Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lip 2007, 17:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:39
Posty: 44
GG: 9074839
Lokalizacja: opolskie

Mam pyt co jest potrzebne do rozpoczecia wlasnej dzialalnosci chodzi mi o firme transportowa zajmujaca sie transportem ponadgabarytowym piszcie prosze

[ Dodano: Pią, 06.07.2007, 11:49 ]
to chociaz powiedzcie mi o zwyklej firmie transportowej co jest potrzebne


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lip 2007, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2007, 19:58
Posty: 23

Na każdy przewóz ponadgabarytowy trzeba mieć zezwolenie, wydaje je wojewoda, planuje trasę przejazdu, godziny, inkasują za to ciezkie pieniadze, znam sytuacje z zycia ze zezwolenia nie było, a towar pojechał juz dawno. Inna sytaucja gdy inspekcja zatrzymala pojazd, a on zmienil trase na niewielkim odcinku w porownaniu do tej z zezwolenia i tez byla kara :/

[ Dodano: Pon, 30.07.2007, 23:27 ]
A co do firmy -zależy co chcesz wozic, dokad i czym, czy potrzebujesz licencje, zezwolenia itp.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lip 2007, 23:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Cytuj:
Na każdy przewóz ponadgabarytowy trzeba mieć zezwolenie, wydaje je wojewoda, planuje trasę przejazdu, godziny, inkasują za to ciezkie pieniadze
Taka firma też kasuje klienta na ciężkie pieniądze, musi się im to opłacać i to bardzo bo inaczej na pewno by takich firm nie było.
Cytuj:
znam sytuacje z zycia ze zezwolenia nie było, a towar pojechał juz dawno
to akurat w każdej specjalizacji transportu są takie lub duże większe oszustwa i przekręty nie ważne czy to gabaryty czy chłodnie, kontenery czy cokolewiek innego, zawsze znajdzie się jakiś powód żeby ominąć prawy


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 0:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

żeby u Nas urzędy pracowały w tempie odpowiednim - do potrzeb - to nie byłoby trzeba różnych oszustw robić !! A że, BIURKOLOGIA, UKŁADOLOGIA i PAPIERKOLOGIA u nas rozwinęły się nad wymiar dobrze - to jest, jak jest :(

Co do samej działalności - jeśli kolego myślisz poważnie o transporcie - to zacznij od Certyfikatu Kompetencji :) i wtedy możesz dalej działać, bo bez niego nie dostaniesz licencji nawet na wożenie piachu z ulicy A do ulicy B [w tym samym mieście] ... Część "gabarytowych" firm ma pozwolenia stałe, część musi z kwitkami biegać do GDDKiA - nie wiem od czego to zależy, ale wiem że, tacy "szary obywatele" jak MY - będziemy biegać wszędzie żeby, załatwić głupi stempelek ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Tytuł:
Post Wysłano: 31 lip 2007, 6:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

firma transportowa przewożąca ładunki ponadnormatywne niczym się nie różni od firmy przewożącej ładunki neutralne.
inaczej mówiąc masz zwykłą ciężarówkę i chcesz przewieźć ładunek, który przekraca gabaryty ujęte w kodeksie.
jeżeli chcesz przewiźć ładunek jaki przekracza dopuszczalne wartości ujęte przez prawo o ruchu drogowym to:
1. do pewnych wrtości nie trzeba zgłaszać wystarczy odpowiednio oznaczyć pojazd i ładunek,
2. zgłosić do Wojewódzki Zarządu Dróg Publicznych i tu w zależności od przekroczonych wartości: a. wystarczy zezwolenie z wytyczoną trasą, b. trzeba zabezpieczyć pilota i zezwolenie z wytyczoną trasą.
prostą rzeczą jest przewóz w obrębie jednego województwa, bo na takie zezwolenia czeka się 3 - 5 dni, ale gorzej jest kiedy ten przewóz ma przebiegać przez kilka województw, ponieważ każdy wojewódzki zarząd musi sprawdzić, czy w tym czasie inne przewozy ponadnormatyne nie będą w tym czasie kolidować z Waszym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sie 2007, 8:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:39
Posty: 44
GG: 9074839
Lokalizacja: opolskie

dzieki koledzy troche jest zalatwiania i wogole nie wiem czy normalny transport nie bedzie lepszy ale w mojej okolicy nie mam takich przewoznikow chodzi o gabaryty tylko w nysie pozdrawiam

W ogóle / Łukasz

_________________
>>>STOP WARIATOM DROGOWYM<<<
>>>NIE BIORĘ....NIE DAJE....ŁAPÓWEK<<<


Tytuł:
Post Wysłano: 16 sie 2007, 10:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jeszcze jedna uwaga,

transport ładunków ponadnormatywnych jest, że tak powiem wyższą formą transportu ładunków neutralnych. aby zajmować się nim trzeba mieć juz opanowany transport zwykły, aby proste rzeczy nie przesłoniły prawdziwych zadań przewozów ponadnormatywnych.
innymi słowy, aby biegać trzeba najpierw nauczyć się dobrze chodzić.
bez tego wstępnego etapu sznase na położenie firmy wzrastają do 99%.


Ostatnio zmieniony 22 sie 2007, 20:55 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 22 sie 2007, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2007, 17:39
Posty: 44
GG: 9074839
Lokalizacja: opolskie

dzieki panowie za oswiecenie mnie wezne sobie to do serca

_________________
>>>STOP WARIATOM DROGOWYM<<<
>>>NIE BIORĘ....NIE DAJE....ŁAPÓWEK<<<


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: