Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2025, 15:52
Posty: 7
Samochód: FL6 220

Jak w temacie:

Czy mogę zamontować "hebel" na kablu/mostku pomiędzy dwoma akumulatorami ?
Czy jednak koniecznie na kablu masowym ?

Mój mostek jest w katastrofalnym stanie (korozja) więc wylatuje, robiąc nowy od razu bym dał dłuższe przewody i dodał hebel 600A.

Może tak być ?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

w jakim celu?

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2025, 15:52
Posty: 7
Samochód: FL6 220

Aby rozłączać zasilanie z akumulatorów przy dłuższych postojach w celu uniknięcia ich powolnego rozładowywania przez urządzenia pobierające prąd na wyłączonym silniku (radio, alarm)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6437
Lokalizacja: Wrocław

główny wyłącznik stosuje się na kablu prądowym.

trzeba pamiętać, że wyłącznik ten odłącza wszystkie urządzenia z wyjątkiem tachografu.

o zastosowaniu wyłącznika na mostku nigdy nie słyszałem.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

Jak masz dobre akumulatory to i miesiąc mogą stać i pojazd odpali, a poza tym jak pisze Cyryl.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2025, 15:52
Posty: 7
Samochód: FL6 220

Cytuj:
główny wyłącznik stosuje się na kablu prądowym.

trzeba pamiętać, że wyłącznik ten odłącza wszystkie urządzenia z wyjątkiem tachografu.

o zastosowaniu wyłącznika na mostku nigdy nie słyszałem.
Dziwne bo w koparce volvo mam hebel fabryczny na kablu masowym.
Tachografu nie używam, użytkowanie auta prywatne.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lis 2025, 15:52
Posty: 7
Samochód: FL6 220

Cytuj:
Jak masz dobre akumulatory to i miesiąc mogą stać i pojazd odpali, a poza tym jak pisze Cyryl.
To się zgadza, mierzyłem dzisiaj i mam statycznego poboru dokładnie 0,09 A
a więc wyczerpanie 180Ah baterii ze 100% do 70% powinno zająć w przybliżeniu około 25 dni :)

Raczej tyle stać nie będzie ale hebel wleci ostatecznie na kabel ujemny, żeby nie bawić się z klemami.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5133
Samochód: orange i grafitowy

Twoja sprawa.
Zakładając na przewód + wcale nie trzeba się motać z klemami. Wystarczy założyć przewód z 2 oczkami - przewód + kończący się przy rozruszniku połączyć do hebla i od hebla założyć przewód z 2 oczkami gdzie jeden jest podłączony do hebla a drugi do rozrusznika.
I tyle roboty.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: