Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2024, 13:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2024, 11:14
Posty: 7
Samochód: TGX 18.440

Witam. W Ciągniku TGX mam problem z zamarzającym układem. Dokładnie zamarza na kolanku węża zasilającego, który wchodzi do podstawy osuszacza. Wszystko jest wyczyszczone od kompresora aż po kolanko, nie ma spieków, w butlach czysto - brak wody, w pojemniku obok osuszacza też jest pusto. Nie mam mam już siły do tego auta co może być przyczyną? Jest opcja, że coś nie tak jest z grzałką? Jak ona działa? Kiedy powinna się włączyć i jakie napięcie powinno być na przewodach doprowadzających napięcie do niej? Cały czas 24V? Czy gdzieś jest przekaźnik, który przy odpowiednich warunkach dopiero podaje napięcie na grzałkę?


Post Wysłano: 18 sty 2024, 13:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

24volty po uruchomieniu silnika. Grzałka ma czujnik temperatury który załącza grzanie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 sty 2024, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2024, 11:14
Posty: 7
Samochód: TGX 18.440

Dzięki wielkie, jak mi przyjedzie dziś to sprawdzę napięcie na przewodach. Powiedz mi proszę jeszcze jak długo grzałka powinna grzać i od jakiej temperatury powinna działać?

Edit: Sprawdziłem napięcie i było 3V, rozebrałem wtyczkę, pociągnąłem za jeden przewód za drugi przewód i drugi wyszedł z peszla... Przewód był zgnity w połowie tego peszla co idzie do trójnika przy ramie. Kabel obcięty wlutowany nowy i napięcie poprawne, sprawdzę jeszcze czy grzałka grzeje, niby przejście jest, ale zobaczymy jak w praktyce. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: