Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 27 lip 2007, 13:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

W wielu gospodarstwach są URSUSy ponieważ w PRLu nie było nic innego, owszem zdarzały się mtz, albo fortschritty, ale to rzadkość, z tego co się orientuje to niewielu rolników wróciło by do nich (przynajmniej z tych z którymi rozmawiałem)

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lip 2007, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Cytuj:
marko-trucker napisał:
prawie w kazdzym gospodarstwie dostrzegam jakiegoś ursusa.
Cytuj:
a wiesz kolego czemu tak jest??bo polskich rolnikow nie stac na maszyny z zachodu...ursus jest dobry ale jego najwiekszym plusem jest cena... Pzdr
Kiedys Polska była mozna powiedziec gigantem w europie w sprawach motoryzacyjnych :) . Ursusy były jak na tamte czasy jednymi z najlepszych ciagników a pozatym były Polskie, dlatego ludzie kupowali je nie tylko ze wzgledu na cene. Przyznaje ze najwieksza wada Ursusa c-360 była skrzynia, która czasami potrafi sie zakleszczyc :| . Ale trzeba tylko wykrecic srubki od skrzyni i szukac biegów. Ale u mnie Ursus zakleszczył sie moze 2 razy przez tyle lat. Naprawde :P . Wciskam zawsze sprzegło do konca i mi np nigdy sie nie zakleszczył.

Ps.Nazwa Ursus pochodzi z łac i znaczy : "Niedźwiedź" :D Sama nazwa mówi za siebie :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lip 2007, 12:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Skrzynia biegów może się zakleszczyć w każdym ciągniku

A ursusy tak naprawdę nie są w pełni Polskie... 60tki były zerżnięte z zetora, a w większych ciągnikach skrzynie były bodajże polskie, a silniki czeskie i Ursus z Zetorem się wymieniali z tym skutkiem że duże zetory i ursusy są prawie takie same (z tym że zetory są ponoć wygodniejsze)

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 16 wrz 2007, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2007, 11:00
Posty: 185
GG: 10770724
Lokalizacja: Kolbuszowa

ale jak zamontujesz taką nową kabine to tez bedzie dobrze

_________________
http://www.transportdrewna.fora.pl/


Tytuł:
Post Wysłano: 20 wrz 2007, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Nowe "oblicze" C-360.

http://www.naglak.pl/news.htm

Dzięki temu zestawowi traktor jest atrakcyjniejszy wizualnie i na pewno o wiele wygodniejszy. Denerwują mnie porównania 60 do 30, to dwa zupełnie inne traktory i porównania są bezzasadne, tak jakby porównywać np. Mana TGA do TGL. Dwie inne konstrukcje, inne możliwości i przeznaczenie.
Co do samego ciągnika jest to dosyć udana konstrukcja, w chwili debiutu nie odbiegała niczym od ciągników światowych, w niektórych względach je przewyższała. Z Ursusem, tak jak i z całą polską motoryzacją było tak, że była premiera i potem przez długi czas produkcja jednego i tego samego produktu a światowe marki cały czas udoskonalały swoje wyroby i z czasem polski produkt przy nich stawał się eksponatem ze skansenu. Samochodów dziś prawie nie produkujemy (jest jeszcze Lublin i Honker), ale Ursusy dalej schodzą z taśm i są znowu produktami nowoczesnymi, mogącymi śmiało konkurować ze światowymi markami. I dobrze, bo szkoda byłoby żeby marka z tradycjami i wieloma udanymi produktami, które zmechanizowały polską wieś odeszła do historii...


Tytuł:
Post Wysłano: 20 wrz 2007, 18:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

W czasach PRLu, gdy istniały PGRy te ciągniki miały zbycie bo szły do tych PGRów, natomiast prywaciarze dostawali przydziały i nie mieli nic do gadania (chyba że ktoś miał układy) i wtedy nikt się nie przejmował udoskonalaniem, podobnie było z FMŻ Bizon, Jelczem, Starem, Fortschrittem i kilkoma innymi firmami bo ich produkty w PRLu miały zbycie więc nikt się nie przejmował udoskonaleniem, aż tu PRL się skończył i... nagle się zrobiła przepaść technologiczna, a jak wiadomo jak coś nie będzie równie dobre lub lepsze od konkurencji to nie przejdzie...

A wiecie że Ursusa wykupuje (albo już wykupił) Turecki UZEL

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:12
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Może moje pytanie zabrzmi głupio (a właściwie to na pewno), jednak je zadam. Czy ktoś z Was mógłby podać jakie jest rozmieszczenie biegów na drążku w Ursusie C-360 ? Będąc jeszcze w podstawówce, dane mi było nim jeździć, ale tylko jako pasażer, niestety :/


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Jeśli mnie skleroza nie myli to

1 3 5
|- |- |
R 2 4

albo jakoś na odwrót (skleroza nie boli) w każdym razie taka jodełka

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:12
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Dzięki wielkie. Pozdro.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 9:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Schemat jest dobry :)
Jest jeszcze górna/dolna skrzynia tzn. szosowe/polowe-wajcha na dole po prawej między nogami:
dolna-wajcha do dołu
górna-wajcha do góry


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 9:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

A wogóle to jak wsiadasz do 60tki to schemat masz wybity na pokrywie skrzyni :wink:

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2007, 12:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:12
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Pisałem, że 60-tką jeździłem (jako pasażer) w podstawówce - a teraz jestem na studiach, także trochę wody już upłynęło od tamtego czasu i mogę nie pamiętać :lol: Ale wielkie dzieki za odp., może jeszcze mi się to kiedyś przyda :D


Tytuł:
Post Wysłano: 03 paź 2007, 18:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2007, 22:46
Posty: 3
Lokalizacja: Margonin

Też posiadam Ursusa C-360 jestem z niego bardzo zadowolony. Sądze jedno na firmie Ursus zbudowane jest Polskie rolnictwo ;). Mysle ze ta 60siątka posłóży mi jeszcze dobrych pare lat.Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro, 03.10.2007, 19:24 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/394 ... b9809.html a oto i ona zdj mojego sprzetu

[ Dodano: Sro, 03.10.2007, 19:24 ]
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/394 ... b9809.html a oto i ona zdj mojego sprzetu


Tytuł:
Post Wysłano: 06 paź 2007, 22:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 20:54
Posty: 213
Samochód: FSC Żuk A11B+Schmitz 1995r
Lokalizacja: Sobienie Jeziory WOT

Mój ojciec ma szejdziesiątke i tylko 2 razy od kąd została wyprodukowana zakleszczyła się a jest z 1989 r. Żadnych napraw nic! Na polu jest to zla, idzie szybciutko! Troche kabina sie sypie ale ma swoje lata i swoje przejścia o których nie powiem.

_________________
Ale pompa już pękła!


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 15:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

mati685 ta twoja 60tka to nie żaden fenomen tylko zwyczajnie traktorzysta umie nią jeździć...mój starszy chociaż pracuje na ciągniku już ze 30 lat to też parę razy skrzynie zakleszczył, ale to raczej przez przypadek :wink: , a ta twoja 60tka wiele w polu chyba nie robi???

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 09 paź 2007, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 20:54
Posty: 213
Samochód: FSC Żuk A11B+Schmitz 1995r
Lokalizacja: Sobienie Jeziory WOT

Robi robi... Tylko po śmierci dziadka ojciec przęjąłstery na polami i mniej jeździ niż za czasów dziadka. Na sobote wyjkeżdża z garażu a tak stoi.

_________________
Ale pompa już pękła!


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2007, 22:46
Posty: 3
Lokalizacja: Margonin

u mnie tez kilka razy zakleszcyła sie skrzynia lecz i tak sadze ze 60siatka jest niezawodnym traktorem :U


Tytuł:
Post Wysłano: 10 paź 2007, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 20:54
Posty: 213
Samochód: FSC Żuk A11B+Schmitz 1995r
Lokalizacja: Sobienie Jeziory WOT

Aż za niezawodny! Mój dzidek jak go kupił (może zre 2 tygodnie po kupnie) Jechał i zjeżdżał z obwodnicy to wjechał do rowu i na dach. Ledwo co by nie umar bo go tam by coś udusiło.potem ktoś zadzwonił na "Milicje" I dziadek bulił, ale najśmiejszego w tym było że po sprawie przyszet list że ma odebraćprawojazdy jak go wogóle niemiał. I tak to był wypadek od nowości . Bo był on nowiutki

Dziadek, że, umarł, najśmieszniejsze, przyszedł, odebrać prawo jazdy, w ogóle, nie miał.

Polecam Ci sprawdzenie posta przed wysłaniem na ortografia.pl lub zainstaluj sobie Firefox'a (wersja 2.0 lub nowsza) z wbudowanych słownikiem, który podkreśla błędy podczas pisania. / Łukasz


Tytuł:
Post Wysłano: 15 paź 2007, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 paź 2007, 19:12
Posty: 13
Lokalizacja: Grabownica - podkarpackie

tak kolego :Eurotrucker: ja zeby "obuć" mojego Ursusa 1014 w 2006 roku musiałem wydać prawie 5 tys zł (za 4 opony i to i tak nie jest gigant- ma 101 KM), a co do wczesniejszych zdjęć to ten Ursus C-360 , którego zdjecie wstawil Jacek to najprawdopodobniej tzw 40-stka a nie c-360 , bo ma miękki przód na kołach 18'


Tytuł:
Post Wysłano: 29 paź 2007, 20:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 paź 2007, 18:42
Posty: 9
GG: 7983716
Lokalizacja: Balin k. Chrzanowa

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: