Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 mar 2007, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2007, 21:35
Posty: 1
Lokalizacja: SREM

Panowie jestem nowy na forum ale mam pewien problem. niedlugo bede jechał chłodnią do paryża z serkami. powiedzcie mi prosze czy serki,mleko itp. klasyfikują się do towarów łatwop sujących się czy nie. a jesli sie jedzie z takimi materiałami to słyszałem że jakoś inaczej wyglądają czasy pracy i jazdy samochodem. prosze o więcej informacji. z gory dziękuje damian ze śremu pozdro dla fszystkiech forumowiczof

Popracuj nad ortografią, jeszcze jeden taki post i dostajesz warna/ Denis


Tytuł:
Post Wysłano: 08 mar 2007, 9:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 23:12
Posty: 11
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

zazwyczaj nie ważne co wieziesz, tylko ważny jest kwit że masz towar łatwo psujący.

_________________
http://krzys125.fm.interia.pl/Photo-0038.bmp


Tytuł:
Post Wysłano: 08 mar 2007, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

pierwsze:
rodzaj ładunku nie ma wpływu na czas pracy kierowcy.
drugie:
ładunek będący łatwopsującym się towarem upoważnia do:
a. odprawy celnej bez kolejki (teraz dotyczy to tylko tam gdzie na granicach odbywają się odprawy celne),
b. do jazdy w dniach kiedy obowiązują zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych.
trzecie:
aby towar został uznany jako łatwopsujący się oprócz dokumentów tego ładunku określające jego cechy (np. temperturę przewożenia), list przewozowy CMR musi mieć adnotację w polu nr 13 (instrukcje nadawcy) o charakterze ładunku.

co do uwagi kolegi Krzys125 o ważności kwitu, to przypominam o aferze jaka miała miejsce kilka lat temu, kiedy to w Niemczech na skutek szczgółowych kontroli odkryto, że w zaplombowanych chłodniach z fikcyjnym dokumentami opiewającymi na materiały łatwopsujące się przewożono w dni zakazu neutrane ładunki głównie meble.
w tej chwili służby kontrolujące nie dadzą się nabrać na takie numery.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: