby próbował, ale jego zapytanie zostało zignorowane. :?
Radzę porozmawiać z tymi co zprowadzają modele z Niemiec lub jechać na zakupy samemu. :wink:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2006, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam. Co do modeli AWM - jak narazie posiadam az jednego modela z tej firmy - MB Actros skrzynia z przyczepa. Co do jakosci i wykonania - model na pierwszy rzut oka (przynajmniej dla mnie) jest jakby delikatniejszy w wykonaniu, bardziej dokladny w porownaniu do Herpy. A tak naprawde te modele - Herpa, Albedo, AWM to bardzo wysoki poziom wykonania i jakosci.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 mar 2006, 15:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Witam, mam około 250 zestawów w skali 1:87. Kolekcjonuję od paru lat, herpa, wiking, albedo, rietze, ale najwięcej mam AWM. Moje ulubione to właśnie AWM - wykonanie z b.dobrych materiałów i z taką dokładnością jak Herpa, za to często mają jakieś gadżety w stylu karnetu TIR, znaczków z prędkością w czerwonym kole, odblaskowych tabliczek albo oznaczeń krajów. Dodatkowo AWM robi modele w barwach różnych autentycznych firm przewozowych, w tym również wschodnio-europejskich czy takich, które spotyka się na naszych drogach. Z AWM mam np. modele Pekaesu, Sovtransavto czy Hungarocamion, które u innych producentów pojawiały się rzadko, bądź w ogóle się nie pojawiały.
Cena jest podobna do herpy (ok.100 za zestaw), więc polecam!

PS. Z Nijhofa mam takie jak pierwsze od góry. Bardzo ładnie jest zrobione. Modele można kupić bezpośrednio u firmy AWM, tylko trzeba im wysłać kasę listem poleconym i wcześniej uzgodnić wszystko.

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 19 mar 2006, 17:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
wysłać kasę listem poleconym
dość ryzykowny sposób zakupu, a Ty płaciłeś w euro ?

Czekam na zdjecia twojej kolekcji.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 kwie 2006, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Tak, płacę w euro. Nie sądzę, aby był ryzykowny, bo nigdy nie miałem z tym problemów. Podobnie płacę na Ebay - kupiłem od zagranicznych sprzedawców ponad 30 samochodów, z tego jeden nie doszedł, ale sądzę, że został ukradziony/zaginął w Polsce, gdyż wysyłający pokazał mi potwierdzenie nadania paczki, ale ona nigdy nie doszła.
Z przyjemnością zaprezentuję moją kolejkcję, ale proszę uzbroić się w cierpliwość do wtorku (mój brat pojechał do Szwecji i wziął cyfrówkę, żeby obfotografować prom Kopernik z linii Świnoujście-Ystad, który w tym roku ma być wycofany).

Pozdr.

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 17 kwie 2006, 0:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 sty 2005, 22:35
Posty: 160
Lokalizacja: Wałbrzych

Cytuj:
Witam, mam około 250 zestawów w skali 1:87. Kolekcjonuję od paru lat, herpa, wiking, albedo, rietze, ale najwięcej mam AWM. .
:shock: o w mordę - 250 zestawów :shock: no to masz ładną kolekcję :)

_________________
-----------------------------------------------------
tornado
GG- 3514688
http://tornado.atspace.org/


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2006, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Paweł rekin mam pytanko,jak to jest z zakupami na ebay oraz z płatnoscią bo chcę kupić jeden model,w jaki sposób płaciłeś.Czekam na wiesci...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2006, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2006, 23:10
Posty: 8
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecinek

Ja polecam TEKNO i skalę 1:50. Mam dafa XF i LF(oczekuje).
Zainteresowanym podeśle fotki.

_________________
Koledzy nie odwiedzajcie tego forum to forum
Wejdzcie na http://www.transworld.yoyo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2006, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Po poczatkowym zachwycie zmieniam zdanie o produktach AWM.
Spotkały mnie już dwie przykre przygody: w mercedesie actrosie brakowało spoilerka nad reflektorem, a w modelu mercedesa sk dyszel od przyczpy pokruszył mi się w palcach jakby był zrobiony z ciasta a nie z plastiku. Problemu by nie było gdyby AWM zapewniał serwis posprzedazowy jak herpa czy wiking od których zawsze można liczyc na pomoc w takich sytuacjach. Niestety AWM olewa swoich klientów, nic mi nie przysłał, a na mój list nie raczył wogóle odpowiedzieć :evil:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2006, 15:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
dyszel od przyczpy pokruszył mi się w palcach
Widac wada fabryczna, tworzywo zostało poddane złej obróbce w wysokiej temperaturze. Nawiązując do wypowiedzi kolegi to chciałem powiedziec ze dział obsługi klientów to w AWM fikcja. Mozna pisać maile a i tak nie odpowiedzą. AWM ma duży wybór modeli, ciągniki siodłowe są starannie wykonane czego nie można np. powiedziec o samych naczepach. Nie podoba mi sie spasowanie ściany górnej z resztą. Cóż taka firma jeśli chce istnieć na rynku to musi sie nauczyć dbać o klientów i o jakosć swoich produktów. Przeciwieństwem jest tu słynna Herpa która wiele razy pomogła mi w zdobyciu brakujących częsci do modelu. Bardzo miła obsługa, można napisać maila w dowolnym języku i zaraz na drugi dzień otrzymujesz odpowiedź a za góra 5 dni paczuszkę z częsciami zamiennymi do modelu. Cieszy mnie to bardzo i sprawia iż mam ochote na zakup kolejnego modelu Herpy.
Cytuj:
pokruszył mi się w palcach jakby był zrobiony z ciasta
Za pięć lat ten model pewnie obróci sie w pył jak egipska mumia
:lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 21 cze 2006, 14:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Dostałem ostatnio kilka nowych modeli produkcji AWM, i niestety potwierdza się teza o ich dyskusyjnej jakości montażu. W każdym praktycznie modelu odpadły jakieś części takie jak zderzaki, światła, kierunkowskazy, a nawet całe osie z wózkami od naczep. Całe modele AWM są składane jak zabawka z Kinderjajka-tylko na wcisk bez użycia kleju. I jestem prawie pewny że za ich produkcje jest odpowiedzialna chińska klasa robotnicza, bo niemcy by sobie na takie historie nie pozwolili. Oczywiście swoją cegiełkę musiała dołożyć poczta polska, pewnie ich traktowanie paczek także miało wpływ na stan dostarczonych modeli. :evil:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 22 cze 2006, 8:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Ja modelami AWM czy AMW nie zawracam sobie głowy, po przygodzie z actrosem schnug mam uprzedzenia. Nie podoba mi sie najbardziej podejście firmy do klienta. Uzyskanie od nich czesci zamiennej do modelu jest niemożliwe, firma nie odpowiada na maile. Pozostane wierny Herpie, to najlepszy producent modeli 1:87.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2006, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Pamiętam, że jak byłem mały miałem MB Actrosa z proszku persil i zachciało mi się zrobić symulacje wypadku więc wylądował w imadle :D


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2006, 21:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
miałem MB Actrosa z proszku persil
Nierozumiem. Model z proszku do prania czy co :?: :| . Czy chodzi ci o to ze był pomalowany w barwy persila :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 23 cze 2006, 22:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Modele typu Persil to tanie podróbki za ok 5zł które mozna kupić w każdym niemieckim markecie. Na allegro tego tez nie brakuje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: