Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Prawo jazdy na ciezarowke mam od 9 lat a na przyczepe od dwoch tygodni.Szukam pracy jako kierowca.Szukam informacji o firmach z lubuskiego,wielkopolskiego,zachodniopomorskiego i ewentualnie z dolnoslaskiego.Interesuje mnie jakich firm unikac,jakie firmy sa wiarygodne i solidne,itp.Aha,co z kursem na przewoz rzeczy?Czy wszystkie firmy tego wymagaja?Urzad pracy moze sfinansowac mi ten kurs,ale razem z wnioskiem musze im dac oswiadczenie pracodawcy ze gdy zrobie kurs to mnie zatrudni( to sie nazywa uprawdopodobnienie podjecia zatrudnienia).Gdy dzwonie do firm transportowych i mowie im o tym to zwykle dziekuja za telefon i uciekaja.Czy bez kursu na przewoz rzeczy znajde prace?Prosze o pomoc i informacje.z gory dziekuje za odpowiedzi


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 10:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 22:37
Posty: 42
Lokalizacja: Zawiercie

Wtam z Firmami to sie nie orientuje zobacz w dziale firmy i tam poszukaj swoim rejonie napewno cos znajdziesz. Kurs na przewóz rzeczy musisz miec dogadaj sie z jakąś firmą niech wypiszą wniosek (moge ci przesłać na PW wzór tego wniosku) potem podpiszesz umowe z UP , FIRMĄ (która cie zatrudni), i osirodkiem szkoleniowym (WORD) musieli by cie zatrudnic na minimum 6 miesiecy i nie później niż 2 miesiące po zakończeniu kursu. Jak by ktoś miał jakies pytania na temat Kursów z UP to piszcie postaram sie wytłumaczyc.


Tytuł:
Post Wysłano: 16 mar 2007, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1310
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

Kolego, dobra rada, weź gazetę z ogłoszeniami o pracy inapewno coś znajdziesz. Żeby sprawdzić firmę możesz spróbować zobaczyć czy nie ma na jej temat nic na tym forum lub e transport. Poza tym bez kursu na przewóż rzeczy nie możesz być kierowcą w firmie prowadzącej transport. O ile dobrze pamiętam i nic do tej pory się nie zmieniło, to taki kurs nie jest wymagany w firmach mających transport na potrzeby własne, ale tego nie jestem na 100% pewny. Citronex, intra, rico słyszałem, że potrzebują kierowców, zresztą mało jest obecnie firm, które nie potrzebują szoferów, zostaje jedynie problem praktyki.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Younior i Sioju dzieki za dpowiedzi.Wczoraj dzwonilem do Spedition Rosner z Przylepu(przyjmuja teraz),wyjasnilem ze nie mam kursu na przewoz rzeczy i ze urzad pracy moze sfinansowac mi ten kurs gdy pokaze im zaswiadczenie od pracodawcy.Odpowiedz byla tylko jedna,w zadne zaswiadczenia i wnioski nie bawia sie,nie chca miec problemow,itp.Taka byla reakcja wiekszosci firm do ktorych mialem przyjemnosc dzwonic.Jedyna firma w ktorej chetnie wystawia mi to zaswiadczenie to De Rooy,ale naczytalem sie o tej firmie na e-transport i teraz mam watpliwosci czy isc do nich.Pozostaje mi tylko nie tracic nadziei i szukac dalej.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

DE Rooy to obóz pracy, opinie potwierdzają kierowcy którzy tam pracowali(miałem okazje rozmawiać) proponuje żebyś poczuł ten zawód od kategorii B


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

igoR84 dzieki za rade,ale nie skorzystam.Moj wujek pracowal w firmie kurierskiej,po miesiacu zlozyl wypowiedzenie.Jezdzil masterem.Tyral od rana do wieczora,na wyplate dostal okolo 600,700zloty.Pisze okolo bo za nic nie chcial sie przyznac ile zarobil,powiedzial tylko ze ponizej 700.Slyszeliscie moze o takich firmach:LKW Golebiowski,Poznachowski,Kozaryn,Kurzawski-Podsiadlo?To sa firmy z Gorzowa Wlkp i okolic.Co o nich myslicie?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

To jeszcze zależy czy jeździłeś czy nie, bo jak nie to popracuj troche na kat. B, bo na nauka zawodu kierowcy na C+E może wyjść czasem tak że zarobisz mniej niż 700zł a czasem możesz jeszcze dokładać, znam przypadków takich kilka kozaków co wsiadali na zestawy, a nie umieli posługiwać się mapa, planować sobie czasu jazdy itp itd, a jak pszyszło do wypłaty to było wielkie zdziwienie.


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Chyba zaryzykuje i postaram sie o prace na C+E.Kozakiem nie jestem,nigdy taki nie bylem.Mam wyobraznie i potrafie myslec.Jesli to prawda ze firmy szukaja kierowcow i tych calkiem zielonych tez to mam jakies szanse.pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jeszcze zależy od punktu odniesienia nazywania kogoś zielonym. Jeżeli masz łeb na karku to wszędzie sobie poradzisz, nawet bez doświadczenia. Mam kilku młodych kolegów, co od razu poszli na duże auta i radzą sobie bardzo dobrze. Pzdr. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Chyba zaryzykuje i postaram sie o prace na C+E
Tylko że większość firm przyjmując kierowce C+E stawia na to że ma on kurs na przewóz. Jak też większość nie wystawia zaświadczeń bo wiedzą że może się to wiązać z różnymi problemami. Ale mimo tego życzę powodzenia vector13 :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Pisząc kozacy miałem na myśłi konkretne osoby, nie Ciebie.
Cytuj:
Jesli to prawda ze firmy szukaja kierowcow i tych calkiem zielonych tez to mam jakies szanse
Tak to prawda, ale uważaj, bo dużo takich firm ma kierowców za nic, nie płacą w terminie, albo płacą psi grosz, znam też takie przypadki. Pozostaje mi życzyć rozwagi i szerokości na drodze, no i do zobaczenia na szlaku :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jedyny problem jeśli chodzi o zaświadczenie wystawiane przez pracodawcę dla UP to to, że musi on zagwarantować osobie ubiegającej się o to pracę. I wszystko. Więc tutaj raczej chodzi o dobre chęci. Co za problem żeby wystawić takie zaświadczenie, jeżeli ma się zamiar zatrudnić osobę bez doświadczenia?


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Co za problem żeby wystawić takie zaświadczenie, jeżeli ma się zamiar zatrudnić osobę bez doświadczenia
Nigdy nie wiesz na kogo trafisz, a jak zwolnisz pracownika to płacisz za kurs, tak było gdy ja ubiegałem się o coś takiego. Można się ubiegać o dofinansowanie ze środków unijnych wtedy wystarczy zwykłe zaświadczenie że zatrudni sie taką osobę, ale nie musi dojśc do podpisywania umowy-tak było przynajmniej około 4 miesięcy temu, starałem się o coś takiego, ale z racji iż zrobiłem prawo jazdy z UP to PRawnie nie przyznali mi kursu


Tytuł:
Post Wysłano: 17 mar 2007, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 23:45
Posty: 70
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski-okolice

Chlopaki naprawde dzieki za rady.W zeszlym roku gdy zapisywalem sie na kurs na przyczepe to tez musialem w UP pokazac zaswiadczenie od pracodawcy i tez mialem problemy z wypelniem tego wniosku.Gdy kilka firm odprawilo mnie z kwitkiem wkurzylem sie,pojechalem do UP i troche im wygarnalem.Uslyszalem ze jesli pracodawca wypisze mi to zaswiadczenie a potem nie zatrudni mnie to nic sie nie stanie,nie bedzie zadnego problemu.W koncu wszystko moze sie zdarzyc,nawet jesli teraz firma swietnie dziala i planuje zatrudnienie to zaraz moze miec problemy,moze zmniejszac zaloge zeby przetrwac na rynku lub po prostu zbankrutowac.Po paru niepowodzeniach znalazlem kogos kto wypelnil mi ten wniosek i zrobilem prawko.Kto wie moze spotkamy sie na szlaku.Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 0:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2007, 23:22
Posty: 8

sprubuj zadzwonić do DĄBROWA WIKTOR DANIELEWSKI kupił ostatnio 10 nowych MAN-ów TGA z naczepami i 20 ACTROS-ów 4-osiowych wywrotek(praca w delegacji) kontakt
tel. (0-61) 81-43-408
e-mail: info@dabrowawd.pl
www: http://www.dabrowawd.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: