Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 sie 2007, 11:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Obrazek
Dla uczczenia sukcesu pierwszych 80 lat swojej działalności Volvo oferuje specjalną, jubileuszową serię Volvo FH16 Globetrotter. Jest to seria limitowana, a dostępne w niej pojazdy są standardowo wyposażone w prawie wszystkie możliwe akcesoria oraz kompletny pakiet bezpieczeństwa.
Skontaktuj się ze swoim dealerem, a otrzymasz wszelkie informacje dotyczące jubileuszowego pojazdu Volvo i Usług Volvo Trucks.

Pobierz opis techniczny >>

Wyposażenie wewnętrzne obejmuje:
  • Skrzynię biegów Volvo I-Shift
  • Pakiet wyposażenia kabiny Prestige
  • Luksusowy fotel kierowcy
  • Koło kierownicy z przyciskami sterującymi systemem audio, pokryte skórą
  • System audio SOUNDPLU
  • Dwie leżanki
Wyposażenie zewnętrzne obejmuje:
  • Jubileuszowe logo Globetrotter
  • Specjalny lakier metaliczny, Jubilee Argent
  • Jubileuszowe paski ozdobe
  • Szklany wywietrznik dachowy
  • Indywidualny jubileuszowy numer na każdym egzemplarzu
Pakiet bezpieczeństwa obejmuje:
  • Układ monitorowania pasa ruchu
  • Układ stabilizacji toru jazdy pojazdu ESP, (tylko w ciągnikach siodłowych)
  • Inteligentny układ kontroli prędkości ACC
  • Hamulec silnikowy VEB+
  • Alarm przy cofaniu
  • Ksenonowe reflektory
Źródło: www.volvotrucks.pl

Niestety pojazd na stronie Volvo Tucks pod względem grafiki jest przedstawiony za pomocą trybu flash, co niestety uniemożliwia kopiowania zdjęć, ale wszystkie te zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sie 2007, 14:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Z zewnatrz...
Obrazek

I wewnątrz...
Obrazek

Źródło: http://www.volvotrucks.pl

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2007, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Piękne jest to Volvo, marzenie każdego kierowcy. W środku perfekcyjnie wykończone. Według mnie tuning w nim odpada ;] Co najwyżej jakieś halogeny i trąby :wink:

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 10 sie 2007, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

Naprawdę super bryka, z reszta oczywiste ze wersja limitowana musi być "inna" tzn wyrózniać się;)
Ciekawe czy jest wersja z manualna skrzynią biegów? Bo jak była wersja limitowana "70" to chyba wszyskie były z autometem, przynajmniej ja się nie spotkałem z manualem?

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Tytuł:
Post Wysłano: 10 sie 2007, 21:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2006, 12:05
Posty: 35

Co do Volvo to fajne wnętrze ale z zewnątrz bardziej mi się podoba przeznaczony na rynek holenderski "Black Thunder"


Tytuł:
Post Wysłano: 10 sie 2007, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Popieram kolego. Holenderska seria jest kapitalna. Szkoda, że tylko do NL przeznaczona.

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Kolego MAGNUM DXi-12 nie wiem gdzie Ty widziałeś XL-70 w automacie bo ja to pierwsze o tym słyszę...!Z moich informacji ten model był dostępny tylko z manualną skrzynią... :!: A co do następnego jubileuszowego pojazdu VOLVO to moim zdaniem jest on ciekawy,ale nie będę ukrywał że większe wrażenie zrobiło na mnie przedstawione prawie 10lat temu XL-70... :> Nie powiem,ze ''80'' mi się nie podoba,szczególnie że jest dostępna z większą ilością mocniejszych silników niż ''70''.Pieknie wyglądają seryjne firanki w stylu duńskim i pokrycie łóżek kojarzące mi się z kajutami jachtów.Już nie długo jeden z moich dobrych kolegów będzie odbierał to cudo,więc nie mogę się doczekać kiedy mi się nim pochwali... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 18:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

A nie wiecie czy na te auto trzeba tak czekać jak na normalne seryjne czy jest dostępne od ręki?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Martin na polski rynek przewidziano tylko 27 sztuk tego auta i zostały sprzedany w ciągu 30 minut... :mrgreen: Także jeśli z Polski to już niestety odpada-no chyba że ktoś się rozmyśli... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Jeśli w Polsce ma być 27 sztuk jubileuszowej wersji Volvo i zostały one sprzedane w ciągu 30 minut to niech jakiś "wielki uczony" z dyrekcji Volvo w Polsce ruszy głową i popatrzy na statystyki....Można chyba było więcej zamówić sztuk :|

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Cytuj:
Martin na polski rynek przewidziano tylko 27 sztuk
Z pewnych źródeł mi wiadomo, że tyle sztuk zostanie wypuszczonych w 2007r. Na rok 2008 będzie szykowana kolejna partia.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Ostatnio zmieniony 17 sie 2007, 22:04 przez Łukaszz, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 17 sie 2007, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
Na rok 2008 będzie szykowana kolejna partia.
No to już rozumiem. W sprzedaży danych produktów liczy się klient. To on jest na pierwszym miejscu. Jeśli jest lista klientów do kupna tego Volva i może się ona powiększyć tylko nie ma produktu na sprzedaż to dany produkt sie "ściąga" do Polski, w tym przypadku.Chcieć to móc :D Nic trudnego w tym nie ma.

...Volvo sie postarało.Nowa technika, nowy standard.Czego chcieć więcej.Lista jest bardzo ciekawa.Zdjęcia pokazują to co piękne w ciężarówkach. Widać tutaj duży komfort. Od samego patrzenia na to Volvo aż chce się je mieć. :)

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Tytuł:
Post Wysłano: 18 sie 2007, 13:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Możliwe że to partia na 2007r,chociaż ja słyszałem że będzie tylko te 27 sztuk i koniec.Może jedyną pociechą jest to,że wszystkie 27 to będą FH16 580,bo ponoć tylko z takim silnikiem były u nas dostępne... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sie 2007, 9:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Panowie ja spotkałem podobne Volvo. Pierwszy raz coś takiego widziałem. Było białe, przód podobny jak w "80" ale były rożnice. Mianowicie gril na masce był zupełnie inny. Nie było nawet obramówki. Zostały z niego tylko środkowe otwory i znaczek Volvo z ukośna listwa znaku. Boczne wyzłobienia wokół otworów tez nie istniały i maska w tym miejscu byla gladka. Kabina wydaje mi się że była XL. Sądziłem że to może jakiś tuning ale na masce nad lewymi swiatłami (od strony kierowcy) był jakiś napis co mi zasugerowało wersję. Wiem tylko że pierwsza litera to M i tyle co widziaełm. Czy to jakas limitowana wersja tylko ze z innego kraju, a może tuning?

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 16:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2006, 19:51
Posty: 134

Na rynek Polski NA TEN ROK będzie przeznaczone 24 samochody z takim wyposażeniem jak powyżej + Volvo robi jeszcze "80-tki" (nie wiem ile sztuk), które będą wyglądać tak samo z zewnątrz, ale w środku będzie wyposażony dużo dużo gorzej! (pewnie dlatego, że ludzie się troche burzyli, że na Polske przeznaczono tylko 24 sztuki i pewnie dlatego volvo postawiło się i wypóściło "podobne"). Wszystkie 24 sztuki to Volva FH-16 z silnikami 580 lub 660, ale większość przewoźników bierze 580 gdyż 660 (KAŻDY!) posiada tzw. zwolnice na tylnej osi przez co spalanie wzrasta o ok.2 litry!!!!!! i samochód dużo głośniej chodzi, także na międzynarodówkę to nie za bardzo... :/ . Jeśli będę wiedział coś nowego napisze :wink: !


Tytuł:
Post Wysłano: 03 paź 2007, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ostatnio ''czytałem'' porównanie w hiszpańskiej gazecie czołówki aut ciężarówych w topowych modelach:DAF XF105 510 SSC, IVECO STRALIS 560 CUBE,MAN TG-A 540 XXL-5STAR,MB ACTROS 1861 BLACK EDITION,RENAULT MAGNUM 500 VEGA,SCANIA R620 TOPLINE i VOLVO FH16 GLOBETROTTER XL-80 660 i muszę Wam panowie powiedzieć,że VOLVO wypadło najlepiej i do tego było najdroższym autem z porównania... :> Najwięcej punktów uzyskało za komfort prowadzenia,fotel kierowcy,skrzynię biegów(I-shift).Czekam z niecierpliwością kiedy zobaczę ten model na drogach,a jeszcze chętniej w barwach jakiegoś polskiego przewoznika... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 8:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Ostatnio ''czytałem'' porównanie w hiszpańskiej gazecie czołówki aut ciężarówych w topowych modelach:DAF XF105 510 SSC, IVECO STRALIS 560 CUBE,MAN TG-A 540 XXL-5STAR,MB ACTROS 1861 BLACK EDITION,RENAULT MAGNUM 500 VEGA,SCANIA R620 TOPLINE i VOLVO FH16 GLOBETROTTER XL-80 660 i muszę Wam panowie powiedzieć,że VOLVO wypadło najlepiej i do tego było najdroższym autem z porównania... :> Najwięcej punktów uzyskało za komfort prowadzenia,fotel kierowcy,skrzynię biegów(I-shift).
Łukasz a jak Volvo wypadło pod względem silników??.Ja znalazłem test jakiegoś niemieckiego pisemka gdzie testowane były:
Iveco Stralis Cube 440
Mercedes Actros MPII 480 MegaSpace
Daf XF105 SSC 460
Volvo FH480 Glob XL
MAN TGA XXL 480
Wszystkie auta spełniały normy E5 i posiadały automat.Tabelkę z wynikami przetłumaczyłem na polski język i zobaczcie sami jak wypadło Volvo.To co chwalono w hiszpańskim teście potwierdza się tutaj, a silnik FH zdeklasował rywali.
Obrazek

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Levuss mam ten test który tu przedstawiasz i potwierdzam wysoką notę VOLVO,chociaż wygrał MAN TG-A.Tylko że MAN ogólnie stał wysoko,a teraz po wprowadzeniu TG-X to już wogóle powoli robi się inna liga...VOLVO swego ''poczciwego'' chińczyka też zapewne niedługo zamieni na nowy model,ale póki co trzeba przyznać i tak wysoką formę wśród nowszych rywali...A co do tamtej hiszpańskiej gazety to dokładnie nie pamiętam,ale na 99% VOLVO było najlepsze podczas przyspieszania i elastyczności-w sumie nie dziwi mnie to przy 660km... :mrgreen:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 paź 2007, 9:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
VOLVO swego ''poczciwego'' chińczyka też zapewne niedługo zamieni na nowy model,ale póki co trzeba przyznać i tak wysoką formę wśród nowszych rywali...
No i to mnie ciekawi jak będzie wyglądać ten nowy FH(raczej nie zrezygnują z tej nazwy).Cała gama od wprowadzenia w 1993 roku do obecnej generacji bardzo mi się podobała.Dla mnie nowe FH mogło by mieć o kilka cm dłuższa kabinę, szerszą i oczywiście z te 15 cm wyższą.Do tego wszystkiego powiększyli by logo reklamowe w stosunku w jakim urosła kabina i wyglądało by to normalnie.Dla uzyskania większej przestrzeni mogli by troszkę zmniejszyć kąt pochylenia szyby(obecnie 20stopni) powiedzmy do 13 i te wszystkie opisane prze zemnie zmiany spowodowały by to, że nie powinno być nikogo kto by narzekał teraz na ciasnotę tej kabiny.JA sie po prostu przyzwyczaiłem do sylwetki najpopularniejszej ciężarówki i taka mogła by zostać, uwzględniając to co powinni poprawić.

Postaram się narysować ja będę miał czas jak powinno dla mnie wyglądać nowe FH w porównaniu do starszej wersji.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 24 lis 2007, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2007, 19:14
Posty: 25
Lokalizacja: Łowicz

Nawet nie widzialem ze to jest to jubileuszowe. W zeszla niedziele robiac foty uchwycilem takie volvo
Obrazek
sorry za jakość

_________________
New Man TGX 18.680 \8/ - Power In Lion


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: