Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 08 cze 2006, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

TGA --- :D Dziś u nas MAN przeprowadzał jazdy próbne ( dla wybranych osób ) , Miałam przyjemność przejechać się Nowym TGA 48.440 XLX, -
Bardzo MI się podobało i bardzo ciekawe wnętrze , eleganckie duuużo przestrzeni, Wszystko w automacie( nawet mi się podobał nigdy ni jeździłam automatem, wszystko się spawdza w komputerze pokładowym nawet olej co ciekawe , że nie posiada bagnetu przy silniku :) , bardzo mnie to zainteresowało ,nie wiedziałam o tym :x ). Przyjemna jazda, eleganckie wnętrze nic dodać- nic ująć. :D :D :D .

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 12 cze 2006, 9:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 mar 2006, 22:05
Posty: 422
Lokalizacja: Poznań

Ja nie moge całkowicie ,,zjechać" manów bo nie było mi dane nimi aż tak dużo podróżować ale miałem przyjemność krótsze odległosći nimi pokonać!A był to man z 410 konnym motorem.Rzucało,piszczało i niewiem co jeszcze!Wiem,że moja wypowiedź nie jest obiektywna ale z moich malutkich doświadczeń wynika,że jest to bardzo twarde auto.Niewiem,może się mylę ale takie jest moje zdanie.Drugim aspektem i powodem dlaczego tak myśle może być fakt,żę tym manem jeżdżą praktycznie wszyscy kierowcy w firmie bo auto to jest na niemieckich blachach i przeznaczone do jazdy na trasie Polska-Bułgaria.Być może to jest powodem rozklekotania i dlatego moja opinia nie jest pochlebna.W każdym razie ja nie jestem zwolennikiem manów i nic mnie nie przekona!Z całym szacunkiem dla Miłośników przez duże M tego pojazdu!


Tytuł:
Post Wysłano: 12 cze 2006, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

chcę odowiedzieć na pytanie zadanę koledze z poprzedniej wypowiedzi jeżeli chodzi o Many to ma duże doświadczenie w tej dziedzinie jeździłam każdym modelem ale MAN jest dla mnie i tak na pierwszym miejscu: Po pierwsze uważam ,że jest to komfortowe auto , wygodne szczególnie z kabiną XLX, lub XXL -ta największa kabina ma dużo zalet -nie mówiac o kabinie XLX jest troszkę mniejsza ale bardzo BARDZO :D Komfotowa. jeździłam i z każdym typem silników i automaty i manualne wszystkie są ZARĄBISTE :mrgreen: :mrgreen: :D , Tojest nieprawdą, że many są twarde- wręcz przeciwnie ( dla ciekawostki jeździłam VOLVO FH 16 z 580konnym silnikiem super auto -NAPRAWDE :shock: :lol: ) , Ale i tak MAN uważam jest na Pierwszym miejscu a Volvo na II :mrgreen: :D :>

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2006, 18:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

MAN TGA to piękny ciągnik 440 jeździłam na dniach otwartych Mana i nie ma w tym nic dziwnego , a poza tym są jeszcze różne ciekawe informacje na temat tych pięknych wozików( miałam nawet przyemność obejżeć go pod moim domem PRZEPIĘKNY Model ten mniejszy XLX :D :shock: PIĘkny naprawdę tylko silnik miał troszkę słabszy bo 430, ale w miarę ciekawy.)
:D :D :D

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 17 cze 2006, 13:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ten z motorem 440km to nic innego jak odmiana Euro-5 silnika D20...Odmiana Euro-3,4 ma moc 430km a moment 2100Nm co powinno wiekszość z pewnoscią zadowolic...Ogółem to MAN jak dla mnie moze byc,ciekaw jestem nowego TG-A,którego zwiastuny już od dawna są na WC...Oj bedzie się działo... :twisted:

[ Dodano: Sro, 21.06.2006, 14:29 ]
Jak tak czytam wypowiedzi kolezanki KASI to sądzę,że ona jest chyba jakimś ekspertem od ciężarówek... :> Jezdziła każdym MAN-em(łącznie ze specyfikacjami kabin,mocy i modeli...) to bardzo ciekawe-bo będzie tego lekko mówiąc od cholery.Koleżanka jest też już tyle w branży,że jezdziła najnowszym FH16 i XF105...O różnych innych modelach nie wspomnę,bo przecież trzeba na czymś opierać uwzględnianie najlepszej ciężarówki jak MAN wzgledem reszty...Przecież nie można sobie mówić''MAN jest najlepszy bo jest'' bo taki poważny forumowicz i tak zagłębiona osoba w transporcie nie może się mylić... :mrgreen: Wiesz co kolezanko:ja proponuję,żebyś coś więcej o sobie opowiedziała,a swoje przechwały udokumentowała czymś wiarygodnym bo już nie jeden był taki na tym forum co nam z palca wyssane historie poddawał... :x

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lip 2006, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Cytuj:
Od kąd TGA pojawił się na rynku zawsze mi się podobał , kabina jest świetnie zrobiona , deska rozdzielcza też , wogóle wygląd tego samochodu do dziś się podoba .
MAN TGA 18.480 XXL

Obrazek

Tu masz prawdziwego "TYGRYSA"

(C) http://www.lkw-infos.net

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 16 lip 2006, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Obrazek
Obrazek
Obrazek

mediarelations.lanxess.com
http://www.linatra.cz
forums.subdriven.com

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sie 2006, 10:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Jedyne co mi sie podoba z tej wersji TG-A to panel wskazników i wyświetlacze pomiędzy nimi...Wiadomo,że wielkość kabiny też ma duże znaczenie-ale jakoś jak dla mnie ten kokpit jest zbyt prosty i funkcjonalny.Ja nie lubię,aż tak uproszczonych kokpitów-to wyzwala u mnie negatywne opinie o nich...No i widać na zdjęciach ten nasz poczciwy Comfort Shift... :D Powiedz mi tylko Pazdz który przełącznik jest od górnej-dolnej skrzyni bo zapomniałem...Ten wciskany,czy przesuwany? :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sie 2006, 12:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
jakoś jak dla mnie ten kokpit jest zbyt prosty i funkcjonalny.Ja nie lubię,aż tak uproszczonych kokpitów-to wyzwala u mnie negatywne opinie o nich.
A u mnie wręcz przeciwnie. Cenię MANa własnie za prostotę. Dzięki temu wszystko jest funkcjonalne i pod ręką. A niezaokrąglony kokpit to jeszcze więcej miejsca w kabinie, która i tak jest bardzo duża. Nie ma na co narzekać, bo na tyle lat to napewno chciałbys pomykac takim TGA :mrgreen:
Cytuj:
Powiedz mi tylko Pazdz który przełącznik jest od górnej-dolnej skrzyni bo zapomniałem...Ten wciskany,czy przesuwany?

Wciskany przełącznik na samym dole, to zakres skrzyni (mała/duża); trochę wyżej przesuwany, to od połówek; no a w gałce magic button. :lol: :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sie 2006, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Pewnie,że bym nie pogardził-ale oceniam wyrażam tylko swoje spostrzeżenia co do MAN-a wzgledem innych ciężarówek... :mrgreen: Moim zdaniem bardzo poprawił się kokpit TG-A dzięki tej nowej kierownicy i zlikwidowaniu tego pokretła sterującego różnymi funcjami na rzecz przycisków w kierownicy...Teraz MAN umieszcza tam w niektórych wersjach taki mały schowek-podobne rozwiązanie jak w nowym FH,tyle że troszkę mniejszy-ale bardzo funkcjonalny i potrzebny... :D

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2006, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

chciałam powiedziec chłopcy, ze JAK tak czytam was obu to mi sie przypomina naszą rozmowę na temat TGA po 1 Łukasza sie nie da przerobic na TGA którego tak kocham nad zycie (no i jeszcze kogos) , ponieważ jeździ FH ale jak kiedys pojade na Wielkopolskę swoim TGA to dam mu sie przejechac bo i tak uważam ze MAN TGA jest lepszy od FH w 100%, i tyle, a co do mojego szefa PAZDZiu powiem tak: SUPER ZE TAK SIE WYPOWIADASZ na temat mojej naukochanszej ciezarówki uważam jak ty , ze :D :D :D ten kokpit w Maniku TGa jest prosciutki sporo miejsca nie wadza sie jak sie chodzi po kabinie, można tańczyc a co do skrzyni biegów to wole automaty, chodź taka tez jest super :D , w ko :D cu to TGA :lol: :lol: , A W NOWEJ KIEROWNICY TGA POPROSTU SIE ZAKOCHAŁAM jak jechałam nowym manem TGA 18.440 XLX to stwierdziłam ze najpiękniejsze auto, już sobie wyobrażam jakie jest nowe TGA XLX nawet nie moge sie doczekac jak zasiąde za stery :lol: :lol: 8) 8)

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 03 sie 2006, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

NIe pozostaje mi nic innego, tylko zyczyć powodzenia. Co do MAN-a, to lubię bardzo ta markę, ale niekiedy warto obiektywnie spojrzeć na całą wielką "7". :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sie 2006, 8:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2006, 21:14
Posty: 10
Lokalizacja: Radziejów

Kasia - lejesz miód na moje serce - jak dobrze pójdzie, to za parę miesięcy bedę powoził takim nowiutenkim TGA !!! :mrgreen:
Dla mnie jest piękny - super komfort w kabinie (wieeelkiej), doskonały silnik (ekonomiczny i o równomiernie rozwijanej mocy), doskonały nowy retarder i swietne skrzynie - i ta KomfortShift i pełny automat.
Jednym słowem SUPER !!!
(nie wspomnę o różnych wysokościach siodła) :wink:

_________________
NO DRIVE - NO LIFE !!!


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sie 2006, 10:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Witaj Kasiu po małej przerwie... :/ Co do tego FH,to troszke się mylisz bo z VOLVO miałem najwięcej doczynienia i poprostu jemu najbardziej ufam bo nigdy mnie nie zawiodło...MAN-a uważam za dobrą cięzarówke i tyle-bo nie miałem z nim aż takiej styczności...Co do wypowiedzi kolegi cezar1966 ,to pomijając to że pisze się Comfort Shift-to po drugie on występuje tylko w skrzyniach manualnych a nie w ''automatach''-Tip Matic-u...Mi jeszcze bardzo podoba się podświetlenie wskazników w MAN-ie TG-A-poprostu bajka 8) :mrgreen: A co do planów Kasi i cezara1966 to życzę jak najszybszego spełnienia... :mrgreen: :D

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sie 2006, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Z tego co ostatnio zauważyłem to MAN bardzo poprawił wyniki sprzedaży i swój wizerunek w Polsce...Dawniej jeszcze kilka lat temu było widać bardzo wyrazną dominację VOLVO i SCANII,a teraz MAN nawet wyprzedził te szwedzkie wozy i prowadzi w czołówkach sprzedaży...Ale potrafili zaoferować dobry produkt,za w miarę rozsądną cenę-a jak wiadomo dziś cenę stawia na pierwszym miejscu wieu przewozników...Pojazdy te udowodniły też,że potrafią być ekonomiczne-chociaż słychać opinie o nekających problemach MAN-ów z elektroniką(podobne opinie ma Iveco Stralis...).Ale od wejścia w życie modelu TG-A w 2000r następuje coraz powszechniej widoczne szybkie rozwijanie tej marki.Najpierw model,który dla wielu był szokiem jeśli chodzi o ilość zastosowanej w nim elektroniki,potem rozwinięcie gamy o podwozia wieloosiowe,wodny retarder,nie dawno całkowicie nowy silnik D20-który cieszy się ogromną popularnością,dodatkowy bardzo przydatny napęd Hydro Drive,piękna i poreczna kierownica która zastąpiła tą dużą i niezbyt ładną poprzednią...Nie długo zobaczymy efekt finalny w postaci nowego TG-A uzbrojonego w całkowicie nowy motor D26 który jak się domyślam będzie kolejnym strzałem w dziesiątke... :mrgreen: Coraz bardziej lubię MAN-a... :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 wrz 2006, 14:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Zabudowa służy najprawdopodobniej jak widać z drugiego zdjecia, do wstępnej obróbki ściętych drzew. W tym wypadku kilka bali jest wiązanych ze sobą, wsuwane są one tam przy pomocy wysięgnika i właśnie dlatego kabina jest specjalnie przerobiona. Siedzi w niej operator który tym steruje :)


Tytuł:
Post Wysłano: 06 wrz 2006, 19:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Ładny MAN-ik ! :!:

Obrazek

http://www.lkw-infos.net

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 06 wrz 2006, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Ktoś próbował zrobić z niego 5Star-a,ale jak wiadomo występuje on w połączeniu tylko z kabiną XXL...Ale MAN-ik jest i tak ładny 8)

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 07 wrz 2006, 13:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Tylko zwróc uwagę że ten XLX ma na osłonie przeciwsłonecznej nazwe firmy a XXL ma mały napis 5 Star :mrgreen:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 wrz 2006, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Dla porównania : MAN TGA 18.430 XXL D20

Obrazek

i oba:MAN TGA 18.430 XXL D20 i MAN TGA 18.430 XLX D20

Obrazek

http://www.lkw-infos.net

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: