Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Witam wszystkich, za namową kolegi Miha postanowiłem zaprezntować tutaj moją kolekcję modeli w skali 1:87, która w chwili obecnej liczy ok. 260 zestawów drogowych oraz mój skromny parking. Chwilowo wklejam tylko dwa zdjęcia mojego parkingu i części moich ciężarówek na nim, aby sprawdzić, czy zdjęcia działają. Później będę się starał sukcesywnie zamieszczać dalsze zdjęcia różnych pojazdów z mojej kolekcji. Następne zdjęcia postaram się wkleić już dziś wieczorem... Pozdrawiam, Paweł

Obrazek

Obrazek

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

No zapowiada się naprawdę ciekawie, kolekcja sporawa robi wrażenie.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Dzięki DeL za miłą opinię. Mam nadzieję, że będzie Ci się podobało. Chwilowo muszę wyjść z domu, ale dziś w późnych godzinach wieczornych będą tu następne zdjęcia. Pozdr.

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

I bardzo dobrze, bo Twoje modele są naprawdę piękne.
Swoją drogą kolekcjonowanie modeli ciężarówek w skali 1/87 staje się jednym z popularniejszych hobby w Polsce. :wink:
Na samym parkingu masz kilka naprawdę wyjątkowych i wartych uwagi modeli. Nie mogę nie zwrócić uwagi na wspaniałe Volvo F12 z chłodnią Pekaes z AWM, które mimo tego, że jestem lekko uprzedzony do AWM-owskich produktów, zaczyna coraz częściej śnić mi się po nocach... :wink:
Z niecierpliwością czekam na kolejne prezentacje Twoich modeli, ponieważ jest to bardzo imponująca i ciekawa kolekcja, a po zdjęciach z "parkingu" wnioskuję, że prowadzona w bardzo dobrym guście. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

260 zestawów :shock: Troche czasu minie żeby cię dogonić.Od ilu lat zbierasz modele ? Ty jesteś ten Paweł Rekin, który mieszka w Poznaniu i był kiedyś na BTC ?

Z niecierpliwością czekam na resztę zdjęć twojej znakomitej kolekcji :D


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 18:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Trzeba przyznać że kolekcja jest imponująca, trudno wymienić najładniejsze modele z tych tu pokazanych a skoro jest ich aż tyle to myślę że będzie tam wiele rarytasów. Czy mógłbyś dać bliższe zdjęcia swojego parkingu, sam mam zamiar zrobic coś podobnego, chociaż moja kolekcja liczy na dzień dzisiejszy tylko dwa modele :) .


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 19:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 mar 2005, 16:23
Posty: 359
Lokalizacja: Łódź

To jest to! Właśnie takie kolekcje podobają mi się najbardziej - z zestawami w barwach znanych przewoźników z całej Europy: Ricoe, Pekaes, Vogel, Betz, ND, CJ International, HZ Transport, Viinikka, Sovtransavto, Hungarocamion - aż miło popatrzeć :wink:. Gratuluję wspaniałej i bardzo interesującej kolekcji!


Tytuł:
Post Wysłano: 07 kwie 2007, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
260 zestawów :shock: Troche czasu minie żeby cię dogonić.Od ilu lat zbierasz modele ? Ty jesteś ten Paweł Rekin, który mieszka w Poznaniu i był kiedyś na BTC ?

Z niecierpliwością czekam na resztę zdjęć twojej znakomitej kolekcji :D
Tak, to ja. Z resztą rozmawiałeś ze mną chyba na spotkanie Królowie Szos u nas w Poznaniu, ale widać mnie nie kojarzysz :D

Dziękuję wszystkim za komentarze i wklejam obiecane zdjęcia zestawów:
(jeszcze tylko wspomnę, że z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale jakoś nie umiem fotografować modeli. Ewentualne sugestie/porady od eskpertów w tej dziedzinie mile widziane).

Na dobry początek ukłon w stronę mojego serdecznego przyjaciela Miha, który nakłonił mnie do prezentacji modeli, czyli oczywiście piękne Volvo F12 z chłodnią w barwach Pekaesu produkcji AWM
Obrazek

Rzut oka na F12 z drugiej strony: nieśmiało wygląda zza wielkiej bryły MANa TGA... Ale nawet po modelu widać chyba, że F12 to jedna z najpiekniejszych ciężaróek, jakie kiedykolwiek przemierzały europejskie szlki...
Obrazek

Kawałek dalej parkuje typwe we flocie Willi Betz auto: niebieski Actros z żółtą plandeką. Limitowana edycja z Herpy (w zółtym pudełku w barwach Betz), rejestracje niemieckie...
Obrazek


Tej firmy chyba nikomu także nie trzeba przedstawiać - piekny Renault Magnum z chłodnią Norbert Dentressangle (produkcja AWM; z tyłu na naczepie ma charakterstycznie dla grancuskich aut przyklejone znaki 60, 70, 80 ale właśnie te "w stylu francuskim" czyli bez czerwonych obwódek, jakie bardzo często widzi się na autach odkupionych z Francji - jutro wrzucę zdjęcie tego szczegółu)
Obrazek

Tu za to stary, poczciwy Liaz (kto jeszcze pamięta czasy, jak Liaz był marzeniem kierowców?) jakiejś czeskiej firmy przewozowej nadal dzielnie służący w transporcie międzynarodowym pod naczepą nieskopodwoziową LKW Walter (ciągnik jest z Igry, a naczepa z Roco-własna kompozycja zestawu)
Obrazek

Tu zdjęcie w nieco większym formacie: Actros z RiCo oraz piękna Scania z fińskiej firmy wożącej silosami ładunki masowe - Vinikka. Fiński kierowca pozuje do zdjęcia dumnie przed swoim autem 8)
Obrazek

Na drugim końcu parkingu podziwiać możemy dwie generacje ukochanego auta wielu kierowców, czyli oczywiście Volvo FH. Starsze FH w barwach Vogel z alpejskiej Austrii, zaś nowsze Volvo w barwach Per Oren/Universal Spedisjon z dalekiej Norwegii (oba z AWM)
Obrazek

Inne piękne Volvo Fh Globetrotter, tym razem w barwach bardzo ciekawej firmy szwedzkiej Stjarnstroms, która specjalizuje się w przewozach ze Skandynawii do Europy Południowej (Grecja, Hiszpania) a więc na bardzo dalekich trasach, a w Polsce czasem spotkać można ich Scanie z estońskiego oddziału, któe jadą przez nasz kraj tranzytem do Niemiec...
Obrazek

Tymczasem Chorwat z Branko Transport w swoim Volvo zakończył już pauzę i wyrusza w dalszą trasę...
Obrazek

Iveco EuroStar z legendarnego Hungarocamion Budapest. Zdjęcie wyjątkowo nieudane, ale chyba dlatego, że jak widzę Hungarocamion (nawet w skali 1:87 to przyspiesza mi bicie serca i trzęsą mi się ręce)
Obrazek


Na parkingu ruch jak w Paryżu...

Obrazek

Scania z austriackiej Transbritanii - jak sama nazwa wskazuje kursuje na trasie Austria-Wielka Brytania-Austria...
Obrazek

I na koniec na dzisiaj jeszcze rzut oka z innej perspektywy...
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie, Paweł

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 9:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Wow :D , kolekcja naprawde bardzo ładna . Same "rodzynki" widze i jeszcze ten parking. Naprawde tylko pozazdroscic :) Mogłbys powiedziec ile juz zbierasz modele ? I wstawic foto Twojej całej kolekcji ?
Serdecznie pozdrawiam . Oby wiecej "rodzynków" :)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 10:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Opisałeś swoją kolekcję w bardzo ciekawy sposób. Gdy ją czytałem to momentami czułem się tak jakbym czytał relację z prawdziwej trasy. W twojej kolekcji dominują modele producenta AWM który w przeciwieństwie do Herpy "wypuszcza" modele w barwach znanych z polskich szos firm transportowych. Jednak jeśli chodzi o dopracowane modele to Herpa jest tu mistrzem.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 10:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2006, 21:25
Posty: 73
Lokalizacja: Poznań

Niesamowita kolekcja.Następnym razem mógłbyś przedstawić Dafa z firmy H.Z. Transport.Bardzo mnie on ciekawi 8) Chyba się przejadę do ciebie zeby zobaczyć te piękne autka...

PS.Teraz sobie przypominam jak rozmawialiśmy w Kings of Truckers w Poznaniu :)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Buuu piękne!! To jest super!! Paweł Rekin bardzo ci gratuluje 2 modeli Rico!! :P No i nie mogłem zapomnieć o Pekaesie, ciągnik stary a naczepka nowa!! :wink: A co jest takiego w tej wersji Limitowanej Willi Betza :?:

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 11:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
ok. 260 zestawów drogowych
Imponująca kolekcja :shock:
Można wiedzieć od jak dawna zbierasz modele?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

Paweł Rekin mam takie pytanie!! Czy ja tobie nie sprzedałem 2 Mercedesów Actrosów Willi Betz, jeden zwyklak i jeden chłodnia!! Bo jak zobaczyłem to co napisałes ( 260 zestawów drogowych ) buu to normalnie... gratuluje ci tej kolekcji!! :mrgreen:

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2006, 20:01
Posty: 300

Piękny tabór renomowanych marek :) , myślałeś żeby jakąś firmę transportową otworzyć : :?: :) Podoba mi się jak przedstawiłeś całą kolekcję, ciekawe opisy i diorama zawsze dodają klimatu niż sama fotka z gabloty.


Jedna mała prośba, następnym razem jak byś robił fotkę to może troszkę większy zoom, albo bliżej modelu podejdź, to fotki będą wyraźniejsze :wink:


Pozdro :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2007, 0:16
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: Śr.Śl

kolekcja robi duże wrażenie,dużo ciekawych zestawów z renomowanych firm najbardziej podoba mi sie f12 z pekaesu i scania z firmy Vinikka. :D
pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Dzięki Paweł za zdjęcia F12 z Pekaesu. Teraz jestem już prawie pewien, że taki model zaparkuje w przyszłości w mojej gablocie :wink:
Jak już nie raz Ci napisałem, masz wspaniałą kolekcje i jest na co popatrzeć.
Podoba mi się jak przedstawiasz modele, z taką swoistą pasją :wink:
Czekam na kolejne prezentacje Twoich modeli.


Jako moderator przypominam, że pytania zadajemy przez PW. Oczywiście pytania, które interesują większą liczbę userów, takie jak "Ile czasu zbierasz modele?" są dozwolone, jednak w celu zadawania pytań, na które odpowiedzi czeka tylko jedna osoba, powinny być zadawane na PW. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2007, 21:20
Posty: 16
Lokalizacja: Knurów

Kolekcja naprawde imponująca :shock: rewlacyjnie się prezentują wszystkie modele na parkingu i jeszcze tak świetnie opisałeś :)


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Fascynująca kolekcja :shock:
Bardzo mi się podoba, że zbierasz zestawy przewoźników znanych w Europie (niektóre z nich oczywiście 1:1 widuje na krajowej ósemce).
Gratuluje pięknej kolekcji...

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Tytuł:
Post Wysłano: 08 kwie 2007, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Buuu piękne!! To jest super!! Paweł Rekin bardzo ci gratuluje 2 modeli Rico!! :P No i nie mogłem zapomnieć o Pekaesie, ciągnik stary a naczepka nowa!! :wink: A co jest takiego w tej wersji Limitowanej Willi Betza :?:
Wersja limitowana Willi Betz charakteryzuje się bardzo małą liczbą wypuszczonych modeli danego auta, tym, że są dostępene tylko dla kolekcjonerów (później można je odkupić np. na eBay - ceny są niestety dosyć wysokie, ale jest to praktycznie jedyna możliwość zdobycia tych aut), zazwyczaj w pudełku w barwach Willi Betz i są wyjątkowo szczegółowo odrobione - mają rejestracje, znaki rozpoznawcze krajów, autentyczne numery boczne itp.
Przy okazji to nie ja kupiłem od Ciebie Actrosy Betza :)

Odpowiadając jeszcze na pyt. od jak dawna kolekconuję, muszę powiedzieć, że to dorobek wielu lat. Pierwszy model dostałem w 1995 roku, gdy miałem 5 lat (dotrwał on do teraz - ma "tylko" złamaną jedną wycieraczkę i urwany panel z oświetleniem w naczepie, ale byłem wtedy jeszcze bardzo mały; był to Renault Magnum AE500 w czerwono-zielonych barwach słynnej firmy Wandt), a później jakoś już przybywało tych modeli. Od czasu pojawienia się eBay w Polsce kupowanie wymarzonych modeli stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Jak słusznie zauważa DeL, mam bardzo dużo pojazdów AWM, bo firma oferuje o wiele ciekawsze, moim zdaniem, malowanie pojazdów (choć Herpa nadrabia zaległości - np. wydając K.Polaka, Sovtransavto itp.). Moim zdaniem wykonanie jest podobne u Herpy i AWM, z minimalną różnicą na korzyść Herpy (jej modele są po prostu perfekcyjnie dopracowane, a AWM są bardzo dobrze dopracowane, ale ciut gorzej jak Herpa).
Staram się wybierać modele znanych firm transportowych z różnych krajów Europy (zwłaszcza Europy Wschodniej), a nie tylko mało znanych niemieckich spedycji, choć niestety te ostatnie są najłatwiej dostepne, gdyż pełno takich pojazdów produkuje np. Herpa...

Dziękuję za wszystkie bardzo pokrzepiające mnie komentarze :P i zamieszczam jeszcze kilka zdjęć ciężarówek z serii akurat stojącej na placu:
Volvo FH RiCo z Albedo

Obrazek

Tutaj wspomniany już Mercedes Actros MPII w barwach Willi Betz

Obrazek

Przód Actrosa; widać rejestrację i znaczek "D"

Obrazek

I jeszcze jeden widok na zestaw Willi Betz, czyli firmy, którą spotkać możemy chyba niemal na wszystkich szosach od Portugalii po Kazachstan czy też od Szwecji po Turcję, a także - jak widać - na moim parkingu :D

Obrazek

[ Dodano: Nie, 08.04.2007, 20:40 ]
Przepraszam, że jedna moja wypowiedź pod drugą, ale korzystając z chwili wolnego czasu wkleję nowe zdjęcia.

Kilka ogólnopoglądowych fotografii wspomnianych już wcześniej ciężarówek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właśnie za to cenię firmę AWM - różne ciekawe nadruki na pojazdach - znaczek "HR" (Chorwacja), znaki z prędkością. U Herpy rzecz bardzo rzadko spotykana... A dla mnie takie gadżety mają duże znaczenie, bo - moim zdaniem - nadają modelowi prawdziwy "tirowy" klimat...

Obrazek

Volvo FH Globetrotter z austriackiej firmy Vogel (dosyć ceniona prze zachodnich kolekcjonerów 1:87 spedycja) - AWM

Obrazek

Scania firmy Transbritannia

Obrazek

Scania R z silosem Vinikka z Finaldnii (Herpa). Warto zwrócić uwagę na "patriotyczne" malowanie zestawu - barwy fińskiej oraz naczepa z logo bezpośrednio nawiązujacym do fińskiej flagi...

Obrazek

Przez niektórych kierowców auta mało lubiane, ale moim zdaniem całkiem bardzo konstrukcja Franzuzów... W końcu nie może być takie złe, skoro tak renomowane firmy jak Alfred Talke używają Renault Premium :D

Obrazek

Od 1966r. jedna z najbardziej charakterystycznych firm europejskich i największy przewoźnik naszego rejonu Europy. Mowa oczywiście o Hungarocamion z Budapesztu, którego logo niestety całkowicie zniknęło już z europejskich szlaków... :| Tutaj Iveco EuroStar z firaną niskopodwoziową w zielono-żółtych barwach. W przyszłości zaprezentuję całą moją kolekcję Hungarocamion, która obejmuje też auta Renault, Volvo, DAF i inne Iveco...

Obrazek

Legendarne już Volvo F12 z Pekaesu opuszcza parking i wyrusza w dalszą drogę...
Obrazek

4 ciekawe naczepy: Norbert Dentressangle (AWM), Pekaes (AWM), RiCo (Albedo) oraz Willi Betz (Herpa)
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Nie, 08.04.2007, 21:09 ]
Ciąg dalszy...

Ktoś prosił o więcej zdjęć DAFa z holenderskiego HZ Transport silniego obecnego na także na polskim rynku (i stosunkowo często widywanego na naszych szosach):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnie ujęcie - chwilę później DAF odjechał...

Obrazek

Mercedes SK1838 w barwach Sovtransavto z Moskwy. W latach 90. i jeszcze trochę później jeden z częściej widywanych samochodów na drodze krjaowej nr 2 (Kukuryki-Świecko). Choć wielu narzekało, że Mercedesy te miały ciasne kabiny, to jednak sprawdzały się na trudnym szlaku transrosyjskim i czołowy przewoźnik Rosji masowo używał tych ciężarówek z gwiazdą na masce. Ten zestaw ma już za sobą długą drogę z Moskwy przez Smoleńsk, Orszę, Mińsk, Brześć, Kukuryki i Warszawę, więc kierowca zatrzymał się na wypoczynek. Za kilka godzin ruszy do Świecka i dalej do Europy Zachodniej...

Obrazek

W międzyczasie przyjechał Białorusin z Mińska z firmy Minsk Intertrans (białoruski oddział Sovtransavto) także Mercedesem SK1838...

Obrazek

Zajmuje miejsce obok swojego kolegi spod znaku Sovtransavto...

Obrazek

Tutaj już białoruski zestaw zatrzymał się i tachograf zaczyna odnotowywać pauzę...

Obrazek

Dwa Mercedesy koło siebie...

Obrazek

Kierowcy oczywiście od razu się przywitali i nawiązała się dyskusja...

Obrazek

Białorusin z Rosjaninem mają wiele tematów do obgadania: jaka długa była kolejka na Kukurykach, o kontroli ITD, jak dalej jechać do Rotterdamu...

Obrazek

Obrazek

"Minsk-Republik of Bealrus" - i wszystko jasne...

Obrazek

Ostatni rzut oka na Mercedesy - kierowcy poszli między naczepy popić sobie coś mocniejszego... I tak ruszają dopiero za kilka godzin, więc zdążą wytrzeźwieć po jednym piwku... :mrgreen:

Obrazek

[ Dodano: Nie, 08.04.2007, 21:24 ]
Volvo FH z duńskiej firmy Kent Chrisoffersen z firanką marki Krone z DFDS Transport. DFDS też jest często spotykany na naszych szlakach, choć raczej nie pod takimi ciągnikami 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Duńczyk powracający do domu robi 45-minutową przerwę...

Obrazek

... którą kierowca oczywiście wykorzysta na doglądanie auta :D

Obrazek

Specjalnie dla Rafała Renault Magnum z Herpy w barwach dosyć znanej niemieckiej firmy Klaus Fendler, gdyż Rafał przymierza się podobno do zakupu jakiegoś flagowego auta Francuzów i ma taką Magnumkę na oku :wink: :D

Obrazek

Model godny polecenia, choćby ze względu na pieknie opisany tył naczepy z logo Krone, co u Herpy nie jest aż tak częstą praktyką w "zwykłych" modelach...

Obrazek

I tradycyjnie już na koniec ogólny widok na stan parkingu w dniu dzisiejszym... :mrgreen:

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: