Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 sie 2021, 0:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cześć !

Po ponad 10 latach na etacie kierowcy, przyszła pora na coś nowego. Przedstawiam Wam moją, do spółki z bankiem :) ciężarówkę.

Marka: Iveco
Model: Stralis MY16 480KM
Rok produkcji: 2017 r.
Przebieg: 409875 km
Wyposażenie:
- Skrzynia biegów Hi- TroniX
- Tryb pełzania
- Funkcja Rock - coś jak "wybujak" w MB
- Tempomat PCC + ACC
- AEBS
- Asystent ruszania pod górkę
- Asystent pasa ruchu
- Dwustopniowy hamulec silnikowy
- Monitorowanie obciążenia osi
- Duża lodówka, 51l
- Schowek termiczny, 24l
- CB radio President Jimmy II ASC
- Radio CD, MP3, SD, USB, Bluetooth
- Centralny zamek z pilotem
- Skórzana kierownica
- Siedzenie kierowcy i pasażera na poduszkach
- Zawieszenie na 6 poduszkach
- Kabina zawieszona na 4 poduszkach
Naczepa: Spedycji, aktualnie Fliegl SDS
Obsługiwane kierunki: PL, DE, BE, NL, LU, FR...

Kilka fotek:
Czołówka :)
Obrazek
Centrum dowodzenia
Obrazek
Cały zestaw
Obrazek

Auto pochodzi z Polskiej dystrybucji, do tej pory miało jednego właściciela. Posiada pełną historię serwisową, zostało objęte gwarancją / kontraktem serwisowym "Extra Extended Life". W ramach przygotowania do pracy ciągnik dostał: - nowe opony na przód,
- nowe akumulator,
- wymieniony został pasek wielorowkowy i pasek napędzający sprężarkę klimatyzacji z napinaczem,
- nowy olej i komplet filtrów,
- zrobiona została regulacja zaworów
Kilka jeszcze drobnych rzeczy, których teraz sobie nie przypomnę.

Do Iveco przesiadłem się ze Scanii R NG, jednak nie jest to moje pierwsze spotkanie z Włoską marką. Dość szybko odnalazłem wygodną pozycję za kierownicą. Auto zaskoczyło pozytywnie ilością miejsca w środku. Wszystko, co jest akurat nie potrzebne, jest pochowane po schowkach. Fajnie, ponieważ nie lubię bałaganu w kabinie. Lodówka, o pojemności 51l, bez problemu mieści jedzenie na trasę 10 -12 dniową. Trochę brakuje stolika przed siedzeniem pasażera, będę musiał coś wykombinować przy okazji nie tracąc widoczności do przodu.

W planach jest polerka kabiny, ale to chyba dopiero na wiosnę. Dalsze serwisowanie auta w miarę możliwości w ASO i utrzymanie go w dobrym stanie technicznym.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 29 sie 2021, 9:22
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Powodzenia!
I jakiejś roboty z pierwszej ręki ze swoją naczepą a nie tych śmiesznych spedycji :wink:


Post Wysłano: 29 sie 2021, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Będzie pan zadowolony. Skrzynia Traxon robi robotę, do tego silnik jak na stosunkowo małą pojemność jest bardzo elastyczny, idzie porównywalnie do starej 500. To nie czasem pokontraktowe z pewnej firmy z Lubuskiego?

Obrazek
Tu masz patent na stolik. Otwierasz schowek przed pasażerem, kładziesz deskę i już. Najważniejsze to odpowiedni wymiar, możesz wyciąć sobie sam.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 29 sie 2021, 12:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Miałem okazję widzieć wóz na żywo i muszę przyznać, że wygląda naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że będzie się sprawował tak samo jak wygląda, bo bezawaryjne auto nie generujące kosztów napraw i przestojów to bardzo istotna rzecz. Zwłaszcza dla młodej, jednoosobowej firmy. Powodzenia na swoim! :wink:


Post Wysłano: 29 sie 2021, 14:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Z czasem myślę, że dojdzie własna naczepa. Zobaczymy jak spedycja będzie płacić :D Myślę, że jest solidna :)
Cytuj:
(...) To nie czasem pokontraktowe z pewnej firmy z Lubuskiego? ...
Auto jeździło w dużej firmie z okolic Izabelina. Widziałem ich zestawy z kontenerami, ale low deck chyba nie ciągał kontenerów.
Fajny patent ze stolnicą, na kolejną trasę wleci do kabiny :)
Cytuj:
Miałem okazję widzieć wóz na żywo ...
Dzięki. Również mam taką nadzieję, że auto będzie połykało kolejne km. Przestoje będą tylko te, wymagane przepisami prawa :)

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 30 sie 2021, 22:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sie 2005, 22:54
Posty: 706
Samochód: Stralis II 6x2
Lokalizacja: PSE

To co mi się podoba w Stralisach od Hi-Way do nowszych to szerokie boczki na drzwiach, są zdecydowanie wygodniejsze pod rękę niż w starszych wydaniach. No i deska rozdzielcza też całkiem całkiem w porównaniu do poprzedników. Ten dwustopniowy hamulec silnikowy coś poprawili w działaniu czy jest tak jak było?

_________________
:twisted: Latam Iveco - i to całkiem daleko...


Post Wysłano: 03 wrz 2021, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1348
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
(...) Ten dwustopniowy hamulec silnikowy coś poprawili w działaniu czy jest tak jak było?
Nie wiem tak naprawdę jak było wcześniej z hamulcem silnikowym. Dawno temu jeździłem Stralisem ale miał retarder lub intrader.
Do tych ładunków i terenów, po których do tej pory jeździłem hamulec silnikowy w zupełności wystarcza.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: