Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: 100-LECIE VALEO
Post Wysłano: 31 maja 2023, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 mar 2020, 13:27
Posty: 10

W tym roku Valeo obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Po stu latach rozwoju w przemyśle, firma stała się jednym z wiodących graczy w dziedzinie zrównoważonej mobilności.

Obrazek

Przewidywanie, Innowacja, Transformacja...

W ciągu ostatnich 100 lat Valeo przeszło radykalną transformację, a Grupie udało się przewidzieć wiele zmian w przestrzeni mobilności. Zmiany i ich skala przyspieszają w ostatnich latach: walka ze zmianami klimatycznymi przyspiesza rozwój mobilności elektrycznej; coraz bardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy przyczyniają się do zwiekszenia bezpieczeństwa na drogach; doświadczenia z jazdy są definiowane na nowo, oświetlenie ulega transformacji, prowadząc do nowych funkcji i nowych zastosowań w różnych obszarach pojazdu.

W rezultacie Valeo stało się światowym liderem, w każdym ze swoich obszarów biznesowych, ze swoimi technologiami obecnymi we wszystkich obszarach mobilności i nie tylko: jeden na trzy nowe samochody na świecie jest wyposażony w technologię wspomagającą prowadzenie pojazdów Valeo, a jeden na trzy samochody na świecie jest wyposażony w systemy elektryczne zmniejszające emisję CO2 firmy Valeo.

e-Mobilność w zmieniającym się świecie

Rozwiazania Valeo są obecnie wykorzystywane we wszystkich formach mobilności, od mikromobilności elektrycznej (rowery, e-skutery, e-motocykle itp.) do nowych form (taksówki bez kierowcy, droidy dostawcze itp.), aby uczynić je elektrycznymi, bezpieczniejszymi i bardziej autonomicznymi. Zastosowanie technologii Valeo rozszerzyło się poza świat motoryzacji, na infrastrukturę i nowe usługi: zarządzanie ruchem, bezpieczeństwo pieszych, inteligentne oświetlenie w przestrzeni publicznej, ładowanie pojazdów elektrycznych i chłodzenie centrów danych.

Neutralność węglowa do 2050 roku

Valeo będzie nadal wprowadzać innowacje na rzecz bezpieczniejszego, niskoemisyjnego świata. Według rankingu opublikowanego w czerwcu 2022 r. przez Francuski Instytut Własności Intelektualnej (INPI), Valeo jest liderem wśród francuskich wnioskodawców patentów na świecie. Celem firmy jest również pomoc w osiągnięciu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Christophe Périllat, dyrektor generalny Valeo, powiedział: "W tym roku świętujemy niezwykłą rocznicę. Sto lat historii, determinacji i zaangażowania. Sto lat dostarczania naszej przemysłowej ekspertyzy naszym klientom motoryzacyjnym, oraz naszym partenrom w dystrybucji na rynku wtórnym. Pracując nad jak najszerszym dostępem dla przełomowych technologii spełniając jednocześnie najwyższe standardy przyjęte w motoryzacji."

Skromne początki ku wielkim horyzontom

Przygoda Valeo rozpoczęła się w 1923 roku we Francji, w warsztacie pod Paryżem, gdzie zostały wyprodukowane pierwsze okładziny hamulcowe. Firma rozwijała swoją działalność, rozszerzając ją na całą Francję, zanim weszła na rynek międzynarodowy: najpierw w Europie, następnie w Brazylii, a w końcu na całym świecie. Sto lat później Valeo stało się firmą technologiczną - partnerem wiodących producentów samochodów na świecie. Mały warsztat rozwinął się w międzynarodowego giganta działającego w 29 krajach i zatrudniającego 109 900 pracowników.

Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: