Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 mar 2007, 14:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

miał ktoś może styczność z tą przekładnią jak sie sprawuje w codziennej eksploatacji?? proszę o opinie


Tytuł:
Post Wysłano: 15 mar 2007, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2006, 19:53
Posty: 136
GG: 4086911
Lokalizacja: Opoczno

Ja mialem stycznosc z ta przekładnia bo moj tata miał ja w Cf -ie. Jezdzil nim dobry rok. Skrzynia ma 12 biegów i jeden wsteczny. Silnik miał moc 430 km. Biegi chodza delikatnie bez zadnych zrywów. Samochód normalnie rusza z 2, a 1 to bieg bardziej pełzajacy. Biegi sa zmieniane szybko (chociaz nie tak szybko ja w I-shift w Volvie). Najczesciej samochód sam wybierał optymalny bieg, tata zadko a nawet prawie wcale nie bawil sie sekwencyjnym zmienianiem. Podjezdzajac pod górke komputer nie odrazu zmienia bieg na nizszy tylko decyduje biorac pod uwage obciażenie, obroty i predkosc. Jesli masz mało ton na grzbiecie to potrafi przeskoczyc nawet o 3 biegi. Najgorsze jest ruszanie w zime. Bo nie mozna pokołysac ciezarówki. Trzeba chwile poczekac az komputer właczy wsteczny lub 2. Co do awari. Raz tylko nawalił czujnik, ale to była niedroga sprawa.Do tej pory chodzi cały czas bez zadnej awari. Szczerze polecam taka skrzynie dla tych co lubie miec prawa reke wolna. Samochód z pełnym obciązeniem rozpedzał sie do 84 w 52.sekundy. Niejeden maluch zostanie w tyle. Pozdrawiam :]


Tytuł:
Post Wysłano: 18 mar 2007, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

dzięki kolego, już temat nieaktualny bo zostało auto wybrane z manualem


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: