Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 24 kwie 2007, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 gru 2006, 13:54
Posty: 26
GG: 8374983
Samochód: DAF XF 105
Lokalizacja: Glinojeck city

Winne sa w wiekoszci osobowki, ale ciezrowki tez.

Ostatnio mylem osobowke i wlaczylem sobie CB zeby jedynie posluchac co sie dzieje. Jak zwykle raz uslyszalem normalna i kulturalna rozmowe, a za drugim razem wyzwiska....Ale moim zdaniem w wiekszosci kluca i wyzywaja sie mlodzi kierowcy.Chca pokazac swoja ,,wiedze" na dany temat... :?

innym razem lecimy z tata ciezarowka. Na radiu tatko pyta sie jak drozka do szczecina, a tu nagle jakis guwniarz ktory dorwal sie do CB odpowiada:STARY FRAJERZE WYJDZ I SE SPRAWDZ. Od razu wzrok na bok i wypatruje szczyla, gdy nagle wyprzedza nas VW Passat (w srodku cala rodzina) i jakis dzieciach trzyma gruszke przy ustach i pada powtorne haslo.....Jesli rodzice pozwalaja mu tak mowic, to bedzie mowil i bedzie coraz gorszy haos na radiu... :?

Nie no sorry, tez czasem lubie sobie pogadac choc mam jedyne 15 lat, ale jak zaczynam to konkretnie. Przewaznie pytam sie lub odpowiadam jak drozka wyglada bo siedze jako ,,pilot"....

Czasem osobowki prosza ciezarowki o margines.Koledzy z ciezarowki grzecznie zjezdzaja ryzykujac mandatem(bo niedozwolone jest przekraczanie linii ciaglej) a gdy wyprzedza to zadko dziekuja.... :/

Jednak kierowcy ciezarowek tez potrafia wkurzyc, gdy zaczna opowiadac o swojej ,,wspanialej pracy"... Ile to oni zarabiaja, 2 razy w tygodniu w domu, weekendy wolne, po kraju i zarabiaja po 6 tys.... jednak gdy zapyta sie go w jakiej firmie jezdzi to cisza na radiu.....

Albo zaczna opowiadac sobie jak przekraczali granice lub co z zona w lozku robili..... :twisted: a kogo to do cholery obchodzi?? Ma tyle innych kanalow to niech przejdzie i sie wygada. Niektorzy sa taki, ze jak im sie uwage wzroci zeby przeszli na inny kanal to mozna uslyszec:TO WYLACZ SE RADIO albo TO NIE SLUCHAJ..... :evil:

_________________
..::<<DAF FT XF 105!!!!>>::..


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 6:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Winne sa w wiekoszci osobowki, ale ciezrowki tez...
zdanie jest godne Franza Kavki.
jakbym o wczorajszym meczu opowiedział:
wczoraj wygrał MU, ale AC Milan też.

ile masz lat kolego nie musisz pisać, bo to wynika z treści i formy postu.

nigdy nie zdarzyło się, aby czemuś była winna rzecz matrwa jaką jest pojazd, winni są ludzie.
i to chcę uświadomić, czy ten człowiek wsiądzie od osobówki, ciężarówki, na rower, czy będzie na piechotę to jeżeli jego zachowanie jest złe fakt czym jeździ, chodzi lub lata nie ma znaczenia.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 8:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 20:34
Posty: 119
GG: 0
Lokalizacja: podlasie

Masz rację. Ja tam z cb miałem styczność tylko kilka razy. Wczoraj z tatą jeździłem i stwierdziłem że wcale aż tak źle nie jest. To że osobówki często nie dziękują za marginesik to święta prawda. Informacje na radiu można otrzymać bez problemu kierowcy ciężarówek są na ogół bardzo życzliwi. Ale niektóre osobówki przejeżdżają obok policji czy itd nikomu o tym nie mówią, często maja wyłączone radio. Mimo wszystko dalsze pisanie w tym temacie nie ma sensu, można to wszystko ująć tymi słowami :
Cytuj:
nigdy nie zdarzyło się, aby czemuś była winna rzecz matrwa jaką jest pojazd


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2007, 8:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
często maja wyłączone radio
Wiesz, dla mnie CB jest czymś więcej niż zabawką do samochodu, a tak się składa, że ostatnio coraz częściej zdarza mi się jeździć z wyłączonym lub bardzo mocno wyciszonym radiem. Bo wolę sobie posłuchać dobrej muzyki czy audycji radiowej niż k***, ch***, głupiego gadania o kobrze, albo jaka to ciężka jest praca kierowcy ciężarówki. Pytania o ścieżkę co 5 sekund też są dosyć nużące...

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2006, 21:45
Posty: 35
Lokalizacja: KALISZ

powinien byc zakaz w osobowych dla ich własnego bezpieczeństwa a nie cały czas ile fabryka dała


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 22:53

Cytuj:
powinien byc zakaz w osobowych dla ich własnego bezpieczeństwa a nie cały czas ile fabryka dała
glupie gadanie, nie jedna osobowka pomogla mi dojechac do celu


Tytuł:
Post Wysłano: 26 kwie 2007, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2007, 20:34
Posty: 5

dokłądnie tak czemu zakaz w osobowkach przeciez nie raz jadąc 90 wyprzedzała mnie cięzarowka a to dopiro niebezpieczne jest tu nie mozna mowic tym nie wolno a tym wolno poprostu w polsce jest chamstwo ktore cięzko jest zwalczyc i jest ono zarowno u kierowcow osobowek jak i cięzarowek ale coz takie mamy czasy


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 8:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Ale co w tym zlego ze przy predkosci 90km/h wyprzedzila Cie ciezarowka? Wiekszosc ciezarowek ma ograniczniki poustawiane na 92-93km/h wiec to juz jest jakas roznica przy wyprzedzaniu.

A co do CB radia w osobowkach, to ja tam nie mam nic przeciwko, ale tylko wtedy gdy ktos jedzie i sie nie odzywa non stop, tylko wtedy gdy czegos naprawde potrzebuje. Bo denerwujace jest pytanie "koledzy jak drozka na krakow" ktore slychac co 2-3 minuty. Co do tego zjezdzania na margines, to jak komus nie pasuje ze nie dziekuja, to poporstu nie zjezdzajcie i tyle. Zreszta co wam to da ze ktos wam mrugnie kierunkami, lub powie "dzieki" na radiu?

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Ale co w tym zlego ze przy predkosci 90km/h wyprzedzila Cie ciezarowka?
No właśnie między innymi to:
Cytuj:
Wiekszosc ciezarowek ma ograniczniki poustawiane na 92-93km/h
O ile szybciej dojdzie na miejsce? Biorąc pod uwagę stan i jakość naszych dróg, za kilka kilometrów i tak spotkam się z nim na jakimś skrzyżowaniu albo ostrzejszym zakręcie. I wtedy to nie ja jego będę blokował moimi 90km/h tylko on mnie swoim sprzyśpieszeniem.

_________________
Czerwone i bure


Tytuł:
Post Wysłano: 27 kwie 2007, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Cytuj:
wtedy to nie ja jego będę blokował moimi 90km/h tylko on mnie swoim przyśpieszeniem.
Kierunek, lewy pas i ogień na tłoki :twisted:

Co do cb w osobówkach to nie da się ich zlikwidować. Nawet jeśli ktoś zakazał by posiadanie radyjka w osobowych (co jest nie możliwe) to i tak zawsze znajdzie się ktoś kto na przekór prawu sobie założy. Sami mamy w osobówce i wtedy wiemy jaka jest sytuacja na drodze.
Zachowanie na cb nie zależy przecież od rodzaju pojazdu, ale od kierowcy, który je użytkuje. Mnie również denerwuje jak słyszę ten sam głos co 2 minuty "jak dróżka..." na szczęście taki laik jest stłumiony przez kogoś bardziej doświadczonego.
Teraz sprawa marginesu. Mój ojciec kiedyś stwierdził, że płaci się podatek drogowy a nie "poboczowy" i niech sobie krawaciarz mruga i trąbi i wyprawia co mu tam jeszcze przyjdzie do głowy to i tak najbezpieczniej jest wg mnie jechać pasem do tego przeznaczonym. Zjeżdżanie np w zimę jest niebezpieczne, bo może nas znieść z drogi do rowu itp. W lato-sezon na grzyby albo pani pracująca na życie poza tym ktoś na poboczy może zmieniać koło, jechać rowerem itd. Zauważyłem również, że niektórzy kierowcy cały czas jadą poboczem a wtedy tylko stwarzają popis dla krawaciarzy, którzy często przyzwyczajają się do takiej jazdy środkiem a wtedy hulaj dusza piekła nie ma a reszta niech sobie jedzie poboczem. Jak ktoś chce koniecznie te dzięki za zjechanie to niech wie, że stwarza wtedy niebezpieczeństwo. Wiadomo, że są sytuacje kiedy trzeba zjechać, ale jak dróżka wolna to się jedzie swoim pasem.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

Ja jestem za powtórnym wprowadzeniem opłat i pozwoleń na CB !! Jak przyjdzie mu opłacać CB to sie odechce głupich żartów. Jak np. w elblągu siedzi jeden z drugim w domu przy cb całymi dniami i " boli dupka boli dupka od jazdy co ? boli dupka" i tak w kółko :D I na CB zostali by tylko ci co naprawde go potrzebują do pracy.

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Mój ojciec kiedyś stwierdził, że płaci się podatek drogowy a nie "poboczowy" ...
a mój szwagier poszedł dalej i jeździł środkiem drogi. kiedyś zatrzymany przez policjanta na zwróconą uwagę, że tarasuje całą drogę odpowiedział:
"proszę pana, ja płacę podatek drogowy w całości, a nie tylko jego połowę, więc wydaje mi się że jestem upoważniony do proporcjonalnego korzystania z drogi również w całości".

oczywiście nie ma obowiązku zjeżdżania na prawo tak jak nie ma obowiązku mówienia dziękuję i przepraszam, to sprawa dojrzałości i wychowania.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2006, 15:09
Posty: 57
Lokalizacja: Kontenery Gdynia

No ale bez przesady jak siedzi jeden baran z drugim bez żadnych konsekwencji i wyzywa ludzi to trochę bez sensu ....... Coś powinni z tym zrobić.

_________________
A,B,C,C+E + KW.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jak mi powiesz kto miałby z tym coś zrobić?

środowisko zawodowych kierowców pojazdów ciężarowych to nasze środowisko razem z tymi najlepszymi i z tymi, którzy próbują jeździć po 2 promilach.
z tymi życzliwymi i z tymi chamskimi.
mało tego środowisko użytkowników dróg to też nasze środowisko.
tak samo jest ze środowiskiem użytkowników CB-radia.

a za swoje środowisko SAMI odpowiadamy.

większość narzeka na brak kultury chamów wyzywając w sposób niecenzuralny.
a moje zdanie jest takie: jak każdy zacznie od siebie nie zwracając uwagi na innych to będzie znacznie łatwiej i szybciej niz czekać na mannę z nieba.


Ostatnio zmieniony 29 kwie 2007, 7:34 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 21:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Cytuj:
[..] I na CB zostali by tylko ci co naprawde go potrzebują do pracy.
Chciał bym tylko kolejny raz w tym temacie stwierdzić, że CB NIE może służyć do pracy. Jest to pasmo czysto amatorskie.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 29 kwie 2007, 7:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

najzabawniejsze jest to, że na temat użytkowania CB-radia wypowiadają sieludzie nie mający najmniejszego pojęcia o tej formie komunikacji.

te zdania są równie wartościowe co zdanie na ten temat moje ciotki 80-letniej emerytowanej księgowej, bo jej zasób wiedzy jest podobny.

bardzo ubolewam, że zainteresowanie CB-radiami idzie w kierunku uzytkowania najczęściej niewłaściwego, a nie w kierunku poznania praw i historii tej formy komunikacji. brak wiedzy prowadzi najczęściej do niewłaściwego korzystania z CB-radia i dlatego jest taki bałagan, więc jak już wielokrotnie wspominałem radzę zacząć od siebie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 11:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2007, 11:57
Posty: 5
Lokalizacja: PODLASIE & MAZOWSZE

W osobówkach w większości przypadków CB radia to tzw szumofony z modulacją AM. W UE używa sie głównie FM. Może i my zacznijmy rozmawiać na FM /bo przecież większość odbiorników wyższej klasy/ posiada FM. Wówczas automatycznie Ci głownie "młodzi kierowcy" ze słabszymi odbiornikami będą dyskutowali pomiędzy sobą o wrażeniach z dyskoteki i nie będą "zaśmiecali" 19 :twisted:

_________________
"THE WAY OUT"


Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 18:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 maja 2007, 17:39
Posty: 25
GG: 0
Lokalizacja: Podkarpackie

Witam wszystkich!

Posiadam CB radio w swoich samochodach OSOBOWYCH od 2003 roku.
Mam je zarejestrowane i opłacone :))
Przed tym bumem CB-radiowców było naprawdę miło na radiu, teraz kultura zeszła na psy.
Nie jest to tylko wina "małych mobilków"!!!

Zacznijcie może od tego, że na naszych drogach jest brak tolerancji, która odzwierciedla się też w eterze!!! Piszę tu o wszystkich kierowcach.

Brak tolerancji przejawia się też u osoby, która zaczęła ten temat!!!

Może mi powiecie jak rozróżniacie czy w osobówce jedzie Tirowiec z rodziną w swojej wolnej chwili, czy to może tzw. przez was TYLKO "mały mobilek" ?


Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 19:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 15:09
Posty: 241
GG: 9740107
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Glina [WOT]

Teraz jest tak, że każdy zakłada CB dla szpanu (ma antenkę na samochodzie i dodatkowe radio, i wielki kierowca jest), większość osób zapomina lub nie wie, że zakładano je w pojazdach po to, aby zapytać się o o warunki i częstotliwość ruchu na drodze itp. Sam znam parę osób, które daleko nie jeżdżą, a mają CB założone i nie wymaga od nich tego praca oraz często gadają o głupotach. Coraz częściej CB radia myli się telefonem komórkowym przez który można wszystko powiedzieć.

_________________
Canon PowerShot A530
Skype:eldamiano3


Tytuł:
Post Wysłano: 12 maja 2007, 20:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Coraz częściej CB radia myli się telefonem komórkowym przez który można wszystko powiedzieć.
A na CB to nie można :?: Pewnie, że można - tylko nie na 19 kanale :wink:
Cytuj:
Sam znam parę osób, które daleko nie jeżdżą, a mają CB założone i nie wymaga od nich tego praca
No to np. ja kwalifikuję się do takiej grupy. Mimo, że dalekie trasy zdarzają mi się stosunkowo rzadko, CB mam włączone prawie zawsze. I męczę się z tymi szumami, przekleństwami i brakiem kultury tylko dlatego, że być może jakiś kierowca będzie potrzebował pomocy. Zabroń teraz używania CB tym którzy jeżdżą tylko po swojej okolicy - powodzenia w proszeniu o pomoc.

Dodam tylko, że mi ten CB-radiowy boom też wcale się nie podoba :( Napewno wśród samych kierowców zawodowych było ciszej i spokojniej na 19, ale CB jest dla wszystkich i żadna grupa społeczna nie może sobie rościć do niego prawa wyłączności :!:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: