Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 9:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2007, 7:56
Posty: 7

Chciałbym zrobić sobie teraz świadectwo kwalifikacji. Interesuje mnie przewóz rzeczy i osób!! i mam parę pytań odnośnie tych uprawnień:

- Ile kosztuje kurs?
- Jak długo ważne są te uprawnienia??
- Jak długo trwa szkolenie?
- Czy trudno zdać egzamin??
- Czy to prawda że w przyszłym roku znacznie ma zdrożeć to szkolenie???

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi!!


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2006, 13:32
Posty: 106
Lokalizacja: Toruń

Przewoz rzeczy:
w moim przypadku trwal 6dni od 16.00 do 22.00 w WORDzie w Toruniu.Koszt w moim miescie to 900zl+ przelew na konto(2.45 czy jakos tak). Uprawnienia wazne chyba bez terminowo tylko po ilus tam latach ponownie musisz isc jako "poszerzenie wiedzy" lub odnowienie wiedzy.Narazie jeszcze kurs ten nie obejmuje egzaminu dlatego radze szorowac teraz


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 10:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 cze 2006, 22:38
Posty: 47
GG: 0
Lokalizacja: Kalety

czy jak jeszcze nie mam C a zrobię już kurs to potem on też będzie obowiązywał??
szerokości.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 11:26

Cytuj:
czy jak jeszcze nie mam C a zrobię już kurs to potem on też będzie obowiązywał??
szerokości.
Nie mając kat. C możesz tylko i wyłącznie zrobić kurs w zakresie drogowego przewozu osób. Dopiero uzyskanie kat. C upoważnia do odbycia kursu w zakresie drogowego przewozu rzeczy.
Jednakże, jeśli posiada się wcześniej zrobiony kurs przewozu osób w zakresie podstawowym, wówczas można (mając kat. C) robić już tylko "poszerzenie" w postaci drogowego transportu rzeczy.
Kurs podstawowy trwa w zależności od ośrodka ale najczęściej jest to 5 dni. Natomiast poszerzenie 3 dni.
Należy zaznaczyć, że kurs taki jest robiony jednorazowo, dlatego, że każdy z absolwentów kursu podstawowego otrzymuje konkretny numer świadectwa, niejako swoistą kartotekę, w której to są odnotowywane wszelkie aktualizacje kursów.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 11:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 23:08
Posty: 7

tak kurs bedzie ważny. nie jest ważne jakie masz kategorie (mimo że w zaświadczeniu o ukończeniu kursu są wpisane). Jak ja robiłem kurs to zdałem egzamina na E+C. Koszt kursu w Jastrzebiu 800


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2007, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Pawle CAT.W Gorzowie za kurs płaci się 700 w LOKu,590 w WORDzie,550 w szkole nauki jazdy "Ogniwo".Przypuszczam że w innych miastach też są różne ceny kursu,więc na twoim miejscu podzwoniłbym do kilku firm żeby dowiedzieć się o ceny,itp.


Tytuł:
Post Wysłano: 19 maja 2007, 13:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

A orientuje sie ktoś jak zdobyć takie świadectwo w Kaliszu?


Tytuł:
Post Wysłano: 20 maja 2007, 13:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

to znaczy że gdy zrobi się prawo jazdy to trzeba nie zwłocznie zrobić licencje aby iść do roboty ?

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 20 maja 2007, 14:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Uprawnienia wazne chyba bez terminowo tylko po ilus tam latach ponownie musisz isc jako "poszerzenie wiedzy" lub odnowienie wiedzy.Narazie jeszcze kurs ten nie obejmuje egzaminu dlatego radze szorowac teraz
Na znakach pewnie tak samo się zansz?
robiłeś kurs i niewiesz że jest bezterminowy? niektórzy to naprawde są cymbały
Cytuj:
orientuje sie ktoś jak zdobyć takie świadectwo w Kaliszu?
Wystarczy wpisać w wyszukiwarce WORD Kalisz i już wiesz jaki mają nr telefonu, drugi krok to zadzwonić(ja np tak zrobiłem), a po za tym Kalisz nie jest aż tak dużym miastem, więc jeśli i to jest za trudne to wsiądz na rower i jedź to się dowiesz. A jak Ci się niechce to napisze że w październiku płaciłem 800zł, kurs trwa 5dni od ok 14 do 20 dwa ostatnie dni po ok 2-3godziny.
Cytuj:
to znaczy że gdy zrobi się prawo jazdy to trzeba nie zwłocznie zrobić licencje aby iść do roboty
To znaczy że muszisz zrobić kurs na przewóz rzeczy-licencja to inna bajka-która Cie raczej nie dotyczy.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2007, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2006, 11:07
Posty: 32
Lokalizacja: Krakoof

Chciałem zauważyć że zrobiłem świadectwo pare dni temu(kurs) i jest ono ważne przez 5 lat po 5 latach należy je odnowić także kolego igor84 niecymbałuj innych za niewiedze...

_________________
`79 star200 SW400+S5-45 100km/h po równym
`98 Land-Rover Discovery 2,5 Tdi -terenowa limuzyna

chcesz moje gg npisz PW
http://www.wsbil.com/portal.php zapraszam wszystkich


Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2007, 23:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sie 2006, 21:26
Posty: 24
Lokalizacja: Konin

pytanie troche pokrewne do tematu. czy zatrudniając się do firmy, która świadczy usługi przewóz osób jako kierowca busa 9-osobowego z kat. B potrzebuje jakies dodatkowe dokumenty?

_________________
http://www.frank-tour.konin.lm.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 21 maja 2007, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2007, 11:11
Posty: 6
Lokalizacja: Szczecin

Juz Ci kolego pisze. kurs na przewoz rzeczy w Szczecinie kosztuje 700 zl rowniutko i 350 zl na przewoz osob, te uprawnienia sa wazne do konca zycia, kurs trwa 30 godzin teoretycznych i 4,35 min praktycznych, egazminu niema, jest tylko straszenie, ze na koniec kursu odbedzie sie egzamin z udzialem tak jakiegos "marszalka". W praktyce placisz, nie chodzisz i za jakis czas dostajesz dokumenty z odpowiednimi podpisami i z wynikiem pozytywnym, nie bede juz pisal od jakiego stowarzyszenia ani z od jakiej szkoly, poprostu wiecie tak jest i bylo w naszej Kochanej Polsce.

[ Dodano: Wto, 22.05.2007, 0:05 ]
Zaswiadczenie jest wazne bezterminowo i nie trzeba aktualizowac jego co jakies 5 lat, bo to mi sie wydaje na logike poprostu kamedia i wydawaniem pieniedzy w bloto, ale jezeli chodzi o adr- to co 5 lat tak slyszalem i z tym moge sie zgodzic. pzdr

_________________
Mitsubishi Lancer Kombi CAOW - "Wesoły Autobus" ['] to od niego wszystko sie zaczelo
Mitsubishi Galant E33

Obrazek z podpisu usuniety :( jak mus to mus i niema ze boli.

Lublin & Uć & Kalish & Szczecin = L.U.K.S. Squad

Mitsubishi rlz, bo ma 3 diamenty, a laski leca na diamenty hehe


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Zaswiadczenie jest wazne bezterminowo i nie trzeba aktualizowac jego co jakies 5 lat, bo to mi sie wydaje na logike poprostu kamedia i wydawaniem pieniedzy w bloto, ale jezeli chodzi o adr- to co 5 lat tak slyszalem i z tym moge sie zgodzic. pzdr

ADRy sa na 5 lat., a po 2009 roku bedzie trzeba "odświezyć" kurs przewozu rzeczy co 5 lat.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 17:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 maja 2007, 11:11
Posty: 6
Lokalizacja: Szczecin

Koledzy, to powiem Wam tak, najlepiej bedzie jak wszyscy wyjedziemy z Polski, za granica przynajmniej nie wymagaja jakis dodatkowych dokumentow i takiego swistka jak swiadectwo kwalifikacji - kurs na przewoz rzeczy lub osob w dodatku w otoczeniu ludzi z innego kraju kazdy z nas przyswoi sobie duzo razy szybciej jezyk, a dla chcacego nic trudnego.

[ Dodano: Wto, 22.05.2007, 17:38 ]
P.s W sumie pracodawcy Polscy wymagaja kursu na przewoz rzeczy ale jak przychodzi co do czego to policja i tak zawsze prosi tylko o prawo jazdy.

_________________
Mitsubishi Lancer Kombi CAOW - "Wesoły Autobus" ['] to od niego wszystko sie zaczelo
Mitsubishi Galant E33

Obrazek z podpisu usuniety :( jak mus to mus i niema ze boli.

Lublin & Uć & Kalish & Szczecin = L.U.K.S. Squad

Mitsubishi rlz, bo ma 3 diamenty, a laski leca na diamenty hehe


Post Wysłano: 22 maja 2007, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 maja 2007, 9:15
Posty: 6
Lokalizacja: raba wyżna

koledzy może sie myle ale ja teraz jestem na topie robienia tej wkładki i wszyscy trąbią że za nie długo zmienia sie cena tego kursu jak i godziny szkolenia czy wiecie coś na ten temat więcej bo ja już nie wiem gdzie jest prawda :?: :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 maja 2007, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Możesz robić tę wkładkę i spać spokojnie. Nowe przepisy będą obowiązywały osoby, które kat.C uzyskają po 10 września 2009r (z tego co pamiętam).


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2007, 15:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 paź 2006, 13:32
Posty: 106
Lokalizacja: Toruń

Cytuj:
Cytuj:
Uprawnienia wazne chyba bez terminowo tylko po ilus tam latach ponownie musisz isc jako "poszerzenie wiedzy" lub odnowienie wiedzy.Narazie jeszcze kurs ten nie obejmuje egzaminu dlatego radze szorowac teraz
Na znakach pewnie tak samo się zansz?
robiłeś kurs i niewiesz że jest bezterminowy? niektórzy to naprawde są cymbały.
po 1 nie nazywaj mnie cymbalem bo mnie nie znasz
po 2 "przyjacielu" na znakach sie znam lecz nie wiem jak to jest u Ciebie skoro zwracasz na to uwage?Szukasz porad?
po 3 Kurs jest bezterminowy ale jak bys sobie raczyl przypomniec lub moze Cie nie poinformowano, ze bodajze co iles lat (dokladnie nie pamietam) trzeba go odnowic-tak bylo w przypadku kilku kierowcow z ktorymi rozmawialem podczas przerw w szkoleniu, kierowcow ktorzy jezdza po 20 lat. Jest to tak zwane szkolenie udoskonalajace za ok 200zl na dzien dzisiejszy w Toruniu
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 23 maja 2007, 17:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2007, 11:57
Posty: 5
Lokalizacja: PODLASIE & MAZOWSZE

Cytuj:
Koledzy, to powiem Wam tak, najlepiej bedzie jak wszyscy wyjedziemy z Polski, za granica przynajmniej nie wymagaja jakis dodatkowych dokumentow i takiego swistka jak swiadectwo kwalifikacji
No to jesteś kolego w błędzie!!! Nasze dawne świadectwa kwalifikacji to nic innego jak Dyrektywa Rady (76/914/EWG) dotycząca minimalnego poziomu wyszkolenia kierowców w transporcie drogowym więc nasz (Dz.U. Nr 122,poz 1269) to po prostu ta sama dyrektywa po polsku. Mówi o tym zresztą również nowe Prawo Ruchu Drogowego - od czasu do czasu należy zaktualizować sobie wiedzę :mrgreen:

_________________
"THE WAY OUT"


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Cześć chlopaki.W sobotę skończyłem kurs przewozu rzeczy i uważam że cały kurs to było jedno wielkie pieprzenie.Więcej dowiedziałbym się z internetu niż z tego kursu.Jeden wykładowca uczył o wozach konnych,furmankach,bryczkach,silnikach "caman roj",były też schematy silników,skrzyń biegów,ale rysunki były oparte o stary 266.Inny wykładowca mówił o przepisach dotyczących przewozów i kierowców:"to zapamiętajcie,to nie jest ważne,to nie jest ciekawe,idziemy dalej".Było jeszcze spotkanie z policjantem z drogówki.Planowo kurs mieliśmy zaczynać o 15.30 a kończyć o 20.50,tak naprawdę kurs kończyliśmy już o 19.00 i o 19.30.Co do zmian na kursie to one są dopiero planowane,nie wiadomo czy one zostaną wprowadzone.Kurs ma trwać 280 godzin i ma być egzamin,ale to na razie są plany.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2007, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2007, 11:57
Posty: 5
Lokalizacja: PODLASIE & MAZOWSZE

Ale za kurs zapłaciłeś!!! Budżet państwa się wzbogacił. W świetle prawa jesteś pełnoprawnym kierowcą :twisted:
GRATULACJE :mrgreen:

Nie ma to jak dobry pomysł!!! Wymyśla się ustawę - oczywiście do tego odpowiednie opłaty i kółko się kręci. Wiadomo, że przez najbliższe lata będzie ruch w interesie bo wszyscy muszą taki kurs przejść.
PARANOJA :!:

_________________
"THE WAY OUT"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: