Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Man TGX 18.470
Post Wysłano: 07 maja 2022, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Obrazek
Marka: MAN
Model: TGX 18.470
Rok produkcji: 2021r.
Przebieg: 40tys. km.
Wyposażenie: el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja manualna, lodówka, skrzynia biegów automatyczna
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: Schwarzmuller Powerline 2022r.
Obsługiwane kierunki: PL - IT - PL


Obrazek Obrazek
Obrazek

Trzy miesiące po przesiadce można coś więcej powiedzieć. Duża poprawa w stosunku do poprzednich generacji, niższe spalanie (25,9l/100km z tego okresu), lepsza dynamika w górskich terenach, wygodniejsza kabina i pozycja za kierownicą. Na minus dwukrotnie większe zużycie adblue.
Naczepa z tego roku, z nowej linii Powerline z odchudzoną ramą. Dość mocno ugina się przy punktowym załadunku. Po za tym bez zastrzeżeń.


Post Wysłano: 07 maja 2022, 14:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dużo zmieniło się wnętrze? Materac trochę grubszy, czy jak w poprzednikach, 2 cm? :D Nie miałem jeszcze okazji na żywo takiego zobaczyć. :wink: Wizualnie ładnie się prezentuje. :)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 09 maja 2022, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2022, 20:34
Posty: 2

Fajny man :D


Post Wysłano: 04 mar 2023, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

W lutym minął rok, od odebrania samochodu. 160tys. km. minęło bezawaryjnie, samochód nie sprawia problemów, trafił się udany egzemplarz (drugi taki egzemplarz w firmie ma problemy z dodatkowym wyposażeniem tj. radar tempomatu aktywnego, elektroniczny hamulec ręczny). Dynamika jazdy w terenach górzystych z pełnym tonażem jest zadowalająca. Średnie spalanie z tego okresu to 26,5 l/100km co przy jeździe z pełnymi tonażami raczej jest dobrym wynikiem. Kilka zdjęć:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z naczepy jestem mniej zadowolony. Przez to, że jest to naczepa z serii Powerline (odchudzona dość mocno) ugina się bardzo przy punktowym załadunku, dość mocno rzuca się to w oczy. Poprzednie roczniki były dużo solidniejsze.


Post Wysłano: 05 mar 2023, 9:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Przyznaj się, że najważniejszy w tym aucie jest programator ogrzewania :D


Post Wysłano: 05 mar 2023, 9:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Apropo ogrzewania, to w tych modelach jest jeszcze dostępne suche ogrzewanie z wylotami przy podłodze, czy już tylko mokre z kratek z kokpitu?Ten model to jest prosty przykład na to,jak można na tej samej kabinie dosłownie zrobić cuda po modernizacji.Poprawiona diametralnie pozycja za kierownicą,dużo lepsze zagospodarowanie miejsca pod łóżkiem i wreszcie zlikwidowana wyspa na tunelu, dużo przyjemniejszy kokpit, lepsze wsiadanie i wysiadanie,dużo nowych technologii,itd.Czy w tym modelu jest coś ciszej względem poprzednika?Skrzynię masz 14 czy 12,jak Ci się sprawuje?Spalanie paliwa to inna bajka już odkąd zaprezentowali te poprawione silniki,no ale Ad Blue dużo piją.Ja ostatnio naprzemiennie robiłem kilka tras XF106 SSC i TG-X 460 XLX z chłodnią.O ile w Dafie dało się pospać podczas pauzy przy agegacie na ciągłym, o tyle w MAN-ie miałem wrażenie, że agregat "śpi ze mną " na górnym łóżku... :mrgreen: Mam wrażenie, że ta kabina to jest z papieru,wygłuszenie w tych latach - 18r bardzo słabe.Jak dla mnie największym minusem tej kabiny,jest jednak brak możliwości wyprostowania się na środku tunelu, jedynie przy otwartym szyberdachu... :lol:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 05 mar 2023, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 808
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Apropo ogrzewania, to w tych modelach jest jeszcze dostępne suche ogrzewanie z wylotami przy podłodze, czy już tylko mokre z kratek z kokpitu?Ten model to jest prosty przykład na to,jak można na tej samej kabinie dosłownie zrobić cuda po modernizacji.Poprawiona diametralnie pozycja za kierownicą,dużo lepsze zagospodarowanie miejsca pod łóżkiem i wreszcie zlikwidowana wyspa na tunelu, dużo przyjemniejszy kokpit, lepsze wsiadanie i wysiadanie,dużo nowych technologii,itd.Czy w tym modelu jest coś ciszej względem poprzednika?Skrzynię masz 14 czy 12,jak Ci się sprawuje?Spalanie paliwa to inna bajka już odkąd zaprezentowali te poprawione silniki,no ale Ad Blue dużo piją.Ja ostatnio naprzemiennie robiłem kilka tras XF106 SSC i TG-X 460 XLX z chłodnią.O ile w Dafie dało się pospać podczas pauzy przy agegacie na ciągłym, o tyle w MAN-ie miałem wrażenie, że agregat "śpi ze mną " na górnym łóżku... :mrgreen: Mam wrażenie, że ta kabina to jest z papieru,wygłuszenie w tych latach - 18r bardzo słabe.Jak dla mnie największym minusem tej kabiny,jest jednak brak możliwości wyprostowania się na środku tunelu, jedynie przy otwartym szyberdachu... :lol:
Nieco odchodząc od tematu. Kabiny MANa muszą być strasznie cienkie bo samo auto jest bardzo lekkie. Mamy TGS, E4 z hydrodrivem. Kabina dużo bardziej obszerna od mojego Volvo FM a różnica wagi pomiędzy tymi autami to 300 kg, czyli mniej więcej tylko co waży hydrodrive, gdzie ja mam jeszcze alufelgi...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 05 mar 2023, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Przyznaj się, że najważniejszy w tym aucie jest programator ogrzewania :D
Mała rzecz, a zimie cieszy :mrgreen: . Szczególnie przy mokrym ogrzewaniu postojowym, jak patrzyłem na kolegów z firmy odkuwających lód z wycieraczek :mrgreen:
Cytuj:
Apropo ogrzewania, to w tych modelach jest jeszcze dostępne suche ogrzewanie z wylotami przy podłodze, czy już tylko mokre z kratek z kokpitu?Ten model to jest prosty przykład na to,jak można na tej samej kabinie dosłownie zrobić cuda po modernizacji.Poprawiona diametralnie pozycja za kierownicą,dużo lepsze zagospodarowanie miejsca pod łóżkiem i wreszcie zlikwidowana wyspa na tunelu, dużo przyjemniejszy kokpit, lepsze wsiadanie i wysiadanie,dużo nowych technologii,itd.Czy w tym modelu jest coś ciszej względem poprzednika?Skrzynię masz 14 czy 12,jak Ci się sprawuje?Spalanie paliwa to inna bajka już odkąd zaprezentowali te poprawione silniki,no ale Ad Blue dużo piją.Ja ostatnio naprzemiennie robiłem kilka tras XF106 SSC i TG-X 460 XLX z chłodnią.O ile w Dafie dało się pospać podczas pauzy przy agegacie na ciągłym, o tyle w MAN-ie miałem wrażenie, że agregat "śpi ze mną " na górnym łóżku... :mrgreen: Mam wrażenie, że ta kabina to jest z papieru,wygłuszenie w tych latach - 18r bardzo słabe.Jak dla mnie największym minusem tej kabiny,jest jednak brak możliwości wyprostowania się na środku tunelu, jedynie przy otwartym szyberdachu... :lol:
Nie spotkałem jeszcze nowego Mana z suchym webastem.
Skrzynie mam 14-stokę, czyli tą niby ze Scanii. Jest w porządku, chociaż czasem potrafi się zawiesić np. na światłach. Trzeba wyrzucić na luz i wrzucić od nowa D. Jako, że moje auto jest w totalnie podstawowej wersji, nie mam żadnych tempomatów z topografią, wolnego koła, ledowych kierunkowskazów ( :mrgreen: ) to pod górki bawię się biegami i jadę dość dynamicznie. Większa ilość biegów w tym pomaga.
Co ciekawe w drugim Manie nowej generacji u nas w firmie jest skrzynia AStronic 12-sto biegowy. Nie wiem dlaczego zaczęli ponownie montować ZFy.
Dla mnie wysokość kabiny jest ok. Nie należę do wysokich osób, więc poruszam się po kabinie dość swobodnie.
Wygłuszenie kabiny jest faktycznie dość słabe. Nawet jeśli dobrze się przyjrzeć, np. przy zawiasach łóżka widać gołą blachę. Kabina szybko się wychładza, dobrze, że ogrzewanie jest dość wydajne.
Cytuj:
Nieco odchodząc od tematu. Kabiny MANa muszą być strasznie cienkie bo samo auto jest bardzo lekkie. Mamy TGS, E4 z hydrodrivem. Kabina dużo bardziej obszerna od mojego Volvo FM a różnica wagi pomiędzy tymi autami to 300 kg, czyli mniej więcej tylko co waży hydrodrive, gdzie ja mam jeszcze alufelgi...
Zgadza się. Mój zestaw na pusto oscyluje w okolicach 13800kg z pełnymi zbiornikami paliwa. Częściowo jest to zasługa bardzo lekkiej naczepy, która dodatkowo jest w bardzo podstawowej konfiguracji, tj. brak paleciary, podnoszonej osi.
Cytuj:
Dużo zmieniło się wnętrze? Materac trochę grubszy, czy jak w poprzednikach, 2 cm? :D Nie miałem jeszcze okazji na żywo takiego zobaczyć. :wink: Wizualnie ładnie się prezentuje. :)
Materac jest dużo grubszy, mnie śpi się bardzo wygodnie. Może nie jest to komfort snu znany mi z Dafa, ale na pewno o niebo lepszy niż w Scanii


Post Wysłano: 05 mar 2023, 19:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

W sumie siedziałem w takim manie, tylko to była mała, dzienna kabina, będę musiał się wprosić do większej i ją obejrzeć :mrgreen:


Post Wysłano: 05 mar 2023, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak to bieda edyszyn, to jest brak dodatkowej izolacji kabiny
Bodajże wersja z dodatkową izolacją nazywała się nordic wersja skandynawska

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 05 mar 2023, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Powiem Ci,że jak na auto bez tempomatu z topografią i wolnego koła to serio dobrze pali.Raczej chyba nie masz zbyt dużo gór i nie jest na full w te i spowrotem?Przełożenie 2.31?

P.S daj jakieś zdjęcia wnętrza, szczególnie mnie ciekawi jak wygląda kokpit po ciemku.Dalej na czerwono podświetlone?

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 05 mar 2023, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Jak to bieda edyszyn, to jest brak dodatkowej izolacji kabiny
Bodajże wersja z dodatkową izolacją nazywała się nordic wersja skandynawska
Zgadza się, mamy we firmie te „wersje skandynawskie”
Cytuj:
Powiem Ci,że jak na auto bez tempomatu z topografią i wolnego koła to serio dobrze pali.Raczej chyba nie masz zbyt dużo gór i nie jest na full w te i spowrotem?Przełożenie 2.31?

P.S daj jakieś zdjęcia wnętrza, szczególnie mnie ciekawi jak wygląda kokpit po ciemku.Dalej na czerwono podświetlone?
Trasy PL - IT przez Słowenię. Mniejsze góry niż przez Austrie, ładunki w przeważającej większości to ponad 23t.
Jakie jest przełożenie nie mam pojęcia.
Kokpit jest teraz podświetlony na biało, mam tylko takie słabe zdjęcie:
Obrazek


Post Wysłano: 06 mar 2023, 1:38
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Zamów u Adamosa cały interior to i kabina przy okazji się zaizoluje ;)

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 10 mar 2023, 10:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Cytuj:
Zamów u Adamosa cały interior to i kabina przy okazji się zaizoluje ;)
To raczej nie jest firma pokroju Popławski Transport,więc takie ''inwestycje'' nie są pewnie przewidywane... :mrgreen:

Niech nadal dobrze pali i się bezawaryjnie sprawuje :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 29 maja 2023, 11:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 maja 2023, 3:34
Posty: 2
Samochód: MAN

Cytuj:
Cytuj:
Jak to bieda edyszyn, to jest brak dodatkowej izolacji kabiny
Bodajże wersja z dodatkową izolacją nazywała się nordic wersja skandynawska
Zgadza się, mamy we firmie te „wersje skandynawskie”
Cytuj:
Powiem Ci,że jak na auto bez tempomatu z topografią i wolnego koła to serio dobrze pali.Raczej chyba nie masz zbyt dużo gór i nie jest na full w te i spowrotem?Przełożenie 2.31?

P.S daj jakieś zdjęcia wnętrza, szczególnie mnie ciekawi jak wygląda kokpit po ciemku.Dalej na czerwono podświetlone?
Trasy PL - IT przez Słowenię. Mniejsze góry niż przez Austrie, ładunki w przeważającej większości to ponad 23t.
Jakie jest przełożenie nie mam pojęcia.
Kokpit jest teraz podświetlony na biało, mam tylko takie słabe zdjęcie:
Obrazek
Jeżdżę tym samym i dobrze wszystko, elegancko podświetlone. Właśnie widzę, że Twoje zdjęcie tego nie oddaje.


Post Wysłano: 02 paź 2023, 20:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1066
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Z końcem ubiegłego tygodnia zdałem samochód z przebiegiem 237 tys. km. i tym samym zakończyłem sześcioletnią współpracę z firmą.
Samochód do samego końca spisywał się bardzo dobrze, nie było żadnych awarii.
Zdjęcie z jednej z ostatnich tras:

Obrazek

Temat za jakiś czas można zamknąć, może ktoś będzie miał jeszcze jakieś pytania.


Post Wysłano: 02 paź 2023, 20:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Ehh tuningi wleciały, myślałem że sezon 2024 będzie tłusty w zloty i eventy :D

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 17 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: