Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 gru 2006, 1:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

Oto modelik, który dał mi trzecie miejsce w Sycowie w klasie Eurozestaw.
Na początek kilka fotek, jutro szczegóły.

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2006, 9:55
Posty: 402
GG: 12223752
Lokalizacja: Suwałki (DK8)

Bardzo ładny Mercedes, chociaż jak dla mnie w dosć nieciekawym kolorze. Gratuluję zdolnych rączek :).

_________________
http://www.flickr.com/photos/dk8/


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

Parę fotek z montażu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 16:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2006, 12:05
Posty: 35

Model wykonanie pierwsza klasa. Widze że zrobiłeś imitacje instalacji pneumatycznej. :D


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

no staram się jak mogę, choć Italeri to mimo dobrej jakości, merytoryczne gnioty i wiele trzeba poprawiać


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

coś pięknego :U wspaniały model...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 22:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 maja 2006, 7:14
Posty: 173

Model bardzo ładny!! A teraz pracujesz nad jakims modelem ??

_________________
B, C, D
Instruktor kat. B - 16.10.2010 r.
Instruktor Doskonalenia Techniki Jazdy kat. B - 16.09.2012 r.


Tytuł:
Post Wysłano: 10 gru 2006, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

Teraz zabieram się za FH16, relacja już gdzieś tu krąży.

A oto parę detali Merca

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 gru 2006, 21:59
Posty: 47
Lokalizacja: Jarząbkowice

<wow> super mercedesik :!: powiedz mi co dawałeś na siedzenia i z czego zrobiłeś pasy bezpieczenstwa! A mi sie zdaje czy w srodku jest telefon czy nawigacja??

_________________
>>Kaper<<
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=797
Boże, chroń mnie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę...


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 21:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

Siedzenia oklejałem materiałem, pasy zrobiłem z papieru i folii aluminiowej, a w środku Nokia :)


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

patrze na ten model i nie moge uwierzyc że to tylko model :) naprawde perfekcyjna robota :wink: może chcesz sprzedać któryś model twojej roboty :?: :) pozdrawiam 8)

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 12 gru 2006, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

Grodzio mozesz powiedziec jaki to MB bo sie zastanawiam czy na solowke wziasc MB czy VolvoFH16 albo scanie i do tego tandeme dac

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 9:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

No raczej na sprzedaż to one nie są.

Co do modelu to MB Actros 1854 na solówkę chyba najlepszy, bo Volvo FH16 to dość trudna sprawa (o ile mówimy o Chińczyku). Ale gdybyś się zdecydował na FH to zapraszam do mojej relacji z budowy, może będziesz mógł mi coś podpowiedzieć.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

Najładniejszy i najlepiej wykonany actros jakiego kiedykolwiek widziałem. Podoba mi się materiał na fotelach.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 12:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

A dla mnie mnie nie podoba się że prezentowany model Actrosa nie posiada żadnych śladów eksploatacji. Poprzez swoją sterylną czystość wygląda jak...zabawka. Niewątpliwie bardzo ładna i efektowna, ale jednak tylko plastikowa zabawka. Coś jak powiększona Herpa zaraz po wyjęciu z pudełeczka.
Modelarstwo powinno polegać na maksymalnie realistycznym odzwierciedlaniu rzeczywistości, a gdzie w realnym świecie tak wyglądają ciężarówki? Chyba tylko we wnętrzu salonu sprzedaży, i może wypucowane na zlotowym konkursie piękności. Chociaż to też nie jest ten efekt.
Niestety takie podejście do wykończenia modeli ciężarówek jest chyba u nas dominujące. Nie byłem w Sycowie, ale oglądając zdjęcia zamieszczone w Trailerze tylko na dwóch modelach ( scania z naczepą kontenerową i scania zardzewiała) zaobserwowałem wykończenie pozwalające na zaliczenie ich do modeli naprawdę realistycznych.

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 13:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:04
Posty: 67
Lokalizacja: Syców

Petrzask ze śladami użytkowania było ciutke więcej autek w Sycowie, np:

DAF: http://www.maxiu.za.pl/tm06_37.JPG
Volvo: http://www.maxiu.za.pl/tm06_46.JPG
MAN: http://www.maxiu.za.pl/tm06_49.JPG

Wspomniane przez Ciebie:

Scania: http://www.maxiu.za.pl/tm06_38.JPG
Scania złom: http://www.maxiu.za.pl/tm06_33.JPG


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

W zasadzie z kolegą petrzask mogę się zgodzić, choć nie do końca. O ile w modelarstwie lotniczym, czy innym wojskowym, pokazywanie stanu fabrycznego ma niewiel wspólnego z rzeczywistością, o tyle w modelarstwie samochodowym już nie. Jakie ślady eksploatacji mozna nanieść na model ciężarówki - otarte chlapacze, zasmarowane siodło i brud, brud, brud, ogniska korozji na nowch truckach to raczej pomyłka. I mamy sytuację taką: wykonanie powłoki lakierniczej to kupa pracy prowadząca do efektu jak na fotkach wyżej. Gdybym teraz miał to wszystko zabrudzić.... :(
No można by trochę postarzyc silnik, ale ostatnio bywam często w serwisie Volvo i tam ciężarówki ze znacznymi przebiegami mają silniki czyste (pewnie umyte, ale są). Dlaczegóż więc nie robic modeli jak spod igły, gdzie każdy najdrobniejszy błąd w lakierowaniu od razu widać. Postarzone modele mają swój urok i zapewne wymagają większej w prawy w przygotowaniu, niż modele spod igły, ale żeby zaraz zabawki. Poprostu modele w stanie salonowym. To chyba nic złego.
Pozdrawiam i dziękuję za słowa krytyki.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 gru 2006, 19:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2006, 12:31
Posty: 96
Lokalizacja: Ostróda

Chlopaki co wy go tak nisko oceniacie chlopak odwalil kawal dobrej roboty nie widac zaciekow farby kleju nie widac a to jak on zrobil i dalej chce robic to jest jego sprawa czy chce zby wygladal jak prosto z salony czy chce zeby wygladal jak jakis zlom mi tam sie podoba model bo bardzo ladnie go zrobil tylka ta rama z siodlem no i z nadkolami z tylu mi sie nie podoba bo wyglada zeczywiscie jak zabawka bo siwe no ale pozatym to model jest super

_________________
kepe


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2006, 13:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Grodzio, nie odbieraj tego co napisałem jako jakiejś krytki w negatywnym tego słowa znaczeniu, a bardziej jako refleksję czy głośne myślenie. Ja jestem tak naprawdę modelarzem kolejowym, a w tym środowisku poprostu nie wypada pokazać modelu w stanie fabrycznym, bez śladów eksploatacji. Nie mówiąc o modelach przerabianych do których trzeba mieć kilkunastostronicową dokumentację rysunkową i fotograficzną żeby wogóle uczesniczyć w konkursie, podczas gdy modele ciężarówek z tego co widzę robione są na oko na zasadzie: biorę dwa modele fabryczne, z jednego biorę coś tam, z drugiego coś tam i jeśli to w miarę ładnie wygląda to zgłaszam do konkursu. I czy jest to jeszcze model(czyli odwzorowanie rzeczywistości) czy fantazja autora? A mnie to bardzo dziwi, bo wzorce modelarstwa kolejowego jakoś mimowolnie przenoszę na ciężarówki. I chyba niepotrzebnie bo to w sumie inne światy. Co do twojego modelu to jak napisałem jest on na swój sposób naprawdę ładny i efektowny a skoro najbardziej lubisz ciężarówki w stanie salonowym to nie dziwię się już że zdecydowałeś się na takie a nie inne jego wykończenie . :wink:

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 15 gru 2006, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2006, 13:22
Posty: 28
Lokalizacja: Szczecin

spoko, słowa krytyki zawsze mile widziane. nie zgodzę się tylko z jednym. nie wszyscy robią tak jak napisałeś. ja obecnie buduję fh16 6x4 i zanim się za to zabrałem przez 2 miesiące zbierałem dokumentację i jeszcze będę zbierał. wg mnie przeróbki na oko są niedopuszczalne w żadnej dziedzinie modelarstwa (wyjątek modele sci-fi :)). co innego w przypadku malowania, tutaj faktycznie można puścić wodze fantazji i zrobić tak jak się chce.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: