Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 mar 2007, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2007, 1:23
Posty: 2

Wita w tym tygodniu rejestrowałem pomoc drogową mam ja pomalowana na czerwono srebny kolor. I uslyszalem ze musi byc ona żolta . Wiec moje pytanie brzmi czy musi byc cała zólta lu moze byc jakis tylko pasek ??? Czy np.moze byc całkowicie innego koloru ??
pozdrawiam i prosze o info ;p
z góry dzieki


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

sprawę oznakowania rozstrzyga kodeks drogowy

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 1:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

Jak ty zdales prawdo bez kodeksu drogowego Pomoc Drogowa obojetnie jaki samochod osobowy czy laweta musi byc pomalowany na zolto i miec jakies oznakowania m.in. kogut i musi wygladac na pomoc drogowa

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 12:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
Jak ty zdales prawdo bez kodeksu drogowego Pomoc Drogowa obojetnie jaki samochod osobowy czy laweta musi byc pomalowany na zolto i miec jakies oznakowania m.in. kogut i musi wygladac na pomoc drogowa
Ehh. Szkoda słów. :? Jeżeli już jesteś taki obeznany (jak na 16 latka przystało) - to może podasz mi podstawę prawną takich wymagań w PORD :?: Bo ja jakimś cudem nie znalazłem w kodeksie drogowym wymagań dot. oznakowania pojazdów pomocy drogowej. Podejrzewam, że takowe zawarte są w jakimś pobocznym rozporządzeniu.
A swoją drogą nie pamiętam by w bazie pytań egzaminacyjnych kat. C - znajdowały się te, dotyczące oznakowania pojazdów pomocy drogowej (...)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

No nie znajduja sie w bazie pytani na kat C oznakowania pojazdow slozb drogowych ale chyba jezdzi po drogach i pewnie duzo widzial m.in wypadki albo stluczki i napewno widzial pomoc drogowa to chyba powinienen wiedziec jakie ma oznakowania i jaki ma kolor pomoc drogowa chyba ze to jest jakis tempak i niewie takich rzeczy to trzeba wyjasnic

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Ja Twoją wypowiedź skwituje tylko jednym stwierdzeniem:
kultury, trochę kultury
...i szacunku do Innych ludzi.
Pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Heh, na kolorach się nie znam, ale chciał bym niektórych uświadomić, że auta pomocy drogowej nie wszędzie są żółte i pomarańczowe.

Coś o tym wie napewno nasz kolega z forum, który dostarcza fotki czerwonej Scanii.

I jeszcze jedno co do kolorów: u mnie w okolicy operuje czarna pomoc drogowa i jedyne co ją odróżnia od zwykłej lawety to napis, zestaw kogutów i jaskrawo pomarańczowy pasek dookoła auta.

I zgadzam się z tym, że kolega skyline dał w swym poście
Kod:
Jak ty zdales prawdo bez kodeksu drogowego Pomoc Drogowa obojetnie jaki samochod osobowy czy laweta musi byc pomalowany na zolto i miec jakies oznakowania m.in. kogut i musi wygladac na pomoc drogowa
popis swojej wiedzy.

Czyli zgodnie ze staropolskim słownikiem: Pomoc drogowa, jaka jest, każdy widzi.... :twisted: :twisted: :twisted:


Tylko chodzi o to, jaka ma być a nie o to jaka jest.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 18:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
... to może podasz mi podstawę prawną takich wymagań w PORD :?: Bo ja jakimś cudem nie znalazłem w kodeksie drogowym wymagań dot. oznakowania pojazdów pomocy drogowej. Podejrzewam, że takowe zawarte są w jakimś pobocznym rozporządzeniu.
A swoją drogą nie pamiętam by w bazie pytań egzaminacyjnych kat. C - znajdowały się te, dotyczące oznakowania pojazdów pomocy drogowej (...)
1. baza pytań jest narzędziem do sprawdzenia wiadomości kadydata, ale nie stanowi prawa o ruchu drogowym, więc jeżeli ktoś nauczy się aby zdać na prawo jazdy i potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania to znaczy, że poznał prawo o ruchu drogowym w 10%.
2. nie mam atualnego kodeksu pod ręką, ale w wydaniu z 15 marca 1985 jest rozdział "Warunki dodatkowe dla pojazdów samochodowych przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze oraz innych pojazdów samochodowych, na które ze względu na bezpieczeństwo ruchu należy zwracać szczególną uwagę".
więc jeżeli jest w starym kodeksie, to w nowym musi być, oczywiście uaktualnione.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 18:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 paź 2006, 20:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jaworzno

Cytuj:
1. baza pytań jest narzędziem do sprawdzenia wiadomości kadydata, ale nie stanowi prawa o ruchu drogowym, więc jeżeli ktoś nauczy się aby zdać na prawo jazdy i potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania to znaczy, że poznał prawo o ruchu drogowym w 10%.
Zgadzam się z Tobą, jednak wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu. :?
Cytuj:
2. nie mam atualnego kodeksu pod ręką, ale w wydaniu z 15 marca 1985 jest rozdział "Warunki dodatkowe dla pojazdów samochodowych przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze oraz innych pojazdów samochodowych, na które ze względu na bezpieczeństwo ruchu należy zwracać szczególną uwagę".
więc jeżeli jest w starym kodeksie, to w nowym musi być, oczywiście uaktualnione.
Ale w aktualnie obowiązującej wersji Kodeksu Drogowego - nie ma takiego rozdziału.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

poruszając się po drogach musimy dostosować się do wszystkich przepisów odnoszących się do ruchu drogowego nie tylko samej ustawy.
więc kupując kodeks musimy zwrócić uwagę czy zawiera on również przepisy wykonawcze. bubli na rynku jest mnóstwo.

kodeks oprócz ustawy musi zawierać:
1 rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych,
2 załącznik o znakach, tabliczkach i sygnałach świetlnych,
3 rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów,
4 załączniki o drogach z wyższym naciskiem na oś,
5 o warunkach szczegółowych świateł zewnętrznych,
6 rozporządzenie o rejestracji ewidencji i oznaczeniu pojazów
i jeszcze parę drobnych.

więc kupując podręcznik - kodeks musimy sami ocenić czy będzie on przydatny.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

No to niewiem moze w kazdym wojewodztwie jest inne oznakowanie pomocy drogowej umnie na polnocy jest Pomaranczowe i na wsoche a dalej na poludniu niewiem jak jest wiem ze jest na pomaranczowo na zachodzie polski a moze na poludniu dowolne kolory pomocy drogowej czarny,rozowy,czerwony,bialy a moze niebieski albo zielony bo to co wiem to pomoc drogowa powinna byc zolta i z iznakowaniami m.in swietlnymi

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2007, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Postaram się zakończyć dyskusję. Moim argumentem jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

Rozdział 9

§ 38. 2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:

1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym warunki, o których mowa w § 36;
2) nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów lub być wyposażony w:
a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu,
b) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe holowanym,
c) dodatkowy zestaw świateł tylnych do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego zakrycia świateł pojazdu holującego.

§ 36. Pasy wyróżniające o szerokości 8-15 cm (...) powinny być umieszczone wokół pojazdu poniżej dolnej krawędzi okien.

Mam nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości.

Na marginesie, tak jak wspomniał kolega Cyryl, Ustawa Prawo o ruchu drogowym to nie wszystko. Ważne są także te przepisy, które umieścił On na swojej liście i o których bardzo często się zapomina. Jest tego dużo, ale trzeba mieć świadomość, że istnieją. Jeśli ktoś szuka dodatkowej wiedzy, to wszystkie akty prawne znadują się na stronie Ministerstwa Transportu.

Pozdrawiam.

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2007, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

No i ja sie zgadzam z kolegaEndomorph takie sa przepisy nie zdawalem jeszcze na prawko ale chociaz to wiem jaki ma miec kolor pomoc drogowa i inne sluzby ratownicze chyba ze bylbym daltonista to co innego ale nim nie jestem wiec sie z tego ciesze

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 21 mar 2007, 1:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2007, 1:23
Posty: 2

Przepraszam ze sie nie odzywałem tak długo ale byłem w trasie .
Podczas postoju studiowałem kodeks i dziennik ustaw i znalazłem ten sam opis jak kolega Endomorph . Teraz już wiem o co chodzi . I wiem jak mogę pomalować swoja pomoc . Wiadoma rzeczą jest to ze musi być oznakowana odpowiednimi sygnałami świetlnymi jak i odpowiednim kolorem .( nie wiedziałem czy kolor ma być jedno lity na całym samochodzie lecz wszystko sie wyjaśniło )
Co do kolegi skyline na egzaminie nie będziesz miał pytania jakiego koloru jest lawet itp. (Jeśli już coś to są to pojazdy uprzywilejowane gdyż są oznakowane {koguty} )

A wolałem sie upewnić gdyż nie chce mi sie płacić mandatów .

Dziękuje za odpowiedzi .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: