Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: As-Tronic
Post Wysłano: 28 maja 2007, 14:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2007, 9:42
Posty: 5

Witam
Interesuja mnie opinie dotyczące skrzyni biegów As-Tronic w DAF-e 85Cf. Mamy zamiar kupić wiekszą partię takich ciągników wyposażonych w ta skrzynie. Jaki sie sprawują?Jak z częściami...itp.
Dodam mają to być używane, z przebiegami 350 400 tys.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Może się mylę ale Man Tga też mają chyba takie skrzynie, bo ostatni z ciekawości zajrzałem za kabinę i na skrzyni był napis AS-Tronic. Jest to automat z możliwością zmiany biegów przy kierownicy. Ten w Tga jest 12 biegowy. Wiem że te skrzynie są bardzo drogie. bo jak mój tata był z nią na serwisie to coś z nia było nie tak nie można było przejść na pełen automat. To powiedzieli że jeżeli nie zrobią tego to skrzynia kilkadziesiąt tys. zł (nie pamiętam ile dokładnie ale coś ok 60 tys. zł).
Co chcesz wozić tymi Daf-ami bo z tą skrzynia to tylko i wyłącznie drogi asfaltowe!!!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 17:38

Takie skrzynie zaczeły wchodzić w Manach F200, tesz przełacznik przy kierownicy, podobno dobra żecz i komputer dobrze nią zarządzał i dzięki temu mało paliły.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 8:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2007, 9:42
Posty: 5

Jak czyta sie informacje techniczne od Daf-a, lub inne artykuły w prasie branzowej to wszyscy tylko chwala ta skrzynie. Nie znalazlem żadnych zlych wiadomości o tej przekładni.
Tylko zastanawiam sie jak sie ona sprawuje przy pełnym obciążeniu 40t w ciaglej pracy...???


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 19:58

Masz rację Adam, nikt nie poddaje ich cięrzkim prubom, ani w ekstrymalnych warunkach i co ważne po sporych przebiegach


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Ja jedynie mogę sie wypowiedzieć na temat AS-Tronica w Dafie XF95, bo takim jeździ mój tata. Więc narazie problemów z tą skrzynią nie było, tata przejeździł ok 80 tyś km narazie, a auto ma już przejechane ponad 400 tyś km. Największym minusem tej skrzyni jest to że samochód nie zbierze sie tak jak na manualu. A co do jazdy w terenie to nie widzę przeciwwskazań


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2007, 17:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

Daf ma racje ciężko się zebrać do wyprzedzania.
''A co do jazdy w terenie to nie widzę przeciwwskazań''
To ja nie wiem chyba DAF-y mają tak dopracowaną skrzynie albo z tą w Man-ie jest coś nie tak bo ja sobie nie wyobrażam wiechać z tą skrzynia w teren Man jest z 2003r. i ma przejechane 430tys.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2007, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Daf ma racje ciężko się zebrać do wyprzedzania.
Mnie nie chodziło o wyprzedzanie, lecz o start np. ze świateł czy skrzyżowania , jak się rozpędza to przy tej mocy tata mówi że tak samo rozpędza się gdy ma 24 tony załadowane i jak jest na pusto. Po górach sobie w miarę dobrze radzi, ale na manualu, jak tata widzi że się góra zaczyna to musi zmienić z automata bo on by od razu redukował.


A co do jazdy po terenie to nie miałem do czynienia, ale wydaje mi sie że dałaby sobie rade ta skrzynia.


Tytuł: Re: As-Tronic
Post Wysłano: 03 cze 2007, 0:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2007, 23:49
Posty: 32

Cytuj:
Witam
Interesuja mnie opinie dotyczące skrzyni biegów As-Tronic w DAF-e 85Cf. Mamy zamiar kupić wiekszą partię takich ciągników wyposażonych w ta skrzynie. Jaki sie sprawują?Jak z częściami...itp.
Dodam mają to być używane, z przebiegami 350 400 tys.


[ Dodano: Sob, 02.06.2007, 22:48 ]
nie tylko na asfalcie serwisujemy takze wywrotki z as-troniciem jak czegos kierowca nie urwie to nie ma problemu troche tylko trzeba uwazac na nisko umiesczony sensor speed limiter

_________________
cas


Tytuł:
Post Wysłano: 13 cze 2007, 13:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2007, 9:42
Posty: 5

A jak to jest ze spalaniem. czy ze skrzynia as-tronic Daf pali wiecej, czy tez nie ma różnicy....


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: