Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lip 2009, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

Witajcie, mam pytanie, odnośnie rgzaminu na kat CE, mianowicie, czy po 3 krotnym nie zdaniu tegoz egzaminu, jest obowiązek aby wykupić jakies dodatkwoe godziny jazdy, i dopiero wtedy mozna ponownie umawiac egzamin? czy nie ma czegos takiego? wiem ze chyba jest cos takiego na kat B, nie wiem jak to jest z CE, wiec zwracam sie do Was o pomoc.z góry dzieki panowie
acha, i ile czasu są wazne testy( egzamin teoretyczny)


Post Wysłano: 08 lip 2009, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Trzeba wykupować tak jak i na inne kategorie.
Egzamin teoretyczny ? gdzie ty masz na kat. C+E egzamin teoretyczny ?

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 08 lip 2009, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

sory, źle to ująłem, nie teoretyczny na CE tylko mam na mysli ten test z przepisów, na kategorie C, ile czasu on jest wazny?

dzieki kolego za odpowiedz, a wiesz moze ile 3eba tych godzin wykupic, wogóle jest to jakos ustalone?


Post Wysłano: 08 lip 2009, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Wydaje mi się, że 5 godzin trzeba wykupić.
A co do ważności egzaminu teoretycznego to jest ważny pół roku ( ale w 100% nie jestem pewien czy tyle ) lub jak oblejesz 3 razy egzamin praktyczny.

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 08 lip 2009, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

no dzieki w kazdym badz razie.
z waznoscia to chyba jest dluzej z tego co kojarze, ale tez nie ejstem pewien, lecz chyba anpewno nie ejst tak ze po 3 nie zdanych praktycznych testy etz traca waznosc...


Post Wysłano: 08 lip 2009, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Kod:
Termin ważności egzaminu teoretycznego reguluje zapis § 29 ust. 2 p. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów, który brzmi: 2. Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest: 1) uzyskanie przez osobę egzaminowaną pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego, przy czym od dnia uzyskania tego wyniku nie może upłynąć okres dłuższy niż 6 miesięcy. Z zapisu tego paragrafu jednoznacznie wynika, że kandydat na kierowcę lub kierowca musi przystąpić do egzaminu teoretycznego nie później niż w ciągu 6 miesięcy kalendarzowych od daty zdania egzaminu teoretycznego na daną kategorię prawa jazdy. To znaczy, iż np. egzamin teoretyczny zdany 28 lutego 2007 r. był ważny do 28 sierpnia 2007 r., a zdany 1 marca 2007 r. do 1 września 2007 tegoż roku.

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 09 lip 2009, 15:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2009, 10:44
Posty: 10
GG: 4258800
Samochód: Scania 124l 400

Myśl pozytywnie!! Dlaczego zakładasz, że będą ci potrzebne dodatkowe jazdy?? Ja mam egzamin na kategorie C+E w sierpniu i nie zaprzątam sobie takimi pierdołami głowy. O takie sprawy martw się dopiero po 3 niezaliczonym egzaminie.

_________________
B - 2006
C - 2009
C+E - 2009

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: przynajmniej się nie nudziłem"


Post Wysłano: 09 lip 2009, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

noromwiec ja ejstem idealnym kandydatem, heh


Post Wysłano: 09 lip 2009, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

To po co uczysz sie jezdzic. Szukaj innej pracy

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 09 lip 2009, 21:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Panowie, nie straszcie kolegi!

Na kategorię C+E nie ma egzaminu teoretycznego! Pytania na E były przy kategorii C. Kolega zdał teorię na C, zdał praktykę na C i dostał prawo jazdy kategorii C. I koniec! Ma C na wieki!

Jeśli teraz kolega zdaje na C+E to może tę kategorię zdawać do końca świata - ale wierzę, że wcześniej sobie poradzi - i już żadną teorią nie musi się przejmować. To znaczy warto do teorii wracać dla własnej wiedzy, ale żadnego egzaminu z teorii już nie będzie miał!

Natomiast niestety ale na wszystkie kategorie obowiązuje zasada, że po 3 niezdanych egzaminach praktycznych trzeba wykupić tzw. "szkolenie dodatkowe" - to pakiet minimum 5 godzin zajęć praktycznych. Ale nie można wykupić samych tylko 5 godzin - ośrodek musi wiedzieć, że to "szkolenie dodatkowe", bo to taki skrócony kurs - znowu wpisują cię do rejestru osób szkolonych a na koniec ośrodek wydaje zaświadczenie o ukończeniu tego szkolenia. I z tym zaświadczeniem idziesz umawiać kolejny egzamin. Inaczej WORD cię nie zapisze. Taki pakiet "szkolenia dodatkowego" zazwyczaj jest też tańszy niż 5 osobnych godzin.

Zaświadczenie to uprawnia do zdawania kolejnych 3 egzaminów praktycznych - w razie kolejnych 3 niepowodzeń, znowu trzeba wykupić to "szkolenie dodatkowe" i znowu daje to szansę na 3 egzaminy. I tak do skutku.


Oczywiście na te kategorie, na które jest egzamin teoretyczny (A, B, C, D) istnieje też wymóg dokupienia "szkolenia dodatkowego" w zakresie teorii - wtedy jest to min. 10 godzin. I również takie szkolenie uprawnia do 3 kolejnych podejść do teorii. Dodam też, że egzamin teoretyczny - jak wcześniej pisano - jest ważny 6 miesięcy. Jeśli w tym okresie nie uda się zdać praktyki, wówczas trzeba teorię zdać powtórnie. Ale to nie dotyczy już kolegi na C+E.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 10 lip 2009, 6:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

walp dzieki ! mądrego to i dobrze posłuchać

więc nie musze sie sprężać z tym że mam pół roku na zdanie, bo minie termin ważności testów z kat C, zgadza sie

podkreśle jeszcze raz, zdaje teraz kategorię C+E, a nie C ! zdałem C juz w marcu , teraz dorabiam tylko przyczepy czyli C+E

a neisttey problem na niezdawaniu polega na tym, że niezaleznie od tego jak dobrze i równo podjade pod dyszel, toejst tak że bolec zawsze opadnie, wszystko wygląda jak 3eba, ale nie chowa sie te zabezpieczenie, i nie mozna kontynuowac dalej...a na kursie, facet nawet nie powiedział co robic w takiej sytuacji, jak podniesc bolec i wypoziomować przyczepe....teraz juz wiem takie rzeczy, bo sam egzaminator mi pwoiedzial...z rozmowy ze zdajacymi to szereg osob ma ten sam problem, wiec smiem twierdzic ze cos chyba ejst nie tak ze sprzetem, nie koneicznie z moiomi umiejetnosciami.Bo na peirwszym egzaminie, mikalem mniejszy zestaw, i szlo bez najmniejszego problemu, niestety oblalem na sam koneic na miescie, tylko rpzez swoja pewnosc siebie bo za szybko cchialem juz doejchac do osrodka....a dwa kolejne razy pdo rzad to wlasnie tens am problem z zaczepem, na wiekszym zestawie...


Post Wysłano: 10 lip 2009, 12:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Cytuj:
Panowie, nie straszcie kolegi!
a kto go tu straszy?
Cytuj:

Na kategorię C+E nie ma egzaminu teoretycznego!
przecież mu napisałem że nie ma ( czytaj dokładnie )

Kolego Walp nic nowego nie wniosłeś do tematu tylko trochę pokrzyczałeś i nic poza tym :)

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 10 lip 2009, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2009, 10:44
Posty: 10
GG: 4258800
Samochód: Scania 124l 400

ADEER to ile już miałeś egzaminów na kat. C+E??
Cytuj:
Bo na pierwszym egzaminie, miałem mniejszy zestaw...
Cytuj:
a dwa kolejne razy pod rząd to własnie ten sam problem z zaczepem, na wiekszym zestawie...

_________________
B - 2006
C - 2009
C+E - 2009

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: przynajmniej się nie nudziłem"


Post Wysłano: 10 lip 2009, 15:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2009, 12:39
Posty: 49
GG: 1
Lokalizacja: Śląsk

Mi wyszło ze 3 [';


Post Wysłano: 12 lip 2009, 10:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2008, 15:05
Posty: 29
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: lubelyszyczyzna

no trzy nie trudnio policzyc, w przeciwnym razie nie pytał bym czy jest koneicznosc wykupienia dodatkowych godzin p o3 nie zdanych ha ! :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: