Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 lip 2007, 0:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2007, 12:52
Posty: 1

Pracuję w firmie X przy komputerze i mam dostęp do faktur za transport towarów za granice oraz do ofert składanych firmie przez małe i duże firmy przewozowe.
Zauważyłem ostatnio, że wszystkie oferty małych przedsiębiorców są odrzucane, chociaż ich ceny są o wiele bardziej atrakcyjne od dużej firmy transportowej Y. W odpowiedzi na ich ofertę wysyłane są odpowiedzi: "Wasza oferta jest niekorzystna cenowo"
I pytanie, dlaczego tak jest? Czy pan logistyk firmy X wybiera oferty mniej atrakcyjne cenowo, a tym samym niekorzystne dla własnej firmy, czerpiąc z tego dodatkowe korzyści osobiste? Czy nowa firma transportowa ma szansę zaistnieć w takiej sytuacji? Czy tak jest również w innych przypadkach, że firmy wybierają oferty przewoźników według znajomości, nie patrząc na oferty korzystniejsze cenowo dla firmy?
Jak w takim przypadku młodzi przedsiębiorcy mają zachęcić i przekonać do swojej oferty przewozowej?
Pozdrawiam i czekam na Wasze wypowiedzi


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 1:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Wytłumaczenie jest banalnie proste,słyszałeś o "doli" ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 6:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

przyczyn może być więcej.
oprócz tej skrajnej jaką podał kolega DRIVER1965.
jest jeszcze coś takiego jak jakość usługi.
kiedyś miałem do przywiezienia z Włoch dwie maszyny po jednej na auto, a ponieważ miałem we Włoszech tylko jedno auto musiałem transport drugiej zlecić komuś i zleciłem.
założenie było takie: naczepa z otwieranym dachem na gdzinę x w dniu y, 10 pasów.
przyjechał gość z 3 godzinnym opóźnieniem (opłata za czekanie dźwigu), naczpa okazała sie bez otwieranego dach, kierowca nie potrafił rozebrać konstrukcji, co zrobił za niego mój kierowca. posiadał tylko 2 pasy, pożyczył resztę od naszego. razem wyjechali z Włoch, jednak nasz kierowca jadąc zgodnie z czasem pracy był o jeden dzień wcześniej. i tu znowu zapłaciliśmy za drugi przyjazd dźwigu do rozładunku.
najlepsze było oświadczenie gościa: w końcu przecież dojechałem, ale na pytanie moje: co więcej można byłoby więcej spieprzyć w tym kursie? nie potrafił odpowiedzieć.
więc jak domyślasz się na każdą ofertę małej firmy przewozowej odpowiadamy: dziękuję, niezależnie od ceny.

co do zalety niskiej ceny.
większość ludzi w życiu codziennym rozumie słowo jakość, jednak w firmie nie zawsze. oferując cenę na transport usłyszałem o rozmówcy że są tańsze firmy, na co odpowiedziałem: wiem, ale chciałem zapytać jakim samochodem pan jeździ? odpowiedź: Fordem.
a dlaczego nie Dacia, Łada, czy Polonez - przecież są tańsze?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lip 2007, 18:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

W tym co mówisz jest sporo racji. W tej konkretnej sytuacji na 99% chodzi o wziątkę. Znam takie sposoby z byłem mojej pracy.
Poza tym, jak piszę kolega żadna z tych firm nie miała szansy się pokazać jako kiepski, czy solidny przewoźnik. Zostali skreśleni, bo mieli korzystniejszą cenę. To z kilometra śmierdzi.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lip 2007, 12:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jest coś takiego jak rekomendacje.
zaczynając współpracę z jakąś firmą staram się uzyskać opinię o nich z zaprzyjaźnionych firm, które miały do czynienia z nową firmą.
poza tym pewne ceny wykluczają jakość usługi.
jeżeli wiemy, że ciągnik siodłowy kosztuje około 70 000 euro, a ktoś zaproponuje nam ciągnik nieznanej marki za 40 000 euro, to nikt nie potraktuje go poważnie.
jeżeli przewoźnik zapewnia mnie, że transport krajowy wykona zestawem za 2,20zł za km ładowny, to wiadomo, że albo płaci kierowcy poniżej 1800zł, lub jeździ na orenżadzie.

nie twierdzę, że nie było przypadków korupcji w transporcie bo sam się z takim rzeczami zetknąłem, ale było to bardziej powszechne, kiedy była nadwyżka firm transportowych.

w tej chwili raczej firmy transportowe sa poszukiwane, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że zjawisko takie powoli zanika.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2007, 14:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Krzysztof,czy dla waszej firmy to ma znaczenie,że podwykonawca kiepsko płaci kierowcy i jezdzi na opale ?Zgodzę się że tabor ma znaczenie,bo to gwarantuje terminowe wykonanie usługi,zgodzę się również z tym,że ważna jest opinia kogoś,kto już wcześniej współpracował z tym przewoznikiem.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lip 2007, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

nie ma, ale jeżeli chcesz za auto zapłacić 20 000 i wymagać jakości Mercedesa to zapomnij, nawet jeżeli by to auto robili bici Chińczycy za darmo.

jeżeli przy takim braku kierowców pracownik godzi sie na 1 800zł mając dookoła oferty po 3 500 i więcej to zastanów się dlaczego.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: