Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 paź 2023, 22:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Za 4 lata nie będzie miał ich kto sponsorować… w Moskwie bida.

Jeśli założymy stałe tempo zdobywania nowych mandatów w sejmie w liczbie jednego na kadencję sejmu, Konfederacja osiągnie większość parlamentarną za 876 lat.
Tej siły już nie powstrzymacie.

:lol:

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 paź 2023, 5:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

no dobra jak PIS wygrał to niech utworzy rząd - przy takich wynikach exitpoll nierealne.
popatrzyłem na sytuacje z 2019 roku i wtedy PIS miał 41% wczoraj było to 36% więc sporo mniej.

zobaczymy co będzie się działo dzisiaj.

no i ciekawy jestem relacji forumowego "reprezentanta" w komisji wyborczej

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 paź 2023, 6:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
no i ciekawy jestem relacji forumowego "reprezentanta" w komisji wyborczej
Szybkie wnioski, bo wróciłem do chaty przed kwadransem. Zaznaczan, ze to sam środek Wielkopolski. Dużo oddanych głosów na PiS, ale sumarycznie wiecej na opozycję. Rekordowa frekwencja. Młodzi przypominałi starszym - rodzicom, dziadkom aby nie brali kart do referendum. Bardzo dużo ludzi odmawiało. Osoby starsze czyli przyjmijmy od 50 roku życia w górę, bardzo czesto dopytywały i sprawdzały czy jest dopisane, że nie brały referendum. Po mojej komisji, od znajomych z różnych komisji w okolicy oraz od ludzi którzy byli już w przeszłości w komisjach stwierdziliśmy, że pierwszy raz nazywając pospolicie kościół nie wyznacza tłumów czyli jak jest msza to bedzie w jej okolicy tłum. Ludzie cały dzień w miarę równo przychodzili.
Jak coś to piszcie, a postaram się odpowiedzieć gdy odespię.

Ps. W mojej okolicy mężów zaufania tylko wstawiał PiS. Nikt sie w to nie bawił. Słyszałem tylko o jednym obserwatorze z jakiegoś stowarzyszenia. Pewne informacje mogą też do mnie dotrzec z opóźnieniem.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 paź 2023, 9:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
no dobra jak PIS wygrał to niech utworzy rząd - przy takich wynikach exitpoll nierealne.
popatrzyłem na sytuacje z 2019 roku i wtedy PIS miał 41% wczoraj było to 36% więc sporo mniej.

zobaczymy co będzie się działo dzisiaj.

no i ciekawy jestem relacji forumowego "reprezentanta" w komisji wyborczej
Przecież to ich taktyka od lat. Przegrali, bo nie są w stanie utworzyć rządu, ale wyszedł Kaczor i ogłosił sukces. Taktyka nie ważne jak jest, ważne jak będziemy mówić że jest. Jprdl, brak słów.

Te 5% mniej, to chyba te nadmiarowe zgony. Ci ludzie poszli by i zagłosowali na PiS, tylko ich doborodzieje doprowadzili ich do śmierci.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 16 paź 2023, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

Tylko na te ich sukcesy ludzie przestają się łapać, a samo gadanie przeczy zdrowemu rozsądkowi.
Mnie cieszy na pewno to że w przeciwieństwie do wyborów z 2019 młodzi ludzie poszli na wybory to pogrążyło ZP.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 paź 2023, 9:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Przecież to ich taktyka od lat. Przegrali, bo nie są w stanie utworzyć rządu, ale wyszedł Kaczor i ogłosił sukces. Taktyka nie ważne jak jest, ważne jak będziemy mówić że jest. Jprdl, brak słów.
Teraz będą mogli mówić, że wygrali, ale Tusk nie pozwolił im rządzić.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 16 paź 2023, 10:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

TwoStepsFromHell,ja mam pytania:

1.Ile realnie to było godzin pracy w tej komisji wyborczej? O której wszedłeś do lokalu i o której wyszedłeś?

2.W jakiej firmie są zatrudniani członkowie komisji wyborczej? To była umowa o dzieło? Zlecenie ze stawką godzinową? Jak to wygląda?

3.Jak wygląda "zamykanie" kolejki o 21:00? Członek komisji staje na końcu kolejki i pilnuje aby ewentualni kolejni chętni do głosowania już się nie ustawiali? Czy prosi ostatniego w kolejce wyborcę-"Proszę mówić kolejnym chętnym,że to już koniec,nikt więcej nie zagłosuje"

4.Co w przypadku,gdy zabraknie kart do głosowania? Jaka jest procedura?

5.Nietypowe sytuacje?


Post Wysłano: 16 paź 2023, 10:31
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

To jeszcze chwilę potrwa
Obrazek

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 16 paź 2023, 13:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
TwoStepsFromHell,ja mam pytania:

1.Ile realnie to było godzin pracy w tej komisji wyborczej? O której wszedłeś do lokalu i o której wyszedłeś?

W moim przypadku, a byłem w największej w mojej gminie było to 5.30 do 6.15 dnia następnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od rozmiaru komisji, frekwencji wyborczej oraz rodzaju wyborów. Inaczej się liczy np II turę prezydenckich, a inaczej taką zbieraninę jak teraz gdzie jest bardzo dużo sortowania i dołożone referendum. Pamiętam jeden rok to mama była w dzień w komisji, a na nocne liczenie głosów szła inna ekipa.

2.W jakiej firmie są zatrudniani członkowie komisji wyborczej? To była umowa o dzieło? Zlecenie ze stawką godzinową? Jak to wygląda?


3.Jak wygląda "zamykanie" kolejki o 21:00? Członek komisji staje na końcu kolejki i pilnuje aby ewentualni kolejni chętni do głosowania już się nie ustawiali? Czy prosi ostatniego w kolejce wyborcę-"Proszę mówić kolejnym chętnym,że to już koniec,nikt więcej nie zagłosuje"

4.Co w przypadku,gdy zabraknie kart do głosowania? Jaka jest procedura?

5.Nietypowe sytuacje?
1. W moim przypadku, a byłem w największej w mojej gminie było to 5.30 do 6.15 dnia następnego. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi bo wszystko zależy od rozmiaru komisji, frekwencji wyborczej oraz rodzaju wyborów. Inaczej się liczy np II turę prezydenckich, a inaczej taką zbieraninę jak teraz gdzie jest bardzo dużo sortowania i dołożone referendum. Pamiętam jeden rok to mama była w dzień w komisji, a na nocne liczenie głosów szła inna ekipa.

2. https://pkw.gov.pl/aktualnosci/informac ... -wyborczej myślę, że najlepiej będzie jak tutaj sobie poczytasz.

3. Według wytycznych jeden z członków komisji w momencie zamykania lokalu staje na końcu kolejki wyznaczająć jej koniec.

4. Kart do głosowania jest odpowiednio uszykowanych na dany obwód. Zazwyczaj na pierwszy rzut wydawane jest około 70% kart, a reszta jest w rezerwie. Jest tak robione ponieważ nigdy nie było takiej frekwencji. Osoby które zmienią adres swojego głosowania są dopisane do spisu i są liczone jako "lokalny wyborca". Problemem są osoby które wzięły zaświadczenie o możliwości głosowania w dowolnym lokalu. My na około 750 osób mieliśmy tylko 7 takich osób. Słyszałem, że problem w Krakowie wynikał własnie z zaświadczeń, ponieważ studenci pobrali zaświadczenia i poszli głosować a tego nikt nie przewidział. Tego w sumie nie da się przewidzieć bo z takim zaświadczeniem można głosować w każdym miejscu w kraju. Jakie są wytyczne w takiej sytuacji? Nie mam pojęcia bo od takich rzeczy są wyznaczone osoby w gminach związane z wyborami.

5. Nietypowa sytuacja? Jako tako nie było. Spokojny dzień bez żadnych incydentów. Jeden chłopak który na około 3-5 dni przed wyborami zmienił w aplikacji mObywatel miejsce głosowania na Krosno Odrzańskie bo był tam na poligonie. Przyszedł do nas i nie było go na liście. Po sprawdzeniu w systemie pokazywało, że jest na liście w Krośnie Odrzańskim. On twierdził, że tam go nie ma (nie wiem czy był rano, czy orientował sie w piątek w gminie), ale my mu karty wydać nie mogliśmy.
Ciekawostka- mając meldunek na pobyt czasowy nie jest się uwzględnionym w spisie wyborców. Kilkoro ludzi odprawiliśmy z kwitkiem z tego powodu.
Kart nieważnych trafiło się max 2-3 na każdy pakiet (sejm, senat, referendum), głosów nieważnych raczej więcej niż 30 na pakiet nie było czyli ludzie serio chcieli zagłosować. Z urny wyjęliśmy głosy nieważne bo ktoś zaznaczył np. 2 listy, albo pokreślił kartę lub nic nie zaznaczył. Na jednej bylo napisane "J E B A Ć P I S" :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 paź 2023, 14:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Chcesz powiedzieć,że członek komisji za prawie 25 GODZIN PRACY dostał marne 600 zł brutto? 1000 zł za taką pracę to by było mało.

W innych komisjach kończyli pracę szybciej?


Post Wysłano: 16 paź 2023, 14:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

8 lat temu odsuwaliśmy od władzy PO z PSL, teraz PIS, gdzie nas ta karuzela wyrzuci za 8 lat? :D

Mam nadzieję, że w koalicji zostanie pominięta lewica i de facto rządzić będzie PO z PSL. Prawicowe, czy lewicowe szury nie są nam potrzebne u władzy.


Post Wysłano: 16 paź 2023, 14:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

to chyba było więcej niż 25 godzin, ale w mojej ocenie nie oto chodziło by zarobić pieniądze.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 paź 2023, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Cytuj:
Chcesz powiedzieć,że członek komisji za prawie 25 GODZIN PRACY dostał marne 600 zł brutto? 1000 zł za taką pracę to by było mało.

W innych komisjach kończyli pracę szybciej?
Netto. Diety za pracę w komisji są zawsze netto. Prawda jest taka, że taki burdel w tym roku był z referendum i systemem informatycznym, że żona w komisji gdzie mieli 190 uprawnionych skończyła około 2-3 h przede mną gdzie ja miałem komisję w której było prawie 1000 uprawnionych.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 paź 2023, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2022, 1:36
Posty: 34

Ale wiesz,że za 4 lata ci co teraz pracowali w komisjach już nie pójdą na to drugi raz bo nikt nie będzie pracował ponad 24 godziny za takie śmieszne pieniądze?


Post Wysłano: 16 paź 2023, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A wiesz, że „kilka” lat już się odbywają wybory i ludzie nadal pracują w ten sposób?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 16 paź 2023, 16:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Online

Online

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1194
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Jakoś mnie nie dziwią Twoje wywody. Uświadomię Cię, ze przy poprzednich wyborach czy to prezydenckich czy parlamentarnych członkowie komisji mieli pd 300-350 zł, a robotę porównywalna. Kwota jest zryczałtowana więc jak masz farta to wyjdziesz dobrze bo trafiłeś do małej komisji. W tym roku dodatkowo jest dzień wolny za wybory, liczenie głosów oraz następny po liczeniu głosów płatny przez pracodawce. Tego wcześniej nie było. Odnoszę wrażenie, że probujesz udowodnić, że najlepiej nie robić nic.

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 16 paź 2023, 18:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3571
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Nie prowokujcie. Zaraz będziemy mieli przejęty kolejny temat jego mądrościami.
Cytuj:
8 lat temu odsuwaliśmy od władzy PO z PSL, teraz PIS, gdzie nas ta karuzela wyrzuci za 8 lat?
Jak zrobią porządek z TVP to już będzie do przodu, bo propaganda mocno zryła ludzią berety. Druga sprawa, że pewien nekrolog też może dużo pozmieniać.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 16 paź 2023, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
to chyba było więcej niż 25 godzin, ale w mojej ocenie nie oto chodziło by zarobić pieniądze.
Gdzies mi wczesniej zapadło w pamiec ze mialabyc lepsza kasa niz za jazde ciezarowka ale to chyba mnie sie przysnilo

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 paź 2023, 18:58
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1902
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Nie prowokujcie. Zaraz będziemy mieli przejęty kolejny temat jego mądrościami.
Niedoczekanie. Adam81 twój post skasowałem bo z tego co kojarzę macie swój własny temat z uniwersum MPK i tam kontynuujcie swoje wywody

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 16 paź 2023, 19:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2014, 17:45
Posty: 219
Samochód: Fiat Skoda
Lokalizacja: SRS

Cytuj:
Niedoczekanie. Adam81 twój post skasowałem bo z tego co kojarzę macie swój własny temat z uniwersum MPK i tam kontynuujcie swoje wywody
Ok spoko


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: TwoStepsFromHell i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: