Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 maja 2007, 21:52
Posty: 9
Lokalizacja: Jedlnia

W październiku będzie 2 lata i na zmianę na nową maszynę trochę za wcześnie. Dobrze mówię Hiob :?: A następnym truckiem będzie VT880 z 625 konnym silnikiem, na ćwierć mili zejdzie poniżej 10 s :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 28 maja 2007, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Hiob, A Myślałeś żeby zmienić sobie Trucka ? Na jakiegoś szybszego ? Czy jestes bardzo związany już z Tym Volvem, powiedz, Ile Nim jeździsz ?
Ten może jechać teoretycznie 160 km/h, choć komputer odcina mu paliwo chyba przy 145... po co mi szybszy samochód? I tak nie przekraczam 120.

Ta ciężarówka ma niecałe dwa lata, mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze z osiem w porywach do piętnastu. :D :mrgreen:

PS. Mam dla Was być może niezbyt dobrą wiadomość.

Kończę tutaj opis mojej podróży dookoła USA.

Temat będzie kontynuowany tylko na jednym forum, gdyż śledzenie odpowiedzi i uaktualnianie wpisów na czterech forach jest zbyt pracochłonne i nie ma wielkiego sensu. Jak ktoś będzie chciał znaleźć ciąg dalszy opisu tej trasy, na pewno nie będzie miał z tym problemu. Link jest w moim podpisie, a także można kliknąć TUTAJ. Zapraszam serdecznie. :mrgreen: :D :P

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2005, 21:40
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Opel Omega

Wszelkie pretensje związane z migracją Hioba do tematu http://www.polonus.fora.pl/podrozuj-ze- ... sa-f8.html proszę zgłaszać tylko i wyłącznie do mnie. To zgodnie z moimi sugestiami Hiob postanowił skoncentrować się na pisaniu na swoim własnym forum.

Zapewne wszyscy jesteście świadomi tego, że Hiob wykonuję ciężką ale i ciekawą pracę dlatego gdy ma czas wolny nie wymagajmy od niego aby powielał wszystko czterokrotnie. Zwłaszcza, że odpowiadanie na pytania zadawane w kilku forach może prowadzić do zamętu.

Zatem zainteresowani proszeni są o czytanie tematu pod wskazanym linkiem [dostęp nawet bez logowania] a czas zaoszczędzony przez Hioba na duplikowaniu tematu mam nadzieję spędzi na czymś dla siebie ciekawym.

Z niecierpliwością czekamy na nowe fotki zza wielkiej wody.

Pozdrawiam członków wagaciezka.com

_________________
http://ksebki.9g.pl/galeria/displayimage.php?pos=-1223


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Wszelkie pretensje ...zgłaszać tylko i wyłącznie do mnie. To zgodnie z moimi sugestiami ...

... Hiob wykonuję ciężką ale i ciekawą pracę ...nie wymagajmy od niego ... odpowiadanie na pytania ... może prowadzić do zamętu.

...Zatem zainteresowani proszeni są ...

Ja myślę, że brat Ksebski przypisuje sobie troszkę zbyt duże zasługi. :roll: Założyłem temat podróży dookoła USA na swoim forum już pięć dni temu, z myślą, że tam tylko będzie on kontynuowany. Być może decyzja zakończenia tego opisu tutaj została przyspieszona. Nie widzę jednak powodu, Ksebski, żebyś tu w moim temacie wypisywał te rewelacje czerwonym literami. Nie widzę też powodu, by ktokolwiek miał mieć do Ciebie o cokolwiek pretensje. Może poza mną.

Ja nie potrzebuję adwokata, ani współautora do pisania mojego wątku. Dziękuję za dobre chęci, ale nie było to wcale ani konieczne, ani mile widziane.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 15:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2005, 21:40
Posty: 7
GG: 0
Samochód: Opel Omega

Ok. Przepraszam.

_________________
http://ksebki.9g.pl/galeria/displayimage.php?pos=-1223


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Cytuj:

PS. Mam dla Was być może niezbyt dobrą wiadomość.

Kończę tutaj opis mojej podróży dookoła USA.

Temat będzie kontynuowany tylko na jednym forum, gdyż śledzenie odpowiedzi i uaktualnianie wpisów na czterech forach jest zbyt pracochłonne i nie ma wielkiego sensu. Jak ktoś będzie chciał znaleźć ciąg dalszy opisu tej trasy, na pewno nie będzie miał z tym problemu. Link jest w moim podpisie, a także można kliknąć TUTAJ. Zapraszam serdecznie. :mrgreen: :D :P



No cóż szkoda takiej decyzji, ale szanuje Twój czas poświęcony redagowaniu opisu swoich tras...musze przyznać, że dzieki Twoim opisom zmieniłem swój światopogląd na USA. Urzekł mnie ten kraj....., jest pare rzeczy które mnie zinteresowały mnianowicie:
:arrow: ciekawe przydrożne bilbordy oczywiście ze na których "mówi" sam Bóg
:arrow: filmy z cudownymi krajobrazami, którymi nie uświadczymy w Europie
:arrow: szacunku do prawa
:arrow: cudownych (czytaj : egzotycznych ) maszyn na drodze


Zyskałeś nowego fana.....przez ostatni tydzień nic tylko czytałem Twoje opisy.. ..i nie żałuje.....wkrótce zjawię się na Twoim forum....szacunek


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
..musze przyznać, że dzieki Twoim opisom zmieniłem swój światopogląd na USA. Urzekł mnie ten kraj...


Super, bardzo mnie to cieszy. :D
Cytuj:
Zyskałeś nowego fana.....przez ostatni tydzień nic tylko czytałem Twoje opisy.. ..i nie żałuje.....wkrótce zjawię się na Twoim forum....szacunek
Zapraszam i czekam. Choć o ja tu będę zaglądał. Mój temat to nie jedyne miejsce, gdzie pisałem. Tylko uaktualnienia z trasy nie będą tu kontynuowane. :mrgreen: :P

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 19:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Ja dopisuje się do kolegi JANUSZZZa- właśnie miałem napisać to samo... :U
Już się zarejestrowałem u Ciebie na forum ale czekam na aktywacje konta :wink:
Miałem to zrobić już dawno ale dopiero przedwczoraj coś na nim przeczytałęm- był to Twój życiory Hiob- świetnie to opisałeś, stwierdziłem czytając to że to forum coś w sobie ma i się zarejestrowałem :wink:
Pozdrawiam :D

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 20:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

No jak tu koledzy policzyli to faktycznie dech zapiera :mrgreen: i czapki z głów panowie przed Hiobem :wink: :] I znowu pytanko mam :> :lol: czy od zawsze były trucki w prowadzeniu czy też małe epizody w prowadzeniu np autobusów :?: ( powiem szczeże że leń troche jestem i nie bardzo chce się przeczytać całość :lol:)


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
...pytanko mam :> :lol: czy od zawsze były trucki w prowadzeniu czy też małe epizody w prowadzeniu np autobusów :?: :lol:)
W Stanach w zasadzie tylko ciężarówka. Przez parę miesięcy pracowałem w magazynie i jeździłem takim "koziołkiem" przestawiając naczepy, czekając w pewnej firmie na zwolnienie się etatu kierowcy, ale poza tym jeżdżę non-stop od kwietnia 1982. roku.

W Polsce trochę inna historia, zmieniałem zawód i typ pojazdu co pięć minut. Zaczynałem w Łączności na Żuku, a potem w Transbudzie byłem spedytorem w fabryce domów, pomocnikiem na dźwigu i na ciągniku balastowym Tatra 813, woziłem dyrektora Fiatem 125 P i dyspozytora UAZem. A po zrobieniu prawka BCE dwa dni jeździłem ZiŁem. :P :D Autobusów jednak, poza Nysą, nie było w moim życiorysie. :(

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

A to szkoda :/ i tak ładnie się prowadzą :mrgreen: i można szybciej jeździć nimi :lol: :mrgreen: hehe a tak wogóle to kat D jest :?: :>


Tytuł:
Post Wysłano: 29 maja 2007, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
...a tak wogóle to kat D jest :?: :>
:oops: :evil: :( Hmmm... jakby to powiedzieć... my tu mamy w ogóle inne kategorie, a raczej klasy. A moje papierowe i bezterminowe prawko kategorii BC+E się chyba przeterminowało. :(

Class "A" jest dobra na wszystko, potem tylko się wybiera "endorsments", dodatkowe pozwolenia: Na niebezpieczne ładunki, podwójne i potrójne przyczepy, autobusy itd, itp. Kwestia dodatkowego testu przy odnowie prawa jazdy i wybór tych testów zależy tylko od zdającego.

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 30 maja 2007, 11:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

A to takie bajery są :mrgreen: ciekawy system :wink: dziękuje za odp na nurtujące mnie pytania :D szerokości :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 12:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 cze 2006, 1:13
Posty: 59
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Witam nie pisałam w twoich traskach bo ciągle jestem zabiegana i nigdy nie mam za bardzo czasu :/ :/ . Piszę bo zaciekawiły mnie twoje traski, a także rewanżuje sie za miłe słowa związane z moją osobą w moich trasach , bardzo podoba mi się twoja praca i kraj w którym pracujesz - ( tam jeszcze mnie nie było ale będę dążyć aby kiedyś sie to zrealizowało :> ) ciekawe opisy tras które bardzo dokładnie przeczytałam od samego początku :> i stwierdziłam , iż są cudowne :lol: :lol: . Życzę ci wspaniałych tras oraz abyś któregoś dnia przyjechał do kraju lub ja pojadę kiedyś do stanów :> . Mielibyśmy dużo ciekawych przygód do pogadania :mrgreen: . Pozdowionka i szerokości w dalszej pracy 8) 8) KASIA_TGA :D :D :D

_________________
Daf XF105

WAJHA TEAM


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
Witam nie pisałam w twoich traskach bo ciągle jestem zabiegana i nigdy nie mam za bardzo czasu :/ :/ . Piszę bo zaciekawiły mnie twoje traski, a także rewanżuje sie za miłe słowa związane z moją osobą w moich trasach , bardzo podoba mi się twoja praca i kraj w którym pracujesz - ( tam jeszcze mnie nie było ale będę dążyć aby kiedyś sie to zrealizowało :> ) ciekawe opisy tras które bardzo dokładnie przeczytałam od samego początku :> i stwierdziłam , iż są cudowne :lol: :lol: . Życzę ci wspaniałych tras oraz abyś któregoś dnia przyjechał do kraju lub ja pojadę kiedyś do stanów :> . Mielibyśmy dużo ciekawych przygód do pogadania :mrgreen: . Pozdowionka i szerokości w dalszej pracy 8) 8) KASIA_TGA :D :D :D
Dzięki za miłe słowa. Miałem nadzieję, że się spotkamy w ukochanym Krakowie, ale chyba jeszcze nie w tym roku. Od mojego starego mieszkania, gdzie się wychowałem i gdzie się zawsze, u mamy, zatrzymuję w Polsce na stare lotnisko jest rzut beretem. Niestety w tym roku zacząłem jeździć „dla siebie” i rozpoczynając działalność własnej firmy nie mogę zaczynać od wakacji. :D :P Wczoraj płynąłem przez 10 minut promem przez rzekę, więc się czułem jak na wakacjach ;) Musi mi wystarczyć w tym roku.

Wiesz już, że skończyłem opisy traski na tym i innych truckerskich forach, ale zapraszam na swoje forum. Link jest w podpisie. Tam będę kontynuował zwiedzanie z Wami Ameryki, a tu będę przychodził Was odwiedzać. Co więcej, w pierwszym poście na tamtym forum wyświetla się obraz z kamery na mojej ciężarówce, gdy tylko jest ona włączona. Największe szanse na utrafienie we włączoną kamerę są między 19-22 polskiego czasu. I zwykle nie trwa to dłużej niż godzinkę, lub dwie. Na moim gg jest wtedy opis, gdzie jestem.

Także jak się komuś nie będzie chciało tam rejestrować, może tu pytać, na pewno będę się starał odpowiedzieć. Choć nie zawsze jest czas, by to zrobić szybko. A jak Ty pierwsza przylecisz do USA, daj znać. Wyjadę na lotnisko! Posadzę Cię za kierownicą mojego autka i będę odpisywał na pytania na forach, gdy Ty będziesz nawijała mile na koła. Pozdrawiam.
:mrgreen: :twisted:

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 16:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:12
Posty: 114
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Cytuj:
Zobaczyłem ciężarówkę z firmy JKC, więc zapytałem, czy nie rodak. Okazało się, że tak. JKC to chyba największa polska firma transportowa w USA. 150 ciężarówek i własne chłodnie w Chicago i Kalifornii.
witaj Hiob, szkoda że żaden z Polaków nie manifestuje swojej Polskości tak jak ty :!: :!:
Cytuj:
Króciutki film z przejazdu autostradą I-80 obok
nie masz jakiś fot z tamtąd??
pozdrawiam

[ Dodano: Czw, 31.05.2007, 15:43 ]
tego niebieskiego na parkingu to kiedys chyba tego samego sfocił MAniak ,szukalem jego galerii ale w dziale fotogaleria juz nie istnieje zaden temat MAniaka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a13bd.html

[ Dodano: Czw, 31.05.2007, 15:50 ]
Cytuj:
Wszelkie pretensje związane z migracją Hioba do tematu...
te, Ksebki ,nie cwaniacz za dużo , bo to żałosne :!: :evil: :!: :?
Cytuj:
PS. Mam dla Was być może niezbyt dobrą wiadomość.

Kończę tutaj opis mojej podróży dookoła USA.
dobrze że tak postanowileś jak ci się nawet dziwiłem czasami że na tylu forach naraz jestes .i tyle czasu tracisz!!dobrze.do zobaczenia na twoim forum.
dziękuję ci za to że wspólnie i dzięki tobie mogłem choć wirtualnie zwiedzić kontynent amerykański ,bo towarzyszę ci od samego poczatku na tym forum.przeczytalem kazdy post i obejrzalem wszystkie zdjecia.brawo.i dziekuje. :D 8) :!: :!: pozdrawiam.do usłyszenia. :!:

_________________
"Dobre uczynki nie czynią człowieka dobrym, lecz dobry człowiek spełnia dobre uczynki.Złe uczynki nie czynią człowieka złym, lecz zły człowiek spełnia złe uczynki.[...]"
.Marcin Luter .
Mamy Euro 2012...teraz let's work people , let's work.!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 31 maja 2007, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
witaj Hiob, szkoda że żaden z Polaków nie manifestuje swojej Polskości tak jak ty :!: :!:
Wiesz, jak ktoś jeździ firmową ciężarówką, nie może sobie jej przyozdabiać jak chce.
Cytuj:
nie masz jakiś fot z tamtąd??
Nie. Jak będę miał, na pewno pojawią się na moim forum.

Cytuj:
te, Ksebki ,nie cwaniacz za dużo , bo to...
Ty też, trailer, daj sobie spokój. Jak mówiłem, nie potrzebuję adwokata. Ani w osobie Ksebskiego, ani w Twojej. :twisted: :mrgreen:

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 01 cze 2007, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 gru 2006, 13:12
Posty: 114
Lokalizacja: Rawicz,Wielkopolska(PL)

Cytuj:
Wiesz, jak ktoś jeździ firmową ciężarówką, nie może sobie jej przyozdabiać jak chce.
łeee... nie to mialem na mysli ,chodziło mi o to że szkoda że właściciel ich jakoś chociaż symbolicznie nie przyozdobił,-, wkońcu jest Polakiem. :!:

_________________
"Dobre uczynki nie czynią człowieka dobrym, lecz dobry człowiek spełnia dobre uczynki.Złe uczynki nie czynią człowieka złym, lecz zły człowiek spełnia złe uczynki.[...]"
.Marcin Luter .
Mamy Euro 2012...teraz let's work people , let's work.!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 6:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2006, 2:28
Posty: 449
GG: 1019688
Samochód: BMW M3 E90; Volvo VN780
Lokalizacja: Charlotte, NC, USA

Cytuj:
... szkoda że właściciel ich jakoś chociaż symbolicznie nie przyozdobił,-, w końcu jest Polakiem. :!:
Wiesz, to nie całkiem tak. Właściciel jest Amerykaninem polskiego pochodzenia i prawdę mówiąc nie powinniśmy się spodziewać, że dlatego, że pochodzi z Polski, to koniecznie powinien malować swe auta w białe orły i biało-czerwone flagi. Nikt przecież nie neguje, że pani Barbara Piasecka-Johnson jest polską patriotką, ale też nikt nie ma pretensji do niej, że jej firma nie zmieniła nazwy z Johnson and Johnson na, powiedzmy, Jasiński and Piasecki. Zresztą pomyśl jakbyś Ty się czuł, gdyby każdy cudzoziemiec, jaki zamieszkał w Polsce zamiast starać się zintegrować ze społeczeństwem, manifestował ciągle swoją niemieckość, koreańskość, czy rosyjskość.

Oczywiście w USA jest trochę inaczej, tu wszyscy niemal są imigrantami, ale ciągle nie powinniśmy oceniać ludzi po pozorach i zewnętrznych atrybutach. Ważne bowiem jest to, co w sercu, nie to co nalepione na samochodzie. Jedni odczuwają potrzebę manifestowania swej polskości na zewnątrz, inni nie, ale nie wiadomo wcale, którzy są większymi patriotami. A ja wczoraj spotkałem ciężarówkę z wieloma polskimi symbolami, więc ją zobaczysz wkrótce na moim forum. :D :P

_________________

Moje filmy na youtube.

POZWIEDZAJ ZE MNĄ USA.

KAMERA NA MOIM TRUCKU i INTERAKTYWNA MAPA z GPS-em: truck27.com


Tytuł:
Post Wysłano: 03 cze 2007, 8:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sty 2007, 17:25
Posty: 123
Lokalizacja: Sobótka k/ Wrocławia

hiob bardzo Cię proszę, :oops: daj znać jak będą nowe filmy!!:P :mrgreen:

_________________
NIE PISZCIE KRÓTKICH POSTÓW!!
www.globetrotter.fotosik.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: