Regulamin forum


Wymogi co do zdjęć:

1. Zdjęcia muszą być wyraźne.
2. Zdjęcia z telefonów komórkowych będą od razu usuwane.
3. Na zdjęciach robionych zza szyby pojazdu nie mogą być widoczne ślady po wycieraczce, rozmazanych owadach lub krople deszczu.
4. Obiekty fotografowane nie mogą być zasłonięte drzewami, słupami itd.
5. Obiekty fotografowane nie mogą być obcięte (poucinane kabiny itd) nie dotyczy zdjęć np. samych ciągników pod naczepami.
6. Zdjęcia muszą być w rozdzielczości 1024x768 lub 800x600.
7. Aby założyć własny temat ze zdjęciami trzeba umieścić co najmniej 6 fotografii nie łamiących powyższych punktów.
8. Za wstawianie zdjęć które nie spełniają wyżej wymienionych wymogów będą natychmiast dawane OSTRZEŻENIA.
9. Nazwy tematów mają wyglądać następująco Fotogaleria Kowalski.
10. Fotografie muszą być zamieszczone w formie miniaturki, z której po kliknięciu na nią otworzy się pełnowymiarowe zdjęcie.
11. Każdy użytkownik publikujący swoje fotografie na łamach działu "Fotogaleria", wyraża zgodę na ewentualny udział swojego zdjęcia w konkursie "Zdjęcie tygodnia/miesiąca/roku". Zdjęcia użytkowników do konkursu zgłaszają osobiście sami użytkownicy jak i moderatorzy. Jeśli jednak ktoś nie wyraża zgody by moderatorzy mogli zgłaszać ich fotografie, proszony jest powiadomić o tym fakcie moderatora Szaki'ego za pośrednictwem prywatnej wiadomości.



Strona 7 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 925 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 29 cze 2007, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2006, 10:41
Posty: 17
Lokalizacja: Konin

Witam Mobilki ja jak idę na polowanie i kierowcy na parkingu pauzują się w autach. To zazwyczaj robię zdjęcia im, a Polacy pytają się czy będzie to w telewizji albo w gazecie, natomiast ja odpowiadam, że nie, ale na forum tak i może kiedyś do telewizji. Ale powiem wam, że spotkałem już sie z kierowcą, który był przeciw abym robił foty jego ciężarówce i byłem bardzo zdziwiony bo on sie opierdzielał w tym czasie i krzyczał na tych co wózkami na spedycji jeżdżą i nie wiem czy on ma w zakresie pracy zakrywać plandekę czy jak? A on sobie siedział i siedział i jeszcze krzyczał na tych ładujących.
Byłem w takim szoku, że cho cho chciałem mu coś powiedzieć, ale że mam 15 lat nie wypadało by zwracać uwagi....... ALe zazwyczaj większość kierowców nie jest przeciwko. .... .

Pozdrawiam. :D:D

_________________
GG - 10542821
E-mail-wrobel-993@o2.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Kiedyś jechałem wraz z Tatą koło stacji "Orlen", stało sobie śliczne Renault Premium II 450 z RICO. Podjechalismy do tej ciężarówki, wysiadłem i podchodzę do kierowcy "Można zrobić zdjęcie cięzarówki" - Oczywiście rób z każdej strony, jak chcesz to zrób w środku też -odparł kierowca. Cyknąłem dwie fotki z zewnątrz i mówię - "A Pan naprawde mówił, że w środku też mogę?" - Jasne, jak chcesz to ja też Ci moge zrobic zdjecie.
Serdecznie pozdrawiam tego Pana z Premimumki i licze, ze jeszcze się spotkamy, to porobię porządne fotki :)
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Generalnie jak grzecznie sie podejdzie i zapyta to nigdy nie ma problemow. Pare razy sie ktos nie zgodzil, ale to albo dlatego ze samochod nie jego i nie wie jak szefowie zareaguja etc. Ale nie mialem jesczez takiej sytuacji, zeby ktos mi nawkladal.

Inna sprawa jak sie przy drodze foci, jedni ci zatrabia i zamrukaja a po niektorych to widac jak zza szyby k**wy i ch*e lataja ;]

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Jaki ten świat mały :mrgreen: Widzę, że zniknęła tabliczka "Mario", więc nie wiem, czy spotkałeś tego samego kierowcę, co ja - ale numery się zgadzają :). http://pl.youtube.com/watch?v=SmfcHHDoXgg - z Mickulem zrobilismy mały klip w wakacje, między innymi z udziałem dwóch wozow z Rico - tego Premium i Magnum. Pozdrowienia dla kierowcow od śląskiej ekipy, tak jak by ktoś ich spotkał na szlaku ;)

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Ja miałem w te wakacje bardzo miłą sytuacje jak staliśmy z ojcem na parkingu przy A2. Obok nas podjechała Scania R420 Euro5 jakoś z ojcem zaczęliśmy gadać z kierowcą. Mianowicie on pytał ojca coś o czas pracy. Później zaczął nam opowiadać, że ma tą Scanię 3 miesiące i takie tam. Ja zapytałem czy mogę zobaczyć jak w środku. Oczywiście-odparł p. Arek z firmy Gładysz, którego bardzo serdecznie chcę pozdrowić. Kazał mi zamknąć drzwi posłuchać jaki jest system grający, stanąć na tunelu, poprzyglądać się itp. Czyli są i tacy kierowcy, którzy wręcz zapraszają do oglądania i robienia zdjęć swego pojazdu. Nie to, że ten z którym ja się spotkałem chciał się chwalić.
Jeżeli chcemy zrobić kilka zdjęć to najlepiej wyjaśnić sytuację, że jestem fanem ciężarówek i prowadzę internetową fotogalerię, a nie zgrywanie fotografów, pokazywanie jakichś kart czy inne takie kłamstewka :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 22:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 19:00
Posty: 25
Lokalizacja: Zabrze

Cytuj:
Jaki ten świat mały :mrgreen: Widzę, że zniknęła tabliczka "Mario", więc nie wiem, czy spotkałeś tego samego kierowcę, co ja - ale numery się zgadzają :). http://pl.youtube.com/watch?v=SmfcHHDoXgg - z Mickulem zrobilismy mały klip w wakacje, między innymi z udziałem dwóch wozow z Rico - tego Premium i Magnum. Pozdrowienia dla kierowcow od śląskiej ekipy, tak jak by ktoś ich spotkał na szlaku ;)
Raczej by o nas wspomniał, to nie on :D


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 22:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Jeżeli chcemy zrobić kilka zdjęć to najlepiej wyjaśnić sytuację, że jestem fanem ciężarówek i prowadzę internetową fotogalerię, a nie zgrywanie fotografów, pokazywanie jakichś kart czy inne takie kłamstewka :wink:
Tak sobie czytam temat i widzę, że parę osób ma chyba na myśli "akredytację prasową". Na cholerę komuś wydrukowana w domu karteczka z napisem "FOTOGRAF", skoro nic z tym nie zrobi? :lol: Najlepiej zrobic wizytówkę WC i reklamowac jako forum, no - chyba, że prowadzi się całkowicie własny serwis ;-). Osobiście zawsze daję dwa adresy - na moją www i na "Wagę".

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 0:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

NO to na tej zasadzie jak pytam sie czy mozna foto porobic, to z reguly towarzyszy temu pytanie zwrotne: "A do czego?" No i wtedy daje namiar na WC, moze paru kierowcow ktorych kiedys spotkalem odwiedzilo i to forum :)

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 7:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Oglądnąłem Wasz filmik - i jeśli się nie mylę to na jednym ujęciu widać kierowcę z Premiumki - jeśli tak to już "RENO" ma innego kierowcę.

Oczywiście zwykle kierowcy pozwalają na zrobienie zdjęć (zwłaszcza Ci, którzy jeżdzą "gabarytami").
Do niedawna wolałem, żeby kierowcy nie było, ale teraz wolę dla własnego spokoju zeby był - nikt mi wtedy nie zabroni zdjęć oprócz kierowcy :lol: (oczywiscie nie zawsze kierowca jest).
Nigdy nie robię fotek "na chama" - o nie kierowca właśnie wyszedł, a to idę pstrykać ile wlezie mimo iż nie pozwolił...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lis 2007, 16:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lis 2006, 12:30
Posty: 323
GG: 8924601
Lokalizacja: Ryki

Ja jeszcze nigdy nie mialem negatywnej odpowiedzi ze strony kierowcy, a pytam sie za kazdym razem kiedy robie zdjecia.
Kiedys pamietam, u mnie w Rykach na Orlen zajechal kierowca MANem TGA z firmy BODEX na pauze. Podbilem z aparatem i zapytalem czy moge zrobic kilka zdjec autku, wyjasniajac mu ze naleze do forum internetowego o samochodach ciezarowych itp itd. Z usmiechem na twarzy zgodzil sie, a gdy zapytalem czy moze zapalic swiatelka na chwile odpowiedzial-oczywiscie, postojowki czy dlugie :) ? Po zrobieniu sesji podszedlem do niego porozmawiac troche o aucie, z ktorego, z tego co mowil byl bardzo zadowolony.

Naprawde mily kierowca, ktorego z tego miejsca chcialbym serdecznie pozdrowic.

Innym razem, na Orlen zajechal kierowca z PEKAESu Magnumka na pauze. Gdy wysiadl z auta, podobnie jak wyzej zapytalem czy moge zrobic kilka zdjec... Odpowiedzial - A rob sobie co chcesz, ja ide na zakupy do biedronki xD

Tego kierowce rowniez serdecznie pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2007, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2007, 18:50
Posty: 55
GG: 0
Samochód: ...
Lokalizacja: Wrocław

Witam.
Jeżeli chodzi o Sam. Ciężarowe to ,,cyka'' bez pytania.
Jak gościu widzi że komórką robie to nie mają raczej nic przeciwko, ale jak Cyfrówką (pożyczoną)
to jest czasami małe ,,Ale''
Kierowcy z Ricö Nie mają nic przeciwko, Jak pojawiają się na Orlenie to cykam ich autkom fotki.

Kiedyś miałem stracha bo robiłem zdjęcia Cyfrówką MAN'owi TGA.
A tu gościu z za naczepy krzyczy: ,, Ej co ty tu k...a zdjęci robisz?''
Ja mówię że przepraszam już kasuję,
a gościu ,, Nic nie kasuj, masz Mi zdjęcie zrobić na tle Mojego MAN'a, i jak coś to masz pokazać kto jest Kierowcą,
rozumiemy się?
Zrobiłem dwa zdjęcia gościowi podziękowałem i poszedłem.
(jak znajdę fotki to ,,Wam'' pokarzę)

A jak robię zdjęci maszyn Budowlanych to Podnoszę komórkę/Aparat do góry i pokazuje palcem,
a gościu w maszynie kiwa głową że można.
Niezażyła mi się odmowa, czasami każą tylko zamazać rejestrację, albo podpisać z jakiej Firmy jest Maszyna.

_________________
Transport kolejowy i drogowy powinien działać razem, nie przeciwko sobie!


Tytuł:
Post Wysłano: 01 sty 2008, 21:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Nigdy nie spotkałem się z negatywną odpowiedzią od kierowcy. Może dlatego, że mało chodze na polowania. Zawsze jak robie fotki ciężarówkom w ruchu to widać, że kierowcy nie mają nic przeciwko. Raz kierowca przyjaźnie mi pomachał zza kierownicy. Kilka razy zostałem pozdrowiony trąbami (raz tak, że prawie klina nie wywaliłem :lol: ). A ciężarówki na postoju? Zdarzyło mi się tylko raz. Było to Volvo z Omega Pilzno. Podszedłem, grzecznie się spytałem czy mogę zrobić zdjęcia, bo interesuje się ciężarówkami, a pan powiedział "Tak, oczywiście pozwalam". Jego chciałbym pozdrowić :)


Tytuł:
Post Wysłano: 02 sty 2008, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Cytuj:
Kiedyś miałem stracha bo robiłem zdjęcia Cyfrówką MAN'owi TGA.
A tu gościu z za naczepy krzyczy: ,, Ej co ty tu k...a zdjęci robisz?''
Ja mówię że przepraszam już kasuję,
a gościu ,, Nic nie kasuj, masz Mi zdjęcie zrobić na tle Mojego MAN'a, i jak coś to masz pokazać kto jest Kierowcą,
rozumiemy się?
Zrobiłem dwa zdjęcia gościowi podziękowałem i poszedłem.
(jak znajdę fotki to ,,Wam'' pokarzę)
I wlasnie dlatego trzeba zawsze zapytac, zeby nie miec nieporozumien. Nawet jak robilem fotki na bazie w braciakow, to czasem kierowcy (szczegolnie starsi) maja obawy, czy te zdjecia nie sa robione po to, zeby potem pomogly w kradziezy ladunku czy zestawu.

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2008, 11:12
Posty: 1
GG: 6767687

A ja miałem wczoraj miłą histotię... bylem na Bp we Wrocławiu na DK 5 . Zrobilem kilka fotek, potem wymieniliśmy swoje poglądy o truckach. Zrobilo sie późno a ze pan z Magnumki mial moją chate po drodze, więc podwiózł mnie pod dom :D . Niestety potem matka sie wkurzyła że on mnie podwiózł bo nieznajomy...


Pozdrawiam Pana Mariana z Magnumki:D:D:D:D

_________________
Rico rządzi, Rico radzi, Rico nigdy cie nie zdradzi.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Reakcje są różne. Ostatnio stałem z aparatem przy DK19 robiąc zdjęcia ciężarówkom. Wszyscy kierowcy albo machali, trąbili a był też taki przypadek, że kierowca mrugnął światłami, co, powiem szczerze, mnie ucieszyło. :lol: Jeśli chodzi o parkingi to jest różnie. Ja, osobiście, zawsze wolę spytać kierowcy niż robić zdjęcia "na krzywego ryja". Ostatni przypadek ? - Brat cioteczny spytał się kierowcy Omega Pilzno o zdjęcia ciężarówki, a kierowca odpowiedział mu " Tylko zdjęcia !? Pewnie, ze rób. " Są po prostu różni kierowcy. Był też kiedyś kierowca GWM TransLog tylko, że busem, to siedzieliśmy i rozmawialiśmy cały dzień bo stał na weekendzie czekając na ładunek. Jednak nie zawsze się udaje. Tutaj tyczy się to nie polskich kierowców. :wink:

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2007, 21:38
Posty: 74
Lokalizacja: -->Wrocław<--

Ja zaś z Polakami jak i z obcokrajowcami miałem bardzo dobre wspomnienia jeśli chodzi o pytanie ale są też złe ale chce tutaj opisać jak pytałem kierowców z firmy NICOTRANS czyli obcokrajowców Na początku sie zastanawiałem jak sie zapytać ale pokazałem palcem na aparat i na auto i oczywiście było pozytywnie :P kiwnęli głową ze tak gdy cyklem kilka fotek zapytali czy biorę za to kasę ja ze nie to oni wsiadali do autek i odwalili dyskotekę(tzn.pokaz trąbek,halogenów,lampek lampeczek:P)później sie pośmialiśmy bo robiąc jedno ujecie stał jeden kierowca Scanii i oddawał mocz wtedy ten z volvo z żebym tamtemu zrobił oczywiście pokazałem ze wole ciężarówką :P chłopaki zaprosili mnie do kabinki oglądałem i poszedłem foty takie nie fajne bo nie było sie gdzie za bardzo ruszyć zapchany parking
ObrazekObrazekObrazekObrazek
oczywiście nasze porozumienia były w większości pokazywane ale i tak dużo rozumiałem oni tez;P

_________________
Jest biednie.
Kodak M753-Digital IS ISO1250


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Ja raczej nie miałem dużo przypadków odmówienia na robienie zdjęć.Oczywiście zawsze się pytam o zgodę kierowcy przed fotografowaniem zestawu.Poznałem również bardzo miłego kierowcę z którym utrymuję dość dobry kontakt na GG.Trzeba jednak uważać na kierowców i być bardzo czujnym ponieważ nie wiadomo na kogo się trafi.Z mojego obserwowania wynika,że kierowcy to ludzie gawędziarze i trudno spytać się o zgodę bez póżniejszej rozmowy które mogą się ciągnąć.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Ja wymysliłem sobie coś takiego:
Obrazek

Pytam kierowcę czy moge zrobić zdjęcie- jesli się zgodzi mówie mu że jego samochód będzie zaprezentowany na form poświęconym tematyce samochodów ciężarowych i daje taka oto karteczkę i jeśli ma możliwość to zapraszam na forum.
10min. roboty a jaka radość i przychylność kierowców.

Pozdrawiam!

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

I znowu spotkałem super kierowców z RiCö
Podjeżdzamy pod dwie ciężarówki idą kierowcy . Wychodze pytam
- "Można zrobić zdjęcie ciężarówki ?"
- Jasne, rób, a co interesuje Cię to ?
- "Oczywiście. Chcę zostać kierowcą "
- No to rób, jak chcesz to Ci zrobię przy ciężarówce.
I jeden z Panow zrobił mi trzy fotki, między ciężarówkami, przy Axorze i przy jego Scanii :U

Pozdrowienia dla obu Panów !
ObrazekObrazek

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Ostatnio zmieniony 23 lut 2008, 17:04 przez W123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:11
Posty: 229
Samochód: 5.2L Magnum V8 oraz 1.8 Twin Spark
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
I znowu spotkałem super kierowców z RICO.
Coś w tym jest, o RiCö mówią różne rzeczy, ale kierowcy bardzo mili. Szczególnie mile wspominam dwóch, jeden to taki młody bajerant, nie mogłem ze śmiechu, a dzięki drugiemu mogłem obejrzeć w środku kabinę Cube'a. :wink:

_________________
Aktualności i ciekawostki ze świata samochodów użytkowych:
40ton.net


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 7 z 25 [ Posty: 493 ] Przejdź na stronę Poprzednia 15 6 7 8 925 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: