Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 kwie 2007, 9:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Cześć!!mam takie pytanko czy osoba z aparatem słuchowym może przystąpić do zdawania egzaminu na prawo jazdy kat.C??

P.S jedno ucho jest całkiem sprawne a na drugie bedzie miał aparat no i oczywscie moj brat jest sprawny ruchowo.

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Ostatnio zmieniony 23 maja 2007, 11:44 przez Dragonthismy, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2007, 9:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Witam
Zanim przystapisz do kursu na prawo jazdy kat C musisz przejsc badania miedzy innymi na słuch wyglada to tak ze zakładaja słuchawki na uszy a w ręce masz przycisk ktory naciskasz po usłyszeniu pisku, jesli tam wszystko przejdziesz to z egzaminem napewno nie bedziesz miał problemów


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2007, 10:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Younior dzieki za odpowiedz na moje pytanie. Mysle ze przejde te badania,z jazda osobowym nie mam klopotow.

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2007, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Younior napisał
Cytuj:
musisz przejsc badania miedzy innymi na słuch wyglada to tak ze zakładaja słuchawki na uszy a w ręce masz przycisk ktory naciskasz po usłyszeniu pisku,
To jest badanie audiometryczne.Bada się słuch,rodzaj niedosłuchu,stopień uszkodzenia słuchu i określa się kategorię słuchu.Jeśli ktoś nie ma kategorii słuchu wymaganej dla danego zawodu to nie przechodzi badań laryngologicznych,w efekcje nie przechodzi wstępnych i okresowych badań lekarskich oraz nie dostaje orzeczenia lekarskiego pozwalającego na pracę w danym zawodzie.Moim zdaniem Dragonthismy jeśli chce jeździć zawodowo ciężarówką to może mieć problemy z powodu słuchu,możliwe że lekarze medycyny pracy mogą niewyrazić zgody na pracę w zawodzie kierowcy


Tytuł:
Post Wysłano: 30 kwie 2007, 8:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Ja już jeżdzę chodzi tutaj o mojego brata :)

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 30 kwie 2007, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Twój brat może mieć problem z lekarzami zakładu medycyny pracy i z otrzymaniem orzeczenia lekarskiego pozwalającego na pracę jako kierowca.Ministerstwo pracy ustaliło przepisy dotyczące wymaganego stanu zdrowia w danym zawodzie do których lekarze medycyny pracy i pracodawcy muszą się stosować.Przykładowo kierowcami nie mogą być ludzie z padaczką lub po zawałach serca


Tytuł:
Post Wysłano: 01 maja 2007, 8:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

jeżeli mój brat przejdzie pomyślnie badania na słuch to gdzie jeszcze może napotkać przeszkody?? no i oczywscie jak lekarze z zakładu medycyny pracy pozwolą:)

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 01 maja 2007, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Jeśli twój brat przejdzie te badania to nie będzie miał problemów.Nawet jeśli jakiś lekarz będzie robił problemy to może iść do innego.Lekarze są różni.Gdy w mojej byłej szkole robiłem prawo jazdy na osobówki to przyczepił się do mnie lekarz,który robił mi badania.Miał wątpliwości czy mogę jeździć samochodami i wysłał mnie na badania psychotechniczne.A ja tylko się jąkałem


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi na ten temat :) które zapewne bardzo pomogą mojemu bratu :)

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 15:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Kolego niestety ale twój brat nie będzie mógł jeździć zawodowo jako kierowca samochodu ciężarowego, jeśli ma niedosłuch ucha. :wink: :arrow:

_________________
TIR - Transport International Road


Tytuł:
Post Wysłano: 02 maja 2007, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

To wreszcie jak to jest będzie mógł czy nie będzie mógł niech sie wypowie osoba co wie coś konkretnego na ten temat :)

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 9:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
To wreszcie jak to jest będzie mógł czy nie będzie mógł niech sie wypowie osoba co wie coś konkretnego na ten temat :)

Powtarzam CI jeśli ma on problemy z niedosłuchem to może się starać o prawo jazdy choć wątpię w to aby je zdobył, ale nie będzie mógł jeździć zawodowo, lekarze z medycyny pracy, wystawiający takie zaświadczenie że osoba może pełnić zawód jako kierowca, jeśli powie że ma niedosłuch ucha lub ma aparat nie wystawią mu tego zaświadczenia. Przeczytaj sobie to kolego ( Choć nie wiem jak to jest na psychotestach, mi na psychotestach dla kierowców nie badali słuchu, ale miałem takie badanie zanim na C poszedłem, wiem że trzeba mieć dobry słuch.):wink: :arrow:

http://www.psychotestykierowcow.pl/


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Badania Psychotechniczne to co innego.Zanim lekarz medycyny pracy wystawi orzeczenie to kieruje wpierw delikwenta do okulisty i laryngologa.I to laryngolog robi badania audiometryczne.Od wyniku badań laryngologa i okulisty zależy czy lekarz medycyny pracy wystawi orzeczenie


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 18:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Koledzy jak to jest mój brat jednak może iść na kat C wiemy to dla tego że był dzisaj u lekarza medycyny pracy i mój brat powiedział jaki ma problem a lekarz mu na to że nie ma żadnych przeszkód. Więc jak to jest??

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 20:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Cytuj:
Koledzy jak to jest mój brat jednak może iść na kat C wiemy to dla tego że był dzisaj u lekarza medycyny pracy
Nie wiem jak inni to widza ale ja jak robiłem C to miałem badanie słuchu i ogolnie lekarz wszystko dokładnie sprawdzał. Co do Lekarza to nie wiem czy zrobił dobrze ale to jest jego odpowiedzialność i on wystawił na to papier


Tytuł:
Post Wysłano: 17 maja 2007, 21:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2006, 13:32
Posty: 106
Lokalizacja: Toruń

otoz dzisiaj robilem badania u lekarza medycyny pracy i spytalem sie o Twoj problem a raczej Twojego brata. Lekarz po0wiedzial, ze to zalezy kto bada ale na 99% Twoj brat nie zostanie dopuszczony do stanowiska kierowcy


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 9:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

Cytuj:
otoz dzisiaj robilem badania u lekarza medycyny pracy i spytalem sie o Twoj problem a raczej Twojego brata. Lekarz po0wiedzial, ze to zalezy kto bada ale na 99% Twoj brat nie zostanie dopuszczony do stanowiska kierowcy
Dziękuję za informację :)

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 18 maja 2007, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2006, 13:32
Posty: 106
Lokalizacja: Toruń

Prosze ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 19 maja 2007, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:01
Posty: 60
GG: 0
Samochód: gwiazda

przepraszam miało być że jedno ucho jest całkiem sprawne a na drugie bedzie miał aparat no i oczywscie moj brat jest sprawny ruchowo :) jeszcze raz przepraszam za pomyłkę:) wiec teraz prosze o odpowiedzi

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=990


Tytuł:
Post Wysłano: 19 maja 2007, 14:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Dragonthismy jak Ci już wyżej koledzy napisali, wykonując zawód kierowca samochodu ciężarowego kandydat musi być zdrowy nie może mieć problemu ze słuchem jest to bardzo ważne ja polecam niech sobie idzie zrobić wszystkie badania razem z psychotestami + zaświadczenie od lekarza że może wykonywać zawód jako kierowca samochodu ciężarowego wtedy dopiero jak będzie miał wszystko niech idzie na C i C+E :wink: :arrow:

_________________
TIR - Transport International Road


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: