Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lut 2007, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Modele samochodów do transportu ponadgabarytowego i specjalnego prezentują się bardzo atrakcyjnie. Jednak dopiero po dodaniu ładunku możemy cieszyć się ich prawdziwą naturą. Niektóre modele już przez Herpę wyposażane są w ładunki, ale co zrobić gdy mamy goły model?
Oczywiście prawdziwi modelarze mogą pokombinować i zrobić coś samemu, a dla tych co nie mają na to czasu lub ochoty pozostaje zakup ładunku z firmy Heico, która specjalizuje się w takiej produkcji.
Poniżej wklejam skany z katalogów Heico, pobrane ze strony http://www.lokshop.de
Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 15:02

no no ladne, chociaz na tej pierwszej i drugie fotce to raczej nie sa ponadgabaryty. najfaniejszy to jest ten zolty manik z dluuuuuuggggaaaaa przyczepa i silnikiem,prawdopodobnie okretowym. a nie wiecie gdzie mozna dostac modele ciagnikow balastowych w skali 1:24/25??


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

...i jeszcze nowości 2006...
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Post Wysłano: 01 lut 2007, 16:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 paź 2005, 21:43
Posty: 79
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Fajne rozwiazanie - i dla tych co nie maja czasu i dla modelarzy (zawsze jest na czym sie wzorowac i poszerzac wlasna produkcje). Herpa wspolpracuje z Heiko - raz na jakis czas zdarzaja sie zestawy Herpy uzupelnione o produkty Heiko - moze nie sa az tak wielkie i oszalamiajace, ale sa - nie sa to gole nadgabaryty.


Tytuł:
Post Wysłano: 01 lut 2007, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Rozwiązanie jest dobre. Jeśli ktoś nie ma zdolności czy nawet pomysłu na zrobienie ładunku to bardzo mu te produkty pomogą.
Jednak wykonanie ładunku przez samego siebie sprawia naprawdę ogromną frajdę. Wiem, bo myślenie nad takim, a następnie znalezienie materiału i samo wykonanie zajęło mi 3 dni (szczególnie myślenie :D). Efekt końcowy jest jednak wspaniały, że (co rzadko mi się zdarza) jestem z siebie nawet dumny.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2007, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Bardzo fajne rozwiązanie, podoba mi się gabaryt w postaci podzespołu maszyny Demag. Ciekawe tylko czy można to zamówić w którymkolwiek polskim sklepie. Sam posiadam zestaw do transportu gabarytów i przydało by się go "obciążyć" jakimś ładunkiem.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2007, 11:24

DeL masz racje ale jakis ladunek masz czy zaden :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2007, 12:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Cytuj:
DeL masz racje ale jakis ladunek masz czy zaden
Narazie eksperymentuję z różnego rodzaju materiałami jakie mam pod ręką.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2007, 15:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 0:07
Posty: 2

Witam!
Mój pierwszy post na forum, które czytam od dobrych kilku miesięcy będzie miał pozytywny wydźwięk. Del pytał, czy w którymś z polskich sklepów coś takiego można dostać. Z tego co wiem, to w tej chwili nie, ale wkrótce to się zmieni. Ponieważ firma Heico została wciągnięta do modelarskiego konglomeratu Hornby (są tam m.in. Jouef, Lima, Arnold), więc jej wyroby znajdą się w katalogu potentata, a z tego powodu będą dostępne we wrocławskim sklepie Studio-Hobby, który jest kimś na wzór przedstawiciela Hornby na Polskę. A najważniejsze, że sklep prowadzi sprzedaż wysyłkową.
Sprawa powinna odpalić (powinna, jak będzie naprawdę nie wiem) w ciągu kilku najbliższych tygodni. Pewnie też jej rozwój będzie zależał od zainteresowania tymi wyrobami. Obawiam się, że pierwszy zapał szybko minie, gdyż ogólnie oferowane towary pod marką Heico potrafią być dość drogie. Z drugiej strony wiele dodatków np. do makiet nie jest tanich. Firmy wykorzystują fakt, że takimi sprawami zajmują się maniacy, gotowi wydać kupę kasy.
Pozdrawiam.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 kwie 2007, 9:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Znalazłem na jednej stronie fajne ładunki wykonane samodzielnie. Trzeba tylko rozejrzeć sie dookoła poszukać na jakiś szrotach lub skupach złomu :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

home.arcor.de/speckolores


Tytuł:
Post Wysłano: 15 kwie 2007, 15:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2006, 7:14
Posty: 173

Bardzo fajne sa te ładunki własnej roboty, powiedział bym wręcz że ładniejsze niż te ze sklepów.

_________________
B, C, D
Instruktor kat. B - 16.10.2010 r.
Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. B - 16.09.2012 r.


Tytuł:
Post Wysłano: 11 sie 2007, 9:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

Są kapitalne, pięknie się prezentują. Konradek masz rację, ja bym jeszcze dodał, że wyglądają ładniej niż te w real :lol:

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: