Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2007, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2007, 11:02
Posty: 8

Witam, mój ojciec zamierza kupić 3 pary cb-radii do ciężarówek i mam odnośnie tego 2 pytania:
- czy można rozmawiać między sobą tak walkie-talkie czyli, żeby nikt inny oprucz tych 3 nadajników nie słyszał? 8)
- jakie polecacie cb-radia mamy na oku Alan 48 Plus lub Uniden PRO 520 XL
Co o nich sądzicie czy Alan jest warty swojej ceny, i jakie anteny do nich polecacie? I cena razem z anteną żeby zamykała się w okolicach 500 - 550

Z góry dzięki


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Cytuj:
- czy można rozmawiać między sobą tak walkie-talkie czyli, żeby nikt inny oprucz tych 3 nadajników nie słyszał? Cool
Włączasz FM i nadajesz powiedzmy na 38 kanale,wtedy raczej nikt nie będzie słyszał (mało kto wie do czego jest FM :roll: )

Ja polecam Unidena (co prawda miałem 510 ale 520 jest jeszcze bardziej "wypaśna")

A cena oczywiscie za sztukę ? Jeżeli tak to bierz Unidena + antenę Lemm (zapytaj dokładnie kolegę Harrego on będzie lepiej wiedział)

Zestaw w 100 % wystarczający :)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 13:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2007, 11:02
Posty: 8

Jasne, że cena za sztukę :)
A 510 ma przełącznik AM/FM, bo z tego co patrzyłem to 520 nie ma, tylko AM
http://www.antyradary.strefa.pl/html/cb ... _520_.html
A antęnę polecacie długą czy krótką, jaki mają zasięg w km.


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 16:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Uniden 510 i 520 nie ma przelacznika AM/FM, chyba ze ktos sam sobie go zalorzyl. Fabrycznie oba radia pracuja w modulacji AM.

z tych dwoch radii, ktore wymieniles zdecydowanie wzialbym Unidena 520. Dlaczego? Ano dlatego, ze sam uzywam takiego radyjka i nie narzekam, bo nie ma na co narzekac.
W pewnym momencie zachcialo mi sie zmian, aby radio wlasnie mialo modulacje AM/FM i inne [wycenzurowano] i po miesiacu znow powrocilem do Unidena.
Radia zbyt napchane jakimis [wycenzurowano] typu echo, DW itp moga miec tendencje do czestszego psucia sie niz chcoiazby taki Uniden ktory ma tylko podstawowe "przelaczniki".

Co do anteny musisz pierw okreslic czy antena ma byc montowana na stale(dziurka) czy na uchwycie czy tez poprostu na magnesie.
Najlepszym rozwiazaniem oczywiscie jest zastodsowanie anteny w dziurze no i dlugiej anteny np. 1,20m. Osiagi beda na wysokim poziomie i zaklocen antene bedzie zbierac mniej niz chociazby taka sama na magnesie.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 17:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

A no tak Uniden-y zapomniałem nie maja przełącznika AM/FM.

Jeżeli chcesz wypasione radio (profesjonalne?) które raczej sie nie będzie psuło to kup sobie Alana 87 (ale to raczej stacja) :]

Antena najlepiej coś z Lemm-a (tak jak pisałem zapytaj kolegi Harry on sie na tym zna jak nikt inny) :U


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2007, 9:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 cze 2007, 11:02
Posty: 8

Dzięki za odpowiedzi, pojedziemy jeszcze do jakiegoś sklepu i zobaczymy co jest. Teraz trochę więcej wiem 8) chyba zostanę przy Uniden 520.

Jak dla mnie można zamknąć temat.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: