Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2009, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem, mianowicie mam 16 lat, i praktycznie od zawsze marzył mi się zawód kierowcy ciężarówki, to moja pasja, można powiedzieć ze to kocham.. ale problem w tym, że byłem niedawno w specjalistycznej klinice okulistycznej, oczywiście prywatnie i dowiedziałem się, iż mam astygmatyzm oka prawego. Na lewe oko widzę 100 % ale z prawym jest znacznie gorzej :( tzn widzę osoby, kolory, i ogólnie świat tylko nie daje sobie rady z czytaniem... Na tablicy u okulisty jestem w stanie przeczytać co najwyżej dwie linijki od góry ... i lekarka (akurat ona robi kierowcą badania na Prawo Jady) powiedziała mi po wcześniejszym moim zapytaniu, że wykluczone abym miał zawodowe prawo jazdy na C i C+E. Powiedziała, że amatorskie, czyli na B to nie ma sprawy, czyli dostanę ale na ciężarowe nie .... :( :( :( Załamałem się tą wiadomością ... już nawet nie powiem co chciałem zrobić ... ehh i moje pytanie brzmi : czy nie znacie jakiegoś lekarza w Polsce, któremu dał bym w łape byleby podpisał papierek o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami o DMC przekraczającej 12t ?

P.S Tak wiem, wiem, że takich tematów było mnóstwo ale jakoś nie mogłem znaleźć podobnego do mojego. Proszę o odpowiedź.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 12:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
znacie jakiegoś lekarza w Polsce, któremu dał bym w łape byleby podpisał papierek o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami o DMC przekraczającej 12t ?

P.S Tak wiem, wiem, że takich tematów było mnóstwo ale jakoś nie mogłem znaleźć podobnego do mojego. Proszę o odpowiedź.
Jakiś jebnięty jesteś? Rozumiem Twoje załamanie, bo wiem co to znaczy mieć pasję, ale TY możesz zabić ludzi, zdajesz sobie z tego sprawę?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 12:58
Posty: 22
GG: 7255196
Samochód: Renault Master

no rzeczywiście nie jest to najlepszy pomysł...

ale mamy XXI w i na pewno astygmatyzm można leczyć.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Bajzel wiesz trochę to głupio napisałeś. Czyli co jak będe jeździł osobówkami lub dostawczymi to nie zabije ludzi ?? A po zatym o jakim zabijaniu tutaj mówimy ?? Co, myślisz, że ślepy jestem ?? Nie akurat wyprowadzę Cię z błędu, ja wszystko widzę, ponieważ na lewe oko mam 100 % widzenia, wręcz sokoli wzrok, przeczytam nawet takie małe literki co nie jeden dzieciak nie przeczyta. To drugie oko jest mi prawie do niczego nie potrzebne ...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Kolego jak coś się stanie, to będziesz ty odpowiadał i lekarz który ci takie badania podbije. Nie ma co ryzykować bo to są prokuratorskie zarzuty. Tak jak było w sprawie tej katastrofy autobusowej kilka lat temu pod Białymstokiem. Potem wszystko wyszło i jedni pociągali za sobą drugich. Spróbuj lepiej ten astygmatyzm leczyć.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

kraz ehh no tak... a co do leczenia astygmatyzmu to ta lekarka powiedziała, że nawet po operacji nie będę miał prawa jazdy na ciężarowe...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Osobówka to nie ciężarówka, nie waży 40 ton i o wiele łatwiej się ją prowadzi, i nie porównuj ze sobą tych dwóch rodzajów pojazdów. Nie możesz jeździć to nie, musisz się z tym pogodzić, może zajmij się czymś związanym z ciężarówkami, bo jazda nie jest Ci pisana, tyle z mojej strony.

I przepraszam, że uniosłem się troszkę, bo zabrzmiało to tak niegrzecznie dość ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 13:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
Bajzel wiesz trochę to głupio napisałeś. Czyli co jak będe jeździł osobówkami lub dostawczymi to nie zabije ludzi ?? A po zatym o jakim zabijaniu tutaj mówimy ?? Co, myślisz, że ślepy jestem ?? Nie akurat wyprowadzę Cię z błędu, ja wszystko widzę, ponieważ na lewe oko mam 100 % widzenia, wręcz sokoli wzrok, przeczytam nawet takie małe literki co nie jeden dzieciak nie przeczyta. To drugie oko jest mi prawie do niczego nie potrzebne ...

nie no padłem ze smiechu jak przeczytałem ze ci prawe oko jest wcale nie potrzebne...
wiekszych głupot dawno nie czytałem

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

Bajzel Tak, tylko trudno się z tym pogodzić ... ale jeżdżę w trasy z wujkiem i mówił, że kiedyś na dużym placu zasiądę za kierownicą jego nowej SCANII R420 :) tyle radości a taka błahostka ... Wtedy spróbuje jak się prowadzi taki kolos ;) Co do osobówki to łatwo się prowadzi, to akurat wiem bo często jeżdżę na wsi. Co do przeprosin to spoko, wiem ze miałeś racje...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

komura jak byś widział tak jak ja to byś mówił inaczej, więc sie nie odzywaj :|


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 paź 2008, 15:02
Posty: 152
GG: 5839699
Samochód: tabaluga ^
Lokalizacja: Przemków/głogów DK 12

Kolego mowisz że nie dowidzisz na prawe 'badania za pewne w dzien' wiec w nocy pewnie nic nie widzisz 'tak zakładam' i co myslisz ze ci to jedno oko wystarczy?? Propozycja pracy zwiazanej z transportem-uprawnienia na wózek widlowy i gdzies na jakiejs strefie zatrudnienie

_________________
#IRC


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
komura jak byś widział tak jak ja to byś mówił inaczej, więc sie nie odzywaj :|
pieprzenie


<lol2> nie no.... skoro ci oko prawe nie jest do niczego potrzebne, to zrób sobie mały test

zamknij oko prawe i wyciągnij prawą rekę w bok i przesuwaj ją powoli az zobaczysz dłon ręki lewym okiem, a teraz zamknij lewe oko i otwotrz prawe oko i wyciagnij prawa rekę jak wcześniej i zacznij przesówać.. i poczuj róznice....

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

quality06 No ale znowu nie wiem czy na wózek widłowy mi dadzą uprawnienia ale raczej tak bo jak na B dadzą bez problemu (czytałem w przepisach, że na B nie jest potrzebne widzenie obuoczne) Zresztą nie wiem jak jest z wózkami :? ale też słyszałem, że idzie dobrze zarobić bo kuzyn pracuje w hurtowni alkoholi i bierze 2000-2500 na rękę. Raz dał mi się przejechać wózkiem, i też nie zła frajda :) A co do nocy to wiesz światła np. widzę ale za to mam bardzo dobry słuch no bo wiesz jak jeden zmysł się pogarsza to drugi się polepsza. Tyle dobrego :)
komura Zrobiłem ten test... no masz racje. A bo przez to załamanie gadam głupoty...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Nie jest wcale powiedziane, że mając jakąś wadę wzroku nie możesz mieć prawa jazdy określonych kategorii. Co innego przy psychotestach od których zależy dopuszczenie Cię do tego zawodu. Ja mam astygmatyzm złożony, noszę okulary, okulistka twierdzi że moja wada jest stabilna, inni z wizyty na wizytę mają coraz grubsze szkła i jakoś nie było problemów przy badaniu dla kierowców. Problem byłby gdybyś nie rozpoznawał barw. Idź do innego lekarza, niech Ci przepisze okulary i dopiero rób badania kierowców.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

DamianLenin Takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem :D o przepraszam, zapomniałem dodać, że noszę okulary już od przedszkola ale lekarka mówiła, że mogę mieć szkła kontaktowe, czyli soczewki i wzrok może się polepszyć ale w dalszym ciągu mówiła, że choćby nawet to i tak nie mam szans na ciężarowe... chociaż może jest jeszcze nadzieja ...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Jeśli masz odpowiednie okulary, to powinieneś w nich dobrze widzieć i przy badaniu nie powinno być problemu. Może się pojawić przy psychotestach...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

DamianLenin ok, dziękuje kolego za cień nadziei...

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 15:43

Cytuj:
Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem, mianowicie mam 16 lat, i praktycznie od zawsze marzył mi się zawód kierowcy ciężarówki, to moja pasja, można powiedzieć ze to kocham..
Skąd to wiesz? Na pewno nigdy nie jechałeś ciężarówką mając na głowie terminowe dostarczenie towaru, załatwienie wszystkich papierkowych spraw, bezpieczne dojechanie do celu i wiele, wiele innych spraw...
Dopiero wtedy przekonasz się czy jest to Twoja pasja i czy to kochasz...

Odnośnie wzroku: niestety nie będzie to najlepszym pomysłem, aby śmigać zawodowo ciężarówką.


Post Wysłano: 27 cze 2009, 15:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

masz dopiero 16lat... a astygmatyzm to choroba ktora nie jest "Stala" tzn, czasem wzrok sie poprawia a czasem ulega pogorszeniu, a innym razem mozliwe jest jej ustabilizowanie na stalym poziomie... (nie jestem lekarzem, ale z tego co sie kiedys w tej sprawie zorientowalem to tak mniej wiecej jest). Takze okulary na nos i sie nie martw, lecz poprostu wzrok i nie przemeczaj oczu (np dlugim siedzeniem przed kompem czy TV) do pracy kierowcy masz w zasadzie jeszcze 5lat (jesli sie cos nie zmieni w tym smiesznym panstwie), spokojnie zrobisz prawko kat. B, C a nawet C+E, zrobisz inne baniadania i moze sie okazac ze problemow nie bedzie... nie ma co sie martwic na zapas.

aa... i nie sluchaj tych co ci odradzaja... :wink:

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 27 cze 2009, 16:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 cze 2009, 12:32
Posty: 14
GG: 0

wolfzan nie wiem czy jesteś kierowcą ciężarówki ale jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie dlaczego zostałeś jej kierowcą... a poza tym chce spróbować i wiem, że to ciężka praca i w ogóle pełna stresu bo nasłuchałem się tego od wielu osób i te osoby to byli kierowcy z dużym stażem pracy w tym zawodzie bo aż 25 lat. A jeszcze jedno, chodziło mi o to, że kocham ciężarówki. Przepraszam ale źle napisałem bo napisałem zawód kierowcy i ciężarówki obok siebie. Chcę mieć prawo jazdy bo chcę iść do pracy w tym zawodzie. Praca + pasja = radość

RAFUS dziękuje bardzo kolego za wypowiedź, naprawdę poprawiłeś mi humor. Pozdrowienia i do zobaczenia na trasie (oczywiście jeżeli jeździsz krajową jedynką bo ja prawie codziennie nią jeżdżę z bratem lub z ojcem) i jeżeli jeździsz tą Scanią co na zdjęciu i masz na tablicy w środku auta napisany nick to zawołam Cię na CB na 19-stce ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: