Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2022, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Cytuj:
Myślę, że nic się nie zmieniło w rozumowaniu ludzi, a wręcz przeciwnie, jest jeszcze gorzej. Wystarczy nieraz poczytać wypowiedzi na FB, że ktoś rozjechał psa czy kota, bo chciał uniknąć jakiegoś zdarzenia i potem... Fala hejtu, że oni by go za jaja powiesili, pozbawili rąk czy nóg... I takich ludzi jest masa, są to tak zakute łby, że nie rozumieją sytuacji, a za psa czy kota, zabili by człowieka. Ja nie mówię absolutnie, by rozjeżdżać zwierzęta, ale są niejednokrotnie sytuacje, których nie da się po prostu uniknąć i lepiej jest zrobić tak, niż spowodować wypadek i straty materialne. Dlatego myślę, że od tamtych czasów nic się nie zmieniło i gdyby przyszło do jakiejś wojny, takie coś jak Auschwitz wróciłoby bez problemu, dalej by gazowali ludzi, torturowali, okaleczali itp. itd.
O tych odklejencach od zwiarząt to szkoda strzępić ryja. Najgorsze jest to że takich skrzywionych łbów jest coraz więcej.


Post Wysłano: 27 lut 2022, 15:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Cytuj:
Myślę, że nic się nie zmieniło w rozumowaniu ludzi, a wręcz przeciwnie, jest jeszcze gorzej. Wystarczy nieraz poczytać wypowiedzi na FB, że ktoś rozjechał psa czy kota, bo chciał uniknąć jakiegoś zdarzenia i potem... Fala hejtu, że oni by go za jaja powiesili, pozbawili rąk czy nóg... I takich ludzi jest masa, są to tak zakute łby, że nie rozumieją sytuacji, a za psa czy kota, zabili by człowieka. Ja nie mówię absolutnie, by rozjeżdżać zwierzęta, ale są niejednokrotnie sytuacje, których nie da się po prostu uniknąć i lepiej jest zrobić tak, niż spowodować wypadek i straty materialne. Dlatego myślę, że od tamtych czasów nic się nie zmieniło i gdyby przyszło do jakiejś wojny, takie coś jak Auschwitz wróciłoby bez problemu, dalej by gazowali ludzi, torturowali, okaleczali itp. itd.
Może tak, może nie, obyśmy się nigdy nie przekonali. Sam myślę wiesz że większość potrafi tylko "krzyczeć w necie", a w zwykłym życiu już odezwać się nie potrafią, nawet wtedy kiedy trzeba.

P.S. jeżeli z tą kradzieżą czołgu to prawda to są dobrzy :mrgreen:

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 27 lut 2022, 23:13
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

Ja do Ukrainy nie mam szacunku jako Państwa i częściowo społeczeństwa. Wszystko za sprawą UPA i Bandery. Rząd ukraiński nie potępił oficjalnie zarówno jednego jak i drugiego, marsze na jego cześć odbywają się bez problemów, a obwód lwowski ogłosił rok 2022 rokiem UPA, również bez żadnego sprzeciwu władz. Oni go tam uważają za bohatera, a my im pomagamy. Oczywiście, żałuje ludzi niewinnie ginących w tym konflikcie, jestem za tym by pomagać uchodźcom, ale za to, że Ukraina oficjalnie nie potępia ani organizacji ani Bandery, więc i żadnej broni od nas nie powinna dostać. A i z ludźmi bywa różnie. Gość, którego znałem osobiście teraz nagle zagorzały banderowiec, marsze i tego typu sprawy. Moim zdaniem pomoc ludziom na tak, pomoc w konflikcie na nie.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 28 lut 2022, 3:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3572
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

To chyba nie jest najlepszy moment na rozliczenia z przeszłością.
Jak myślisz komu teraz najbardziej zależy żeby skłucić ze sobą PL z UA?
Z resztą Uraińcy teraz piszą sobie historię na nowo.
Ja tam ich jakoś specjalnie za bardzo nie lubię, ja to w ogóle mało kogo lubię, z resztą chyba z wzajemnością, ale przy tym o jaką idzie stawkę nie ma to większego znaczenia.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 9:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Dzisiaj olewając Ukrainę za kilka lat my zostajemy w jej położeniu. Więc po prostu czysto egoistycznie, bez względu na zaszłości historyczne powinniśmy jej pomagać, tak żeby to wciąż oni sąsiadowali z ruskimi [wycenzurowano], a nie my.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lip 2008, 15:06
Posty: 249
GG: 7005903
Lokalizacja: Resko/Szczecin zachodniopomorskie

Cytuj:
Dzisiaj olewając Ukrainę za kilka lat my zostajemy w jej położeniu. Więc po prostu czysto egoistycznie, bez względu na zaszłości historyczne powinniśmy jej pomagać, tak żeby to wciąż oni sąsiadowali z ruskimi [wycenzurowano], a nie my.
My i tak juz poniekad sasiadujemy z nimi...Pamietajcie ze Bialorus to juz tak naprawde Rosja i granica polsko bialoruska to granica polsko rosyjska


Post Wysłano: 28 lut 2022, 13:15
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sty 2011, 15:46
Posty: 4166
Samochód: DAF XF105.410
Lokalizacja: Wieluń / Wieruszów

W sumie faktycznie, może warto schować dumę do kieszeni, aby nie graniczyć z Ruskimi. Jednakże, zastanawia mnie fakt, że ciężko mi uwierzyć by Rosja w 10 dni się wyprztykała (jak to niektóre źródła donoszą) z zasobu militarnego. Dlatego obawiam się, że to dopiero preludium tego wszystkiego.

_________________
09.09.2011r. Sylwek. Pamiętamy. [*]

Naczelny Forumowy Kierowca z Powołania.
#BigosLover


Post Wysłano: 28 lut 2022, 13:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

k**** Wy tu o banderze śmieciu i innych burakach z UPA. Co mają mówić oni o naszych żołnierzach wyklętych? Jak już się bawicie w historyków i wywlekanie rzeczy sprzed 80 lat i lepiej to może wszystko co?

Na Niemców też jest foch za Adiego? Czy może na Austriaków bo tak się malarz urodził?

Idźmy dalej i zacznijmy pluć na Szwedów za potop...

A co do tych świąt upy srupy to ostatnio na całą Ukrainę uczestniczyło w nich całe 3.5 tysiąca ludzi.

Pozdro.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Prawda jest taka, że do wojny na Ukrainie przyłożyli ręce wszyscy, USA, UE i Rosja.
W 1994 rozbroili Ukrainę z głowic nuklearnych, USA, UK i Rosja podpisali w Budapeszcie dokument w którym zaobowiązali się do zapewnienia Ukrainie integralności granic i suwerenności ale Ukraina miała pozostać państwem neutralnym.
Aspiracje UA do NATO i UE przy aprobacie USA i samej UE doprowadzily do naruszenia tej zasady i było pewne, że Putin ruszy, żeby próbować odcisnąć sprężynę NATO na zachód.
Neutralność złamana dlatego, że gdyby Ukraina wstąpiła do NATO to mogliby umieszczać na terenie UA głowice jądrowe gdyby chcieli.
I o to chodzi Putinowi.
Gdyby nie ruszać tego kraju to nic by się nie działo teraz.
Putin pod ścianą jest gotów użyć broni jądrowej bo nie ma nic do stracenia a dociskają go pod ścianę coraz bardziej.
Cała nadzieja w tym, że w jego otoczeniu znajdzie się ktoś kto się zbuntuje bo inaczej nie będzie kolorowo.

Druga sprawa jest taka, że ludziom się wydaje, że mapa świata zawsze wyglądała jak teraz a tak naprawdę na naszych oczach historia zapisuje kolejna kartę w podręczniku.
Ukraina ma tylko 30 lat. Nigdy wcześniej nie istniała jako państwo.
Polska i Rosja(Ruś) ponad 1000 lat.
Popatrzcie sobie na mapy ile razy się zmieniały granice naszego kraju i Rosji i jak znikaliśmy z map.
Ukrainę czeka to samo, to nie uniknione.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

A w 2014 kto naruszał nietykalność Ukrainy? Kosmici?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

W trasie jak macie czas polecam posłuchać jak wygląda ukad sił na świecie. Ogólnie polecam Bartosiaka, ma wiedzę dość dużą, bywa w Pentagonie. Nawet kupiłem jego książkę.
https://m.youtube.com/watch?v=IfCeI-jA2q0

Cytuj:
A w 2014 kto naruszał nietykalność Ukrainy? Kosmici?
Nikt nie naruszał. Ukraina sama sama chciała do Unii ale po prostu jej nie wolno było zgodnie z ustaleniami z 1994. Ani zachód ani Ruskie mieli tam nie grzebać. Przynajmniej oficjalnie.

Stosunki Ukrainy z Unią Europejską – zostały nawiązane w 1994, kiedy podpisano układ o partnerstwie i współpracy. Następnie realizowano je w ramach Europejskiej Polityki Sąsiedztwa oraz Partnerstwa Wschodniego. W 2014 roku doszło do podpisania obu części umowy stowarzyszeniowej pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską.
ŹRÓDŁO: WIKIPEDIA

Żeby nie było, ja nie usprawiedliwiam tego co się dzieje i Rosji bo to popie*** kraj i ustrój od zawsze.
Tyle tylko, że politycy Ukrainy i UE dobrze wiedzieli, że ich działania mogą doprowadzić do wojny bo Putin Ukrainy nie odpuści. Im bliżej cywilizacja zachodu Rosji, tym większe "zagrożenie" dla Putina, że ludzie w Rosji zobaczą jak wygląda życie poza komuną.

My też podpisaliśmy dokument o wyższości prawa unijnego nad krajowym a teraz wielkie zdziwienie niektórych, że unia nas je**ie za niepraworządność.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
k**** Wy tu o banderze śmieciu i innych burakach z UPA. Co mają mówić oni o naszych żołnierzach wyklętych? Jak już się bawicie w historyków i wywlekanie rzeczy sprzed 80 lat i lepiej to może wszystko co?

Na Niemców też jest foch za Adiego? Czy może na Austriaków bo tak się malarz urodził?

Idźmy dalej i zacznijmy pluć na Szwedów za potop...

A co do tych świąt upy srupy to ostatnio na całą Ukrainę uczestniczyło w nich całe 3.5 tysiąca ludzi.

Pozdro.
Ale się obruszyłeś - jak rus czy Ukrainiec właśnie - zawziętość aż zęby się łamią. Dziadek,tata Ukrainiec?

Pomieszałeś jedno - tu nie chodziło ( bynajmniej mi ) o to jaki szedł rozkaz z danego kraju - ale o postępowanie żołnierza, to świadczy o narodowości a nie paru przygłupów przy władzy z rozdmuchanym ego - niemiec strzelił ci w łeb, a ukrainiec wyciągnął co w brzuchu było i patrzył jakie długie... Rozumiesz? Dosadniej się nie da. EOT

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 28 lut 2022, 17:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Jumas jeszcze raz i spokojnie... Kto był tam w 2014 roku? NATO z UE czy Wojska FR?

Podpowiedź:
Krym, Donbas

Seba weź Ty idź się rozpędź i poszukaj ściany.
Tak Niemcy zabijali "humanitarnie" a Ukraińcy nie i dlatego mamy im źle życzyć po 80 latach?

A co z pogromem Żydów na terytorium Rzeczypospolitej? Sami się mordowali? Jedwabne coś Ci mówi? Albo nazwisko Rajs i jego działalność na Kresach? Albo jak tacy Niemcy wspaniali to co zrobili w Warszawie w 44 roku?


Ps. Bynajmniej mi a nie przynajmniej mi.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Jumas jeszcze raz i spokojnie... Kto był tam w 2014 roku? NATO z UE czy Wojska FR?

Podpowiedź:
Krym, Donbas

Seba weź Ty idź się rozpędź i poszukaj ściany.
Tak Niemcy zabijali "humanitarnie" a Ukraińcy nie i dlatego mamy im źle życzyć po 80 latach?

A co z pogromem Żydów na terytorium Rzeczypospolitej? Sami się mordowali? Jedwabne coś Ci mówi? Albo nazwisko Rajs i jego działalność na Kresach? Albo jak tacy Niemcy wspaniali to co zrobili w Warszawie w 44 roku?


Ps. Bynajmniej mi a nie przynajmniej mi.
A czy ja im źle życzę ? Wręcz przeciwnie. Ale nie uważam, że trzeba się z tym tak obnosić. Trzeba pokrzyczeć na tyle na ile nam jest to wygodne i potrzebne (mówię o naszej władzy).

I przestań obrażać innych jeśli ktoś ma inny pogląd - puki co to wolny kraj. Może urlop z forum na ochłodę ?

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 28 lut 2022, 18:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Trzeba pokrzyczeć na tyle na ile nam jest to wygodne i potrzebne
To jak w planach masz pokrzykiwanie tylko, to już zamykaj swój magiel i ewakuuj się. Jak będziemy tylko pokrzykiwać (jak zalecasz) to za 2,może 3 lata będziemy na miejscu Ukrainy.

PS: czy przy krzyczeniu można rysować kredą na chodniku wyrazy potępienia kacapom?
https://streamable.com/lm7r4y


Post Wysłano: 28 lut 2022, 18:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

Masz takie dojścia to śmiało, załatwiaj.
Póki nie puki.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Jumas jeszcze raz i spokojnie... Kto był tam w 2014 roku? NATO z UE czy Wojska FR?
Były wojska Rosyjske.
To była odpowiedź putina na zacieśnie więzi z UE.
Przecież wiesz, że wszelkie metody wywierania wpływu na inne państwo przez Rosję to metody siłowe. Oni innych nie znają przecież.
Co nie zmienia faktu, że gdyby od 1994 Ukraina nie chciała do UE i NATO to nic by się tam nie działało.
Umówili się przy stole w 1994. Teraz ani jedni ani drudzy słowa nie dotrzymują..
Ja nikogo nie bronię tylko wyjaśniam genezę tego konfliktu gdyby ktoś nie rozumiał.
Rosja się broni rękami i nogami przed cywilizacją zachodu.
Jak powstawało NATO to wg pierwszych założeń miało się kończyć na NRD. Dzisiaj się kończy dużo dalej. Dociska Rosji sprężynę na wschód. Więc taka jest ich reakacja na to.
Dopóki Rosja nie zostanie pokonana w konflikcie światowym to zawsze tak będzie.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 18:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lip 2008, 15:06
Posty: 249
GG: 7005903
Lokalizacja: Resko/Szczecin zachodniopomorskie

Jumas, dlaczego odmawiasz wolnemu niepodleglemu panstwu wstepowania do organizacji europejskich czy swiatowych? My gdybysmy nie byli teraz w NATO, to moze wlasnie zamiast Ukrainy, to my bysmy byli na jej miejscu..I Polacy i Ukraincy maja swoja ciemna karte historii, ale w obliczu takiej agresji to wszystko powinno odejsc na bok. i jeszcze jedno Jumas.. tak jak wiekszosc ulegles rosyjskiej dezinformacji . masz poczytaj i wszyscy przeczytajcie jak to bylo z tym memorandum budapesztanskim https://bezprawnik.pl/memorandum-budapesztanskie/


Post Wysłano: 28 lut 2022, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Dezinformacja rosyjska, dobre :lol:
To tak samo jak traktować wszystko co robi zachód i USA zawsze za prawdę, włącznie z koronawirusem, szczepionkami i wyborami w USA, inwazją na Irak i Afganistan :wink:
Ja im niczego nie odbieram tylko nadal twierdzę, że nie powinni wstępować do NATO i UE bo ich teren był zawsze w jakimś stopniu w rosyjskiej strefie wpływu.

Jak ja słyszę, jak nie bylibyśmy w NATO ble ble ble, to bylibyśmy na ich miejscu. Nie nie bylibyśmy bo nie jesteśmy państwem powstałym po rozpadzie ZSRR to po pierwsze a po drugie jak już tak wierzysz w artykuły pisane przez innych to poczytaj Bartosiaka albo Zychowicza i wyciągnij wnioski ile warte może być NATO bez własnej armii.
Nasi się od zawsze zasłaniali 5 pkt NATO i włazili do dupy amarykanom kupując bez głowy kompletnie sprzęt od nich.


Post Wysłano: 28 lut 2022, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

To napisz na szybko co zostało kupione "bez głowy" od Amerykanów.
Odwrócę kota ogonem i napisze Ci, że jak czytasz tylko Bartosiaka albo Zychowicza, to poczytaj równiez innych i wyciągnij wnioski.

A co mają mówić mieszkańcy Gruzji, Czeczenii, Osetii i innych republik? Wpadli mirotwórcy i zadecydowali, że od dziś będzie tak i tak i elo. Też ich wina? Czy może to przez chore zapędy karakana z Kremla?

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: