Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 cze 2006, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Od jakiegoś czasu dyskutowalismy o wadach i zaletach modeli Volva fh 12 z Herpy i Albedo. Może czas obyśmy podsumowali to w jednym miejscu? Prosze więc o porównanie wersji ciągnika, naczep, ich malowania i innych detali. Zwałaszcza mile widziane są opinie Kolegów Miha i Pażdzia, mających jak wiadomo do czynienia z prawdziwymi pojazdami Pekaesu. Poniżej dla ułatwienia wklejam kilka fotek oryginału i modelu( 2 x albedo i 1 x herpa) rodem z ebaya, allegro i lkw-infos.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: Sro, 28.06.2006, 10:22 ]
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 13:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ja w sumie na modelach sie zbytnio nie znam (takie podstawowe informacje), ale tak patrzac na nie to wydaje mi sie ze anczepa Albedo (wiem ze odlewy Herpy) jest ładniejsza, pewnie dlatego ze ma czarne burty. Co do ciagnikow to wydaje mi sie ze zaden nie jest dobrze odwzorowany. Mi glownie Volva Fh z PEKAESu kojarza mi sie z wersjami Globetrotter oraz z wersjami bez ospojlerowania. Natomiast Albedo ma Globetrottera ze spoilerami (i na dodatek bez emblematów), a Herpa Globetrottera XL ze spoilerami..

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

bardziej podoba mi sie wersja herpy,jest szczegółowa i ładniej wygląda.co do ciągników to albedo raczej niczym sie nie wykazało i jest ochydnie zrobione,co do herpy to bardzo dobrze odwzorowane ma szczegóły...
volvo w malowaniu pksu herpy ładnie wygląda i fajnie mieć w kolekcji ten zestaw z serii exlusive...


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2006, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

W sumie gdyby wziąć Volvo z herpy, wywalić z niego osłony miedzyosiowe i dać naczepe z albedo to wygladałoby to bardziej realistycznie :wink: .


Ostatnio zmieniony 06 sie 2006, 12:10 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 10:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

W tym Volvie z Herpy jakoś nie pasuje mi ta naczepa...Jest bardzo ładna, ale jeśli chodzi o tą srebrną - czerwoną kolorystykę podwozia i burt to bardziej mi pasuje do lat 80-ych i Volva F12 .

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2006, 12:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

Żaden z tych modeli nie jest idealny. W modelu Albedo napis "Pekaes" na plandece jest trochę za mały i powinien znajdować się bliżej końca naczepy (nie powinna tam się natomiast znaleźć krótka biała linia). W naczepie Herpy dość nienaturalnie wyglądają natomiast srebrne burty oraz czerwone malowanie kłonic i całej ramy wraz ze wszystkimi zamontowanymi do niej elementami (np. zderzaka, który w oryginale jest biały!). Druga sprawa to ciągniki - po pierwsze, moim zdaniem, lepiej byłoby sprzęgnąć naczepę z typowo "Pekaesowskim" Volvo FH12 - z kabiną Globetrotter i bez osłon międzyosiowych. W obu modelach za ciągnik posłużyło jednak FH z Globetrotter'em XL i osłonami. Takich ciągników w Pekaesie było zaledwie kilka. Pozostaje jeszcze sprawa logo firmy na drzwiach - w modelu Herpy jest ono zdecydowanie za duże, a w Albedo nie ma go w ogóle.

Porównując jednak te dwa modele, zestaw Herpy, za sprawą nietypowego malowania ramy i burt, mniej przypomina oryginalny zestaw Pekaesu. Jeśli więc nie chcemy sami waloryzować modelu poprzez zmianę kolorystyki naczepy, trafniejszym wyborem będzie chyba zakup zestawu Albedo. Można też skompletować ten zestaw, kupując naczepę Albedo i ciągnik Herpy, który jest wykonany znacznie lepiej :wink:

[ Dodano: Czw, 29.06.2006, 12:56 ]
Jeszcze jedno co do modelu Albedo: paleciara. W starych Fruehauf'ach i Koegel'ach jej nie było!


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sie 2006, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Pokazał się ostatnio model, który ze względu na kolorystkę kabiny może być bazą do konwersji na Pekaes, a jest to Volvo F88 produkcji Modelltec, w barwach Hungarocamion.

Obrazek

Sam model jest dość słaby, jest produowany w oparciu o nrd-owskie formy z lat 70-ych, a jego największą wadą jest trochę zamała szerokość.
Najlepiej widać to stawiając ten model obok modelu herpa/albedo który jest poprawnie zwymiarowany. Ma za to zaletę w postaci ceny ok 10-12 eur.
Jesli chodzi o same malowanie to należało by zderzak pomalować w biało-czarne paski, plandeki powinne być w kolorze ciemnozielonego brezentu.
Największym problemem są burty które w modelu są zółtę a na posiadnym przeze mnie zdjęciu oryginału burty są aluminiowe i taki też mają kolor. (no ale na to można przymknąć oko). Można też model ten wystylizowac na końcowy okres ex-pekaesowskich F88/89 kiedy to trafiały one często do zwykłych PKS-ów. Jest to ułatwione bo dyspnujemy kalkomanią w skali HO z jego charakterystycznym logiem.
Warto też pomysleć o lusterkach i wycieraczkach.
Tak wogóle to modelltec mógłby pomysleć o polskim odbiorcy i zrobić fabryczną wersję Pekaes, skoro robi już "bratnie" sovtransavto i Hungarocamion.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2006, 12:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2431
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Tak jak pisali poprzednicy żaden model nie jest idealny, ale Albedo trochę lepiej wywiązało się z zadania odwzorowania zestawu Pekaes. Co prawda sam model ciągnika jest gorszy niż u Herpy, ale jego podobieństwo do oryginału jest większe. Albedo przedstawia nam wersję z kabiną Globetrotter i pełnym ospojlerowaniem, a takie własnie jeździły w Błoniu. Miały motory 420 i początkowo ciągały cysterny, dziś jeden egzemplarz mozna spotkać na "krajówkach".

Mimo niedoskonałości modeli, i tak cieszyłbym się, gdyby któryś z nich zagościł na moich meblach ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 16:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

http://www.easttruck.de/html/modelle_polen.html <<--- co to za modele? Tzn jakiego producenta.. :)


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2006, 17:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Tutaj są różni producenci: herpa, albedo, amw...
Z resztą to już zdaje się było kiedyś na forum.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 gru 2006, 23:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Zgadzam się z opinią kolegów... Ja raczej wybrałbym Albedo które też ma pewne wady, szczególnie jeśli chodzi o ciągnik ale znacznie bardziej przypomina oryginał :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: