Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sie 2010, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2008, 17:08
Posty: 173
GG: 3968324

Jakie felgi aluminiowe czy stalowe będą lepsze na naczepę wywrotkę? Wywrotka będzie sporo jeździła po budowach kopalniach itd. z ładunkami do 30t.


Ostatnio zmieniony 06 sie 2010, 19:27 przez lukasz_, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 05 sie 2010, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 20:28
Posty: 190
GG: 9542791
Samochód: A raczej jego brak...
Lokalizacja: Pisz NPI

Ja u siebie mam alusy Alcoa na 4 osiowej wywrotce :) Auto jest lżejsze dzięki czemu można wziąć więcej ładunku. Ale czy jest różnica między stalówkami ? nie zauważyłem oprócz wagi :).

_________________
Stoi na stacji lokomotywa...


Post Wysłano: 05 sie 2010, 14:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Ja u siebie mam alusy Alcoa na 4 osiowej wywrotce :) Auto jest lżejsze dzięki czemu można wziąć więcej ładunku. Ale czy jest różnica między stalówkami ? nie zauważyłem oprócz wagi :).
Ty u siebie to masz ewentualnie "bajzel" w pokoju kolego drogi.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 05 sie 2010, 20:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2008, 17:08
Posty: 173
GG: 3968324

O ile kg może być lżejsza taka aluminiowa felga alcoa od stalówki?


Post Wysłano: 05 sie 2010, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Post Wysłano: 06 sie 2010, 1:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 gru 2008, 20:28
Posty: 190
GG: 9542791
Samochód: A raczej jego brak...
Lokalizacja: Pisz NPI

Cytuj:
Cytuj:
Ja u siebie mam alusy Alcoa na 4 osiowej wywrotce :) Auto jest lżejsze dzięki czemu można wziąć więcej ładunku. Ale czy jest różnica między stalówkami ? nie zauważyłem oprócz wagi :).
Ty u siebie to masz ewentualnie "bajzel" w pokoju kolego drogi.

Prowokujesz ? Pilnuj swojego bajzlu, w pokoju, w głowie czy gdzie chcesz !
Jeżeli napisałem prawdę to czemu się czepiasz? A to że np, wywrotka jest własnością mego ojca to jest tak samo własnością moją.
Znając życie Per Pan obrażalski mi jeszcze za to warna da... ale cóż to moderator.

Edit: z katalogu Alcoa wychodzi na to, że ich alufelgi wytrzymają większy ciężar, czyli znów dodatkowy +, oprócz zaoszczędzonej wagi.

_________________
Stoi na stacji lokomotywa...


Ostatnio zmieniony 06 sie 2010, 1:17 przez Bajzel, łącznie zmieniany 2 razy.
Dostałeś za prywatne porachunki warna kiedyś? Jeśli tak to na bank nie ode mnie, bo jeszcze nikomu za taką bzdurę warna nie dałem. Nikogo, podkreślam NIKOGO nie będziesz oszukiwał, dopóki mam nad tym jakąś kontrolę.


Post Wysłano: 06 sie 2010, 1:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

prawda?
czy ten samochód ma w dowód wpisanych dwóch właścicieli?
samochód jest własnością tego, kto jest wpisany w dowód rejestracyjny, sprawdź to w przypadku sprzedaży auta i zastanów się kto zapłaci za mandat jeżeli przyjdzie zdjęcie z fotoradaru: do Ciebie, czy do ojca? a jeżeli mandat ten zostanie on zapłacony do kogo zwróci się komornik?
jeżeli chcesz wiedzieć jak wygląda własność ojciec-syn, to przypomnij sobie historię, walkę między braćmi o schedę po ojcu - królu.
w przypadku żyjącego ojca nie ma takiej wspólnej własności, a po jego śmierci musisz wystąpić na drogę sądową o dziedziczenie pojazdu. jak są inni spdkobiercy musisz, po wyrażeniu przez nich zgody spłacić im należną część, a w razie braku innych musisz uzyskać zgodę sądu i dopiero z tym wyrokiem idziesz do wydziału komunikacji. chyba że posiadasz testament zapisujący Ci ten pojazd, ale on działa dopiero po śmierci aktualnego właściciela.

a tak na poważnie:
falgi aluminiowe mają większą sztywność od stalowych, co w tym przypadku jest akurat wadą, bo podczas jazdy w nieciekawym terenie bardziej przenoszą wibracje na auto. poza tym w ekstremalnych warunkach felga stalowa się wygnie, a aluminiowa pęknie.

do tego aluminium utlenia się i bardzo mocno przykleja się do bębna lub piasty. można się o tym przekonać zmieniając koło.

jednym słowem chcesz kłopotów - załóż alusy, dopłacisz i możesz mieć za to bardziej skomplikowane życie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: