Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 cze 2021, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2021, 13:08
Posty: 8

Witam,

Mam następującą (na razie hipotetyczną) sytuację do przeanalizowania i potrzebuję pomocy forumowiczów do rozpracowania tematu krok po kroku.

Na początek kilka danych:
* Ciężarówka: Tatra 815 Terrno 8x8, rok produkcji 2008 (coś takiego, niekoniecznie ten konkretny egzemplarz: https://spec.drom.ru/surgut/truck/truck ... 75947.html)
* Sprzedawca jest w Rosji
* Ciężarówka wyprodukowana w EU (Czechy) i wyeksportowana do Rosji

Czemu akurat taka kombinacja:
* Docelowo ciężarówka byłaby źródłem części/podzespołów do innego projektu, początkowo służyłaby do testów podzespołów
* Ceny są w miarę rozsądne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w Czechach sama skrzynia biegów, skrzynia rozdzielcza plus drobnica pneumatyczna do sterowania kosztowałyby w sumie więcej niż cała ciężarówka w Rosji

Potencjalne problemy:
* Import z Rosji - na razie nie mam wiedzy co, gdzie i jak, i za ile - nie mam wiedzy formalnej co byłoby potrzebne
* Sprzedawca jest w Rosji a więc bariera językowa
* Ciężarówka jest jakieś 4500km od mojego obecnego miejsca zamieszkania a więc kwestia transportu
* Ciężarówka ma normę emisji spalin Euro 3 (tzn. chyba rosyjski ekwiwalent) a rocznikowo w EU powinno chyba już być Euro 4 - czy to wyklucza rejestrację tego sprzętu w Polsce? W obecnej dobie ekologów terrorystów to może być temat nie do przejścia.
* Jak wygląda sytuacja z cłem dla pojazdów wyprodukowanych w EU, eksportowanych poza EU a następnie ponownie importowanych do EU?

Możliwym jest, że powyżej zapomniałem o jakichś oczywistych problemach, formalnościach, więc piszcie jakie jeszcze mogłyby być dodatkowe (ukryte) potencjalne haczyki.

Jak to ugryźć? Gdzie szukać informacji?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: