Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2023, 6:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
No właśnie jak nie pracujesz na kop-ład, tylko siedzisz cały dzień w kabinie na jakiejś gąsienicy, to normalnie sprzątasz, buty na dywaniku i pracujesz w skarpetach. Klimka, okulary, muzyka i można pracować 8)
Oczywiście, zakładając, ze masz „swoją” maszynę :D bo na skoczka przecież każdej sprzątał nie będziesz…
Cytuj:
Rok temu był płacz że stopy idą w górę, teraz w dół też źle,
Nie obraz się ale zaprezentowałeś typowe myślenie twardego elektoratu. Ważne co jest tu i teraz i ze „dajom”.
Stopy bolały najbardziej tych ktorzy dowalili hipotekę pod korek kiedy były one najniższe.
Druga sprawa to taka, ze one pójdą do gory znowu i to szybko. Tylko po wyborach . Głupim trzeba być żeby tego nie rozumieć.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3140
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Cytuj:
Obrazek

:mrgreen:

Obrazek

#pdk

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 10:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Cytuj:
nie powiesz że jest super gdy złotówka się osłabia względem dolara i euro do tego ropa na rynkach drożeje, a u nas cena gotowego produktu w hurcie spada.
Złotówka drożeje tylko chwilowo, tak reaguje rynek walut na zmiany stóp, jesienią jak rosły, dolar oraz euro doszły do 5zł, od tamtej pory złotówka praktyczniej cały czas się umacniała. Następne tąpnięcie złotówki będzie po wyborach.
Ceny ON uważam że dalej są zawyżone, powinny być jeszcze min. 50 gr niższe, ale to reguluje rynek światowy.
Cytuj:
ktoś za to niedługa będzie musiał zapłacić przy kasie.
Przy kasie to płacimy za dużo od czasu wymysłu koronawirusa, następnie tego czegoś co się dzieje na UA.

Wracając do wyborów, moim zdaniem jedynym sensownym wyborem patrząc po programie jest Konfederacja. Tylko podejrzewam że po wyborach sprzedadzą się Jarkowi jak ten będzie szukał koalicjanta.
Kukiz też w 2019 dużo krzyczał, dzisiaj jedynka w Opolu na czyjej liście? :oops:


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 13:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3140
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Konfederacja XDDDDDD

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

Poczytajcie i posłuchajcie co robi konfederacja - to taki sam sort jak Kukiz.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 13:48
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Jakieś Koparko ładowarki to najgorsze co może być :mrgreen:
Przepracowałem kilka lat na dużej gąsiennicy powyżej 40t i gdyby nie ciągłe delegacje to nawet bym nie myślał o powrocie za kierownice.
Maszynę miałem swoją także luz.
Jedyny minus to jak przychodzisz rano a tam kolejka 4osiek albo wozideł i rąbiesz 200szt na dniówkę non stop oprócz przerwy.
Ale jak mówię ja nie pracowałem na żadnych robotach typu kanalizacje itd.że pół dnia ładujesz 2 auta albo coś podobne,tylko raczej odkrywki albo wykopy pod Ski czy Autostrady.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Złotówka drożeje tylko chwilowo, tak reaguje rynek walut na zmiany stóp, jesienią jak rosły, dolar oraz euro doszły do 5zł, od tamtej pory złotówka praktyczniej cały czas się umacniała. Następne tąpnięcie złotówki będzie po wyborach.
Ceny ON uważam że dalej są zawyżone, powinny być jeszcze min. 50 gr niższe, ale to reguluje rynek światowy.
Raczej odwrotnie. Złotówka umocnila sie tylko chwilowo a w zasadzie wrocila do sredniej dlugookresowej ktora aktualnie ma trend wzrostowy.
Powodami umacniania sie złotówki byla slabosc dolara wzgledem euro co aktualnie sie konczy oraz przepływ kapitału zagranicznego na nasz rynek co bylo spowodowane wysoką inflacja, wzglednie wysokimi stopami procentowymi dzieki czemu mieliśmy korzystniej oprocentowane obligacje i lokaty i np amerykanom opłacało się wymienić zielone na złotówki i lokować kapitał u nas. U nas stopy zostały sciete dużo powyżej prognozy rynkowej ktora wynosila 0.25. Jeśli okaze sie ze glapa bedzie scinal je dalej a Fed zgodnie z przekazem bedzie podnosic wciaz swoje to kapital bedzie migrowac z PL do USA co spowoduje dalsze oslabianie zlotowki. Do tego dochodzą jeszcze inne pomniejsze historie jak choćby poziomy Wig20.

Co do ropy na rynkach swiatowych kraje OPEC+ na ostatnim posiedzeniu podtrzymaly kierunek dalszego ograniczania wydobycia surowca i jako cel wyznaczyly cene 100$ za baryłkę WTI wiec zasadnym jest prognozowac wzrost ceny po wyborach. Oczywiscie sytuacja makroekonomiczna na swiecie pozwala uważać ze inflacja w polsce moze zaczac wzrastac

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3574
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Obrazek

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Jakieś Koparko ładowarki to najgorsze co może być :mrgreen:
Przepracowałem kilka lat na dużej gąsiennicy powyżej 40t i gdyby nie ciągłe delegacje to nawet bym nie myślał o powrocie za kierownice.
Maszynę miałem swoją także luz.
Jedyny minus to jak przychodzisz rano a tam kolejka 4osiek albo wozideł i rąbiesz 200szt na dniówkę non stop oprócz przerwy.
Ale jak mówię ja nie pracowałem na żadnych robotach typu kanalizacje itd.że pół dnia ładujesz 2 auta albo coś podobne,tylko raczej odkrywki albo wykopy pod Ski czy Autostrady.
No właśnie to największy minus dużych robot te delegacje. Spanie po hotelach z robotnikami to bezapelacyjnie lepiej się do budy wrócić i się w kabinie zamknac.

Ale na pytanie gościa z 4 ośki ile ładować bo w sumie nie wiem na początku usłyszałem. „No tak żeby się nie wysypywalo , ino łyżka za bardzo nie dobijaj bo pióra pękają potem” :lol:
Cytuj:
Wracając do wyborów, moim zdaniem jedynym sensownym wyborem patrząc po programie jest Konfederacja. Tylko podejrzewam że po wyborach sprzedadzą się Jarkowi jak ten będzie szukał koalicjanta.
Kukiz też w 2019 dużo krzyczał, dzisiaj jedynka w Opolu na czyjej liście? :oops:
To tak nie do końca. Kukiza kupili bo to na standardy polityczne był żebrak.
Na Metzena musza znaleźć haki, zreszta już mu brata rzekomo z mafia powiązanego znaleźli.
Akurat Metzen a zarazem konfederacja nie jest tak prosta do przeciągnięcia na swoją stronę bo jemu siana nie brakuje no i w końcu bądź co bądź ale firmę zbudował i to nie jedna wiec chłop pojęcia ma o robieniu pieniędzy.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5884
Samochód: Volvo FH

Ja wam chłopacy powiem, że Konfa to szansa dla tego zaściankowego grajdołu, na sensowną przyszłość. Ale...
Korwina nikt nie traktuje serio, Braun to jakiś czub, Bosak np ja mam mieszane odczucia. Konfa to Sławunia.

Konfa ma mega program gospodarczy. Jeśli połowa z tego zagra, za 10 lat będzie nam się żyć dostatnio. Jedyny wg mnie problem, to oficjalnie prezentowany światopogląd. Przeciw Lgbt to w sumie nawet trochę jestem, ale całkowity zakaz aborcji, to wg mnie przegięcie.

I tak wg mnie, to gdyby ta Sławuniowa Nowa Nadzieja po wyborach zyskała na tyle na sile, żeby oddzielić się od Konfy, to by było pięknie. Bo Sławunia, sądzę że w głębi duszy nie jest religijnym zamordystą, i ma jakiś tajny plan, żeby wyru ch ać wszystkich, i być może uda mu się zrobić z tego bałaganu miejsce do dostatniego życia.
Bo mnie, tak jak większości, najbardziej zależy na dostatku, stabilizacji, pewności jutra, normalności.

Czy aż tak dużo k u r w a oczekuję?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Zgadzam się w 100%. Byłem 3 razy na piwie z Metzenem.
Pamietam jak mówi, ze z Korwinem mieli wielki problem zawsze. Bo z jednej strony chcieli go gdzieś przed wyborami „schować do kieszeni” bo zawsze walną jakiś głupi tekst w tv na który media tylko czekały żeby później się nad nimi tym pastwić a z drugiej strony nie mogli tego zrobić bo to wszystko tak naprawdę od niego się zaczęło wiec nie wypadało im go próbować utemperować.
Ale widać, ze im sie udało już trochę.
To jeszcze nie ten czas. Ich program to dla ludzi ktorzy chcą sami decydować o swoim życiu i być samodzielni. Większość narazie woli opiekę państwa.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 21:00
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Sławek przecież już dawno mówił jakie hasła się sprzedają, i co należy robić, aby ponieść za sobą tłum i zgromadzić wyborców, za co przepraszał ale inaczej w tym kraju polityki uprawiać się nie da. Miał wiele wywiadów czysto ekonomicznych, mówił o podatkach tak wiele, ale powiedzmy sobie szczerze, niewielki procent go słuchało, bo reszta nawet nie łapie podstawowych zasad ekonomi. Połowa tego społeczeństwa twierdzi, że nie płacą podatku VAT a jak inflacja spada to i ceny spadają, więc o jakim poziomie inteligencji my mówimy. Nie zdziwiłbym się jak pewne tematy i ustawy, które wzbudzają w nas emocje są tylko po to by więcej mówiono o Konfederacji, by zwiększyć zasięgi.

Korwin, jaki jest taki jest, ale chyba w sedno trafił, że program jest dla idiotów, bo taki musi być. Program zarówno PO i PISu jest czysto dla idiotów czyli (niestety) większości społeczeństwa. Prawda trudna, niepoprawna politycznie i w sumie z punktu PR nie powinno paść takie zdanie ale No Janusz w język się nie gryz a wiele razy powinien.

Jedno jest pewne, to nie przypadek, że wszystkim partiom od lewa do prawa nie jest na rękę zwiększająca się popularność Konfy.

Ja bym tam chętnie zobaczył ich w większej liczbie w Sejmie. Serio. Mam dość tych starych dzbanów, i odgrzewanego od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat tego samego kotleta i pseudo konfliktu między jednym Kaczorem a drugim. Ich miejsce jest albo na emeryturze albo w Choroszczy jak Sławek mówił.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5884
Samochód: Volvo FH

Ja nawet jeśli Sławunia nie ma tajnego planu, i to tylko moje widzimisię, i tak pewnie zagłosuję na Konfę.

Jest dużo bardzo bogatych krajów, gdzie światopogląd nie pokrywa się z moim, np takie ZEA. Jednak z chęcią bym tam zamieszkał.
Dążę do tego, że wolę żyć dostatnio w kraju który swiatopoglądowo nie do końca mi odpowiada, niż biednie w kraju który rozłazi się przez lewackie rządy fundujące nam imigrantów, lgbt, życie z socjalu, i niespłacalny dług dla moich dzieci.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3574
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Przy tych wszystkich roszadach typu zmiany partii, okręgów wyborczych, wpisywania na listy matek żon i kochanek, itp. wierzycie, że jest tu ktoś co chce coś poprawić?
A Sławusia to w sumie Rysiek Petru rozpykał, że mu nawet brewka nie drgnęła.
Może i warto im dać szansę, ale jakoś nie ma we mnie jakiegoś choćby umiarkowanego optymizmu.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 08 wrz 2023, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5936

Albo jestem stary, albo jesteśmy w takim miejscu, że naprawdę nie ma na kogo głosować.

Najbardziej żałuję, że PO to nie jest to PO z 2005 roku, z tamtym programem. Tylko lewicowo-socjalistyczne lelum polelum, bez pomysłu na program.


Post Wysłano: 09 wrz 2023, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2009, 11:40
Posty: 220
GG: 0
Samochód: Volvo

Też nie mam wyboru, będę głosował na Konfedrację, nawet jak się złączą z PiS.
Na Tuska i Hołownię jak coś czytam / widzę to po prostu rzygam, możecie mnie uważać za Pisowca ale nikt mnie nie przekona żeby zagłosować za tymi "nie mózgami". A do wyborów trzeba pójść, nawet wybierając mniejsze zło.


Post Wysłano: 09 wrz 2023, 1:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1814
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Nie chce być złośliwy, bo w sumie nie lubię, ale... Ale spojrzeć z drugiej strony, to były wybory ileś lat temu, nie pamiętam które to były i też tutaj była burza, że jak tamci nie wygrajooo, a wygrajooo te, to Polska jepnie, bydzie Grecja itp. itd. Jak dobrze pamiętam to co niektórzy nawet deklarowali chęć emigracji po wyborach. Minęło trochę czasu, żaden ani nie wyemigrował, ani nie ma Grecji i każdy jakoś się "czyma". :D Teraz znowu ta sama gadka i te same dylematy, równie dobrze wypowiedzi z tamtego czasu mógłby ktoś robić kopiuj/wklej - na jeden czort wyjdzie. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 09 wrz 2023, 2:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3272
Lokalizacja: eu

Cytuj:
i każdy jakoś się "czyma"
Bo my w tej czarnej dupie zaczęliśmy się już urządzać...


Post Wysłano: 09 wrz 2023, 7:14
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Zanim Grecja padła na pysk to z 20 lat balu było.

Ja wychodzę z założenia, że i tak nie ma nic do stracenia, a wolałbym, aby ludzie zmienili się w tym grajdole. Największy żal mam do tych gamoni co 8 lat rządzą, że tą cholerną politykę na każdym szczeblu i w każdej dziedzinie wprowadzili dzieląc ludzi.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 09 wrz 2023, 7:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5084
Samochód: orange i grafitowy

do "grecji" to zmierza się konsekwentnie małymi krokami i tak właśnie jest u nas.
zwróćcie uwagę że powoli zanika klasa średnia czyli mali przedsiębiorcy, zmniejsza się ilość "małych" biznesów, a to one przede wszystkim utrzymują każdy kraj przy życiu płacąc mniejsze czy większe podatki.
zapowiedzi (program ) konfederacji przewiduje "zero" podatków - z czego będą się utrzymywać instytucje naukowe, szkoły, szpitale specjalistyczne i te zwykłe powiatowe, teatry, muzea i wiele innych instytucji które są zwyczajnie niedochodowe bo to nie jest ich zadanie.
pewnie można uznać, że każdy podmiot ma się samodzielnie finansować tylko........można zrobić każdą drogę płatną ( to tylko przykład) by było zarządcę stać na odbudowę i remonty i o ile w dużych miastach to się może sfinansuje to po wioskach nikt nie będzie chciał takimi drogami się zajmować i niektórzy do domu będą jak kiedyś chodzili na piechotę bo błoto będzie po sama dude.
podobnie będzie ze szpitalami na zastrzyk będzie cię może stać, ale jak trzeba będzie zrobić zabieg specjalistyczny to co cała wieś się zrzuci czy umrzesz bo zabraknie kasy na leczenie.
podałem tylko dwa przykłady dlaczego nie powinni rządzić populiści w stylu konfederacji.
ja bym zaproponował by popatrzeć na program Bezpartyjnych Samorządowców, którzy powoli rosną w siłę i mają zupełnie inne podejście do np. systemu podatkowego czyli mniejsze podatki poprzez zmniejszenie, a właściwie racjonalizację wydatków, wielu z tych ludzi już dziś jest u władzy w samorządach czyli tam gdzie każdemu z nas jest najbliżej do własnej gminy.
program mają dość obszerny ( 122 strony ) i jest opublikowany w przeciwieństwie to głównych dużych graczy, którzy obrzucają się błotem.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jacoo i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: