Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 wrz 2023, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
No to nie tylko ja myśle o tym żeby zmienić kierownicę na inny sprzęt ciężki :shock:
Jak lubisz widzieć „namacalne” efekty swojej pracy to polecam spróbować jakiegoś sprzętu budowlanego :wink:
Mnie to akurat sprawia zawsze radość i akurat nie mówię nawet o koparkach ale jakiekolwiek prace budowlane u siebie w domu czy gdzieś „fucha” po znajomosci. Nawet jak się człowiek bardzo urobi ale widać ta prace czy płytki, czy ściany wymurowane, otynkowane itp to gdzieś te pieniądze schodzą na dalszy plan. :D
Chociaż wiem, ze jakbym miał płytki kłaść na codzień albo murować to bym tym rzygal po miesiącu :lol:


Post Wysłano: 06 wrz 2023, 23:37
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Polaki to jednak nie takie bidoki. Oprócz państwowej służby zdrowia stać ich jeszcze na prywatną. Bogole.

Z tym cytowaniem to zaczekam. Jak nie poprawicie to trudno, nie będziemy przyjacioły, i pousuwamy.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 5:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Żona pracuje w branży stomatologicznej. Co prawda prywatnej, ale kiedyś wspominała, że zęby na nfz to za darmo robi sie do bodaj czwórki, plomby to nadal szare zamiast takich w kolorze zębów itp. Ogolnie zatrzymało sie ze 30 lat temu i się nie zmienia. Wychodzi na to, że jeśli chcesz mieć jako tako ładne zęby to tylko prywatnie :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 6:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Jest jeszcze jeden powód podnoszenia minimalnej. Likwidacja klasy średniej co już się dzieje. Czyli albo super bogaty (i wtedy ma być posłuszny władzy bo jak nie to mu znajdą nie rozliczoną fv i firemkę zamkną), albo zależny od państwa szary Kowalski któremu co jakiś czas rzucimy podwyżkę minimalnej i niech się cieszy że coś dostał.


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 7:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3139
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Ja tam nie narzekam na NFZ…
Wieloodłamowe złamanie nasady kości promieniowej z przemieszczeniem i po 6 godzinach na SOR usłyszałem, że nam iść za dwa dni do poradni ortopedycznej XD

Po prawie bijatykach, zabiegu i 3 dniach w szpitalu kolejne kabarety… rehabilitacja na CITO, trzeba trenować bo ręka sztywna będzie.
„Najbliższy termin za rok… ale prywatnie od środy tu i tu…”

Także nic tylko leczyć się u jakiegoś znachora i zielarki.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 7:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

CITO - to tylko takie 4 literki nic nie znaczące ot po prostu se ktoś nagryzmolił.
ważniejsza jest karteczka od lekarza.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 8:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lip 2019, 23:27
Posty: 46

Rozumiem. Koniec gadki. Orzekł koleś po TVNowskim kursie ekonomii dla idiotów. Chłopie ty nie potrafisz wyliczyć wzrostu całkowitych kosztów firmy po podwyżce minimalnej dla kilku % załogi a orzekasz o wpływie tej podwyżki na inflację. To że rząd wywołuje inflację na rożne sposoby to oczywista zgoda i nikt tego nie kwestionuje. Ale wzrost minimalnej dla 10% zatrudnionych w Polsce ma znikomy wpływ. Zeby to zatrybić wystarczy 2 cyfrowe IQ.
Cytuj:
1. Naucz się cytować, bo zaraz połowa tych twoich wypocin będzie wystrzelona w kosmos.
2. Kwestionowanie destrukcyjnego wpływu ustaniawiania minimalnej, a tym bardziej jej dramatycznego wzrostu, na gospodarkę jest idiotyczne. To tak jak byś dyskutował z wynikiem 2+2=4. To oczywista oczywistość, to fakt, tak jest i już. Koniec gadki.

Każdy człowiek z trzycyfrowym IQ, i podstawową wiedzą ekonomiczną, rozumie, że rząd podwyższając minimalną nie ma na celu dołożyć kasy najmniej zarabiającym, to jeden ze skutków, najmniej dla nich ważny. Głównym celem jest zwiększenie wpływów do budżetu, liczonych jako procent od wartości na umowie o pracę.

Inflacja wywołana m.in. wzrostem minimalnej dawno zeżarła te kilka stów netto na wypłatę więcej.

Liczy się tylko polityka, utrzymanie przy korycie, uzyskanie głosów motłochu nie rozumiejacego przekazu informacyjnego. Nic więcej, włącznie z losami tego motłochu za kilka lat.


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 10:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5883
Samochód: Volvo FH

Widzę że jesteś płatnikiem abonamentu radiotelewizyjnego, regularnie oglądasz TVP, w domu grzejesz kaloryferem.

Dziewiętnasta trzydzieści - jedyne prawdziwe treści!

:D

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 12:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3139
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Idzta se politykować gdzieś w nowy temat!

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Z podwyżką płacy minimalnej a kosztami zatrudnienia to widzę że niektórzy liczą tak samo jak cenę paliwa do stawki za km :)
Jak wzrośnie cena paliwa o 50gr to niektórzy chcą również 50gr wyższą stawkę za km, jakby to był przelicznik 1:1 :lol:

Co do politykowania to proponował bym wydzielić te posty i założyć nowy temat "Wybory 2023"


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 13:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 kwie 2016, 19:13
Posty: 955
Samochód: DAF
Lokalizacja: Koło

PIS JEST NAJLEPSZY!!!

_________________
Kolego, a masz może fajkę ?


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 17:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1813
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Ja to jedynie się dziwię, że komuś się chce uczestniczyć w tym całym politycznym świecie. :) Potem nie dziwne, że ludzie są znerwicowani, z depresją i myślami samobójczymi.

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 17:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

SCORPU - oczywiście że najlepszy - nikt ci tyle nie do co PiS obieca.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 18:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Tylko Jarosław ! Mają mój głos na 100%. Dobrze im idzie. Myśle jedna kadencja wystarczy.
Jak już tak idzie, niech rozwala gospodarkę do końca i git.
Jakiś dochód gwarantowany czy coś i do tego plusy i mogę siedzieć w domu.
Robić mnie się i tak już nie chce bo to w g*wno się obraca :mrgreen:


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 19:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Obrazek

:mrgreen:


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

A tu jest dalszy ciąg billboardu.
https://jajestemzagrozeniem.pl/
:D

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Do wyborów to już jest jazda bez trzymanki. Po tym co wczoraj zrobił Glapinski to już ewidentnie po trupach do celu jazda.


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 22:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5934

Cytuj:
W robocie na koparce jest fajne to, ze jak masz syf i błoto w kabinie to nie wk**a to tak jak masz syf i błoto w kabinie jeżdżąc wanna :lol:
I nie dają punktów za wyprzedzanie :lol:
No właśnie jak nie pracujesz na kop-ład, tylko siedzisz cały dzień w kabinie na jakiejś gąsienicy, to normalnie sprzątasz, buty na dywaniku i pracujesz w skarpetach. Klimka, okulary, muzyka i można pracować 8) Najgorsza to chyba właśnie kop-ład, mam wrażenie, że wieczny [wycenzurowano], praca z otwartymi szybami, w kurzu, zimnie/upale.
Cytuj:
No to zapraszam do siebie na bazunek. Kopara stoi, pojedziemy w jakieś haszcze, pokopiesz sobie ile chcesz, czyli tak max godzinę.
Przywieź dobrej kaszanki i rozliczymy bezgotówkowo.
Na taką jak twoja to nawet kwity mam, ale jakoś mnie nie kręci :D Przy czym jakbym przejeżdżał przez TST, to na pewno nie przepuszczę okazji, żeby pojeździć :mrgreen:


Uf, już myślałem, że to tylko ja płacę w [wycenzurowano] ZUSu, a leczę się prywatnie. Uspokoiliście mnie :D


Post Wysłano: 07 wrz 2023, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Rok temu był płacz że stopy idą w górę, teraz w dół też źle,
W grudniu płacz że zawyżają ON, teraz jak jest cena niska drugi miesiąc poniżej rynkowej też niedobrze,

Niektórzy widzę mają predyspozycje do KO :wink:

Donek w rok temu krzyczał że polskiego rządu nie stać na kwotę 30tys. wolnej od podatku,
teraz przed wyborami proponuje wzrost kwoty do 60tys. od nowego roku.
To samo z 800+, Państwa na to nie stać a Donek proponuje od przyszłego roku 1500zł "babciowego"

Moim zdaniem wszyscy są tego sami warci, czy to Kaczor czy Donald, aby dostać się do koryta.
Gwiazdą nr 1 tegorocznych wyborów to jest Kołodziejczak, dawno nikt się tak nie sprzedał jak on.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 4:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

nie bądź demagogiem.

rynek nie działa w próżni wszystko ( no poza wymysłami dla ciemnego ludu ) ma jakieś uzasadnienie ekonomiczne.
nie powiesz że jest super gdy złotówka się osłabia względem dolara i euro do tego ropa na rynkach drożeje, a u nas cena gotowego produktu w hurcie spada.

ktoś za to niedługa będzie musiał zapłacić przy kasie.

brak stabilności przepisów też jest znamienny dla obecnych rządów.

nie wiem ile masz lat ale obecne rządy jak żywo przypominają mi czasy gospodarki sterowanej ręcznie przez towarzyszy z "białego domu" w Warszawie co więcej jak sie tak dokładnie przyjrzeć to aktualnie jest realizowany wariant węgierski ze wszystkimi konsekwencjami czyli nasze media, sądy, parlament, gospodarka itd... tego oczekujesz?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: