Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lip 2007, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

Ponieważ nie mogłem znaleźć takiego tematu, założyłem nowy.

Pytanie brzmi następująco:

Czy pracodawca ma mieć oryginały moich dokumentów (kurs na przewóz rzeczy, badania lekarskie oraz badania psychotechniczne) czy wystarczą mu tylko kopie ?

I czy ktoś może wskazać dokładnie paragraf który o tym mówi ? Bardzo pilnie to potrzebuję i bardzo mi na tym zależy.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Wiem że kiedyś kurs na przewóz rzeczy kierowca musiał miec cały czas przy sobie, teraz to się zmieniło, leży to w firmi i nie musisz przy sobie tego mieć w czasie kontroli.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2007, 2:01
Posty: 63
Lokalizacja: Skierniewice

U mnie w firmie jest przyjęte, że to co pracownik sam płacił daje tylko kopie a to co firma to fima ma orginały, Ja mam przewóz rzeczy orginał w domu a w pracy tylko kopia tak samo z psychotestami. Jedynie mam powiedziane, że w razie jakiejś kontroli mam udostępnić orginał

_________________
Kierowca-Konwojent
latam autami marki IVECO o DMC 3,5-7,5T


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lip 2007, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lip 2007, 22:48
Posty: 22
Lokalizacja: Bytom

A nie ma jakiegoś aktu prawnego który to reguluje?
Pytam tak uparcie bo dałem szefowi oryginały po czym obiło mi się o uszy że facet stosuje (nielegalny) zakaz konkurencji przez 3 miesiące. Wszystko było by ok tylko że marnie płaci, auto nie ma hamulców i nadgodzin (niepłatnych) jest więcej niż godzin płatnych. Przy zwalnianiu się nie chce mieć problemów z odbiorem dokumentów. A sąd też mi nic nie daje bo będę 3 miesiące albo lepiej uziemiony bez tych dokumentów.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 8:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:24
Posty: 73
GG: 2805106

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22.12.2003 w sprawie postępowania z dokumentacją związaną z pracą kierowcy (Dz. U. Nr 230, poz. 2303) mówi:

art. 4 ust. 1 - Przedsiębiorca prowadzi, odrębnie dla każdego kierowcy (...), dokumentację kierowcy, zawierającą:
(...)
pkt 3) orzeczenie lekarskie i psychologiczne ...
pkt 4) zaświadczenia o ukończeniu kursów dokształcających, o ile są wymagane

Gdyby to miały być kopie to raczej by było to napisane.

Dalej czytamy:
Art. 6 ust. 1
Przedsiębiorca, z chwilą rozwiązania stosunku pracy z kierowcą, wydaje kierowcy za potwierdzeniem odbioru w ewidencji, oryginały dokumentów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 3 i 4 (...) Przedsiębiorca pozostawia w dokumentacji potwierdzona za zgodność z oryginałem kserokopie wydanych dokumentów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 3 i 4.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 lip 2007, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2007, 9:43
Posty: 118
GG: 10523426
Samochód: Mercedes Actros 2644 LS 6X4
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

To ja mam pytanie w sprawie oświadczeń dni wolnych naszych kierowców, czy jesli wypisuje im takie zaświadczenie to daje im orginał czy kopie??


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: