Strona 31 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3344 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 gru 2012, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Driver1965 ... Jak czegoś nie ma, to nie istnieje ... Skoro nie wpisali w zezwoleniu godzin przejazdu, to znaczy że, można zakrzywiać 24h :) ... a Ty nie jesteś czarodziejem czy jasnowidzem żeby wiedzieć co oni mieli na myśli, wypisując zezwolenie.

Nie ma godzin w zezwoleniu, jedziesz kiedy chcesz ... Chyba żebyś miał wpisane że, obowiązują warunki przejazdu wg pisma zarządcy drogi itp ... Wtedy już się trzeba dokopać do tego pisma :)

PS. Nie leciałeś może ze Świecka z jakąś kruszarką z piątku na sobotę ?? Mijałem Wiesollkowego z taką maszynką ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 10 gru 2012, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Co do auta,to jechał kolega z przesiewaczem za Warszawę.Co do zezwolenia,wiem że godzin przejazdu nie ma,ale mogło być coś zawarte w którymś z paragrafów.Oprócz godzin,brak też ograniczenia prędkości :)

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 10 gru 2012, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

To jak to jest z tymi uprawnieniami do pilotażu gabarytów. Wyczytałem gdzieś że potrzeba do tego Kursu na kierowanie ruchem drogowym. Rozumiem że ta licencja BF3 to nie to samo ? Proszę o lekturę

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 10 gru 2012, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

Bf 3 to masz tylko na Niemcy i to uprawnia ciebie do tego ze mozesz poslugiwac sie tablica ledowa ktora wyswietla znaki a dokladniej to trzy znaki:
-Uwaga niebezpieczenstow
-Zakaz wyprzedzania PKW
-Zakaz wyprzedzania LKW

w Polsce nie musisz tego posiadac a w Niemczech jest to wymog, kursy odbywaja sie srednio jeden raz w miesiacu w dwoch miejscowosciach na terenie Niemiec.
Trwaja dwa dni i na koniec jest Test , 25 pytan.
Na poczatku szkolenia Obcokrajowcy maja sprawdzian z Jezyka NIemieckiego, tak samo jest drugiego dnia po oddaniu testu, jednak jezeli zrzouzmiesz prowadzacego i odpowiesz mu na pytanie to zwykle na tym sie konczy, zdarzaly sie przypadki wypraszania, bo podstawa jest znajomosc jezyka Niemieckiego w mowie i Pismie, jednak slyszalem ze byli i tacy ktorym udalo sie przebrnac przez to jednak no trzeba znac zeby napisac ten test.

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Post Wysłano: 11 gru 2012, 0:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Wszystko jasne. Serdeczne dzięki :U

EDIT

Rozmawiałem przed chwilą z gościem z WORD Odlewnicza. Nie wiem czy był niekompetentny czy faktycznie tak jest, ale mówił mi że kursu "Kontroler ruchu drogowego" nie może zrobić osoba prywatna tylko musi do nich wpaść pismo z firmy. Czyli co, ja musze iść do firmy, szczekać że chce być pilotem, nie mam doświadczenia i pojęcia o tym a oni mnie przyjmą z otwartymi rękoma i jeszcze na kurs wyślą i może zapłacą :lol: ja pierr to jest jakaś paranoja. Logicznie myśląc to wolałbym iść na jakieś szkolenie, czegoś się nauczyć, zdać jakieś egzaminy i u przyszłego pracodawcy błysnąć jakimkolwiek zagadnieniem. Ehhh.......

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 11 gru 2012, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

To jest ciemny jak trawnik po zimie ...

zapisujesz się na kurs kierowania ruchem drogowym i już ... jak masz własną działalność gospodarczą, to podajesz nazwę swojej firmy :) a jak nie, to wpiszą Ci imię i nazwisko ...

Nie moga Ci zakazać robienia takiego kursu ...

DRIVER1965 - przeczytałem całe rozporządzenie o pilotażu, nową ustawę o gabarytach i tam nie ma jakiś "ukrytych" paragrafów o godzinach, czy prędkości ... Jak nie ma godzin - jedziesz kiedy chcesz, jak nie ma ograniczenia prędkości - zgodnie ze znakami :) ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 11 gru 2012, 23:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Wiecie co, mam wrażenie że w każdym urzędzie siedzą debile. No po prostu imbecyle do potęgi. Dzwoniłem później jeszcze do Ostrołęki i Ciechanowa, i po prostu czuć w ich wypowiedziach że sami dobrze nie wiedzą o co chodzi. Masło maślane i g**** z wiadomości. Podrzuci mi ktoś namiar na to szkolenie w Warszawie i okolicach ? dodatkowo też poszukuje na konwojenta przewozu zwierząt.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 12 gru 2012, 7:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

Eryk ja wyszedlem z zalozenia ze czego nie ma napisaneago dopowiedziec trzeba samemu wiem jednak ze u nas jest troche ciezej, bo w formularzu Niemieckiem jest adnotacja albo wypelnia Prywatna osoba albo firma takze spokojnie jednak wiesz co z tym kursem to jednak nie jest az tak do konca dobrze to jest po raz kolejny nabijanie ludzi na Kase nic innego bo to co jest tam to sam mozesz przeczytac i bedziesz wiedzial jednak zyjemy w PL a tu wszystko jest mozliwe:)

musisz znalezc swoj osrodek WORD i tam jak wspomnial kolega DRIVER 1965 sie zapisac:)

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Post Wysłano: 12 gru 2012, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Eryk ja wyszedlem z zalozenia ze czego nie ma napisaneago dopowiedziec trzeba samemu wiem jednak ze u nas jest troche ciezej, bo w formularzu Niemieckiem jest adnotacja albo wypelnia Prywatna osoba albo firma takze spokojnie jednak wiesz co z tym kursem to jednak nie jest az tak do konca dobrze to jest po raz kolejny nabijanie ludzi na Kase nic innego bo to co jest tam to sam mozesz przeczytac i bedziesz wiedzial jednak zyjemy w PL a tu wszystko jest mozliwe:)

musisz znalezc swoj osrodek WORD i tam jak wspomnial kolega DRIVER 1965 sie zapisac:)
U nas w Katowicach nie robią takich dziwnych problemów zapisujesz się na kurs jako osoba prywatna szkolisz się 8 godzin zdajesz egzamin i masz.

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Post Wysłano: 12 gru 2012, 13:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 maja 2008, 13:29
Posty: 434
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Cytuj:
Eryk ja wyszedlem z zalozenia ze czego nie ma napisaneago dopowiedziec trzeba samemu wiem jednak ze u nas jest troche ciezej, bo w formularzu Niemieckiem jest adnotacja albo wypelnia Prywatna osoba albo firma takze spokojnie jednak wiesz co z tym kursem to jednak nie jest az tak do konca dobrze to jest po raz kolejny nabijanie ludzi na Kase nic innego bo to co jest tam to sam mozesz przeczytac i bedziesz wiedzial jednak zyjemy w PL a tu wszystko jest mozliwe:)

musisz znalezc swoj osrodek WORD i tam jak wspomnial kolega DRIVER 1965 sie zapisac:)
U nas w Katowicach nie robią takich dziwnych problemów zapisujesz się na kurs jako osoba prywatna szkolisz się 8 godzin zdajesz egzamin i masz.
Zobaczcie, niby jeden kraj a jaka diametralna różnica w interpretacji przepisów. Jakie dokumenty są potrzebne do zapisania się ? domyślam się że jakiś wniosek też jest potrzebny. Teraz tylko pytanie czy jestem na tyle burżujem żeby jechać aż do Katowic na 1 egzamin wydając przy tym kupe kasy.

_________________
Ciężki Transport Międzynarodowy


Post Wysłano: 18 gru 2012, 9:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sie 2012, 19:11
Posty: 27
Samochód: Kangoo
Lokalizacja: SZCZECIN

Czy warto jechać ? hym w Szczecinie za ten kurs WORD ,w czasie kiedy ja go robiłem ,wołał 350zł. W Pile ten sam kurs kosztował 150 zł . Jadąc w 3 osoby zostało nam jeszcze w kieszeni sporo kasy, więc chyba warto ;)


Post Wysłano: 20 gru 2012, 17:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Post Wysłano: 26 gru 2012, 22:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2009, 16:10
Posty: 93
Lokalizacja: Strzelce Op.

Cytuj:
W tym linku jest profil naszego forumowego kolegi,który jest wieloletnim pilotem BF-3,zna perfect język Niemiecki.A tak w ogóle zayebisty kolo :)
Dzięki za reklamę. Może się niedługo przyda. Ty tam też całkiem zajefajnie sobie z sprzętem gabarytowym radzisz.
Cytuj:
Witam wszystkich kolegów z forum.
W piątek zakończyłem kurs BF-3 także jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania odpowiem na nie.
pozdrawiam
I jak było? Zaliczone? Opowiadaj! Coś o nowym RGST mówli?

Ja w czerwcu na kolejną powtórkę jadę, już pięć i pół roku jeżdżę za tymi wszystkimi gabarytami i dyskutuję z policjantami a propos poprawności zabezpieczenia ładunku, zgodności zezwolenia z stanem faktycznym itd. itp. Jak ten czas szybko leci.

_________________
Zezwolenia dla transportów ponadnormatywnych i nie tylko. www.zezwoleniatransportowe.pl


Ostatnio zmieniony 27 gru 2012, 21:15 przez DamLen, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie piszemy post pod postem.


Post Wysłano: 31 gru 2012, 9:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 lis 2012, 17:22
Posty: 22
Samochód: BF3
Lokalizacja: ZS 12345

levy_inf
I jak było? Zaliczone? Opowiadaj! Coś o nowym RGST mówli?

Ja w czerwcu na kolejną powtórkę jadę, już pięć i pół roku jeżdżę za tymi wszystkimi gabarytami i dyskutuję z policjantami a propos poprawności zabezpieczenia ładunku, zgodności zezwolenia z stanem faktycznym itd. itp. Jak ten czas szybko leci.

Odp:

Tak Zaliczone także zasiliłem Szeregi BF3, było całkiem całkiem jednak sprawdzali wszystkim Polakom znajomość języka Niemieckiego na początku przed rozpoczęciem kursu i po jak oddawaliśmy testy, ale jestem zadowolony i uważam ,że i u nas w Kraju takie coś powinno być robione.
Na temat Nowego RGST nic nie było, ale kwestia BF4 była poruszana kilka razy, i były takie głosy ,że stanie się to normą już wkrótce. To tyle z jakiś nowości. Pozytywnie odbieram całe szkolenie.
Pozdrawiam

_________________
Sytuacja nadarzy się sama, należy ja rozpoznać i wykorzystać


Post Wysłano: 01 sty 2013, 17:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2007, 18:56
Posty: 103
Lokalizacja: pod tatrami

o bf4 to już gadali jak robiłem pierwszy raz bf3schein w 95...
wpierw muszą zmienić prawo coby można było wprowadzić takie rozwiązania...


Post Wysłano: 12 sty 2013, 14:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2013, 14:43
Posty: 25
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Łódź

witam mam pytanko jeśli jadą 2 zestawy 4 m i 3,20 m szeroko po kraju to wystarczy 1 pilot


Post Wysłano: 12 sty 2013, 17:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
witam mam pytanko jeśli jadą 2 zestawy 4 m i 3,20 m szeroko po kraju to wystarczy 1 pilot
Teoretycznie powinno wystarczyć lecz wszystko zależy co powie ITD podczas kontroli . Z reguły dwa auta to już kolumna i powinien być pilot z przodu i z tyłu kolumny . Maksymalna kolumna na dwóch pilotów to cztery ciężarówki .

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Post Wysłano: 12 sty 2013, 22:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Na Twój przejazd powinno być dwóch.
Zgodnie z rozporządzeniem o pilotażu ...
"... pojazd nienormatywny, który przekracza conajmniej jedną z następujących wielkości - szerokość 3,60m ..." powinien być pilotowany przez dwóch pilotów.

Do zestawu który ma 3,20m szeroko - zgodnie z tym samym rozporządzeniem - jeden.

A że, jadą razem - to kolumna. A jak kolumna, to jeden przed i jeden za. Teoretycznie ...

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 13 sty 2013, 12:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2013, 14:43
Posty: 25
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Łódź

podziękował to daje 2 , powodzenia


Post Wysłano: 13 sty 2013, 12:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lut 2006, 21:18
Posty: 123
GG: 24782554
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Na Twój przejazd powinno być dwóch.
Zgodnie z rozporządzeniem o pilotażu ...
"... pojazd nienormatywny, który przekracza conajmniej jedną z następujących wielkości - szerokość 3,60m ..." powinien być pilotowany przez dwóch pilotów.

Do zestawu który ma 3,20m szeroko - zgodnie z tym samym rozporządzeniem - jeden.

A że, jadą razem - to kolumna. A jak kolumna, to jeden przed i jeden za. Teoretycznie ...
Oczywiście to tylko teoria życie pokazuje inaczej :(

_________________
Kto sukcesu chce znajdzie do niego drogę,kto sukcesu nie chce ,zawsze znajdzie wymówkę


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 31 z 44 [ Posty: 862 ] Przejdź na stronę Poprzednia 129 30 31 32 3344 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: