Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 paź 2022, 14:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2022, 14:17
Posty: 1
Samochód: Scania

Drodzy forumowicze . Dostałem nową Scanie G450, przyczepa (tandem) został od wcześniejszej ciezarówki.
Czy ktoś może mi pomóc w kwestii wypoziomowania zestawu?
Chodzi o to że tył ciezarówki bardzo wysoko stoi, przez co tył przyczepy jest bardzo nisko.
Jak jestem załadowany i trzecia oś się opuści , to nie jest źle ( chociaż i tak za wysoko ) , ale gdy rozładują towar i podniosę ośkę w górę to jest masakra.
Mam pilot do poziomowania, oraz na desce rozdzielczej dwie pamięci M1 i M2 ale za nic nie potrafię tego ustawić. I pytanie czy w ogóle można tym to ustawić?
Czy takie opuszczenie jest możliwe tylko na serwisie?


Post Wysłano: 09 paź 2022, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie znam się na takich nowych autach, ale w starych trzeba było zrobić komputerem, albo wyginać cięgno poziomaka, więc moim zdaniem podjedź na serwis. Nie wiem czy każda Scania tak ma, moja 10 cm dyga się do góry jak ośkę się podniesie (żeby zwiększyć prześwit).


Post Wysłano: 06 cze 2023, 7:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 cze 2023, 7:28
Posty: 1
Samochód: VOLVO FH500 TURBO COMPOUND

KOLEGO JAK ROZWIĄZAŁEŚ PROBLEM MAMY TO SAMO Z NOWYMI TANDEMAMI ?
Cytuj:
Drodzy forumowicze . Dostałem nową Scanie G450, przyczepa (tandem) został od wcześniejszej ciezarówki.
Czy ktoś może mi pomóc w kwestii wypoziomowania zestawu?
Chodzi o to że tył ciezarówki bardzo wysoko stoi, przez co tył przyczepy jest bardzo nisko.
Jak jestem załadowany i trzecia oś się opuści , to nie jest źle ( chociaż i tak za wysoko ) , ale gdy rozładują towar i podniosę ośkę w górę to jest masakra.
Mam pilot do poziomowania, oraz na desce rozdzielczej dwie pamięci M1 i M2 ale za nic nie potrafię tego ustawić. I pytanie czy w ogóle można tym to ustawić?
Czy takie opuszczenie jest możliwe tylko na serwisie?


Odebraliśmy dwie nowe przyczepy ELBO, kierowcy zgłaszają problem iz kiedy przyczepa jest pusta nurkuje a kiedy załadowana, tylnym chlapaczem ciagnie non stop po ziemi... podejrzewamy problem z poziomowaniem...

Zauważyliśmy iz poziomak drut ktorym reguluje sie wysokość jest na przedniej osi przyczepy, a nie jak w wielu innych tandemach wielton czy innych firm na tylnej osi... czy tak zamocowany zawór z drutem poziomujacym jest zamontowany prawidlowo ?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: