Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Witam, planuję przejść z krajówki na międzynarodówkę. Problem w tym, że mam komornika ( którego chcę spłacać).

Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak będą wyglądały teraz nasze rozliczenia z firmami. Widzę że, wiele ogłoszeń dalej bazuje na dniówkach.

Powiedzmy że jeździłbym w systemie 4/1 przy dniówce 350zl. Wychodzi mi wtedy 9800 do wypłaty za 28 dni. Jak to będzie wyglądało na papierze. Ile faktycznie będzie wpływało na konto.

Chętnie spłacałbym komornika po 1500-2000 jednak chciałbym uniknąć sytuacji że zarobię 9800 a komornik zostawi mi 2200 najniższa krajowa bo za to po prostu rodziny nie utrzymam.

Dzięki za pomoc Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Mimo że nigdy nie byłem podmiotem egzekucji komorniczej, sądzę że na bank nie zostawi Ci 2200zł.
Myślę że, jeśli do tej pory spłacałeś zadłużenie, to będzie bez zmian. Jeśli już coś będzie się miało zmienić, to komornik będzie się chciał dogadać.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Chodzi właśnie oto, że do tej pory nie spłacałem tych zadłużeń. Chcę właśnie pójść na międzynarodówkę, aby splacic te długi.

Komornik może zabrać z wypłaty wszystko co jest powyżej najniższej krajowej. Czyli np. jeśli na konto wpłynęło by 8000 komornik musi zostawić z tego tylko 2250 zł.

Chyba, że wisimy kasę za alimenty ale to inna sprawa.

Dlatego chciałbym się dowiedzieć jak to będzie wyglądało w pakiecie mobilności.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jeśli jesteś pewien informacji które podałeś wyżej, to pozostaje się połączyć z Tobą w bólu.

Pakiet mobilności, ustanawia tylko jakiś sposób rozliczeń między pryncypałem a mistrzem kierownicy.
To co stanie się z piniendzmi po tym, jak wpłyną na twoje konto, ustawodawca ma wiadomo gdzie.

Nie wiem czemu zakładasz, że kierowcy to aż tak wyjątkowa grupa zawodowa, że aż komornik ma wstrzymać lub zmienić sposób egzekucji, ale podziwiam tok myślenia :wink:.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Broń boże tak nie myślę.

Wcześniej po prostu była podstawa, a reszta w dietach i ryczałtach. Do diet i ryczałtów komornik nie mógł się dobrać a podstawa wynosiła zwykle najniższa krajowa której też nie mógł ruszyć.

Chce po prostu dowiedzieć się czy teraz będzie podobnie że np podstawa wyniesie przykładowo 5000 i z tego sobie komornik weźmie połowę a reszta będzie wypłacona w sposób który uniemożliwi mu zabranie tych pieniędzy.

Czy po prostu będzie tak że zarabiając powiedzmy 9000 na miesiąc będzie całość do dyspozycji komornika


Podejrzewam, choć nie jestem pewien że będzie się z pracodawcą podpisywać umowę np na 6000 brutto, a reszta będzie wypłacana w postaci premii itp, a biorąc kasę do ręki nie na konto No to nikt mi nie udowodni że mam coś więcej ponad to co na umowie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2012, 19:54
Posty: 5

Co drugi mistrz kierownicy ten sam problem. Wyjaśnijcie mi (ciach) jak można zarabiac 10 000 na miesiąc i mieć długi?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 wrz 2020, 23:49
Posty: 52
Samochód: MAN Tgx

Cytuj:
Co drugi mistrz kierownicy ten sam problem. Wyjaśnijcie mi (ciach) jak można zarabiac 10 000 na miesiąc i mieć długi?
Nie chce tu nikogo bronić ani atakować ale trochę masz klapki na oczach pisząc taki komentarz. Nie każdy kierowca zarabia 10k, a nawet jak zarabia to nie zarabia od zawsze takiej kwoty, a długi to coś co szybko rośnie i długo maleje. Znajomy jeździ sam u siebie i naprawdę ciężko zapi***ala, zostaje mu około 20-25tys/mies (brak pracownika, leasingu) a mimo to ciagle spłaca zadłużenie jakie zostało mu po poprzednim nieudanym biznesie. Wiec ilu ludzi tyle historii.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Dokładnie każda historia jest inna. Moja wynika niestety z głupoty w młodości, człowiek chciał się szybko usamodzielnić No i jest jak jest.

Mimo to chciałbym splacic swoje zadłużenia.

Czyli nikt się nie orientuje jak to będzie teraz wyglądało w tym względzie?


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Co drugi mistrz kierownicy ten sam problem. Wyjaśnijcie mi (ciach) jak można zarabiac 10 000 na miesiąc i mieć długi?
na razie ostrzeżenie, jeszcze raz wyskoczysz z takim tekstem to zafunduje ci wakacje od pieprzenia głupot

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Cytuj:
Dokładnie każda historia jest inna. Moja wynika niestety z głupoty w młodości, człowiek chciał się szybko usamodzielnić No i jest jak jest.

Mimo to chciałbym splacic swoje zadłużenia.

Czyli nikt się nie orientuje jak to będzie teraz wyglądało w tym względzie?
Na razie jeszcze nie ma utrwalonych schematów, trzeba pytać u potencjalnego pracodawcy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Ciężko uzyskać taka informacje od pracodawców, mam wrażenie jakby nie rozumieli pytania bo dostaje odpowiedzi typu :

"Witam, od lutego kierowca w transporcir międzynarodowym będzie zgłoszony do ubezpieczenia wspólnotowego "

Tylko nie rozumiem co ma jedno do drugiego ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Przecież tego nie wie nikt. Ani pryncypał, ani księgowa, sądzę że ustawodawca sam nie do końca ogarnia.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2022, 18:43
Posty: 6

Tak to wygląda na ten moment.

Powiem Wam żeby było śmieszniej moja kobieta pracuje na państwowym stanowisku, zarabia najniższa krajowa. Została powiadomiona, że narazie dostanie "stara" wypłatę ponieważ księgowa nie umie policzyć według polskiego ładu :lol: Przypominam że to państwowe stanowisko :+ :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: