Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 01 gru 2008, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2007, 15:12
Posty: 155
GG: 9058783
Samochód: Scania
Lokalizacja: Międzyzdroje

Kolego na egzaminie na łuk masz 5 minut i możesz do bólu korekty robić ;)

_________________
"B" - 19.05.2008
"C" - 29.09.2008
"C+E" - 07.01.2009
CPC - 21.12.2009


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 08 gru 2008, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lip 2006, 12:17
Posty: 128
GG: 0

Witam wszystkich!
Dzisiaj zdałem egzamin na C, za 2 podejsciem, z przerwa pomiedzy egzam ok 3 tyg, gdzie przez ten czas wogole nie jezdziłem.
Trafił mi sie jeszcze w dod ten sam egzaminator (o ktorym nie usłyszałem ani 1 pozytywnego słowa od innych), ale udało sie.
Pisze udało bo naprawde tak było. tylko z jego dobrej checi jestem tak szczesliwy, takze u mnie ten egzaminator ma 5 :)
Pozdrawiam!


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2009, 14:09
Posty: 12
GG: 0
Samochód: FH 480
Lokalizacja: LOP

Witam !
w przyszłym tygodniu mam egzamin na Starze 1142 2V WORD Lublin. Mam mały dylemat ponieważ, gdy sprawdzam światła czyli po przekręceniu kluczyka sprawdzeniu pozycji i właczenie mijania świateł i przeciw mgłowych idę do tyłu samochodu i świecą mi się również światła stopu bo tak ten star ma, ze na hamulcu ręcznym świeci się stop, co troche ciężko rozróżnic ponieważ stop i przeciwmgłowy swieci sie takim samym mocnym światłem. I moje pytanie brzmi gdzie dokłądnie które światło się znajduje z tyłu (pozycja, stop , przeciwmgłowe - jakiś schemat zdjeciowy) i czy np. mogę spuścić z ręcznego by mi było łatwiej to sprawdzić? Bo przecież i tak jak sprawdzam światłą stopu to musze prosić o pomoc egzaminatora i wciskam pedał hamulca, a wtedy dopiero spuszcam z ręcznego
No i następne pytanie co do obsługi. pokazuje zbiornik płynu spryskiwaczy który jest przy stronie kierowcy, zbiornik płynu chłodniczego za kabiną po stronie kierowcy, miarkę oleju która znajduje się pod zbiornikiem płynu chłodniczego , i zbiorniki płynu hamulcowego dwa po lewej stronie (od strony kierowcy na ramie) i trzeci po prawej stronie od strony pasażera jeden na ramie i z obsługi tyle i przechodzę do oświetlenia....

Prosze o pomoc i wyjasnienie moich wątpliwości. :|

z góry bardzo dziękuje !


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 16:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

A czy nie jest tak przypadkiem że światło przeciwmgielne jest tylko jedno? Bodajże z lewej strony?
Jak tak to problem masz z głowy.


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
A czy nie jest tak przypadkiem że światło przeciwmgielne jest tylko jedno? Bodajże z lewej strony?
Jak tak to problem masz z głowy.
Niestety nie, przepisy mówią o tym że jest wymagane miminium jedno swiatło z lewej strony a często bywają dwa
Co do lampy to jest tak

kierunek
światło stop
światło postojowe
światło przecimgielne
światło cofania

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 17:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Czyli jednak się myliłem, myślałem że jest tak jak w większości osobówek, czyli tylko jedno światło przeciwmgielne.

Ale żeby nie robić OT to mam takie pytanko, czy jeśli na egzaminie dojeżdżając do sygnalizatora zapali się sygnał żółty, ja rozpocznę hamowanie, ale wyhamuję dopiero za linią warunkowego zatrzymania czy to jest błąd :?:
Ostatnio tak miałem na jazdach i instruktor powiedział że dobrze zareagowałem, a to że jestem trochę za linią nie ma znaczenia, powiedział coś w stylu że jestem przed sygnalizatorem i że to nie jest błąd. Więc jak to jest naprawdę :?:


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To zalerzy od sytuacji jeśli normalnie hamujesz to musisz zatrzymać się przed linią, gdy nagle zmieni się swiatło a ty postanowisz za hamować to jest dopuszczalne przejechanie za linie bo nie miałeś wpływu na to w którym miejscu pojazd się zatrzyma.
Na kursie na autobus instruktor mnie ochrzanił że się zatrzymałem za gwałtownie gdyż zmieniło się z zielonego na żólte że bym pasarzerów po przewracał i następnym razem mam jechać a nie hamować

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 18:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Często za linia zatrzymania przed sygnalizatorem masz jeszcze trochę miejsca do skrzyżowania wiec jeśli wiesz ze zdołasz wyhamować nie wtaczając się na skrzyżowanie to hamujesz. Jeśli natomiast sadzisz ze nie zdołasz i zatrzymasz się dopiero na skrzyżowaniu tamując ruch to przejeżdżasz i mówisz do egzaminatora ze gwałtownym hamowaniem spowodował byś zagrożenie w ruchu i nie zdołałbyś wyhamować przed skrzyżowaniem

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2009, 14:09
Posty: 12
GG: 0
Samochód: FH 480
Lokalizacja: LOP

Cytuj:
Cytuj:
A czy nie jest tak przypadkiem że światło przeciwmgielne jest tylko jedno? Bodajże z lewej strony?
Jak tak to problem masz z głowy.
Niestety nie, przepisy mówią o tym że jest wymagane miminium jedno swiatło z lewej strony a często bywają dwa
Co do lampy to jest tak

kierunek
światło stop
światło postojowe
światło przecimgielne
światło cofania
Wielkie dzięki "MAN" za odpowiedź i pomoc. Tylko moim zdaniem to troche głupie jest, ze na hamulcu ręcznym świeci się tylny stop. I podczas egzaminu przy sprawdzaniu stanu technicznego samochodu raczej nie mogę zwolnić dźwigni hamulca ręcznego ?

Nom i dokładnie w ciężarówkach najczęściej jest dwa światła przeciwmgłowe, zadko kiedy sie zdarza, że jest jedno, a to dla tego chyba miedzy innymi, ze jest o ileś szersza od zwykłej osobówki... Ja np. mam passata z 2002r. i mi się świecą z tyłu dwa światła przeciwmgłowe, a to dlatego, ze z prawej stronie nie było żarówki i poprostu od siebie ja włozyłem no i teraz są dwa. To chyba nic złego...


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Tylko moim zdaniem to troche głupie jest, ze na hamulcu ręcznym świeci się tylny stop
Takie coś spotkałem w Kamazie czy w Mazie, ale na pewno w Starze jest to przeróbka. Pewnie specjalnie tak zrobili żeby było widać że np ruszasz z hamulca ręcznego pod górkę na placu podczas egzaminu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2009, 14:09
Posty: 12
GG: 0
Samochód: FH 480
Lokalizacja: LOP

Cytuj:
Cytuj:
Tylko moim zdaniem to troche głupie jest, ze na hamulcu ręcznym świeci się tylny stop
Takie coś spotkałem w Kamazie czy w Mazie, ale na pewno w Starze jest to przeróbka. Pewnie specjalnie tak zrobili żeby było widać że np ruszasz z hamulca ręcznego pod górkę na placu podczas egzaminu
No w sumie może i masz racje... ale to zresztą słychać w cięzarowym samochodzie czy zaciągnąłeś ręczny i czy go spuściłeś ponieważ zawór później spuszcza powietrze i słychać to...

a co do tej lampy to dokłądnie ona wygląda w ten sposób ? :

Obrazek

światło stopu i postoju tak jakby w jednym okienku jest ?


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 31 sty 2009, 21:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Trochę inaczej wygląda jak jest to taka lampa jak w jelczu
kierunek
stop
u góry odblask, pod spodem postojowe
przeciwmgielne
cofania

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 02 lut 2009, 13:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2009, 14:09
Posty: 12
GG: 0
Samochód: FH 480
Lokalizacja: LOP

Egzamin dziś miałem i zakończony został wynikiem pozytywnym. Czyli zdałem ;) z czego bardzo się cieszę... No i dzięki "MAN" za pomoc z tymi światłami ;)
pozdrawiam


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 25 mar 2009, 16:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 paź 2008, 17:44
Posty: 20
GG: 13386702
Samochód: mercedes

Zdawał ktoś może w kielcach i ma jakieś wskazówki czy spostrzeżenia, dla tych ktorych ta "przyjemnośc" dopiero czeka???


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 26 mar 2009, 6:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2009, 23:15
Posty: 36
GG: 0
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
Zdawał ktoś może w kielcach i ma jakieś wskazówki czy spostrzeżenia, dla tych ktorych ta "przyjemnośc" dopiero czeka???
zapamiętaj obsługę obu egzaminacyjnych aut na C, bo jest trochę inna - w zależności od tego czym jeździsz na kursie: jeżeli "krótkim" samochodem to wiedz, ze egzaminacyjny Star Man TGL/S ma dwustopniową skrzynię biegów i wartą ją umieć obsługiwać (filozofii żadnej nie ma tylko żeby nie panikować).
z mojej grupy 6 zdających na miasto pojechało nas 3 ale ci którzy placu nie przeszli ewidentnie skopali jakieś manewry... złośliwości egzaminatora nie było

_________________
Kategoria B od 1998; od marca 2009 kategoria C, od maja 2009 C+E :-)


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 26 mar 2009, 14:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 paź 2008, 17:44
Posty: 20
GG: 13386702
Samochód: mercedes

Mam to szczęście kolego Grendel ze w szkole w której jeżdzę oprócz strar manow jest identyczny tgl jak w wordzie także z tym nie powinno byc problemow. Ale jak słusznie zauważyleś można sie przejechać na obsłudze przy drobiazgowym egzaminatorze. Ja osobiście wolałbym zdawać tgl co raczej mało prawdopodobne, ponieważ w kieleckim wordzie śmiga on głownie pod tandemem.


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 26 mar 2009, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2009, 23:15
Posty: 36
GG: 0
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
Ja osobiście wolałbym zdawać tgl co raczej mało prawdopodobne, ponieważ w kieleckim wordzie śmiga on głownie pod tandemem.
Ja zdawałem 19-03-2009 właśnie na tgl wiec tobie tez trafić się może.

_________________
Kategoria B od 1998; od marca 2009 kategoria C, od maja 2009 C+E :-)


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 26 mar 2009, 18:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2007, 17:45
Posty: 71
GG: 0
Samochód: Opel Astra GLS ;D
Lokalizacja: CK

Ja się uczę u Krzyśka na star-manie 12.155 taki zielony z żółtą plandeką... Skrzynie ma taką:

R 1 3 5
| | | |
--------
. | | |
. 2 4 6

Żadnych przebitek czy połówek nie ma, więc będę musiał gdzieś się douczyć... A egzamin już nie długo bo jutro mam już 24 i 25h jazdy... Jak ktoś ma jakiś opis z obrazkami skrzyń z samochodów egzaminacyjnych z kieleckiego wordu to byłbym niezmiernie wdzięczny jakby mi ta osoba przesłała je...

Pozdrawiam

_________________
W trakcie robienia prawka na TIR'a... xD


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 24 kwie 2009, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 paź 2008, 17:44
Posty: 20
GG: 13386702
Samochód: mercedes

Mój dzisiejszy egzamin zakończony pozytywnie. Bardzo miły egzaminator czego nikt sie nie spodziewał. Natomiast jeżeli jezdzicie w kielcach to szczególnie nalezy przyłożyć sie do koperty bo ta w wordzie jest zdecydowanie trudniejsza przynajmniej w porównaniu z tymi z placu Chudego. Jeżeli ktoś miałby jakies watpliwości odnośnie C w kielcach to sluże pomoca na PW.


Tytuł: Re: Egzamin "C"
Post Wysłano: 28 kwie 2009, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:00
Posty: 6
GG: 0

Elo
Chciałem spytać czy ktoś przenosił papiery do wordu w dąbrowie górniczej ??
Chodzi mi o to czy papiery trzeba przesłac do katowic czy do dąbrowy??

Jak ktoś wie to proszę o odp


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: