Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 cze 2007, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:59
Posty: 47
GG: 8302856
Lokalizacja: zadzim

Co zrobić, aby zostać kierowcą ciężarówki ? W związku z tym, że jesteśmy przede wszystkim serwisem dla młodych ludzi postaramy się odpowiedzieć na to nurtujące pytanie.

Pierwszym kryterium jakie należy spełnić to oczywiście wiek 18 lat, oraz posiadanie już prawa jazdy kat. "B".

Gdy powyższe kryteria są już spełnione można przystąpić do rozpoczęcia kursu, jednak wcześniej musimy przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdu ciężarowego. Większość szkól ( zwłaszcza w dużych miastach ) współpracuje z lekarzami wystawiającymi takie zaświadczenia. Gdy niestety tego nie robią trzeba samemu zgłosić się na badania do lekarza. Koszt wizyty to ok. 50- 150 zł. Po przedstawieniu zaświadczenia w szkole, trzeba opłacić kurs. To wydatek ok. 1.100-1.500 zł. Szkolenie obejmuje 20 godzin teorii i 20 godzin praktyk ( do rozdziału na plac i miasto ). Większość szkół w Polsce prowadzi szkolenia na wysłużonych już Starach 1142 lub nieco młodszych Starach 200

Po zdaniu egzaminu wewnętrznego można przystąpić do egzaminu państwowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jest to wydatek ok. 130 zł. Dla pocieszenia można dodać, że łatwiej go zdać niż egzamin na prawo jazdy kat. "B".

Po poprawnym wykonaniu wszystkich manewrów na placu i poprawnej jeździe po mieście otrzymasz upragniony dokument.

Otrzymanie prawa jazdy kat. "C" to jeszcze nie koniec. Jeśli nie skończyłeś 21 lat nie możesz prowadzić pojazdu o DMC do 7,5 tony. Dopiero po osiągnięciu wymaganego wieku możesz poruszać się ciężarówka po drogach publicznych.

uwazam ze to sa wazne szczególy?co o tym myslicie?
http://www.mbm-bus.com.pl/transport/star/star1s.jpg zdjecie stara którym się zdaje prawko i to tez star którym teraz mozna zrobić prawko


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2007, 13:41
Posty: 215
GG: 0

Cytuj:
To wydatek ok. 1.100-1.500 zł.
To chyba nie są aktualne ceny. Ja właśnie chodzę na kurs i jest to wydatek 2000zł w Płocku. Podejrzewam że mniej niż 1800zł to w Polsce nigdzie nie kosztuje....


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Hmm...chyba jak sie nie skonczylo 21 lat to wlasnie mozna jezdzic samochodami o DMC do 7,5t?

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2007, 13:52
Posty: 93
GG: 0
Lokalizacja: :P

Cytuj:
chyba jak sie nie skonczylo 21 lat to wlasnie mozna jezdzic samochodami o DMC do 7,5t?
Hmmm jak sie nie ma 21 lat to nie mozna pracowac w zadnej firmie transportowej :)


Tytuł:
Post Wysłano: 24 cze 2007, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Zgadza sie w transportowej nie ale w firmie dzialajacej na potrzeby wlasne jak najbardziej TAK.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 1:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

O czym wy mówicie :?: Jak się nie ma 21 lat, to nie można pracować zarówno w firmie licencjonowanej oraz takiej, która transport ma na własne potrzeby na samochodzie, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 7,5 tony. Można pracować na aucie od 3,5 do 7,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 8:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Toc przeziec tak pisze do 7,5t mozna pracowac.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 10:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Bodajże wczoraj czytałem, że jakiś kolega z forum miał kontrole w firmie która ma transport na potrzeby własne i nie ma kursu na przewóz rzeczy i śmiga ciężarówka o DMC 12t i kontrolerzy się do niczego nie przyczepili...

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 10:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Chciałbym to zobaczyć na własne oczy. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 12:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2007, 21:46
Posty: 38
Lokalizacja: Polska

Jeśli nie miał ograniczeń wiekowych, czyli miał powyżej 21 lat, a przewozy odbywają się w okręgu 50 km od bazy, to w myśl panujących jeszcze przepisów mógł to robić bez przeszkód.

No i cóż Kolego PAZDZ, teraz twierdzisz, że należy posiadać ukończony kurs na przewozy rzeczy pracując w firmie wykonującej transport na potrzeby własne???
Proponuję przeanalizuj swoje posty na tym forum i nie wprowadzaj może zamieszania, bo raz klikasz na "tak" a innym razem( w tej samej kwestii) na "nie".
Pozdrawiam.

_________________
skakać Skakanką to jest to....


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 12:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Tutaj nie doczytałem. Pisałem z myślą, że kolega nie mając 21 lat jeździ autem powyżej 7,5 tony dmc. Oczywiście jeśli jest to przewóz na własne potrzeby, kurs na przewóz rzeczy nie jest wymagany.


Dzięki fotchel za moralne pouczenie. Wezme to sobie do serca... :)


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 13:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2007, 21:46
Posty: 38
Lokalizacja: Polska

Ok tak sobie pomyślałem, ja tak tylko to zauważyłem w kwestii można powiedzieć "formalnej". Pozdrawiam.
:>
żadne tam moralne pouczenia, bez urazy

_________________
skakać Skakanką to jest to....


Tytuł:
Post Wysłano: 25 cze 2007, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 cze 2007, 12:59
Posty: 47
GG: 8302856
Lokalizacja: zadzim

dziki wam za posty ciesze sie bo poznałem błedu które napisałem sorki dziki wam wiecej sie nauczyłem widze z eco pare głów to nie jedna :wink: za poprawki dziekuje jesli ktos wejdzie i przeczyta to sie od
was duzo dowie,pozdrawiam :D

_________________
GG--->8302856
Strona-->WWW.KAMILVOLVO.FOTOSIK.PL


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lip 2007, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2007, 15:54
Posty: 18

Zapraszam na stronę: http://www.naukajazdy.pl/nauka_jazdy.html

i życzę szerokiej drogi wszystkim!


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lip 2007, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

myślę, że doszło tu do małego nieporozumienia, ponieważ temat ma tytuł: "warunki i szczególy zostania kierowca ciezarówki" natomiast wszystkie posty są o tym jak uzyskać uprawnienia.

uzyskanie uprawnień to pierwszy bardzo niewielki krok ku zawodowi.

aby zostać kierowcą, dobrym kierowcą, wystarczy tylko chcieć.
ale to chcenie nie może ograniczyć się do stwierdzenia, że uprawnienia są wystarczające, a prawdziwymi szoferami uczynią nas: portfel na łańcuchu, drewniaki, frędzle lub flaga konfederatów w kabinie.
tak jak wybitnego sportowca czyni ciężki trening, tak dobry kierowca zastaje w trakcie długiego i ustawicznego procesu uczenia się, który nigdy się nie kończy bo prawo wciąż się zmienia, a pojazdy użytkowe zaczynają przechodzić ewolucję w tempie komputerów.


Ostatnio zmieniony 03 lip 2007, 5:41 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 03 lip 2007, 1:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2007, 1:11
Posty: 51
Lokalizacja: Łódź

Egzamin kosztuje coś koło 200 PLN (chyba ze 192 zl), przynajmniej w Łodzi.
W łódzkich szkołach w większości autoszkół jeździ się MAN-ami.
Po egzaminie - kurs na przewóz rzeczy i badania psychologiczne ( albo jakoś tak się nazywają )
PLUS jeszcze potrzeba sporo wyobraźni, aby prowadzić takie rzeczy :wink:

_________________
ZERO litości dla kierowców na "podwójnym gazie" !


Tytuł:
Post Wysłano: 05 sie 2007, 18:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2007, 11:08
Posty: 18
GG: 8908568
Samochód: Man,MB
Lokalizacja: NAMYSŁÓW

W opolu 182zl w tym 22zl testy. Mnie kurs C kosztuje 1500


Tytuł:
Post Wysłano: 09 sie 2007, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2005, 14:15
Posty: 33
GG: 0
Samochód: Renault 19
Lokalizacja: Gliwice

a co z testami na poziom tlenu we krwi ? rozmawiajac ostatnio z pewnym truckerem powiedzial mi ze od 2008roku kazdy kierowca , nie tylko zdajacy egzaminy,ale kazdy zawodowy kierowca bedzie musial przejsc testy na zawartosc tlenu we krwi sprawdzajaca czy masz "twarda glowe do spania " ktos moglby rozwinac ten watek ? od tego samego truckera dowiedzialem sie " teraaz bedzie wielki przesiew" :roll: bede wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat

_________________
gg - 1257100


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sie 2007, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

mam pytanko, najlepiej żeby odpowiedział na nie kolega Cyryl jako że chyba jest najbardziej obeznany w całej tej tematyce. Pytanie które chce zadać nie wynika w żadnym stopniu z mojego lenistwa czy niechciejstwa korzystania z opcji wyszukiwania tematów, przeczytałem baardzo dużo tematów ( w całości), znalazłem wiele odpowiedzi zarówno ZA jak i PRZECIW, i jedna strona i druga niby popierały swoje zdanie jakimiś przepisami, dlatego też nareszcie pogubiłem sie w tym wszystkim.

swoją drogą to teraz też sie chyba troche zamotałem. sory :oops:

Pytanie brzmi: Czy w wieku 20 lat, po zrobieniu odpowiednich kwalifikacji można jeździć w jakiejś firmie na solówce?

Czy może faktycznie nie można zrobić świadectwa kwalifikacji przed 21 rokiem życia, a co za tym idzie, nie można jeździć zawodowo?

Prosze o krótką, rzeczową odpowiedz- bez żadnych głębszych wyjaśnień.

zgóry wielkie dzięki :wink:

Szerokości Panie i Panowie :]

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sie 2007, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

ode mnie też nie dostaniesz wiążącej odpowiedzi.

według mnie ograniczenie jest od 21 lat i jak długo pracuję nie zgłosił się nikt poniżej tej granicy wiekowej.
ponieważ współpracuję ze szkołą jazdy: http://www.prawojazdy.wroc.pl/, właściciel luźnych rozmowach powiedział mi, że nie ma takiego ograniczenia w świetle przepisów. oczywiście przyjąłem to do wiadomości z dystansem, bo on mógłby brać na kurs nawet nieletnie szympanse, aby zarobić.


Ostatnio zmieniony 12 sie 2007, 18:49 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: