Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lis 2006, 0:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2006, 21:22
Posty: 48
Lokalizacja: Sochaczew

Panowie, wieże że jesteście zorientowani w te tematy i potraficie wyjaśnic blondynce ;) to dlaczego w tym cudownym Dafie jest taki wspaniały dzwięk silnika i ewentualnie, wytłumaczyc co trzeba zrobic i w jaki sposób aby coś takiego usłyszec od swojej ciężarówki :U

Załączam filmik: http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 5539&q=DAF


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 2:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Silnik V8. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 6:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

nie wiem w jaki sposób Ty oceniasz dźwięki.
w samochodach ciężarowych zwykle montuje się silniki rzędowe, chłodzone cieczą z turbodoładowaniem. dźwięk jest więc charakterystyczny i dodatkowo przy zwiększanych obrotach słychać gwizd turbiny, czego nie słychać w samochodach osobowych. w silnikach Iveco turbina ma zmienną geometrię łopatek, więc ten gwizd jest w tych samochodach troszeczkę inny.
jeżeli zaś samochód jest wyposażony w silnik widlasty, jak na co zwrócił uwagę kolega Kielas, dźwięk samego silnika jest też inny. mniejsze wykorbienie na wale, krótszy skok tłoków powoduje, że ten dźwięk będzie inny i w samochodzie ze standartowym silnikiem tego nigdy nie będzie.
dodam jeszcze, że bardzo chrakterystyczm odgłosem silnika odznacza się VW Garbus, jest to silnik bokser w przeciwbieżnym układzie cylindrów z chłodzneim powietrznym. troszeczę lepsze brzmienie ma legendarne Porsche 911, wyposażone w silnik 6 cylindrowy, bokser, chłodzony powietrzem. dodać należy, że silniki bokser chłodzone wodą (Subaru) nie mają już takiego charakterystycznego brzmienia.
tutaj należy wspomnieć jeszcze o jednym producencie silników z chłodzenim powietrznym - czeska Tatra.
mało kto pamięta, że Tatra robiła znakomite samochody osobowe z silnikiem chłodzonym powietrzem umieszczonym z tyłu jeszcze przed wojną. pracami konstruktorskimi kierował wówczas inż Ledwinka. zrobił on prototyp o nazwie V570, którego podobieństwo do wyprodukowanego później KdF Wagen (późniejszego VW Garbusa) skończyło się procesem o kradzież patentu i w roku 1961 VW wypłacił państwowej już firmie Tatra 3 mln marek niemieckich.
silniki Tatry są dzisiaj w ciężarówkach. są to widlaste V8 chłodzone powietrzem i one mają właśnie bardzo charakterystyczny dźwięk.

z charkterystycznych dżwięków w motoryzacji dodałbym dźwięk silnika Wankla w dawnym NSU Ro80 (obecnie tylko Mazda RX-8 produkuje jeszcze pojazdy z takimi silnikami), który to nie zwiększa inntensywności dźwięku wraz z rosnącymi obrotami.
no i według mnie najbardziej imponujący dźwięk silnika: chodzi mi tu o motocykl Boss Hoss od niedawna dostępnym na europejskim rynku. w modelu BHC-3 502 (Boss Hoss Cykles) jest silnik V8 o pojemności 5,2l i mocy 502KM (http://www.bosshoss.net/view_bike.asp?x=BHC3502). jeżeli dodam, że tłumikami sa dwa półmetrowe kawałki rurki, to łatwo sobie wyobrazić, że odgłos wchodzącego na obroty silnika powalana mocą.
Obrazek


Ostatnio zmieniony 13 lis 2006, 13:25 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 7:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Przedewszystkim ten Daf ma przerobiony wydech i prawdopodobnie nie posiada fabrycznego tłumika przez to jest głośniejszy. Karzda rzędowa 6 będzie wydawać taki odgłos jak odłonczysz tłumik

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 10:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2006, 17:42
Posty: 8

Cytuj:
Silnik V8. :wink:
Brawo. Daf niema silników V8 :)


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2005, 20:59
Posty: 344
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Jeśli się już zagłębiamy w szczegóły to dzwięk silnika z głównej mierze zależy od ukształtowania denka tłoka i komory splania, no i wiadomo od wydechu. Dlatego zmieniająć tylko wydech każde auto i tak powinno wydawać inny dzwięk.
Cytuj:
że silniki bokser chłodzone wodą (Subaru) nie mają już takiego charakterystycznego brzmienia.
A co Cyryl-u rozumiesz przez charakterystyczne brzmienie, bo co jak co ale subaru to odrazu poznać ten piękny basowy odłos :)

Wiktoria jak lubisz takie dźwięki to jednak polecam v8power.nl śćiągnij pare filmików Szweckie V8 jak dlamnie lepiej chodzi niż te DAF-y :wink:

_________________
http://www.GLOBETRUCKER.org
Is it better to loose 5 minutes or 50 years ?
preferite perdere 5 minuti oppure 50 anni ?
Preferez-vous predre 5 minutes ou 50 ans ?
verlieren Sie lieber 5 Minuten oder 50 jahre ?
Wolisz stracić 5 minut czy 50 lat ?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2006, 10:07
Posty: 44
Lokalizacja: Czaplinek

HitmaN rzeczywiście ładne dzwięki tych V8 pościągałem kilka noi ładnie one brzmią

_________________
http://www.ricoe.de
http://www.remusmilus.blog.onet.pl
blog o koszykówce wchodzić komentować ... warto


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 13:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Subaru ma odgłos auta sportowego. wiele takich aut oraz tuningowanych ze zwykłym silnikiem ma podobne brzmienie. natomiast odgłos silnika Garbusa i Porsche nie sposób pomylić z innimi samochodami.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 14:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Cytuj:
Cytuj:
Silnik V8. :wink:
Brawo. Daf niema silników V8 :)
Wiec jaki silnik ma ten DAF?


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 14:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2006, 17:42
Posty: 8

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Silnik V8. :wink:
Brawo. Daf niema silników V8 :)
Wiec jaki silnik ma ten DAF?
:lol: :lol:
Ile ty masz lat? Jestes smieszny, i chyba niejestes miłośnikiem ciezarówek jak takich podstawowych rzeczy niewiesz, zeby dziewczyna wiedziała wiecej niz chłopak o ciezarówkach....
A DAF MA SILNIK RZEDOWY tz. R6.
:lol: :lol:

PS. Cyryl i reszta, ale Wiktorii chyba chodziło o brzmienie Dafa a nie gabrusów, jej chłopak jeździ Dafem i dlatego ja intresuje tylko ta marka.


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 16:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Wlacz Wiktoria kiedys Monster Garage na TVN Turbo.Tam ten ich szef montuje taki wydech ze taki dzwiek z malucha by wyciagnał(nie bierzcie tego dosłownie,to przenosnia ;) ).Swoja droga to....brzmi bosko ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 16:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 14:07
Posty: 45
GG: 0
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mechanikiem nie jestem, dlatego zapytalem. Mi to brzmi na V8, ale teraz juz wiem, ze nie maja. Dzieki i sorry za pomylke. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 18:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2006, 21:22
Posty: 48
Lokalizacja: Sochaczew

Najlepiej zrozumiałam kolege Sztangę, i już wiem o co w tym chodzi, i chyba nie jest to coś bardzo trudnego. Dziękuje Sztanga :)

Ale za to nie rozumiem wypowiedzi kolegi Cyryla, nie wiem dlaczego i w jakim celu przytoczył nam Silniki Garbusa, Subaru czy Porsche :roll:

Cytuj:
silniki Tatry są dzisiaj w ciężarówkach. są to widlaste V8

W roli scisłości: W Tatrach silnik jest 10 garowy czyli V10 :twisted:


Tytuł:
Post Wysłano: 13 lis 2006, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2006, 10:56
Posty: 84
Lokalizacja: Koszalin

o widzę ze się ktoś zna na dźwięku silnika mi sie daf nei podoba ale głos dafa tak chodzi o motor

[ Dodano: Pon, 13.11.2006, 19:14 ]
a klakson ma jak pociag

_________________
Warstat:
Iveco TurboStar II- 5%
Tank Trailer-0%
Scania 14G 580 V8 8x4 "Finn Hansen"-1%


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2006, 16:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

fajne Dafik na filmiku i ten jego ryk :wink: poprostu miodzio dla ucha :) a klaksony też mają zaje**** :wink:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2006, 17:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

h,mm.. nie brzmi to jak V8 i raczej nim nie jest, no chyba, że ktoś zrobił przeszczep, ale to musiałbybyć niedorozwinięty maniak przeróbek truckowych.

co do klaksonu to powiem że w prezęcie na mikołaja mam obecaną od znajomego trąbe od lokomotywy PKP ;) hmm.. ciekawe co będzie jak wrzuce do scanii. On miał taką samą w Autosanie, i mówił, że kiedyś jak zatrąbił przed przejazdem kolejowym to dróżnik wyleciał i kamieniami rzucał w niego :) sory za OT

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2006, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ta tylko przez takie coś można mieć nieprzyjemności. Dźwięk klaksonu musi spełniac pewne wymogi. Nie może być przeraźliwy. Ma ostrzegać, nie straszyć. Pzdr. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lis 2006, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lut 2005, 22:59
Posty: 122
Lokalizacja: Brzesko

Ja mam taki właśnie sygnał tylko że od lokomotywy górniczej, leży u mnie w garażu bo mamy już 2 w Dafie. Narazie leży i odpoczywa. Został kupiony na giełdzie staroci za marne grosze przez mojego wujka który się takimi właśnie starociami pasjonuje, ale dał go mojemu tacie żeby sobie założył do samochodu, ale zmieniliśmy samochód i mamy teraz 2 a on spoczywa na półeczce.


Tytuł:
Post Wysłano: 26 lis 2006, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 19:00
Posty: 25
Lokalizacja: Zabrze

Cytuj:
eee tam grunt zeby trąbiło, w Krakowie w tym roku był Michał z warszawy zastepcza Majorka i on mial 2 trabki wysokiego tonu z EN57 i to nieźle gwizdało, slychac ostro ale niezbyt to pasowalo do trucka :D
Rp1 :P
Cytuj:
Problemy moga być jak sie ma sygnal o zmiennym tonie (czyli tak jak my :D ) co jest zabronione ale co tam... Już nie jednego drużnika tym obudzilismy :P :P Ale zaś jak czasami sie trafi jakis maruda na drodze to trzeba postraszyc i pogonić :twisted: :twisted:
Najlepiej się budzi drużników trąbą gagara :P Wylatują i patrzą co się dzieje
Gagar - St44[/quote]


Tytuł:
Post Wysłano: 24 gru 2006, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2006, 17:21
Posty: 191
Lokalizacja: Zduńska Wola/łodzkie

i tak nic nie przebije starego radzieckiego v8 w kamazie :D jest tosilnik wolnossący nie ma więc gwizdu turbo i ten dzwięk w pewnym zakresie obrotów jest taki klekoczący (no takie charakterystyczne dududududu) natomiast najfajniejsze momenty to jak stoi na obrotach biegu jałowego (cichy dzwek ale taki ,,dresiarski'' nie jk star wrum, wrum wrum wrum tylko bububububu) , jak np rusza z krzyżowki i keci go wysoko na 1 (wtedy ten klekot zmienia sie w takie głosne niskie dudnienie niejedno bmw czy sportówka może tylko pozazdrościć :D)i moment kiedy już jest na wysokich obrotach i kierowca wciśnie sprzęgło i gwałtownie puści gaz wtedy rozlega sie niskie buuuuuuuuuuuu :D)

nowe kamazy już mają turbo i chyba inną konstrukcje tłumika bo dzwięk już tak fajnie nie dudni .......

Aaa i to jest post na temat tak? Holenderski dzwięk?? Mod R


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: