| wagaciezka.com - Forum transportu drogowego https://wagaciezka.com/ |
|
| Klimatyzacja ...? Volvo F12 https://wagaciezka.com/viewtopic.php?t=5919 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | slimmm_ns [ 12 sty 2007, 19:14 ] |
| Tytuł: | Klimatyzacja ...? Volvo F12 |
Czesc wszystkim ostatnio samochud stoi i czeka na sezon wiec zabrałem sie za jaies denerwujace mnie usterki szczegulnie w elektryce. i tak wlasnie pomyslalem o przywruceniu klimatyzacji do łask . uklad jest kompletny jest sprezarka chyba sprawna... to bedzie jescze sprawdzane bo jest u speca... ale interesuje mnie strona elektryczna spoczatku myslalem ze jest tylko czyjnik na zewnatrz przy takim ustrojstwie co jest przed chlodniczka klimy sprzado ale jak rozebrałem deske to szok interesuja mnie ruwnierz schematy elektryki do tego volviska! jak cos to moge porobic jakies foto jak by ktos chcial... |
|
| Autor: | sebotrucker [ 12 sty 2007, 21:07 ] |
| Tytuł: | |
A kolego skąd wiesz, że to jest wina elektryki może brak czynnika chłodniczego jakim jest freon u nas w manie tez go niema i klima niedziała |
|
| Autor: | HitmaN [ 12 sty 2007, 22:46 ] |
| Tytuł: | |
Kolego sebotrucker Gaz R 12 (Freon) jest wycofany z użytku już sporo czasu (dziura ozonowa i tym podobne sprawy) w tej chwili stosuje się R 134 a i już mało kto napełnia klimę freonem (a jak nabija to raczej "na lewo"). slimmm_ns ciekawa sprawa zrób najpierw taki manewr żę zapal silnik i podaj + bezpośrenio z aku do sprężarki i zobacz czy elektormagnetyczne sprzęgło zasprżęgli a potem zacznij szukać dalej z mojego skromnego doświadczenia wiem że z elektryką w przypadku klimy są jaja niekiedy |
|
| Autor: | sebotrucker [ 13 sty 2007, 1:00 ] |
| Tytuł: | |
J tam niewiem, ale jeszcze w sierpniu można było dostac freon bo dzwoniłem do firmy co napełnia lodówki freonem to powiedzili ze mają tylko trzeba na mijsce przyjechac to napełnią |
|
| Autor: | slimmm_ns [ 13 sty 2007, 14:21 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: slimmm_ns ciekawa sprawa zrób najpierw taki manewr żę zapal silnik i podaj + bezpośrenio z aku do sprężarki i zobacz czy elektormagnetyczne sprzęgło zasprżęgli a potem zacznij szukać dalej z mojego skromnego doświadczenia wiem że z elektryką w przypadku klimy są jaja niekiedy
tylko tak jak mowie elektryka jest kosmos nie ma wlacznika A.C. jak przy wiekszosci aut a do tego sporo czujnikow... i jest jescze zawor elektryczny do nagrzewnicy ktury tez nie jest podlaczony i nie wiem wlasnie jak to wolwa mialy w seri czy byl jakis przycis zalanczajacy ogrzewanie czy cus.... wczesniej nie rozbieralem deski i nie wiedzialem nawet o jego istniniu na lato wstawilismy zawor na zewnarz auta jak cos to w poniedzialek porobie jakies fotos ..i bedzie mozan oblukac o co mi lottoo... pozdrawiam [ Dodano: Sob, 13.01.2007, 13:23 ] Cytuj: freon u nas w manie tez go niema i klima niedziała
fakt faktem freonu sie nie stosuje juz kawalek czasu ale "spece " poprostuy tka mowi zeby nie tlumaczy ludziom co jak dlaczego po co czemu tak a nie inaczej ....wiecie rozumiecie a ponadto czy nie warto dac te 200-300 zł za gaz zeby miec klime... |
|
| Autor: | sebotrucker [ 13 sty 2007, 21:31 ] |
| Tytuł: | |
kolego to nie jest tak prosto napełnić cuż z tego, że napełnisz jak niewidomo czy niema jakichś nieszczelności w układzie i co 300zł w błoto |
|
| Autor: | slimmm_ns [ 13 sty 2007, 21:50 ] |
| Tytuł: | |
jak napełniaja to cie podlaczaja pod taka maszyne przewaznie i testuja to nie jest tka z jakas butla reduktor i ogien |
|
| Autor: | HitmaN [ 13 sty 2007, 22:22 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: takrze jak by bylo nie szczelne odrazu wyjdzie
Niekoniecznie |
|
| Autor: | slimmm_ns [ 14 sty 2007, 0:32 ] |
| Tytuł: | |
to tez swoja droga . płybn fluo... {polska trudny jezyk |
|
| Autor: | sebotrucker [ 14 sty 2007, 12:18 ] |
| Tytuł: | |
Ja słyszałem że nabija się ukaład chłodniczym i swieci sie ultra filetem jak są jakies przecieki to to jest widać |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa UTC+02:00 |
| Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited https://www.phpbb.com/ |
|